Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jerzy Pilch już więcej nie zagra kartą pseudointelektualną, tudzież pretensjonalną. Szkoda człowieka (jak każdego prócz jakichś odchyłów typu austriacki malarz), ale jego obecności w mediach nie będzie mi brakowało.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 29 maja 2020, o 22:21 Jerzy Pilch już więcej nie zagra kartą pseudointelektualną, tudzież pretensjonalną.
Co masz na myśli? Nie znam się na twórczości literackiej i na temat osoby Pilcha wiem bardzo niewiele, więc chętnie się dowiem, co uważasz na jego temat.

Oglądałem ostatnio niezły film - brutalny i erotyczny, utrzymany w mrocznym, przemysłowym klimacie. Chodzi o film "Dopaść Cartera" z 1971 roku. Polecam.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze:Co masz na myśli?
Jego absolutnie niestrawne felietony w „Polityce", w których różnymi metodami kreował się na wielkiego intelektualistę. Nie znam jego twórczości literackiej (najbardziej się do niej zbliżyłem, kiedy obejrzałem ekranizację, czy tam adaptację „Pod Mocnym Aniołem"), więc o niej nie mam żadnej opinii. Niektóre z tych felietonów daje się odszukać w necie, nie wiem, czy legalnie zamieszczone, więc nie daję linka. Myślę, że zapoznanie się z nimi byłoby uczciwsze niż garść moich stronniczych epitetów i ze dwie anegdotki.

BTW Przed Państwem Andrzej Duda, doktor nauk prawnych. Jest rok 2014:

Kod: Zaznacz cały

https://imgbbb.com/image/TM6vRl


A to osoba, przed którą klęczy:


xDDD Jaka beka. Kisnę jak kapusta zrobiona przez moją babcię.

Dodano po 3 minutach 52 sekundach:
Podnieście prawą rękę, połóżcie na sercu i powtarzajcie za mną:
„Kościół katolicki to nie czarodzieje z Hogwartu…"
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 30 maja 2020, o 11:37 BTW Przed Państwem Andrzej Duda, doktor nauk prawnych. Jest rok 2014:

Kod: Zaznacz cały

https://imgbbb.com/image/TM6vRl


A to osoba, przed którą klęczy:


xDDD Jaka beka. Kisnę jak kapusta zrobiona przez moją babcię.

Podnieście prawą rękę, połóżcie na sercu i powtarzajcie za mną:
„Kościół katolicki to nie czarodzieje z Hogwartu…"
Dzięki za informację. Nie znałem tej pani. Chyba kupię książkę o tej mistyczce - już znalazłem.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

To ja tylko dodam że jego literatura to też nie jest nic wielkiego, z nieznanych mi powodów zyskał jednak przychylność krytyków oraz powszechną opinie publicznego intelektualisty. No i ogólnie z jego literaturą jest taki problem że był bardzo monotematyczny, manieryczny i pretensjonalny. Ot taki polski Michel Houellebecq ale mniej uzdolniony.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Krajski dobrze powiedział, że Rockefellerowie to ambasadorowie Rothschildów na terenie USA...Z tym się zgadzam...
Ile w nich żydostwa mniej czy więcej nieważne, ważne , że kreują dla świeta świństwa wielkiego formatu...

To że Soros jest w opozycji do Izraela mimo iż jest żydem niczego nie zmienia, on ten arcydiabeł pracuje (finansuje) nad społeczeństwem otwartym już samo to znaczy, że jest szkodnikiem na skalę światową...I w tym nie ma paradoksu. Państwo Izrael jest jak najbardziej państwem mało otwartym a nawet zamkniętym na wszelkie otwieranie, więc konflikt z Sorosem jest rzeczą normalną , nawet w rodzinie się kłócą...
Przecież żydzi finansowali Hitlera , czyli można to ująć "swojego kata"... Też tu brak spójności ale tylko na pozór...
(Mocno i tak na tym zarobili)...

Ale jest jedna spójna bardzo wypadkowa dla Sorosa Rockefellerów, Rothschildów... zawsze finansowali i finansują wszelkie świństwa, dziadostwa i zboczenia...to ich łączy i tu są zgodni bardzo...Koncepcja społeczeństwa otwartego to koncepcja domu publicznego...choćby nie wiem w jak piękne słówka zostało to ubrane...

A co Ty mówisz wybory w 90 roku niby wygrana niby opozycji to tylko triumf żydowskiej międzynarodówki a nie odzyskanie niepodległości przez Polskę...

I to że po rozgrabieniu majątku Jaruzelski czy Kiszczak nie jeździli bentleyami to niczegonie zmienia, oddali władzę żydowskiej międzynarodówce, która już w latach 80 - tych bardzo mocno gnieździła się w WSI i te ciemne siły o których mówisz były właśnie w WSI , która przejmowała kierownictwo w Polsce, i sądzę, że na pewno przy aprobacie Kiszczaka I Jaruzelskiego...Próby stworzenia państwa , które może by i zaczęło się od tych sił odłączać było , ale nocna zmiana to udaremniła...

Ciemne siły nigdy nie były tak wyraziste jak wtedy (nawet Siwaka odsunęli od władzy bo prezentował nak zwany narodowy socjalizm co już był nie na rękę w tych czasach)... Wcześniej Gierek i Kania...

Więc przewrót niby w roku 90 tym nie był zwycięstwem tylko sromotną porażką, Polaska powstała po roku 90 tym bardzo przypomina społeczeństwo , które preferował anarchista Bakunin...

Najprościej ująć to tak w 90 roku jedni komuniści zdziwili się, że przegrali a inni zdziwili się że wygrali, albo na odwrót...
Jak widać sam proces dziwienia się nie ma żadnego znaczenia bo i tak komuna górą tylko, że międzynarodowa...
(To tylko permutacja między komunistami , jedni na drugich)...

A głupie społeczeństwo ucieszyło się, że opozycja wygrała , czyli wydawało się, że wolność nastała, nie wiedzieli głupki jak są w błędzie...

Zawsze jest tak, że jak w jakimś kraju rewolucja komunistyczna (czyt. żydowska) zwycięży a potem okrzepnie... do władzy dojdą komuniści "narodowi" np. jak Gomułka w Polsce Stalin w ZSRR, itd... i będą wyrzynać tamtych (Leninowców, Bierutowców , etc... tak zwane czystki...).
Potem aby nie było za wesoło znowu komintern zechce przejąć władzę i będą nasyłać agentów... a wtedy będzie gorzej...

A komintern to na niższych szczeblach u nas w latach 90 - tych: Michnik, Kuroń, Mazowiecki, Gieremek (choć tu mogę się mylić ten ostatni to bardzo wysoka szycha) przede wszystkim, potem się to rozlewało po kraju, dalej to Suchocka Olechowski, Bielecki,(ten sam ściek...tylko dalej...) ,... to są międzynarodowi złodzieje i komuniści...
Takim to Jaruzelski i Kiszczak oddali kraj (oddali, sprzedali nie ma znaczenia)...

Dodano po 12 minutach 46 sekundach:
Ponadto rodzina Rockefellerów nie jest pochodzenia żydowskiego tylko szkocko-niemieckiego
Podległa pod lożę rytu szkockiego a więc masonerię...

Jak wiadomo, że zawsze był i jest konflikt między największymi lożami:

Szkocka i Wielki Wschód (czyt. w. smród) (Francja)...

Dodano po 6 minutach 21 sekundach:
300 - lecie powstania wielkie loży w Londynie:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=yyO2WMkr0zY


No nie bardzo chciałbym oddawać cześć tym panom i temu komu służą...preferując otwartoś, demokrację , postęp, etc...

Więc albo klęczymy przed Bogiem albo przed nimi nie ma trzeciej drogi...

Loża francuska zawsze bardziej błogosławiła komunistycznym elitom w Europie, Rosji,...

A amerykańska , która czasem udaje opozycję i niesie "wolność"...

Śmieszne ale tak to widać z lotu ptaka...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Zawsze w lato pod dyskoteką ze straganem stoi pan. Kabanos, serdel, parówka drobiowa, kaszanka zwyczajna.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Arku Twoje teorie są fantastyczne i wyssane z palca. Nie będę o nich dyskutował. Parafrazując biskupa Andrzeja Zebrzydowskiego pragmatycznie odpowiem: wierz sobie i w starożytnych kosmitów, bylebyś popierał Andrzeja Dudę i jego prezydenturę.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Ostatnio furorę robi przestarzałe słowo "ekstraordynaryjny", np. "stan ekstraordynaryjny", który właśnie wg funkcjonariuszy PiS mamy. Ale broń Boże nie jest to oczywiście "stan nadzwyczajny" czy też (o zgrozo!) "stan klęski żywiołowej". Bo to by była klęska D...
Arku, wyjaśnię, że "fantastyczny" to inaczej "wspaniały" (np. fantastyczna okazja), a niektórzy najmądrzejsi ludzie na najlepsze swoje pomysły wpadli ssąc palec lub obgryzając paznokieć. Nic dziwnego, że Slup się tu poddaje. Idźmy wszyscy i wspólnym frontem zagłosujmy na Andrzeja Dudę! 3 x TAK i bez skreśleń!
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Twoje teorie są fantastyczne i wyssane z palca
Bardzo źle to oceniasz ogólnie to co piszę jest prawdą, czasem się mylę to normalne bo tylko krowa się nie myli, ale podążam za głosem prawdy,
mam poparcie różnych autorytetów np. P. Karoń , P. Krajski Ks. Natanek, itd...

Ty się podpierasz natomiast Marksem Popperem, i innymi komunistami z lewa..., jednak Krajski i Natanek tudzież inni z takich to drą łachy...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Nie ma potrzeby wprowadzania stanu nadzwyczajnego lub stanu klęski żywiołowej. Funkcjonuje ustawa "o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi" uchwalona 5 grudnia 2008 roku przez sejm, w którym większość miała koalicja PO-PSL. Ta ustawa odnosi się bezpośrednio do obecnej sytuacji.
Art 46a. W przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego o charakterze i w rozmiarach przekraczających możliwości działania właściwych organów administracji rządowej i organów jednostek samorządu terytorialnego, Rada Ministrów może określić, w drodze rozporządzenia, na podstawie danych przekazanych przez ministra właściwego do spraw zdrowia, ministra właściwego do spraw wewnętrznych, ministra właściwego do spraw administracji publicznej, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wojewodów:
1) zagrożony obszar wraz ze wskazaniem rodzaju strefy, na którym wystąpił stan epidemii lub stan zagrożenia epidemicznego,
2) rodzaj stosowanych rozwiązań –w zakresie określonym w art.46b
Art. 46b. W rozporządzeniu, o którym mowa w art.46a, można ustanowić:
1) ograniczenia, obowiązki i nakazy, o których mowa w art.46 ust.4;
2) czasowe ograniczenie określonych zakresów działalności przedsiębiorców;
3) czasową reglamentację zaopatrzenia w określonego rodzaju artykuły;
4) obowiązek poddania się badaniom lekarskim oraz stosowaniu innych środków profilaktycznych i zabiegów przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie;
5) obowiązek poddania się kwarantannie;
6) miejsce kwarantanny;
7)(uchylony)
8) czasowe ograniczenie korzystania z lokali lub terenów oraz obowiązek ich zabezpieczenia;
9) nakaz ewakuacji w ustalonym czasie z określonych miejsc, terenów i obiektów;
10) nakaz lub zakaz przebywania w określonych miejscach i obiektach oraz na określonych obszarach;
11) zakaz opuszczania strefy zero przez osoby chore i podejrzane o zachorowanie;
12) nakaz określonego sposobu przemieszczania się
Zgodnie z postanowieniami tej ustawy wprowadzono w Polsce w marcu bieżącego roku stan epidemii poprzez odpowiednie rozporządzenie rządowe.

Można co prawda argumentować, że rząd PIS-u nie ma moralnego prawa korzystać z ustawy uchwalonej przez koalicję PO-PSL, bo jest to niegodne.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze:Można co prawda argumentować, że rząd PIS-u nie ma moralnego prawa korzystać z ustawy uchwalonej przez koalicję PO-PSL, bo jest to niegodne.
No to prawda, można argumentować jak idiota, ale aż tak żenującego argumentu to nie widziałem, choć z drugiej strony nie obserwuję stronek typu koduj24, grupek popelczników KO na Facebooku itd.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Wygląda na to, że nawet, gdy jest się w opozycji, to można uzyskać w sejmie poparcie dla pewnych swoich pomysłów i tym samym zyskać przychylność wyborców.
"Sejm przyjął właśnie moją poprawkę do ustawy o pomocy publicznej. W firmach ratowanych przez budżet obscenicznie wysokie pensje prezesów będą zakazane. Jeśli firma bierze publiczne środki, nie może ich przehulać na wydatki szefa!" - napisał na Twitterze jeden z posłów Lewicy i lider partii Razem Adrian Zandberg.
Co ciekawe poprawki w większości nie poparła KO i PSL-Kukiz'15, natomiast poparł ją (prawie?) w całości PIS.
Dodał również nie bez ironii, że "czasem siła argumentów działa nawet w Sejmie". A to dlatego, że jego poprawka była głosowana jako wniosek mniejszości. Poparło ją jednak 227 posłów PiS, 5 Koalicji Obywatelskiej, cały klub Lewicy oraz jeden poseł PSL-Kukiz'15.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Oczywiście to, czy jakaś pensja jest obscenicznie wysoka, to arbitralna decyzja, można tę granicę obsceniczności przesuwać dość dowolnie. To jeszcze proponuję wprowadzić zasadę postulowaną przez Szumlewicza, że prezes zarabia nie więcej niż sześciokrotność pensji najgorzej opłacanych pracowników. xD

Rządowe regulacje i ograniczenia w związku z pandemią uderzyły w biznesy, to fakt (nie zmienia to tego, że duża część z nich była w moim przekonaniu słuszna, no na pewno nie nawalanie karami administracyjnymi w jakichś rowerzystów na kiju). Jeśli więc już zgodzono się, że należy jakoś to zrekompensować (co też mogłoby być dyskusyjną kwestią), to nieelegancko jest stawiać takie warunki.

Dodano po 5 minutach 45 sekundach:
Natomiast dziwić to nie powinno, tak Lewica, jak i PiS jest za silnym interwencjonizmem i ględzeniem o nierównościach. To może urodę też poddajmy wyrównaniu, bo to nie fair, że jakiś Sean Connery wygląda (no przynajmniej kiedyś wyglądał) 100 razy lepiej ode mnie? To bardzo istotnie wpływa na życie i przeważnie w mniejszym stopniu wynika z decyzji jednostki niż jej zamożność. Proponuję arbitralny przelicznik atrakcyjności, po którym delikwentowi czy delikwentce rozbija się łuk brwiowy, wyłamuje ząb, goli głowę na łyso czy co tam jeszcze wymyślą antywolnościowi mędrcy.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Przemek znowu gra kartą komuchy zostawcie bogatych...
ODPOWIEDZ