Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

iksinski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 14 lut 2015, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: slask

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: iksinski »

Nie oceniam czy heteroseksualizm jest bardziej czy mniej męski. Piszę tylko, że Platon był homo. I nic więcej. To Ty dośpiewałeś sobie resztę. Co do książek to najlepsze są dwie: Andrzej Indrzejczak, Marek Nowak "Metody logiki dedukcja" i Marek Nowak "Elementy teorii mnogości". Jak je przerobisz gruntownie to pogadamy. Mam książkę Jana Kraszewskiego, ale mnie interesują szczegóły systemu ZFC. A w polskiej literaturze tylko z tych dwóch książek można się o nim dowiedzieć. I Tobie też je polecam.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

iksinski pisze: 7 mar 2020, o 21:21 Co do książek to najlepsze są dwie: Andrzej Indrzejczak, Marek Nowak "Metody logiki dedukcja" i Marek Nowak "Elementy teorii mnogości". Jak je przerobisz gruntownie to pogadamy. Mam książkę Jana Kraszewskiego, ale mnie interesują szczegóły systemu ZFC. A w polskiej literaturze tylko z tych dwóch książek można się o nim dowiedzieć. I Tobie też je polecam.
Potworny z Ciebie zarozumialec.
iksinski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 14 lut 2015, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: slask

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: iksinski »

Kolejna Twoja projekcja.
Dreamer357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 18 lip 2010, o 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogrodziec
Podziękował: 1 raz

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dreamer357 »

Codziennie piszę o tej szczepionce na Sars. Co dziennie znika. Może tym razem.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

iksinski pisze: 7 mar 2020, o 21:27 Kolejna Twoja projekcja.
Rozumiem, że gdybym napisał, że uważam Cię za wybitnego myśliciela, to to nie byłaby projekcja, tylko stwierdzenie faktu :lol:

Dając rady i pouczając ludzi, którzy przerastają Cię o głowę wiedzą i doświadczeniem wychodzisz na zarozumialca. I tyle.

PS nie wiem, czy nie obrażasz dużej grupy ludzi pisząc, że pochodzisz ze "slaska"
iksinski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 14 lut 2015, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: slask

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: iksinski »

Wiem co wiem i wiem co nie wiem. A tego co wiem będę bronił. Jak mi się zachce wiedzieć wiecej to się dowiem. I wcale mi nie imponuje, że ktoś wie więcej. Nie zamierzam nikomu czapkować tylko dlatego, że ma tytuł naukowy.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No nie pogadamy zbyt owocnie, drogi iksinski, o ile się nie poprawisz nieco, bo popełniasz błędy, które by się nie zdarzyły po gruntownym przerobieniu Kraszewskiego, a co dopiero np. bardziej zaawansowanej pozycji Błaszczyka i Turka. Niemniej jednak dzięki za polecenie książek, jak mi się zechce, to zajrzę, choć mam wątpliwości, czy je przerobiłeś (nie przeszkadza to w tym, bym się z nimi zapoznał).
Coś tam pisałeś o „wielkich cojones" przy zaprzeczeniu skłonnościom Sokratesa wzmiankowanym u Platona, ponadto różnymi metodami starasz się potwierdzić zdecydowany heteroseksualizm Sokratesa, a że robisz to za pomocą błędnego wnioskowania (żona i dzieci), jak i cherry-pickingu(wybierasz fragmenty z Platona, które potwierdzałyby Twoją tezę, a odrzucasz te, które jej przeczą – ale jeśli robisz takie fikołki, jak z terrorystami, w obronie religii oraz piszesz o *homo-lobby przerabiającym ludzi na homo*, to pewnie jesteś religiantem, a u nich to częste), to może świadczyć o pewnej desperacji.

Niestety problem tkwi po części właśnie w tym, że nie wiesz, czego nie wiesz. Złudzenie wiedzy (czy też powierzchowna wiedza) jest czasem o wiele gorsze niż niewiedza i świadomość własnych braków (do których uzupełnienia można wówczas przystąpić), piszę to zarówno myśląc o Twoich wątkach, jak i o swoich przeżyciach ze studiów. Sporo jest tematów, w których mam wiedzę powierzchowną, a odnoszę wrażenie, że lepiej byłoby, gdybym nie miał żadnej i to dostrzegał, wówczas bowiem nie umacniałoby to mojej zgubnej pychy.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Czyli pan Iksiński nie jest mądry?
Aj tam, książka pana doktora Kraszewskiego jest fajna, chociaż jeszcze się z nią do końca nie zapoznałam, na razie czytam beletrystykę.
iksinski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 14 lut 2015, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: slask

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: iksinski »

Nie wiem czy zauważyłeś, ale piszę w w dziale logika a nie teoria mnogości. Więc znowu kula w płot. A co do pedofilii Sokratesa podałem prosty argument. Rozmawiał ze wszystkimi starszymi i młodszymi, których spotykał. Nie był żadnym pedofilem ani efebolubem. I jeszcze jedno, to żadna pycha mieć tylko "jedno" nad sobą zamiast tuzina głów. Ty masz problem z tym, że uginasz się jak dziecko pod silniejszą osobowością. Wiedza jest bezosobowa.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

WTC to robota służb specjalnych nie żadnych fundamentalistów arabskich...

I dalej myślisz Slup, że piramidy zbudowali jakieś morowe chłopy , które u sołtysa pożyczali furmanki by przewozić kamienie...(oczywiście za pewną odpłatą)

Mi nie brak argumentów , ale Tobie brak logiki...

Dodano po 15 minutach 27 sekundach:
Czytam tę dyskusję, ale nie wiem, który z panów ma rację.
Ja mam rację...

Guzik mnie obchodzi czy Platon czy Sokrates byli homoseksualistami czy pedofilami, mnie bardziej obchodzi , że homoseksualiści i pedofile są w sejmie tu i teraz a nie 2,5 tys lat temu, ludzie zejdźcie na ziemię...

Slup tłumaczy budowę piramid za pomocą chłopów pańszczyźnianych rozpijanych przez faraona, szczerze to gada głupoty... bo tak nie było,
liczbę Pi zaokrągla do trzech i twierdzi , że chłopom to wystarczało, zupełne brednie ( u nas na wsi liczbę Pi możesz zaokrąglać nawet i do 60 , na nikim to nie zrobi wrażenia możesz jedynie zostać obity po buzi jak pomyślą, że im w ten sposób ubliżasz...)... Potem twierdzi że do budowy piramidy wiele nie potrzeba bo kamieni kupę to każdy nawiezie , nno gadasz rewelacje..., podobne do kolegi co ostatnio wynalazł nowy wzór na partycje liczb (całkiem inny i dający inne wyniki ale dobry...)...

Coś w tym rodzaju...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34296
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 7 mar 2020, o 22:31Ja mam rację...
Taaak... A Twoja racja jest najtwojsza...

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=SnkZGN_xIVs


JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dając rady i pouczając ludzi, którzy przerastają Cię o głowę wiedzą i doświadczeniem wychodzisz na zarozumialca. I tyle.
Nie bronię tu iksińskiego ale ty też zastanów się co piszesz, że niby Slup go bije na głowę bardzo śmiała wypowiedź , nie byłbym taki pewny,
Slup jak pisałem to zręczny prowokator i manipulator, jak próbował mnie wrobić , że nie jestem katolik bo nie wierzę co tam napisał św. Augustyn, tylko on nie zauważył, że ta wypowiedź o której mówił, nie należy do creda wiary, więc nie ma prawa mówić , że ktoś nie jest katolikiem...
Gada androny i jego pseudozręczne gadki filozoficzne nijak mają się do prawdy, więc apeluję niech nikt nie da się zwieść Slupowi to zwykły oszust...
Jego bujanie w obłokach jak przystawimy do realiów i faktów to rozmija się to i nie pasuje do siebie ...
Ostatnio zmieniony 7 mar 2020, o 22:48 przez arek1357, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

iksinski pisze:Rozmawiał ze wszystkimi starszymi i młodszymi, których spotykał.
I co z tego? Ty myślisz, że jak ktoś jest efebofilem, to rzuca się na każdego młodziaka, którego zauważy, więc jeśli wedle relacji Sokrates na kogoś tam konkretnego nie miał ochoty, to i nie miał ogólnie skłonności? A ja będąc biseksualnym, ślinię się na widok każdej baby i każdego faceta? Nie wiem, jaki to jest poziom wnioskowania, ale na pewno przewyższa moje skromne możliwości intelektualne.
iksinski pisze: Ty masz problem z tym, że uginasz się jak dziecko pod silniejszą osobowością.

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=gcd_NBA2uGw
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Na Syberii znajdują komputery co mają kilka czy kilkanaście tysięcy lat, no ale Slup powie .: "Chłopy je wymyślili"
Brawo slup jestem pod wrażeniem Twojej logiki ...

Stonehenge - ależ oczywiście chłopy nawiozły kamieni kupę...

Kryształowe czaszki - "Na odpuście je kupili"

Wpisujesz się w to:

Polska(Megality) to K. D.... i kamieni kupa... jak stwierdził klasyk...

Cytuj Marksa i Lenina , chodź na wykłady walczących ateistów a na pewno Twoje rozumienie świata zwali nas z nóg...
iksinski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 14 lut 2015, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: slask

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: iksinski »

I co z tego? Ty myślisz, że jak ktoś jest efebofilem, to rzuca się na każdego młodziaka, którego zauważy, więc jeśli wedle relacji Sokrates na kogoś tam konkretnego nie miał ochoty, to i nie miał ogólnie skłonności? A ja będąc biseksualnym, ślinię się na widok każdej baby i każdego faceta? Nie wiem, jaki to jest poziom wnioskowania, ale na pewno przewyższa moje skromne możliwości intelektualne.
Rzeczywiście są skromne. Sokrates to był biedak wręcz nędzarz, włóczęga szukający rozmówców, więc jak go zaprosiła gromadka wymuskanych arystokratów na ucztę to co? Miał nie skorzystać z okazji tylko pić ocet w ciemnej piwnicy? Wcale nie zależało mu na sławie ani zaszczytach. Platon się w nim zabujał i zrobił z niego homo w swoich dialogach, a Ty powtarzasz jak kołowrotek jakieś wymysły i projekcje komentatorów z drugiej ręki. Nie chcę być ostry w słowach ale to żałosne.
Ostatnio zmieniony 7 mar 2020, o 23:06 przez iksinski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ