Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

A na kogo głosowałeś, jeśli nie wolisz zachować tego w tajemnicy? Chyba nie na Konfę. Gdybym był konserwatywnym liberałem, to prawie na pewno zagłosowałbym na PSL, partia dość konserwatywna, a przy tym przedstawiła całkiem wolnościowe propozycje rozwiązań, jak choćby dobrowolny ZUS dla samozatrudnionych (choć oczywiście obiecywać łatwo :P). Zresztą gdybym nie obawiał się zbliżenia na linii PiS-PSL (niektórzy twierdzili, że mogłoby się to skończyć wchłonięciem PSL i ja nie jestem zdrowy na umyśle, ale wątpię, za silne struktury, poza tym PSl w przeszłości dało się poznać jako w zasadzie uniwersalny koalicjant), to sam bym zagłosował na PSL. W każdym razie mocno czerwono się zrobiło pod względem gospodarczym, wszyscy prócz niecierpianej przeze mnie Konfederacji, w której było to przedmiotem niezgody między narodowcami a ludźmi z Wolności, poparli programy socjalne w rodzaju 500 plus. Smuteczeg.
Awatar użytkownika
Dasio11
Moderator
Moderator
Posty: 10217
Rejestracja: 21 kwie 2009, o 19:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 40 razy
Pomógł: 2361 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dasio11 »

Niepokonana pisze: 12 lis 2019, o 23:34Od kiedy ludzie w Twoim wieku lubią memy? Pierwszy raz coś takiego widzę.
A ile wg Ciebie Premislav ma lat?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A na kogo głosowałeś, jeśli nie wolisz zachować tego w tajemnicy? Chyba nie na Konfę. Gdybym był konserwatywnym liberałem, to prawie na pewno zagłosowałbym na PSL, partia dość konserwatywna
No ciekawe ja jednak nie rozumiem jak osoba inteligentna za jaką uznaję Premislava może dać się omamić wdziękiem osobistym Kosiniaka...

Może jest przystojny, może błyszczy, może mówi co wie lub wie co mówi, PSL to psl taka wesz, która żywi się innym organizmem , przedtem Peło, a teraz może i skręci w prawo bardziej, Kukiz już jej oddaje cześć, szuka nowego żywiciela... No i Premislav się na to załapał, szkoda, że tego jako osoba inteligentna nie widzi, zresztą jego skręcanie w lewo jest dla mnie dziwne bo tam po prostu niczego nie ma , za drzwiami lewactwa jest nicość i tyle...
PSL ma tyle koserwatyzmu ile w danej chwili jej potrzeba, ale jak trzeba będzie popierać Rabieja w związkach jednopłciowych to też to zrobią, i też będą za adopcją dzieci dla [ciach], tacy z nich konserwatyści...

A skoro lewacy nie trawią Macierewicza to znaczy , że facet ma w wielu punktach rację i należy go uważniej posłuchać.

Co by nie mówić o 500+ to i tak nakręca gospodarkę , pieniądze idą dla ludzi a kolegę Zenka stać żeby wypić lepszą wódkę w parku co nie jest jeszcze rzeczą najgorszą, a koleżanka Zuza zamiast palić skręty może sobie kupić nawet Camele...Więc i tak panie Premislavie poszło ku lepszemu...
Ostatnio zmieniony 13 lis 2019, o 18:05 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zgłoszono obraźliwe sformułowanie.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:PSL ma tyle koserwatyzmu ile w danej chwili jej potrzeba, ale jak trzeba będzie popierać Rabieja w związkach jednopłciowych to też to zrobią, i też będą za adopcją dzieci dla pedałów, tacy z nich konserwatyści...
No nie powiedziałbym, przecież PSL opuściło Koalicję Europejską między innymi właśnie z uwagi na niezgodę w kwestii praw osób LGBT, w szczególności w sprawie postulatu związków partnerskich. Oczywiście, mogła to być czysta kalkulacja polityczna (i prawidłowa): programami socjalnymi PiS odbierał PSL-owi poparcie wśród biedniejszych rolników, na samych zamożnych i średnio zamożnych rolnikach niekoniecznie wjedzie się do sejmu, a część centroprawicowych wyborców rozczarowała się mocno (ciekawe, dlaczego?) rządami PiS, stąd można było ten odpływ zrekompensować uderzając w tony umiarkowanie konserwatywne i do pewnego stopnia wolnorynkowe. To mnie cieszy. PSL przepadłby, kontynuując drogę w Koalicji Europejskiej, a ta zmiana może być zaczątkiem normalnej partii chadeckiej.

Poza tym konserwatyści mogą popierać adopcję dzieci przez pary jednopłciowe, patrz Wielka Brytania. Tzn. może powiesz, że to są lewaki, ale ogólniej nie widzę powodów, by konserwatyzm implikował fundamentalną niezgodę na rozszerzenie definicji rodziny (co innego niezgoda na ograniczenie instytucji rodziny). Konserwatyzm nie polega przecież na przeciwstawianiu się jakimkolwiek zmianom. Podejściem niekonserwatywnym byłoby przyklaskiwanie z automatu adopcji dzieci przez pary jednopłciowe, ponieważ przecież oni tego chcą i love is love (z czymś takim to nawet ja się nie zgadzam, ponieważ istotne tu jest jeszcze dobro dzieci). Tymczasem dysponujemy badaniami mówiącymi o tym, jak wychowanie przez pary jednopłciowe wpływa na rozwój dzieci, i okazuje się, że przeważnie nie wpływa negatywnie. Jak chcesz, to po powrocie z pracy (późno to będzie) podrzucę Ci parę badań.
Konserwatysta nie postrzega zmiany jako wartości samej w sobie, nie jest też przychylny koncepcji zmian poprzez rewolucję, a jedynie poprzez ewolucję i jest za zachowaniem tego, co wartościowe w dorobku ludzkości.

Prosiłbym też, żebyś nie używał słowa pedały. Oczywiście nie jestem w stanie Ci tego narzucić, a nawet gdybym był, tobym nie narzucił. Możemy się umówić tak, że ja nie będę nazywał na forum Jahwe Pustynnym Demonem, a Ty przestaniesz nazywać osoby homoseksualne pedałami. Co Ty na to?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A JAKI PROPONUJESZ ZAMIENNIK ZA PEDAŁY?
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Premislav pisze: 13 lis 2019, o 00:19 A na kogo głosowałeś, jeśli nie wolisz zachować tego w tajemnicy? Chyba nie na Konfę. Gdybym był konserwatywnym liberałem, to prawie na pewno zagłosowałbym na PSL...
Zapewne cie rozczaruję , ale właśnie na Konfederację głosowałem w ostatnich wyborach, gdyż PSL jest dla mnie partią typu " nie wiemy kto wygra wybory ale na pewno będzie to nasz koalicjant" , sojusz z Kukizem po tym , co on wcześniej mówił o PSL ,to dla mnie za dużo trochę . Przy czym ja z Konfederacji cenię głównie takich ludzi jak Sławomir Mentzen , ale do Grzegorza Brauna mam słabość , facet kreuje takie rzeczywistości alternatywne jakie mało kto potrafi ;) no i wesoło będzie w Sejmie , cytując jednego internautę " Grzmoć ich Grzesiu tym różańcem po łbach ,aż się kulki posypią" :P
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Psiaczek, ja nie rozumiem, co Cię tak bawi, ale cieszę się Twoim szczęściem.
Panie Dasio, liczyłam, że ktoś zada takie pytanie. Premislav nigdy nie podał swojego wieku wprost (przynajmniej nie na moich oczach), ale dawał wskazówki. "\(\displaystyle{ 3}\) razy starsza od ciebie jest moja mama". \(\displaystyle{ 3*18=54}\), a więc mama Premislava ma \(\displaystyle{ 54}\) lata. Nie wiem, przepraszam, jeżeli się mylę, ale Premislav napisał, że jest wpadką? To znaczy mi się tak wydaje. Pewnie się mylę, ale skoro nie mam lepszych materiałów no to wpadka jest od \(\displaystyle{ 16-20}\) życia, a więc Premislav ma od \(\displaystyle{ 34}\) do \(\displaystyle{ 38}\) lat, co się zgadza z założeniami, bo nie da się być tak mądrym przed trzydziestką. Sama policzyłam ^^ Premisalv, nie obrażaj się, ja tylko się domyślam.

Pierwsze 10 minut tego przemówienia to spoko, takie podnoszące na duchu, ale potem faktycznie źle. Że Kościół jest dobry, że ludzie, którzy chcieli usunięcia ee... (co to tam było) biura do walki z korupcją, byli źli dla narodu, że konstytucja jest dobra (a nie jest, wymaga dużych zmian). Że ideologia gender jest zła, a typowa rodzina hetero jest najlepsza... Że aborcja to zło... Prawna ochrona życia dla wszystkich obywateli, w szczególności dla takich samobójców jak Niepokonana. Rozumiem Cię, Premislav, mnie też denerwuje to, że nie można się zabić.
To przemówienie było napisane tak, żeby się przypodobać Kościołowi...
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

arek1357 pisze: 13 lis 2019, o 13:15 A JAKI PROPONUJESZ ZAMIENNIK ZA PEDAŁY?
OSOBA NIEHETERONORMATYWNA

PS
Przepraszam nie mogłem się powstrzymać :P
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22203
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3753 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

kmarciniak1 pisze: 13 lis 2019, o 17:52
arek1357 pisze: 13 lis 2019, o 13:15 A JAKI PROPONUJESZ ZAMIENNIK ZA PEDAŁY?
OSOBA NIEHETERONORMATYWNA

PS
Przepraszam nie mogłem się powstrzymać :P
Zabawne. A inny zamiennik znajdziesz łatwo w słowniku języka polskiego.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 13 lis 2019, o 16:57 Psiaczek, ja nie rozumiem, co Cię tak bawi, ale cieszę się Twoim szczęściem.
Wiesz to trudno wytłumaczyć tak młodej osobie jak Ty co mnie bawi, czytam sobie na przykład na blogu pana Daniela Passenta na stronie "Polityki" , cytuję :

"Do tego dochodzą zmiany w Sejmie, powrót lewicy, wejście Konfederacji z takim potworem jak poseł Braun."

i radość mnie rozpiera że przyłożyłem rękę do tego iż ten potwór tam jest :P , ale żeby to zrozumieć trzeba znać historię życia pana Passenta a Ty za młoda na to jesteś ;)
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34218
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5197 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

kmarciniak1 pisze: 13 lis 2019, o 17:52OSOBA NIEHETERONORMATYWNA
Myślę jednak, że arek ma na myśli "homoseksualnego mężczyznę", czyli węższą interpretację.

Wydaje mi się, że słowo "gej" przyjęło się już w polszczyźnie i jest neutralne.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja znam takie: sodomita, pedał zboczeniec...
Nie wiem które mam używać

Dodano po 33 sekundach:
Niech będzie gej

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=74c8aCYCY5c
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Sukces! Troszeczkę ucywilizowano arka ^^
Premislav musi być bardzo odważny i męski, skoro się zgodził poświecić nazywanie Jahwe pustynnym demonem na rzecz osób homoseksualnych.
A jak jestem za młoda to ok.

A co do mojego testu, to mam dobre wiadomości, otóż umiałam i zaliczę ten test, tylko nie wiem czy na 2, czy na 5. Testy z matematyki to taka rosyjska ruletka.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5736
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 525 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Premislav musi być bardzo odważny i męski, skoro się zgodził poświecić nazywanie Jahwe pustynnym demonem na rzecz osób homoseksualnych.
Hahaha
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34218
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5197 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 13 lis 2019, o 18:13Testy z matematyki to taka rosyjska ruletka.
Jak strzelasz, to pewnie tak...

JK
ODPOWIEDZ