Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Premislav pisze: 22 paź 2020, o 21:12 Co sądzicie o orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w kwestii aborcji z powodu ciężkiego uszkodzenia płodu?
Orzeczenie jak orzeczenie... Można sensownie argumentować, że wynika ono z Konstytucji. Można też sądzić inaczej...
Jednego jestem pewien: dla wszystkich chrześcijan w Polsce, a zwłaszcza katolików, to orzeczenie jest czymś wspaniałym, sankcjonuje bowiem w państwie kościelne nakazy dotyczące całkowitego zakazu aborcji. A przecież ponad 90% Polaków to chrześcijanie! Stąd zapewne te tłumne wyrazy poparcia i radości w całym kraju, zwłaszcza kobiet. A ci, którym bezwzględny zakaz aborcji się nie podoba, powinni przemyśleć dobrze, czy są chrześcijanami. Czy w związku z tym powinni chodzić na mszę, brać śluby kościelne, chrzcić dzieci, wysyłać je na lekcje religii i do komunii itd.
A, jeszcze można wprowadzić też zakaz rozwodów. Chyba, że są to kościelne unieważnienia małżeństwa (vide Jacek Kurski z trójką latorośli, które niestety stały się dziećmi z nieprawego łoża).
Warto przypomnieć, że wbrew obiegowej propagandzie tzw. prawa człowieka nie obowiązują bezwzględnie (nie są więc "przyrodzone"), jak np. prawa fizyki. Uwarunkowane są one głównie ekonomicznymi możliwościami społeczeństwa.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

krl pisze:vide Jacek Kurski z trójką latorośli, które niestety stały się dziećmi z nieprawego łoża
Nie stały się, ale tę kwestię już tłumaczyłem (no, chyba że to taki żarcik).

Też mi się podoba ujawniający się katolikowi ludowemu przy okazji tej sprawy rozdźwięk między jego letnim stosunkiem do zasad wiary (NB taka anegdotka, że moi dziadkowie ze strony matki byli gorliwymi katolikami ze wsi i rozważali na poważnie aborcję w przypadku mojej mamy z powodu, że babcia miała „aż" 30 lat i po co ryzykować) a wpisanym w nie rygoryzmem moralnym każącym być nieledwie postacią ze spiżu. To może korzystnie wpłynąć na proces laicyzacji Polski.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

W pierwszej kolejności środowiska katolickie powinny skupić się na działaniach, które doprowadziłyby do stworzenia odpowiednich warunków dla tych kobiet, które są w ciąży podpadającej pod zapis o aborcji eugenicznej i nie decydują się na taką aborcję. Mam tutaj na myśli kompleksową opiekę medyczną, psychologiczną i zapewnienie wszelkich środków materialnych. Dopiero po ustanowieniu takiego stanu rzeczy środowiska te miałyby według mnie ugruntowaną pozycję do działań na rzecz zaostrzenia przepisów aborcyjnych.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Typowe gadanie neoepikurejczyka, w myśl którego brak wsparcia materialnego i psychologicznego ze strony abstrakcyjnego społeczeństwa uprawnia człowieka do zabicia nienarodzonego dziecka. Ech… Panie kochany, wszędzie ci obmierzli moderniści, tak jak Pan Pius X powiedział.

Dodano po 7 minutach 13 sekundach:
Niektórzy uważają, że prawo boskie nie musi być podstawą do tworzenia prawa ludzkiego, argumentują, że nie wszystko, co niemoralne, winno być zakazane czy penalizowane etc. Dla takich ludzi równie dobrze moglibyśmy nagle się umówić w handlu, że \(\displaystyle{ 2+2=3}\), bo przecież nie musimy tak w życiu stosować się do matematycznych abstrakcji! Jest jedno Prawo, które ustanowił Bóg Ojciec Wszechmogący i parszywi apostaci, którzy ze swoim wdziękiem szatańskich sofizmatów tylko czyhają, by je erodować, by pokryć je rdzą, by jątrzyć, by kruszyć monument boskiej moralności.
JAKA BEKA Z KATOLICYZMU! xDDD No nie mogę, 2020 rok, oddychaj, Przemku, oddychaj! Muszę sobie kompres przygotować.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 23 paź 2020, o 20:49 brak wsparcia materialnego i psychologicznego ze strony abstrakcyjnego społeczeństwa uprawnia człowieka do zabicia nienarodzonego dziecka.
Na szczęście niczego takiego nie napisałem.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze:Na szczęście niczego takiego nie napisałem.
Aha.
Slup pisze:W pierwszej kolejności środowiska katolickie powinny skupić się na działaniach, które doprowadziłyby do stworzenia odpowiednich warunków dla tych kobiet, które są w ciąży podpadającej pod zapis o aborcji eugenicznej i nie decydują się na taką aborcję. Mam tutaj na myśli kompleksową opiekę medyczną, psychologiczną i zapewnienie wszelkich środków materialnych. Dopiero po ustanowieniu takiego stanu rzeczy środowiska te miałyby według mnie ugruntowaną pozycję do działań na rzecz zaostrzenia przepisów aborcyjnych.
Czyli twierdzisz, że w obecnej sytuacji środowiska katolickie nie mają ugruntowanej pozycji do działań na rzecz zaostrzenia przepisów aborcyjnych (ugruntowanej pod jakim względem? „Moralnym" czy czysto praktycznym? Spodziewam się, że pod tym pierwszym, i tego tyczy się ta krytyka).
Uważasz więc, że nie jest właściwe moralnie zakazywanie uśmiercania istot ludzkich pod wpływem istotnych okoliczności zewnętrznych (jak np. trudne warunki materialne czy brak wsparcia psychologicznego), czy tak? Rozumiem, że dopóki każda osoba biedna nie będzie miała zapewnionego ciepłego posiłku i miejsca w noclegowni, a także podstawowej opieki medycznej, zakaz zabijania osób bogatych przez osoby biedne nie jest dobrze ugruntowany moralnie? Dobrze rozumiem to podejście do tworzenia przepisów prawnych, czy niedobrze?

Może jednak płód nie jest równy dojrzałemu człowiekowi, co stwierdza nawet Biblia i święty Tymek z Akwenu (co niekoniecznie znaczy, że nie powinien być w żaden sposób chroniony prawnie), nawet jeśli paru oszołomów, których rodzice kochali wyłącznie miłością fizyczną, wymyśliło sobie nietrzymające się kupy definicje w rodzaju „dziecka nienarodzonego"? Hmm…

Dodano po 13 minutach 7 sekundach:
To jest świetne:

Kod: Zaznacz cały

https://krytykapolityczna.pl/kraj/wybory-glosuje-na-pis-magdalena-okraska/?fbclid=IwAR1lgsxLqzUMIsf_Byl-SYfpxT64IWKuogTTNYka340UTyYeLGOQ0KIv1ZA

Spojrzymy teraz na profil tej pani na Facebooku i uuu, co teraz, zdziwko? Wellington Yueh przynajmniej był świadomy, co czyni, i wdrożył pewien ograniczony plan minimalizacji szkód.
A tutaj po prostu klasyka gatunku: mam poglądy progresywne, ale jestem lewaczką, więc zagłosuję na narodowego konserwatystę i populistę, żeby uderzyć w krwiożerczy neoliberalis, co może pójść nie tak? Gdyby zsumować IQ ludzi, którzy mając podobne poglądy, dokonali takiego wyboru, nie wyszedłby nawet wynik Sasina. To dla mnie niesamowite, że oni potrafią jakoś funkcjonować w społeczeństwie, przecież w tym celu należy odczytywać plany, komunikaty, instrukcje, korzystać z map. aplikacji, podejmować mniej lub bardziej istotne decyzje, gotować, sprzątać, a aparat poznawczy, który nie pozwolił na zidentyfikowanie Kaczyńskiego i spółki jako większego zagrożenia niż pandemonium neoliberalizmu, zdaje się do tego nie wystarczać. Doprawdy tajemnicze!
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Głównym celem chrześcijan nie powinno być uzgodnienie stanu formalno-prawnego z doktrynami moralnymi chrześcijaństwa. To może być tylko środkiem do faktycznego celu, jakim jest realne i dobrowolne stosowanie tych doktryn przez jak największą część społeczeństwa.

Przeciwnicy aborcji fetyszyzują prawo stanowione, gdy w rzeczywistości jego skuteczność jest ograniczona. Prawo jest częścią szerszej sfery praktycznej i na tym szerszym polu można działać bardzo skutecznie bez konieczności przeprowadzania szkodliwych zmian prawnych. Delegalizacja aborcji eugenicznej tworzy tylko pozory skuteczności (być może uspokaja ono sumienie niektórych osób) i może realnie zwiększyć częstość takich zabiegów (nielegalnych lub wykonywanych za granicą).

Według mnie chrześcijanie lub ogólnie środowiska, które są przeciwne aborcji eugenicznej, powinny podjąć następujące działania.
1. Stworzenie odpowiednich warunków do tego, żeby kobiety decydujące się na urodzenie chorego dziecka były otoczone odpowiednią opieką.
2. Przeprowadzenie kampanii społecznej, w której kobiety będą zachęcane do skorzystania z tego rozwiązania.
3. Równolegle do tych działań można również zadbać o to, żeby ciała dzieci nienarodzonych (poddanych aborcji) i tych które zostały narodzone, ale zmarły natychmiast po porodzie, były traktowane z należytym szacunkiem i zostały pochowane. W tym celu można zażądać skutecznej implementacji odpowiednich procedur, których zaniechanie będzie skutkowało wysoką karą. Tutaj laicki humanizm powinien być sprzymierzeńcem środowisk chrześcijańskich.

To są realne działania, które mogą zmienić społecznie postrzeganie tego problemu. Dopiero po ich efektywnym wprowadzeniu można się zastanawiać, czy dalszym krokiem powinna być kampania społeczna zmierzająca do całkowitej delegalizacji aborcji eugenicznej.
Ukryta treść:    
Dodano po 3 godzinach 9 minutach 20 sekundach:
Jeśli monarchia arku1357, to tylko z M.Jaruzelską jako królem.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jeśli monarchia, to tylko absolutna (po co się bawić w półśrodki czy ozdobniki z podróby Buckingham Palace) i z ciekawymi przepisami, jak obcięcie warg za obrażenie królewskiego słonia czy obcięcie dłoni za uderzenie królewskiego zwierzęcia (no ale tutaj siedzą ludzie nauczani historii na sposób europocentryczny i na setę w większości nie słyszeli o królestwach Sukhothai czy Ajutthai :cool: – I'm so smart, bo czytałem dziwne książki). Monarchia jako kosztowny ozdobnik (a tak to wygląda w monarchii konstytucyjnej przy dość mocnych uprawnieniach parlamentu czy rządu) mnie bowiem odrzuca, jeśli już realizować jej postulaty, to tylko w takiej wersji, w jakiej ma pewne zalety w porównaniu z demokracją: ten, kto ma *rację*, sprawuje dyktat (mam słabość do czegoś takiego, przyznaję – po prostu IMHO PiS racji nie ma) i jest przygotowywany do sprawowania rządów przez lata, a nie liczy wytrzymałości, wyrywa zęby lub programuje w korpo, by potem zostać ministrem resortu, który nawet średnio czuje.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Tak. Absolutna monarchia z Jaruzelską jako monarchą. Pełna zgoda.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jaruzelska wie od ojca, jak w białych rękawiczkach załatwić przeciwników politycznych, by nie prowokować takich awantur:

Kod: Zaznacz cały

https://oko.press/krzyczal-jestem-poslem-policja-zakula-mimo-to-macieja-kopca-w-kajdanki/


„Marzę o tym, by móc na widok policjanta odetchnąć z ulgą i pomyśleć, że jestem bezpieczny." To bardzo mocny cytat, przynajmniej w moim odbiorze. Widząc pracowników policji, czuję niepokój, mimo że najgorsze zbrodnie, które popełniłem, to wypicie piwa w parku i przejście na czerwonym. Co dopiero muszą odczuwać ludzie w Stanach Zjednoczonych :!:
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Policjanci są pierwszymi ofiarami obecnej sytuacji.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Niewątpliwe policjanci znaleźli się między Scyllą a Charybdą, bo są zobowiązani do posłuszeństwa wobec władzy, która to jest niemoralna i uległa wobec kościelnej swołoczy, antycywilizacyjnej bandy „Każde cierpienie ma sens, prowadzi do pełni życia". Z jednej strony honor funkcjonariusza, a nierzadko i możliwość utraty pracy, z drugiej umysł i serce mówiące, że Pobożność i Socjal to banda obmierzłych jaskiniowców, zdegenerowani deontologiczni kontrrewolucjoniści opętani kultem cierpienia (skoro ja tak uważam, to jest to prawda, zatem rozgarnięci funkcjonariusze tez to odnotują, co należało dowieść). Ponadto, kiedy policjanci nie reagują, to mogą zachęcać najbardziej odklejonych anarchistów do czynów rodem z Chile (pomników Breżniewa Watykanu mi nie szkoda, w prawdziwie wolnej Polsce padną jak pomniki Dzierżyńskiego, od którego JPII stał trochę wyżej pod względem moralnym, natomiast martwi mnie mazanie po drzwiach kościołów), kiedy reagują, to staja się przedmiotem wrogości sporej części społeczeństwa.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:[ciach]
Już kiedyś Cię poprawiałem w tym względzie, *swołocz.
Byłem na proteście z rodziną (nie czułem się tam za dobrze, bo mam fobię społeczną). Nie sądzę, by sens miało przypisywanie protestom wpływów niemieckiej agentury: jeśli Niemcy chcą osłabić naród polski, by łatwiej tu stworzyć Lebensraum, to powinni się cieszyć, że więcej osób będzie ograniczonych lub wykluczonych zawodowo z racji konieczności opieki nad upośledzonym potomstwem, tudzież zniszczonych psychicznie takimi historiami.
Co do eksterminacji, widzę, że zbliżasz się coraz bardziej koncepcjami do wielkich chrześcijan, jak Adolf Hitler.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Pan Bóg też kazał Żydom pod wodzą Mojżesza i Aarona eksterminować Kananejczyków Moabitów i innych , którzy oddawali dzieci demonowi moloch i innym...Teraz jest to samo każda aborcja to ofiara dla demona..., a kto nauczył ludzi aborcji?

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Grigori


Jest tam napisane co uczyli kto uczył i kogo, przez nieuwagę pominięta jest aborcja...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Pan Bóg jest postacią literacką, to po pierwsze, po drugie jest to zdegenerowana postać protonazisty, a Naród Wybrany to po prostu taka Rasa Panów. Nic nie wzbudziło takich mych wątpliwości w kwestii wiary, jak właśnie czytanie o eksterminacji ludów, które się nie podobały Stwórcy w Starym Testamencie. Sama idea, że cały naród może być zdegenerowany tylko dlatego, że jest takim narodem, a nie innym (no jeśli nie cały, to zastosowano odpowiedzialność zbiorową, na którą brak mi słów), jest ksenofobiczna i niegodna rozumnego człowieka. To jest dokładnie idea opisana przez Engelsa przy okazji uwag o powstaniu węgierskim, pewne narody mają potencjał rewolucyjny, inne zaś nie i te powinny przepaść. Jesteś marksistą.
ODPOWIEDZ