Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Musimy strzec się fałszywych nauczycieli należących do szeregów Rewolucji, którzy to nie posiadając światła wiary robią z rozumu zły użytek.
z tym się zgadzam takim fałszywym nauczycielem jest Slup...
koronawirus jest czymś w rodzaju zwykłej grypy, a środki przedsięwzięte przez progresywne i konserwatywne rządy na całym świecie – takie jak lockdown, noszenie maseczek i dystansowanie społeczne – mają być narzędziami i symbolami tego spisku dążącego do zniesienia swobód osobistych oraz eksterminacji całej ludzkości.
Z powyższym też się zgadzam jak najbardziej...

Slup rola zła nie jest tylko symboliczna ale jak najbardziej realistyczna szatan ma pod sobą całe zastępy ludzi pracujących na jego rzecz świadomie (czemu organizują elity czarne msze) lub nie do końca świadomie, to realna siła bardzo realna bardziej nawet dużo bardziej niż wasza teoria wielkiego wybuchu i ewolucji...

Niestety w historii , procesami historycznymi rządzą praktycznie same spiski... Jest wielka walka Kościoła prawdziwego i jednego Katolickiego z antykościołem tworzonym na przestrzeni dziejów przez żydowskie sekty takie jak np.: zakon syjonu, różokrzyżowcy, iluminaci masoneria, i ich odnogi czyli komuniści , socjaliści, jakobini, moderniści, oświeceni, protestanci,... Więc jeżeli powiemy że komunizm to satanizm to niewiele się pomylimy...


Kod: Zaznacz cały

https://ninateka.pl/film/klub-motocyklowy-zwiazku-strzeleckiego-w-warszawie-kronika-pat-1937
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze: 24 lis 2020, o 10:08

Dlaczego obrażasz innych katolików? Bednarek zrobił więcej poprzez swoją twórczość artystyczną dla szerzenia wiary katolickiej niż Ty. Wielokrotnie dawał też swojej wierze.
O rany, to jest lepsze niż komentarz do KOD-type tekstu krl (który zasadniczo popieram mimo tego, że tak cudnie zeń zakpiłeś, co doceniam) :!: :D
Jak sobie posłuchałem krzywdzenia tego utworu T Love przez Bednarka, to aż mi się przypomniało to (można rzec, pod tym akurat względem Mandaryna>Bednarek, bo zepsuła przynajmniej własny utwór):
https://www.youtube.com/watch?v=aehNWGscU3Y

Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
Nie dość, że wykonawca polskiego reggae (samo to wystarcza, by zastanowić się, czy podawać mu rękę), to jeszcze katolik, może do tego się okaże, że lubi krwiste steki, woli Heroes 5 niz Heroes 3, głosował na PiS i w szkole nie lubił matematyki. :D
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 24 lis 2020, o 10:48
koronawirus jest czymś w rodzaju zwykłej grypy, a środki przedsięwzięte przez progresywne i konserwatywne rządy na całym świecie – takie jak lockdown, noszenie maseczek i dystansowanie społeczne – mają być narzędziami i symbolami tego spisku dążącego do zniesienia swobód osobistych oraz eksterminacji całej ludzkości.
Z powyższym też się zgadzam jak najbardziej...
Czyli nie umiesz czytać ze zrozumieniem tekstów, które sam uważasz za wartościowe. Cały fragment brzmi bowiem tak:
Kręgi te, nawet jeśli bezpośrednio się do niego nie odnoszą, łączą jego anty-amerykańskie teorie z twierdzeniami antykatolickiej sekty QAnon, która to twierdzi, że istnieje zbrodniczy plan stworzony przez globalistyczną elitę, której to celem jest poddanie całej ludzkości dyktaturze sanitarnej. Według nich, koronawirus jest czymś w rodzaju zwykłej grypy, a środki przedsięwzięte przez progresywne i konserwatywne rządy na całym świecie – takie jak lockdown, noszenie maseczek i dystansowanie społeczne – mają być narzędziami i symbolami tego spisku dążącego do zniesienia swobód osobistych oraz eksterminacji całej ludzkości.

Musimy stanowczo powiedzieć, że takie hipotezy nie mają nic wspólnego z wielkimi tradycjami myśli katolickiej, która to – odnosząc się do istnienia antychrześcijańskich spisków – każde swe twierdzenie uzasadnia dokładną dokumentacją. A nade wszystko, nie zastępuje wiary i rozumu wyobraźnią.
Czyli według Roberto de Mattei:
1. Powielasz tezy antykatolickiej sekty QAnon.
2. Te tezy nie mają nic wspólnego z wielkimi tradycjami myśli katolickiej.
3. Zastępujesz rozum i wiarę wyobraźnią.

Zamiast krytykować współczesną fizykę polecam najpierw nauczyć się czytać ze zrozumieniem. Twierdzisz, że jestem fałszywym nauczycielem, a sam powielasz opinie, które autor artykułu uważa za tezy fałszywych nauczycieli.

Poza tym jeśli za rok lub dwa lata te rygory sanitarne zostaną zniesione i do żadnej eksterminacji ludzkości nie dojdzie, to wycofasz się z twierdzenia, że:
środki przedsięwzięte przez progresywne i konserwatywne rządy na całym świecie – takie jak lockdown, noszenie maseczek i dystansowanie społeczne – mają być narzędziami i symbolami tego spisku dążącego do zniesienia swobód osobistych oraz eksterminacji całej ludzkości.
?
Premislav pisze: 24 lis 2020, o 11:16 Nie dość, że wykonawca polskiego reggae (samo to wystarcza, by zastanowić się, czy podawać mu rękę), to jeszcze katolik, może do tego się okaże, że lubi krwiste steki, woli Heroes 5 niz Heroes 3, głosował na PiS i w szkole nie lubił matematyki. :D
Co złego w krwistych stekach? Resztę jestem jakoś w stanie zrozumieć.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2020, o 11:26 przez Slup, łącznie zmieniany 1 raz.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

@Slup
mam wrażenie, że Twoje dyskusje z arkiem1357 mają wyłącznie charakter autoterapeutyczny. Nie spodziewasz się chyba, że arek nagle zacznie myśleć lub że wycofa się z któregoś ze swoich stwierdzeń.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze:Co złego w krwistych stekach? Resztę jestem jakoś w stanie zrozumieć.
To proste: nie lubię ich. Myślałem, ze zgrupowanie z katolicyzmem i PiS-em jest wystarczająco czytelne.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Oczywiście umiem czytać ze zrozumieniem ale w kwestii depopulacji jak najbardziej się zgadzam... masoneria chce wprowadzić NWO więc jak mam sie nie zgadzać chcą siać panikę by ludzi zaczipować w kodzie chipu będzie liczba 666...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 24 lis 2020, o 11:27 Oczywiście umiem czytać ze zrozumieniem ale w kwestii depopulacji jak najbardziej się zgadzam... masoneria chce wprowadzić NWO więc jak mam sie nie zgadzać chcą siać panikę by ludzi zaczipować w kodzie chipu będzie liczba 666...
Po co w takim razie podsyłasz nam artykuł, który zachwalasz i w którym jednocześnie dowodzi się, że powielasz poglądy antykatolickiej sekty? Lubisz sobie strzelać w kolano?
a4karo pisze: 24 lis 2020, o 11:23 @Slup
mam wrażenie, że Twoje dyskusje z arkiem1357 mają wyłącznie charakter autoterapeutyczny. Nie spodziewasz się chyba, że arek nagle zacznie myśleć lub że wycofa się z któregoś ze swoich stwierdzeń.
Nie zastanawiałem się nad tym, ale wierzę, że ostatecznie coś wnoszą. Zapewniają mi też rozrywkę.
Premislav pisze: 24 lis 2020, o 11:25 To proste: nie lubię ich. Myślałem, ze zgrupowanie z katolicyzmem i PiS-em jest wystarczająco czytelne.
Ja bardzo lubię. Na pewno bardziej niż PIS.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Depopulacja najlepiej, aczkolwiek odrzucam jakieś drakońskie metody w rodzaju ludobójstwa czy zakazu prokreacji. Zamiast tego widziałbym powszechny dostęp do antykoncepcji, rzetelną edukację seksualną, aborcję na życzenie, eutanazję przy zaświadczeniu nt. zdrowia psychicznego osoby jej żądającej, promowanie postawy „singla robiącego karierę", promowanie podejścia, które Slup nazwał neoepikurejskim, na różnych szczeblach edukacji. Tylko ludzie inteligentni, zaradni, względnie zamożni, względnie ładni, nieobciążeni poważnymi chorobami genetycznymi powinni się rozmnażać, bo są lepsi i tyle.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Wiem że szatan chce zniszczyć świat
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Czy może mu się to udać? Gdyby mu się powiodło, to jak miałoby się to do wszechmocy Boga? Może należałoby znaleźć inne słowo, zamiast tworzyć kłopotliwą ekwiwokację tym innym znaczeniem wszechmocy (dodajmy – całkowicie nieintuicyjnym)? I w zasadzie o jakim zniszczeniu piszesz? O zagładzie ludzkości w sensie fizycznym (to nie przyspieszyłoby czasem paruzji?), czy (co nie byłoby żadną sensacją) jak największej liczbie potępionych dusz? [wcześniejsze rozumowanie nie wskazywałoby na tę interpretację]
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie uda mu się bo zwycięstwo jest przynależne Bogu...
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Dzisiaj rano na pasku jednej ze stacji TV przeczytałem, że "spontaniczne manifestacje [kobiet] planowane są dzisiaj w 50 miastach".
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Nie dziw się. Spontaniczne planowanie to coś, czym rząd nas karmi od dawna. To się udziela.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Marszałek Grodzki (zarówno narracją, jak i sposobem mówienia) pokazuje widzom TVP w orędziu, co o nich myśli: banda australopiteków (bo neandertalczycy by ich położyli na intelektualnym solo jak pani Lempart sama siebie), trzeba mówić do nich jak do wyjątkowo nielotnych dzieci, bo inaczej nie załapią. Zgadzam się z tą oceną i dodam, że kiedy przypomnę sobie kompromitacje obozu rządzącego i jego „mediów" przed wyborami prezydenckimi, dochodzę do wniosku, że wolałbym władzę sztucznej inteligencji kierującej się skrajnym utylitaryzmem (gdyby w szczególnym przypadku taka dyrektywa oznaczała moją śmierć, to aż nie samoposiadałbym się z radości, byle nie było za dużo bólu). Myślę, że to czyni mnie podobnie wspaniałym wolnościowcem, co minister Czarnek:

Kod: Zaznacz cały

https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/8001482,przemyslaw-czarnek-modle-sie-o-powrot-uczniow-do-szkol-rozmowa.html


Dodano po 6 minutach 20 sekundach:
Ja rozumiem, że po prostu można być hardym konserwatystą albo dostawać socjal i z tego powodu głosować na PiS, ale widzowie TVP, gdy widzą, że w markecie jest szynka po 60 zł/kg, to myślą, że nie mogą jej kupić, bo oni chcieli tylko 10 dekagramów, a nie tam cały kilogram. Tyle to nie zjedzą :!:
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

arek1357 pisze: 24 lis 2020, o 09:27 [...]
Areczek, wiesz co. Ja nie chcę lubić Slupa, no ale skoro sugerujesz, że to jest wysłannik Szatana, no to musi być spoko gość. Tyle dobrych rzeczy zawdzięczamy Szatanowi, ja sobie nie wyobrażam, jak świat bardzo byłby zły bez Niego. Skoro Szatan zatrudnił Slupa, to Slup nie może być taki najgorszy.

Dzwonił pan Jezus, mówił, że masz być miły dla wszystkich stworzeń z kosmitami włącznie.

A co do fizyki, to jeżeli dalej tak pójdzie, to skończę w KFC z humanami. To nie tak, że nie lubię KFC/McDonalda, po prostu nie wyobrażam siedzieć razem z ludźmi przez wiele godzin dziennie, którzy by mnie odpytywali z literatury. Nie chcę być humanofobką, ale mam bardzo złe doświadczenia. Trzymajcie za mnie kciuki, może mi się uda zaliczyć fizykę na jako takim poziomie.
Nie wiem, czy mi się wydaje, ale ostatnimi czasy panuje niedobór fizyków, którzy za polubienie bądź dwa są skłonni tłumaczyć licealistom/ludziom z techników niesłychanie trudne zadania.
ODPOWIEDZ