Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 3 lis 2019, o 23:52 Natanek opiera się na kanwie przedsoborowej pozbawionej modernizmu i postępactwa , trzeba być wiernym prawdziwej nauce opartej na Piśmie a nie na mrzonkach biskupów niemieckich i Bergolia rozsadzającego kościół...

Mnie nie interesuje jak większości pospólstwa marka auta jaką jeździ ksiądz czy biskup ale czy jest wierny pismu i tradycji tak jak się dzieje z Biskupem Gądeckim liberałowie go atakują ale ja go popieram, poprę każdego kto głosi zdrową naukę...Z tego powodu popieram Natanka i innych...

Popieram Lefebrystów i Bractwo Piusa X...
I Ty się jeszcze z tej organizacji nie wypisałeś?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34295
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 3 lis 2019, o 23:52Natanek opiera się na kanwie przedsoborowej pozbawionej modernizmu i postępactwa , trzeba być wiernym prawdziwej nauce opartej na Piśmie a nie na mrzonkach biskupów niemieckich i Bergolia rozsadzającego kościół...
Czyli jednak wypisujesz się z Kościoła rzymskokatolickiego.

JK
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Mmm, w sumie sobie pomyślałem, że Sobór Watykański II, jeśli spojrzeć nań w perspektywie nauczania św. Piusa X, którego to nigdy nie uznano za heretyka, antypapieża czy kogokolwiek w tym rodzaju (więcej: na tyle, na ile znam tradycję KK, linia Piusa X była z nią w pełni zgodna) był niewątpliwie skażony herezją modernizmu, a więc wszystko, co w jego efekcie nastąpiło, można uznać za heretyckie wybryki antypapieży. To mi się o tyle podoba, że znacznie łatwiej przychodzi mi bezgraniczna pogarda i odcięcie się od przedsoborowych porządków niż późniejszych (choć przewaga w wymiarze ceremonialno-estetycznym, mam wrażenie, układa się odwrotnie). JPII popierał krycie pedofilów, co udowodniłem już w tym wątku, natomiast trudno mi, jako osobie niechętnej zorganizowanym religiom, przychodzi nienawiść do takiego Benedykta czy Franciszka, a nawet nie jestem w stanie ich nienawidzić, co najwyżej w wielu rzeczach się z nimi nie zgadzam. A Kościół arkowy łatwiej jest odrzucić, będąc postchrześcijańskim liberałem czy socjaldemokratą. Oby długo żył kardynał Sarah, oby biały dym obwieścił kiedyś początek jego pontyfikatu i oby konserwatysta ten odbił w stronę lefebrystów, to się przysłuży ateizacji społeczeństw europejskich.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Przepraszam, że zaspamiam forum zadaniami, ale moja pani jest na mnie w tym roku bardzo cięta, nie lubi mnie i mnie regularnie doprowadza do płaczu i w związku z tym nie mogę jej prosić o pomoc z zadaniami...

arek ma problemy z Kościołem?! Niemożliwe.

Przypomniała mi się lekcja religii o JPII. "On był taki dobry, że nawet jak jego koledzy poszli kraść jabłka z sadu, odmówił".

Dodano po 1 minucie 32 sekundach:
W ogóle wiecie, co ja sobie myślę? Ludzie nie są równi, ale wszyscy powinni mieć równe prawa. Takie jest moje zdanie na ten temat.

Dodano po 1 godzinie 12 minutach 17 sekundach:

Dlaczego wolę kapitalizm niż socjalizm? Bo socjalizm powinien pomagać potrzebującym, a ci dostają w socjalizmie grosze.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ludzie nie są równi, ale wszyscy powinni mieć równe prawa
Kolejna głęboka myśl godna Konfucjusza
arek ma problemy z Kościołem?! Niemożliwe.
Kolejny punkt w którym autor ma problemy ze zrozumieniem tego co się pisze (co mnie jakoś nie dziwi)...

Ja nie mam problemów z Kościołem , to kościół ma problemy z pleniącym się modernizmem...

A druga sprawa Kościół to nie partia , czy klub tylko Organizacja założona przez samego Boga, a że ludzie nie są doskonali to wprowadzają tam też brud i syf... Kościół stoi krwią męczenników a nie dysputami pseudointelektualnymi typu : mi się to a mi się to, oraz kościół nie jest organizacją demokratyczną bo wtedy osoby typu niepokonana zaczęłyby mówić co wiedzą a nie wiedzieć co się do nich mówi...

Poczytaj sobie a to chyba umiesz wizje Katarzyny Emmerich a jeżeli masz problemy z czytaniem masz filmiki na youtubie:

Filmik świetnie opowiada o tym co się dzieje w Kościele a więc destrukcja...

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=l8u2P1_zJYQ


i nie tylko są różne...

Dodano po 1 minucie 13 sekundach:
Dlaczego wolę kapitalizm niż socjalizm? Bo socjalizm powinien pomagać potrzebującym, a ci dostają w socjalizmie grosze.
W kapitaliźmie jest odwrotnie...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34295
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 4 lis 2019, o 17:35Kościół stoi krwią męczenników a nie dysputami pseudointelektualnymi typu : mi się to a mi się to
Zauważ Arku, że Ty dokładnie to robisz:
arek1357 pisze: 3 lis 2019, o 23:52Natanek opiera się na kanwie przedsoborowej pozbawionej modernizmu i postępactwa , trzeba być wiernym prawdziwej nauce opartej na Piśmie a nie na mrzonkach biskupów niemieckich i Bergolia rozsadzającego kościół...
Kościół nie jest instytucją demokratyczną, a jego głową na ziemi jest papież, którego Ty kontestujesz, czyli wybierasz sobie to, co Tobie pasuje.

JK
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:Kościół stoi krwią męczenników a nie dysputami pseudointelektualnymi typu : mi się to a mi się to
Może będę niemiły, ale dać się zabić za jakąś ideę to niezbyt wielka zasługa. Kto wniósł więcej do rozwoju katolicyzmu i ogólnej cywilizacji europejskiej: ludzie pokroju Tomasza z Akwinu toczący te pseudointelektualne dysputy, czy może ci, którzy dali się zarżnąć w którejś krucjacie albo w jakimś Lugdunum? Męczeństwo to choroba umysłowa. Z tego samego powodu chrzanić polskie powstania (z wyjątkiem wielkopolskiego i może śląskich, ponieważ one miały szansę powodzenia z uwagi na sytuację międzynarodową). Przy czym jako antyteista mógłbym cynicznie powiedzieć, że jak religianci dają się zabić za swoją wiarę, to tym lepiej, trochę więcej świeżego powietrza, którym można odetchnąć, ale jednak nie jestem w stanie tak powiedzieć. Żal mi tych ludzi, którzy dali się zabić za swoje urojenia (jak komunia po dwiema postaciami, jakieś dziwactwa o pochodzeniu Ducha Świętego czy wolna Polska).
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Nie wypowiem się jeśli chodzi o urojenia, ale w Ewangelii św.Jana idzie jakoś tak (cytuję z pamięci) "Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich", więc w postępowaniu takiego Maksymiliana Kolbe przykładowo nie widzę choroby umysłowej.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

więc w postępowaniu takiego Maksymiliana Kolbe przykładowo nie widzę choroby umysłowej
Celna uwaga Kolbe to osoba, która jest właśnie takim filarem
Kościół nie jest instytucją demokratyczną, a jego głową na ziemi jest papież, którego Ty kontestujesz, czyli wybierasz sobie to, co Tobie pasuje.
Bergolio nawet papieżem się za bardzo nie uważa, ja nie kwestionuję decyzji Papieża, ale jest napisane że nawet jak Anioł Światłości przyjdzie i zacznie ci gadać rzeczy sprzeczne z kanonem to masz go nie słuchać a papież Bergolio właśnie demokratyzuje kościół poprzez tworzenie kościoła synodalnego gdzie więcej mają do gadania biskupi niż papież, i tu mamy paradoks w sensie logiki matematycznej, ale aby tego paradoksu uniknąć staram się być wierny tradycji a nie postępowi. Bo jeżeli założymy, że papież ma zawsze rację i powie, że kościół ma być demokratyczny wtedy papież przestaje mieć zawsze racje w takim kościele... mamy tu paradoks kłamcy właśnie...

I dlatego nie chcemy paradoksów tylko kościoła autorytatywnego...

A co się dzieje na synodzie amazońskim no tu już mamy kult demonów..., i jak papież zacznie czcić lucyfera to ja mam także??


Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=47yL-pHW_CQ
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ale.Boga.Nie.Ma.
Gdyby był, to bym nie miała takiego życia, jakie mam. I w ogóle byłoby mniej cierpienia.

Premislav ma rację, po co się dać zabijać w młodym wieku, jeżeli można inaczej? A Maksymilian Maria Kolbe nie musiał umierać, może by wytworzył więcej dobra, żyjąc? Kto wie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Gdyby był, to bym nie miała takiego życia, jakie mam. I w ogóle byłoby mniej cierpienia.
Po pierwsze świat jest pod panowaniem demona, a jakie Ty masz życie złe? więc kto cię krzywdzi...


A Maksymilian Maria Kolbe nie musiał umierać, może by wytworzył więcej dobra, żyjąc? Kto wie.
Nie ma większej miłości niż oddać swoje życie za bliźniego...

Nie czytasz pisma?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Psiaczek, rzeczywiście cytat się z grubsza zgadza, ale Kolbe z tego, co wiem nie był przyjacielem Franciszka Gajowniczka (a może o czymś nie wiem?), poza tym miłość nie wyklucza szaleństwa (a nawet w przypadku osoby niespokrewnionej rzekłbym, że dodatnio z szaleństwem koreluje :)).

Arku, cóż za czczenie demonów? Jakieś konkrety?

PS Kiedyś dałem bułkę bezdomnemu i usłyszałem „niech ci Bóg wynagrodzi". Miałem wówczas wielką ochotę zawołać „Boga nie ma" (tj. ściślej rzecz biorąc, jestem całkowicie pewny, że Jahwe nie istnieje, i koronnym argumentem jest dla mnie zmienność moralności chrześcijańskiej, o którą się kiedyś ze Slupem spierałem, no ale w naszym kontekście kulturowym to o niego chodzi w tym zwrocie). Ale z drugiej strony to może być tylko zwyczajowe powiedzonko, a poza tym jeśli jednak więcej niż zwyczaj się w tym kryło, to nie godzi się odbierać God delusion osobie, która wiele więcej nie ma.

PPS Ja czytam Biblię, ale nie traktuję jej jak źródło jedynej prawdy.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34295
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 4 lis 2019, o 19:15Bergolio nawet papieżem się za bardzo nie uważa, ja nie kwestionuję decyzji Papieża, ale jest napisane że nawet jak Anioł Światłości przyjdzie i zacznie ci gadać rzeczy sprzeczne z kanonem to masz go nie słuchać a papież Bergolio właśnie demokratyzuje kościół poprzez tworzenie kościoła synodalnego gdzie więcej mają do gadania biskupi niż papież, i tu mamy paradoks w sensie logiki matematycznej, ale aby tego paradoksu uniknąć staram się być wierny tradycji a nie postępowi. Bo jeżeli założymy, że papież ma zawsze rację i powie, że kościół ma być demokratyczny wtedy papież przestaje mieć zawsze racje w takim kościele... mamy tu paradoks kłamcy właśnie...
No rozumiem: papież błądzi, biskupi błądzą, Arek trwa na straży Pisma, kanonu i tradycji. Można i tak.

JK
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana znasz takiego pisarza Kurta Vonneguta? macie jakieś lektury może? On mówił mniej więcej tak :"Żyj tak, byś mógł powiedzieć Bogu w dniu Sądu Ostatecznego: Byłem bardzo dobrym człowiekiem, choć w Ciebie nie wierzyłem. " Ale mi osobiście bliżej do innego pisarza Dostojewskiego, choć to Rosjanin: :wink:
"Nawet jeśliby mi ktoś udowodnił, że prawda jest poza Chrystusem, wolałbym raczej pozostać z Chrystusem niż z prawdą."
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

"Nawet jeśliby mi ktoś udowodnił, że prawda jest poza Chrystusem, wolałbym raczej pozostać z Chrystusem niż z prawdą."
Świetny cytat. Wybitne podsumowanie problemu z religiami, podobnie wygląda problem z ideologiami takimi jak komunizm czy nacjonalizm (ale też np. darzony przeze mnie wielkim sentymentem anarchokapitalizm). Jeśli fakty nie zgadzają się z ideą, to tym gorzej dla faktów. Ew. jeśli fakty nie zgadzają się z ideą, to manipulujmy ich odbiorem w służbie idei. W moim odczuciu odrażające, ale co kto lubi.
ODPOWIEDZ