Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

I w jednym i drugim fragmencie odnosił się do konkretów wszak mówię groby powielane to konkretne groby a nie przenośnia, plemię żmijowe to też konkret...

W każdym miejscu odwoływał się do konkretów...

Dodano po 23 minutach 15 sekundach:
okres po potopie, kiedy ponownie pojawiają się olbrzymy. Potwierdzają to późniejsze relacje, bo przecież Dawid zabił Goliata jednego z ostatnich olbrzymów. Ponieważ nikt nie przeżył potopu poza arką, więc demony musiały ponownie zbliżyć się do kobiet. Wszystko wskazuje na to, że miało to miejsce w plemieniu Kanaan, które zostało przeklęte przez Noego z powodu czynu Chama. Przekleństwo określiło w sposób proroczy złe nasienie, bo przecież Cham miał kilku synów a przekleństwo dotyczy tylko Kanaanu.

Dlatego Jakub dostanie polecenie:

„Wtedy Izaak zawołał Jakuba, pobłogosławił go i dał mu taki rozkaz: Nie bierz sobie żony spośród mieszkanek Kanaanu.”

Rodzaju 28:1
Dodano po 2 minutach 12 sekundach:
Jakub nie mógł wziąć sobie za żonę z okolicznych plemion kananejskich, ponieważ te były skażone z plemionami olbrzymów, które żyły na tych ziemiach. Z tego powodu Izrael nie tylko nie mógł się łączyć z tymi plemionami, ale nawet miał je wytępić. Niestety już wcześniej Edomici, czyli potomkowie Ezawa (i Abrahama) zmieszali się z miejscowymi ludami i w ten sposób stali się niebezpieczni dla Izraela. Izrael nie wypełnił dokładnie polecenia i pozostawił resztkę Kananejczyków przy życiu, czego skutkiem był późniejszy kult Baala i Asztarte i najbardziej hańbiąca zbrodnia, czyli składanie ofiar z własnych dzieci.
dzisiaj to znowu wróciło w postaci aborcji, oddajemy kult molochowi znaczy, że potomkowie węża są wśród nas, z moich informacji pojawiają się jako UFO...

Dodano po 3 minutach 33 sekundach:
Mamy już pełną jasność:
W roku 125 Jan Hirkan I, król Izraela z plemienia kapłańskiego pokonał całkowicie Edomitów, którzy są następcami Kananejczyków. Ezaw założył państwo Edom biorąc sobie za żony Kananejki (Rodzaju 36:2), a więc wszedł w genetyczne powiązania z potomstwem węża. W roku 121 Hirkam robi potworny błąd. Składa Edomitom propozycję nie do odrzucenia. Albo dacie głowy albo napletki, czyli przymusowo nawraca Edomitów na judaizm. Od tej pory nikt już nie rozróżni, kto jest a kto nie jest prawdziwym Izraelitą. Edomici nie pochodzili z plemion izraelskich a mieli być równoprawnymi Izraelitami. Niektórzy badacze historii twierdzą, że w tym momencie powstali Żydzi, czyli fałszywi izraelici. Ludzie, którzy przeszli na judaizm nie, dlatego że uwierzyli, ale dlatego że zostali do tego zmuszeni.

To, co dzieje się dalej będziemy obserwować przez kolejne 2000 lat aż do dnia dzisiejszego. Żydzi, czyli edomiccy Izraelici stają się ważnymi i wpływowymi członkami władzy. Jest to dla nich łatwe, ponieważ prawdziwi Izraelczycy zajmowali się rolnictwem. Na przykład Edomita Antypater jest doradcą arcykapłana i króla z dynastii Hasmoneuszy Hirkana II i faktycznym zarządcą państwa. Tak doradza, że sam dochodzi do władzy a jego Syn stanie się wielkim królem Izraela i wielkim przeciwnikiem Syna Bożego. Znamy go pod imieniem Herod Wielki. Edomici pochodzenia kananejskiego, czyli plemię wężowe mają władzę nad Izraelem. Cały Izrael jest łupem Edomu dokładnie jak przepowiedział Ezechiel:

„Dlatego mówi Pan Bóg: Zaprawdę, z wielkim oburzeniem mówiłem przeciwko pozostałym ludom i przeciwko całemu Edomowi, którzy zawładnęli moim krajem, żywiąc w sercu radość i w duszy pogardę po to, by mieć go jako własność i łup.”

Ezechiela 36:5
Dodano po 1 minucie 40 sekundach:
Ezaw, wnuk Abrahama związał się genetycznie z przeklętym plemieniem Kanaan, który od samego początku były spokrewniony z olbrzymami.
Dodano po 2 minutach 45 sekundach:
Dzisiejsi Żydzi dzielą się na dwie grupy. Pierwsza Sefaradyjska to właśnie edomscy Żydzi a druga aszkenazyjska to Żydzi chazarscy. Ci dołączyli późno do Edomitów, bo dopiero w VIII wieku przez przejście całego narodu chazarskiego na kabałę żydowską.
Ot cała historia żydów krótko i jasno wytłumaczona...
iksinski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 14 lut 2015, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: slask

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: iksinski »

Slup pisze: 4 mar 2020, o 08:29 Rozumiem, że to pewien opis mitu czy też przypowieści, na którym ufundował Pan swoje wierzenia religijne. W Pańskim osobistym kontakcie z transcendencją chodzi więc o to, by uwalniać kury od problemów egzystencjalnych. To bardzo piękna religia.
Pańska egzegeza tekstu jest niestety mylna. Powiem więcej zbyt dosłowna, przyziemna i płytka. Trzeba trochę uruchomić fantazje, wyobraźnie, kreatywność. Wypłynąć na ocean "bezmiaru matematycznej wyobraźni", a nie tkwić tylko zanurzonym po uszy w nominaliźmie.
Wspominałem już Panu, że jestem kanonikiem katolickim? Wraz z radą mojej parafii postanowiliśmy ufundować nagrodę imienia Leona Gumańskiego za dowody twierdzeń fałszywych. Profesor Gumański podał aż trzy dowody fałszywego twierdzenia o rozstrzygalności tautologii klasycznego rachunku predykatów. Miło mi Pana poinformować, że utworzona naprędce kapituła nagrody uznała, że pierwszym jej laureatem zostaje Pan za dowód rozstrzygalności ZFC. Kierując się odruchem ekumenicznym uznałem, że nagroda przyjmie postać papierowej statuetki przedstawiającej Sokratesa, który swym kozikiem podrzyna gardło kurze dziobiącej własne ekskrementy. Moja parafia znajduje się w miejscowości Ciemno w powiecie przemyskim. Nie pokrywamy kosztów transportu na oficjalne wręczenie nagrody.
Widzę, że się pan rozwija we właściwym kierunku. Przyjadę na pewno odebrać nagrodę szanownej kapituły z rąk tak dostojnej eminencji jak kanonik katolicki. Ale jak to możliwe, że tak prestiżowa i cenna nagroda przypadła w udziale właśnie mnie, tak skromnej personie. Znowu ten nominalizm i jakiś posępny brak poczucia humoru. Czyżby kapituła składała się z samych sensatów a sam kanonik przedzierzgnał się w "el caballero de la triste figura".
Ale myśle, że winą za to można obarczyć miejscowość Ciemno i jej niezdrowy klimat, pełen wyziewów, oparów i mokradeł. Proponuję przenieść się w cieplejsze i łagodniejsze klimaty. Polecam moją miejscowość i choć jest to zapadły zakątek świata, to jednak z pewnością kanonik odetchnie pełną piersią, a wtedy być może wreszcie na jego twarzy zagości promienny uśmiech.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Sokrates to postać fikcyjna, zapewne wzorowana na kilku filozofach, stąd niespójności w kwestii jego rzekomych poglądów, change my mind. ;)

Dodano po 1 minucie 46 sekundach:
Chociaż w zasadzie to trochę tak, jak z Jezusem: nie ma znaczenia, czy Jezus istniał (choć on prawdopodobnie istniał), ponieważ to nie zmienia jego roli jako pewnej postaci w kulturze (nawet jeśli skonstruowanej). Tzn. może historyczność Jezusa ma znaczenie z punktu widzenia wiary katolickiej, no ale litości, mamy 2020 rok.

Dodano po 7 minutach 53 sekundach:
Kał widniał na podłodze, więc Pawlikowski rzucił się niczym zwierzę na ofiarę…
iksinski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 14 lut 2015, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: slask

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: iksinski »

Premislav pisze: 4 mar 2020, o 18:45 Sokrates to postać fikcyjna, zapewne wzorowana na kilku filozofach, stąd niespójności w kwestii jego rzekomych poglądów, change my mind. ;)
Mylisz się. To autentyk. Piszą o nim zwolennicy i przeciwnicy. Wszystko udokumentowane.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tłumaczenie wczesnej historii megalitycznej przy pomocy udziału demonów i ich potomstwa, ich przyczynku do budowy tajemniczych megalitów,
i nie tylko lecz również opisu świata i wszystkich zdarzeń "brzegowych", które współczesna nauka przemilcza lub ignoruje, historii narodu wybranego, wielości innych pseudo religii, UFO, itd... Bardzo upraszcza historię i bardzo wiele rzeczy staje się jasne i oczywiste...
Po co zaciemniać jak można rzucić snop światła na zamierzchłe dzieje...
Upierają się natomiast przy oficjalnych wypocinach już na samym początku trafiamy na paradoksy. Np pierwszy paradoks oficjalnych przekazów:
Człowiek wyszedł z jaskini ,i zaczął budować megality...
To brzmi tak samo jak by ktoś napisał:
"dziecko skończyło zerówkę i rozwiązuje równania różniczkowe drugiego stopnia"

Jest np jeszcze tłumaczenie Slupa o nawiezieniu furmankami gruzu i kamieni i w ten sposób powstają megality aż miło słuchać...

Głupie tłumaczenia wielości i różnorodności różnych religii...

itd...
Ostatnio zmieniony 5 mar 2020, o 21:46 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ciekaw jestem, kiedy wreszcie nauczysz się poprawnie pisać "po co"...
Dreamer357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 18 lip 2010, o 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogrodziec
Podziękował: 1 raz

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dreamer357 »

Tak czytam i widzę co drugi post o korona wirusie, wiadomo pierwszy szok. Z tego co mówią na dniach będzie szczepionka.
Tak mnie zastanawia, pierwszy szok w sprawie imigrantów już minął. Wiadomo ilu, czego się spodziewać, ile to będzie kosztować. To już wszystko jest, to już nie chodzi o blokowanie, ale tym ludziom trzeba jakoś pomóc. Ile można być w szoku, w końcu przychodzi otrzeźwienie i trzeba się wziąć za tą sprawę. Wiadomo z początku to nikt nie znał konsekwencji, ale teraz to już stałe zjawisko i trzeba wypracować jakieś procedury. Spychologia, to tylko to pogorszy.

Dodano po 34 minutach 39 sekundach:
Taka myśl, bo teraz głosują nad unijnym budżetem. Można, by, na szybko jakieś procedury zaproponować i wkleić jakieś środki. No, bo to w końcu Unijna sprawa, a nie jakieś tam krewetki, czy nad czym oni teraz debatują.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

tym ludziom trzeba jakoś pomóc
Tak jest trzeba ich nie wypuszczać z kraju do którego przynależą (ja np . nie mam takiego prawa, żeby podróżować bez paszportu lub innego dokumentu,)
a jeżeli w kraju jest wojna trzeba tych nierobów uzbroić i niech walczą tak można im pomóc walczyć o swoje...
Dreamer357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 18 lip 2010, o 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogrodziec
Podziękował: 1 raz

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dreamer357 »

Choćby takie pierwsze z brzegu, ci ludzie, często nie mają żadnych dokumentów. Na to powinny być jakieś Unijne środki, żeby sklasyfikować tych ludzi. Często masz rację, ale jak trafią się prawdziwi uchodźcy, w skali 1:10, to co 9 odeślesz, ale jednemu wypadałoby pomóc, jakąś klasyfikację, jakiś etap drugi, nie tylko panika.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2020, o 11:50 przez Dreamer357, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

głosują nad unijnym budżetem
Lepiej, żeby nie było takiej unii i jej durnego budżetu...

Banda durniów lewackich nie miałaby nad czym wtedy głosować...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

iksinski pisze:Piszą o nim zwolennicy i przeciwnicy.
Pisze o nim Platon, wcześniej (w kompletnie innym świetle, zestawiając go z sofistami i przedstawiając jako burzyciela porządku, mąciciela, ale może to kwestia nieznajomości filozofii) Arystofanes, a także Ksenofont, cała reszta wypowiedzi, jakie znam, odnosi się do tych trzech ujęć. Ale może się nie znam. Chętnie zapoznałbym się z innymi źródłami na temat jego postaci i poglądów aniżeli wywodzące się z tych źródeł.

Przy czym, jak wspomniałem, moim zdaniem to nie jest szczególnie ważne, czy Sokrates naprawdę istniał, występuje on jako pewna ważna postać w kulturze tak czy owak. Z pism Platona dowiadujemy się, że podrywał młodych chłopców, ale to tak jak Wojtyła (skutecznie), więc nawet jeśli temu świadectwu zawierzyć, to tak, jak przemyślenia, książki i dokumenty Wojtyły nie zmieniają się od tego, jak żył (czyli defraudując pieniądze z Banku Watykańskiego, przesyłając do innych parafii księży zamieszanych w sprawę Rwandy i hołubiąc wpływowych sprawców czynów pedofilnych, na których różnymi kanałami płynęły skargi, jak Degollado), poglądy (rzeczywiste czy nie) Sokratesa nie są wartościowane przez to, że folgował swoim żądzom, natomiast wpływa to na ewentualną ocenę postaci. Może pora przestać marszczyć do niej freda. Autorytety są szkodliwe.
Ostatnio zmieniony 5 mar 2020, o 11:48 przez Premislav, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

ci ludzie, często nie mają żadnych dokumentów
jak nie mają to nie jeżdżą ja mieć musiałem żeby jeździć...

w czym są lepsi ode mnie...

Dodano po 1 minucie 44 sekundach:
Wojtyła nie podrywał chłopców...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Pisałem, że mnie podrywał w 1999 roku. #MeToo
Dreamer357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 18 lip 2010, o 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogrodziec
Podziękował: 1 raz

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dreamer357 »

Często masz rację, ale jak trafią się prawdziwi uchodźcy, w skali 1:10, to co 9 odeślesz, ale jednemu wypadałoby pomóc, jakąś klasyfikację, jakiś etap drugi, nie tylko panika.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Moim zdaniem powinni zostać przyjęci wszyscy, którzy nie figurują w rejestrach przestępców/terrorystów i którzy chcą pracować oraz są zdolni do pracy, niezależnie od tego, czy są uchodźcami, czy zwykłymi imigrantami ekonomicznymi. Sam bym uciekł z Polski, gdyby zaistniały na jej terenie działania wojenne, więc trochę rozumiem; nie jestem pewien, czy kiedyś nie popełnię samobójstwa, ale na pewno nie poświęciłbym swojego życia dla Czarnego Żelaznego Więzienia i jakiejś niecenionej przeze mnie i nieodczuwanej przeze mnie tożsamości zbiorowej. Najwyżej dla członków najbliższej rodziny.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Najpierw trzeba zdefiniować czym jest uchodźca , uchodźca to ten co emigruje z kraju objętego wojną do kraju sąsiedniego, jak mi się wydaje Polska nie jest krajem sąsiednim dla Arabów (o ile znam geografię) , poza tym to co nazywamy niesłusznie zresztą uchodźcami to tabuny ciapatych idących z Nigerii , Czadu, Libii, itd... nic wspólnego to z uchodźctwem nie ma , sa to po prostu tłumy nachodźców, którzy najeżdżają kraje w celu zdobycia socjalu i celem skolonizowania go...(co jest już aktem wrogim)...
jeszcze raz mówię pomóc można na miejscu...A jeszcze jest jedna sprawa czemu bardzo bogate kraje arabskie nie przyjmują ziomali?...
Arabia, Jordania, Emiraty...
ODPOWIEDZ