Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Katolicy przez niemal 2000 lat próbowali zniekształcić naukę Chrystusa
Oczywiście przede wszystkim sekty protestanckie a wcześniej katarzy...

Teraz już każdy próbuje poprawiać Kościół mimo iż bardzo daleko mu do wiedzy Lutra na tematy teologiczne (byle celebrytka w TVN pierniczy co zmieniłaby w Kościele nie mając o tym zielonego pojęcia , może jedynie wypowiadać się na temat pudru w swojej torebce)...
A inny przykład z forum tegoż forum jest słynny kMarciniak który niejeden raz zabierał tu głos, coś wtedy jakbym czytał gazetę wyborczą ...,
która zawsze miała receptę na "lepszy kościół"...
A już nie wspomnę o głupotach wygadywanych przez Niepokonaną, która najbardziej mnie zraziła nie wygłaszanymi przez siebie sloganami (o ich poziomie nie muszę mówić), ale tym, że popiera aborcję (zabijanie) i za to nie będę ją szanował...dopóki tego nie odszczeka...


Jednak teorie spiskowe świetnie się sprawdziły do wytłumaczenie choćby rewolucji bolszewickiej w Rosji, rewolucji roku 1968, upadku cesarstwa,
i wiele innych ja nie potrzebuję być wielkim historykiem żeby rozumieć o co w tym chodzi. Podobnie jak młody Gauss nie był jeszcze matematykiem ale jak głosi legenda w kilka sekund zsumował ciąg arytmetyczny widząc pewną zależność...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 790
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 26 lis 2021, o 09:35
Katolicy przez niemal 2000 lat próbowali zniekształcić naukę Chrystusa
Oczywiście przede wszystkim sekty protestanckie a wcześniej katarzy...
Mam na myśli duchowieństwo katolickie oraz wiernych (od Konstantyna Wielkiego począwszy). Nie będziesz się jednak ze mną zgadzał. Ty pierwszych chrześcijan nazywasz pogardliwie "chrześcijanami z katakumb", a ja uważam, że to oni najściślej realizowali ideały ewangeliczne. Odwrotnie Konstantyn Wielki to dla Ciebie ważna postać, a dla mnie to nikt z punktu widzenia religii – ani wybitny teolog, ani święty. Według mnie Kościół powinien być ubogi oraz skromny, a według Ciebie księża powinni mieć limuzyny tak jak ks. Jankowski, który miał też zadbanych młodych mężczyzn jako kochanków.

Celebrytki i celebryci w ogóle nie powinni się wypowiadać na zbyt wiele tematów. Nie tylko TVN ma swoich celebrytów-ekspertów. Konfederacja ma Iwana Komarenkę – wybitnego wirusologa i epidemiologa.
arek1357 pisze: 26 lis 2021, o 09:35 Jednak teorie spiskowe świetnie się sprawdziły do wytłumaczenie choćby rewolucji bolszewickiej w Rosji, rewolucji roku 1968, upadku cesarstwa,
i wiele innych ja nie potrzebuję być wielkim historykiem żeby rozumieć o co w tym chodzi. Podobnie jak młody Gauss nie był jeszcze matematykiem ale jak głosi legenda w kilka sekund zsumował ciąg arytmetyczny widząc pewną zależność...
Teorie spiskowe są wśród Polaków (i ludzi w ogóle) powszechne. Tylko Gaussów jakoś brakuje...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja nie nadużywam w żaden sposób "teorii spiskowej" ale zauważ, że wklejam ją tam gdzie w oficjalnych podręcznikach "znawcy" piszą:
procesy społeczne, bieg historii, konieczność dziejów, ja w tym miejscu biorę gumkę do mazania i wklejam: "spisek" lub " teoria spiskowa", "porozumienia lobbystów", itd... bo dla mnie takie hasła jak napisałem kompletnie nic nie znaczą. Zawsze lepszy jest czysty destylat niż bełt lub mamrot...( u nas we wsi dobrze chłopy o tym wiedzą dlatego takie mocne)...

A co do chrześcijaństwa katakumbowego to było ono wymuszone sytuacją, musieli się ukrywać i dlatego katakumby... Potem zaczęli budować wspaniałe świątynie w czasie romańskim i gotyckim, chyba byliby niepoczytalni i niewiarygodni jakby pozostali w katakumbach... Oczywiście były i nadużycia bo tam gdzie władzę nawet tę kościelną przejmują ludzie i klany tworzy się dziadostwo... jednak trzeba przyznać, że chrześcijaństwo średniowieczne i jego zdobycze to szczyt perfekcji i możliwości to najlepszy gmach zbudowany przez świat do tej pory...Nie umniejszam też chrześcijanom katakumbowym wydali sporo męczenników a napisane jest: "Na krwi męczenników zbudowane są fundamenty Kościoła", jednak byli oni wielkimi tradycjonalistami...

Komarenko i jego granie też do mnie nie przemawia ale lepiej niech idzie w barwach narodowych niż tęczowych szmatach... Nie krytykuję nikogo za małą wiedzę czy niską świadomość tylko za to że utwierdza własną głupotę... Tak też nawet najgłupszego celebrytę TVN-OWSKIEGO bym docenił i chwalił jakby podeptał i spalił tęczowe szmaty i poszedł w dobrym kierunku... I co z tego , że się jest Bilem Gatesem jak się pierniczy bzdury a dzisiaj każda bzdura może mieć status naukowy, np. Hartman to kuriozalny przykład że każdy ubrany w togę może wygłaszać brednie...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 790
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 26 lis 2021, o 12:00 Ja nie nadużywam w żaden sposób "teorii spiskowej" ale zauważ, że wklejam ją tam gdzie w oficjalnych podręcznikach "znawcy" piszą:
procesy społeczne, bieg historii, konieczność dziejów, ja w tym miejscu biorę gumkę do mazania i wklejam: "spisek" lub " teoria spiskowa", "porozumienia lobbystów", itd... bo dla mnie takie hasła jak napisałem kompletnie nic nie znaczą. Zawsze lepszy jest czysty destylat niż bełt lub mamrot...( u nas we wsi dobrze chłopy o tym wiedzą dlatego takie mocne)...
To ciekawe, bo ja w podręcznikach akademickich do historii powszechnej napisanych przez Tazbira, Wójcika, Manteuffela nie odnajduję takich określeń podanych jako protezy uzasadnienia. Np. Manteuffel odnosi się do transformacji ustroju ekonomicznego z niewolnictwa do feudalizmu w taki sposób, że opisuje ten proces jako efekt przemian w zakresie środków produkcji w końcowej fazie istnienia cesarstwa rzymskiego, a następnie wyjaśnia, w jaki sposób ta zmiana doprowadziła do zmiany społeczno-kulturowej nadbudowy (ciekawy przykład użycia metodologii marksistowskiej w historiografii). Nie wiem więc, do jakich oficjalnych podręczników się odnosisz.

Twierdziłeś kiedyś, że obalenie Karola I w Anglii i przejęcie władzy przez parlament a potem Cromwella było efektem spisku żydowskich kupców z Niderlandów. Ta teza moim zdaniem zupełnie nie wytrzymuje krytyki. Zarówno parlament jak i Cromwell prowadzili politykę skrajnego protekcjonizmu handlowego, co uderzyło w interesy właśnie holenderskich kupców. Dodatkowo w czasie dyktatury Cromwella doszło do wojny angielsko-holenderskiej, której główną przyczyną były właśnie napięcia dotyczące interesów handlowych obu państw. Tutaj natomiast bardzo dobrze spisuje się znowu materializm historyczny, który wyjaśnia te wydarzenia jako proces przejścia od feudalizmu do autokracji kupieckiej (czyli rządów wczesnej formy burżuazji). Dodajmy, że proces ten był również podyktowany zmianami w zakresie środków produkcji.
arek1357 pisze: 26 lis 2021, o 12:00 A co do chrześcijaństwa katakumbowego to było ono wymuszone sytuacją, musieli się ukrywać i dlatego katakumby... Potem zaczęli budować wspaniałe świątynie w czasie romańskim i gotyckim, chyba byliby niepoczytalni i niewiarygodni jakby pozostali w katakumbach... Oczywiście były i nadużycia bo tam gdzie władzę nawet tę kościelną przejmują ludzie i klany tworzy się dziadostwo... jednak trzeba przyznać, że chrześcijaństwo średniowieczne i jego zdobycze to szczyt perfekcji i możliwości to najlepszy gmach zbudowany przez świat do tej pory...Nie umniejszam też chrześcijanom katakumbowym wydali sporo męczenników a napisane jest: "Na krwi męczenników zbudowane są fundamenty Kościoła", jednak byli oni wielkimi tradycjonalistami...
Nie mam nic przeciwko pięknym świątyniom. Mam bardzo pozytywną ocenę europejskiej cywilizacji w okresie od XI do XV wieku i również uważam, że był to okres znakomitego rozwoju naukowego, filozoficznego, prawnego, technicznego itd.
Jednak w mojej ocenie bogactwo i pycha katolickiego kleru jest niezaprzeczalnym faktem w pewnych okresach istnienia Kościoła. Doszło również do zniekształcania nauki Chrystusa i to nie tylko przez heretyków, ale również przez sam Kościół. Najbliżej ewangelii byli pierwsi chrześcijanie. Nie dlatego, że ukrywali się w katakumbach, ale z tego powodu, że swoją postawą moralną doprowadzili do nawrócenia olbrzymiej części ludności cesarstwa. Byli wśród nich pierwszorzędni intelektualiści oraz zamożni obywatele rzymscy, którzy w imię życia uświęconego zrezygnowali z dóbr doczesnych i pozycji społecznej. Słusznie, że wspominasz o męczennikach. To byli nieugięci moralnie ludzie. Oni nie byli tradycjonalistami. To raczej oni tworzyli Tradycję.

Postawa Jędraszewskiego, Głódzia czy Dziwisza nikogo nie nawróciła i nie nawróci. Nie nawrócą nikogo limuzyny i wystawne siedziby biskupie. Nie nawróci nikogo Natanek, któremu brakuje piątej klepki, ani wspierający nacjonalizm oraz partykularyzm Kneblewski. Fajno-katolicki langusta Szustak na palmie też nikogo nie nawróci.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Akurat Langusty nie trawię ale lubię kazania Jędraszewskiego, biskupi i kardynałowie to książęta kościoła należą im się limuzyny tak jak i inni też nimi jeżdżą więc nie będę nikogo krytykował za posiadanie limuzyn... sam osobiście wolę co inne...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 790
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Twierdzenie, że należą im się limuzyny, jest trochę zabawne.
Jest elegancja i godność w świadomie przyjętym skromnym materialnie stylu życia. To robi większe wrażenie niż najwspanialsza limuzyna.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

znalazłem tu powiązania Cromwella z żydami, nawzajem kwitło bardzo mocne poparcie, życzliwi mówią o poparciu finansowym, oczywiście wszystko przechodziło przez Niderlandy innej drogi nie było:
Ukryta treść:    

Ważne jak kochał żydów chyba nie bezinteresownie pewnie coś mu obiecali, oczywiście znając Cromwella chodzi o finanse:
Ukryta treść:    
Oczywiście źródło Polskie radio:

Kod: Zaznacz cały

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1036577,Oliver-Cromwell-zawisl-na-szubienicy-dwa-lata-po-smierci
Ostatnio zmieniony 26 lis 2021, o 20:53 przez arek1357, łącznie zmieniany 2 razy.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Arku, jeżeli coś cytujesz, to powinieneś podać źródło. Bez tego cytat jest niewiele wart.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

patrz tu

Kod: Zaznacz cały

https://books.google.pl/books?id=xWFHEAAAQBAJ&pg=PT360&lpg=PT360&dq=pomoc+%C5%BCyd%C3%B3w+dla+Cromwella&source=bl&ots=QFWL_QPdeL&sig=ACfU3U2j4ehO404Vp_QnJuVI-JdB8_JsmA&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwi56fHu9bb0AhU_AxAIHYvKC-AQ6AF6BAgbEAM#v=onepage&q=pomoc%20%C5%BCyd%C3%B3w%20dla%20Cromwella&f=false


Jest wyraźny i jaskrawy przekaz aby wierzyć i wiedzieć o pomocy żydów dla Cromwella, w zamian za ich sprowadzenie miał z tego pożytki finansowe a że główna finansjera żydowska mieściła się w Niderlandach stąd odpowiedź...

Cromwell to taki angielski Robespierre tylko troszkę wcześniej... Wczesna burżuazja to żydzi i ich pieniądze...

Uczciwym sklepikarzom rzemieślnikom i wytwórcom na pewno król nie przeszkadzał mimo pozyskiwania coraz większych dóbr materialnych i środków produkcji... Żydzi zawsze finansowali niepokoje społeczne...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 26 lis 2021, o 22:09 patrz tu
Taa... Bardzo "kompetentny" autor.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A pisze nieprawdę? pisze mądrze
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jan Kraszewski pisze: 24 lis 2021, o 23:44 Kombinatoryka nieskończona jest fajna. Ja lubiłem badać ideały zbiorów.
Taka kombinatoryka jak w liceum jest w prawdopodobieństwie? Losujesz zbiory? Muszę powiedzieć, że mocno mi teraz zaimponowałeś, to musi być niesłychanie trudne.

Wiesz jak sobie umilić życie na forum? Dodać Slupa i Areczka do listy wrogów. Od razu offtopic wygląda lepiej.

Czułam się winna, że nie odpisuję na moje wątki, bo mi się nie chce, ale skoro Tobie się też nie chce, to dobrze. Domyślam się, że za takie rozmawianie z wielce szanownym wykładowcą zostałabym wywalona ze studiów? Dobrze, że internet to nie jest prawdziwe życie tylko sztuczne.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 26 lis 2021, o 22:30Taka kombinatoryka jak w liceum jest w prawdopodobieństwie? Losujesz zbiory?
Nie, zupełnie nie. Jak chcesz zobaczyć moją pracę magisterską, to możesz kliknąć

Kod: Zaznacz cały

https://www.math.uni.wroc.pl/~kraszew/sources/papers/ideals3.pdf
.
Niepokonana pisze: 26 lis 2021, o 22:30Domyślam się, że za takie rozmawianie z wielce szanownym wykładowcą zostałabym wywalona ze studiów?
:?:
A co ma wspólnego rozmawianie z wywalaniem?

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Cromwell był pierwszym rewolucjonistą mordującym oficjalnie monarchę i chlubiącym się z tego czynu. Po nim poszli dalej Francuzi, a na koniec Rosjanie, a właściwie Żydzi.Puszka Pandorry została otwarta.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 26 lis 2021, o 22:25pisze mądrze
Pisze to, co się dobrze sprzedaje - facet po prostu zarabia na teoriach spiskowych. Jest zatem dokładnie tak wiarygodny, jak Ty.

JK
ODPOWIEDZ