Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

miodzio1988

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: miodzio1988 »

Bo baby takie są. Jak olewasz babę to wtedy jest Tobą zainteresowana. Jak się o Nią starasz to leje na Ciebie. Pozdrawiam Anetkę, która dała mi kiedys kosza
Awatar użytkownika
czeslaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2156
Rejestracja: 5 paź 2008, o 22:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Politechnika Wrocławska
Podziękował: 44 razy
Pomógł: 317 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: czeslaw »

Nie zawsze, mną często nie są zainteresowane nawet jak się nie staram
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: blost »

kobiety... kto jest zrozumie
No ale kurcze zloto jest ! graty dla siatkarzy
luka52
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8601
Rejestracja: 1 maja 2006, o 20:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Pomógł: 1816 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: luka52 »

No i mamy nowych mistrzów europy w męskiej siatkówce!
Rogal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5405
Rejestracja: 11 sty 2005, o 22:21
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: a z Limanowej
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 422 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Rogal »

Tak jest panowie - kobiety są, bywają, potem przemijają, a takie chwile i sukcesy są na stałe, nikt ich nam nie odbierze! :D
Awatar użytkownika
Emiel Regis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1495
Rejestracja: 26 wrz 2005, o 17:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 225 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Emiel Regis »

Buehehe, ciekawe przemyślenia Rogal: ) Choć ja w tym względzie pozostanę konserwatystą i będę wyżej sobie cenił inne chwile; p

Niemniej ogromny szacunek dla siatkarzy! Siatkówka to dla mnie już chyba ostatni bastion sportu, który się dzielnie broni aby być oglądanym: ] Piłka nożna od czasu, gdy zamiast oglądać "wspaniałe minięcie n przeciwników" widzimy "rozważny taktyczny faul niszczący całą akcję" przestała być atrakcyjna. "Faule" są znacznie bardziej pociągające w walkach w klatkach: ]
blost
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1994
Rejestracja: 20 lis 2007, o 18:52
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 52 razy
Pomógł: 271 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: blost »

W sumie chyba Emil ma duża racje Kobiety potrafia "bardziej umilic" umilic czas niz najlepszy siatkarz chyba ze jest to siatkarka to wtedy sprawa wyglada zupelnie inaczej...
Dumel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2000
Rejestracja: 19 lut 2008, o 17:35
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Stare Pole/Kraków
Podziękował: 60 razy
Pomógł: 202 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dumel »

nie rozumiem jak dobry, ambitny matematyk może unikać politechniki tylko ze względu na fizykę (która przecież ma z matematyką wiele wspólnego)
mi się wydaje że nie tak wiele, bo właściwie \(\displaystyle{ matematyka \cap fizyka = rachunki}\) (czasami oczywiście bardzo zaawansowane) czyli raczej część najmniej istotna
wbb
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2009, o 15:00
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 73 razy
Pomógł: 25 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: wbb »

Yaco_89 pisze:No i od razu lepiej to nie to że ja neguję klasę polskich Uniwersytetów, bo byłbym ostatnim idiotą żeby to robić, powiem więcej - planując karierę stricte naukową raczej na 100% wybrałbym któryś z nich.
Choć po studiach na uniwersytecie niekoniecznie trzeba być naukowcem. Na przykład spora większość aktuariuszy to absolwenci uniwerków właśnie (z tego co udało mi się zaobserwować).
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Yaco_89 »

wbb- z kolei wg. mojej wiedzy większość aktuariuszy wywodzi się z UW, PW i SGH, czyli jeden uniwerek, jedna polibuda i jedna uczelnia ekonomiczna... Oczywiście że nie trzeba być po uniwersytecie naukowcem, chodziło mi tylko o to, że w przypadku takich planów wybór jest raczej ewidentny, natomiast przy innych pomysłach na karierę dobre uczelnie techniczne mogą konkurować z uniwersytetami.

Dumel - pozwolę się z Tobą nie zgodzić, np. cała kosmologia opiera się na piekielnie zaawansowanych modelach matematycznych (polecam w wolnej chwili "Ostateczne wyjaśnienia wszechświata" Michała Hellera, bardzo dobra popularnonaukowa książka, która przybliża tę problematykę), poza tym takie ikony jak Donald Knuth czy Stephen Wolfram z tego co wiem zaczynały od fizyki swoje kariery, już nie mówiąc o mniej znanych osobach jak jeden z profesorów mojego wydziału który ukończył najpierw fizykę, a później uzyskał stopień doktora nauk fizyczno-matematycznych a dziś działa na pograniczu tych dziedzin, chyba nawet bardziej jako matematyk. Zresztą istnieje taka dyscyplina naukowa jak "fizyka matematyczna"... jednym słowem uważam że trochę spłyciłeś sprawę w swojej wypowiedzi

edit: przepraszam, odniosłem się do usuniętych wypowiedzi nie zauważywszy ich zniknięcia proszę o przeniesienie także tego posta

Oczywiście ja to przenosiłem i gdzieś po drodze zaginęły wcześniejsze posty. Nie ma ich ani w tamtym ani w tym temacie. Może się jeszcze pojawią. Zapewne jednak pamiętacie o czym był, więc kultywujcie dyskusję.
Wiem, co się dzieje, tylko nie wiem dlaczego. Przy scalaniu tematów ten głupek ustawia je chronologicznie, więc one tutaj są bez sensu pomieszane wcześniej. Postaram się to naprawić.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: xanowron »

Jakoś nie wyobrażam sobie zdawania egzaminów aktuarialnych po SGH, chyba że ktoś robił kierunek ekonomiczny na SGH i matmę na UW/PW to wtedy tak. Albo przygotowywał się do egzaminów poza zajęciami na uczelni.
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Yaco_89 »

Nie musisz sobie wyobrażać, takie są fakty


a poza tym myślę, że w zdanie egzaminów aktuarialnych trzeba włożyć ogromny własny wysiłek oprócz tego co jest wymagane na studiach niezależnie od uczelni, tyle że na niektórych uczelniach jest to łatwiejsze niż na innych.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: miki999 »

A jakie warunki trzeba spełnić aby przystąpić do takiego egzaminu (właściwie do serii egzaminów)? Są gdzieś jakieś materiały, dodatkowe informacje, szczegóły z poprzednich lat?
Awatar użytkownika
Yaco_89
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 992
Rejestracja: 1 kwie 2008, o 00:29
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Tychy/Kraków
Podziękował: 7 razy
Pomógł: 204 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Yaco_89 »

Z tego co wiem nie ma żadnych ekstra warunków żeby przystępować do egzaminów, natomiast aby podjąć już pracę w zawodzie trzeba jeszcze odbyć praktykę, mieć wyższe wykształcenie i być niekaranym. Egzaminy z poprzednich lat są dostępne na stronie KNF. Jeśli chodzi o inne materiały to znajomi z koła naukowego polecili mi "Matematykę ubezpieczeń na życie" M.Skałby, za którą zamierzam się wziąć w najbliższym czasie, jeśli chodzi o egzaminy z prawdopodobieństwa i "zwykłej" finansowej to podobno wystarczy wiedza wyniesiona ze studiów o specjalności matematyka finansowa podparta oczywiście odpowiednią porcją zadań.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: miki999 »

dzięki Yaco_89, od razu wygoglowałem:

Gdzieś wyczytałem, że zdanie nawet 1 etapu jest osiągnięciem, może kiedyś zgłębię ten temat
ODPOWIEDZ