Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Dreamer357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 18 lip 2010, o 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogrodziec
Podziękował: 1 raz

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dreamer357 »

A teraz puenta z moich fizi o Bogu. Bóg nie jest hegemonem, nie ma na celu rządzić i poskramiać. Jest Dobry i miłosierny. Po to dał nam wolną wolę, żeby nie nadużywać swojej Mocy/władzy.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 23 mar 2020, o 22:01 Skąd wiesz że brat dziadka G. Brauna należał do loży?
Był uczestnikiem spotkań Klubu Krzywego Koła - zresztą jego brat (czyli dziadek Brauna) też.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Braun bardzo źle się wypowiada o tym klubie...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 23 mar 2020, o 22:53 Braun bardzo źle się wypowiada o tym klubie...
Zasłona dymna! Te masony panie arku1357!
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Czyli Braun to mason ...
Z Twoich wypowiedzi mogę wnioskować, że jesteś członkiem klubu krzywego koła...
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Aż chyba sobie uwierzę w Boga

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=81jGISbv9PQ

A nawet jak nie uwierzę to i tak fajny film(poza poleceniem Jordana Petersona bo to gówno)
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 23 mar 2020, o 23:22 Czyli Braun to mason ...
Z Twoich wypowiedzi mogę wnioskować, że jesteś członkiem klubu krzywego koła...
Tak bym podejrzewał.

Byłem. Klub zamknęli masoni z PZRP-u.
kmarciniak1 pisze: 24 mar 2020, o 08:38 Aż chyba sobie uwierzę w Boga

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=81jGISbv9PQ

A nawet jak nie uwierzę to i tak fajny film(poza poleceniem Jordana Petersona bo to gówno)
Ten gość jest śmieszny. Wierzy w niewidzialnych przyjaciół.

Dlaczego J.Peterson to gówno?
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Slup pisze: 24 mar 2020, o 09:20 Dlaczego J.Peterson to gówno?
Już chyba kiedyś linkowałem, ale nie zaszkodzi zdublować bo bardzo ciekawy materiał na bardzo dobrym kanale

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=SEMB1Ky2n1E&t=168s


Ale najważniejszy zarzut ogólny jest taki, że Peterson kompletnie nie rozumie humanistyki do której się odnosi. Nie rozumie marksizmu( co można zobaczyć w debacie Peterson vs Żiżek), ani postmodernizmu. Ma też kompletnie spaczone podejście do relatywizmu i nihilizmu. W dodatku nie rozumie ich zarówno na poziomie powierzchownym przy luźnych dygresjach jak i szczególnie wtedy gdy odnosi się szczegółowo do jakiejś myśli postmodernistycznego filozofa. Że już nie wspomnę, że cały czas wyzywa ludzi od "postmodern neomarxist" a jak Slavoj go w debacie zapytał gdzie oni obecnie są, to Peterson potrafił tylko wydukać z siebie nazwisko Foucaulta i Derridy. Tylko że jakby to powiedzieć oni już nie żyją.

Jego wystąpienia są mieszaniną ignorancji w dziedzinie nauk humanistycznych, pretensjonalnej psychologii, mizoginizmu i transfobii. Tak więc gówno
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Podobne zarzuty związane z postawą ignorancji można mieć wobec innych "public intellectuals". Nie wiem, czemu Peterson jest tutaj jakoś wyróżniany. Chyba powodem jest jego popularność.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

NB Pamiętam, że Peterson zaistniał po raz pierwszy w szerszej świadomości (nie tylko w środowisku związanym z jego dziedziną), gdy krytykował kanadyjską ustawę tzw. Bill C-16. Ustawa mi się nie podobała jako nieomal alt-rightowi i pewna jej część nie podoba mi się nadal, gdy niewiele poza wolnym ryneczkiem zostało z moich ówczesnych poglądów, natomiast wypowiedź Petersona na ten temat, która zdobyła sporą popularność, dowodzi, że albo jej nie przeczytał dokładnie, albo udaje, że nie przeczytał, bo wie, że ludzie i tak nie sprawdzą.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 24 mar 2020, o 10:26 NB Pamiętam, że Peterson zaistniał po raz pierwszy w szerszej świadomości (nie tylko w środowisku związanym z jego dziedziną), gdy krytykował kanadyjską ustawę tzw. Bill C-16. Ustawa mi się nie podobała jako nieomal alt-rightowi i pewna jej część nie podoba mi się nadal, gdy niewiele poza wolnym ryneczkiem zostało z moich ówczesnych poglądów, natomiast wypowiedź Petersona na ten temat, która zdobyła sporą popularność, dowodzi, że albo jej nie przeczytał dokładnie, albo udaje, że nie przeczytał, bo wie, że ludzie i tak nie sprawdzą.
Mógłbyś przybliżyć? Nie wgłębiałem się w to nigdy.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

A proszę sobie posłuchać, ja bym coś przekręcił (można przyspieszyć):

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=KnIAAkSNtqou

Peterson tam sobie wyciąga jakieś niesamowite implikacje filozoficzno-etyczno-seksuologiczne z tego dokumentu, których to on wcale nie niesie, to po pierwsze (BTW moim zdaniem rasa to też w pewnej mierze konstrukt, ale to tak na uboczu), a po drugie myli się co do konsekwencji prawnych.
kmarciniak1 co do tego, że Peterson jest transfobem, to się zgadzam, ale gdzie niby on jest mizoginem? To, że uznaje pewną wartość pewnych schematów społecznych, które niektórzy opisaliby jako „patriarchat" (które np. dla mnie są do zaorania, ale to może też wynika z tego, że spotykałem się z próbami zaprzęgnięcia mnie do nich, co mnie bardziej niż lekko zirytowało), to jeszcze moim zdaniem nie wystarcza do takiego stwierdzenia. Jakieś przykłady jego wypowiedzi, które uznałbyś za mizoginistyczne?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Liczyłem na jakieś streszczenie 1h to za długo. No dobra wiem: gotowca nie będzie. A szkoda.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jednak mam rację Slup jesteś masonem a więc sługą diabła na ziemi bardzo blisko Ci do demonizmu, choć nie wiem może nie jesteś w takim stopniu jak Alister Crowley a może się mylę... Jeżeli masz wysoki stopień to bliżej Ci do demonów niż ludzi, ale i tak nie udowodniłeś , że dziadki Brauna przynależeli do krzywego koła... Zauważyłem, że Twoje wypowiedzi mają za zadanie obniżenie morale osoby z Tobą dyskutującej, a więc działasz iście po szatańsku...

Dodano po 1 minucie 11 sekundach:
Ty nie musisz w Boga wierzyć Ty wiesz po prostu, że on istnieje...
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Premislav pisze: 24 mar 2020, o 11:20
kmarciniak1 co do tego, że Peterson jest transfobem, to się zgadzam, ale gdzie niby on jest mizoginem? To, że uznaje pewną wartość pewnych schematów społecznych, które niektórzy opisaliby jako „patriarchat" (które np. dla mnie są do zaorania, ale to może też wynika z tego, że spotykałem się z próbami zaprzęgnięcia mnie do nich, co mnie bardziej niż lekko zirytowało), to jeszcze moim zdaniem nie wystarcza do takiego stwierdzenia. Jakieś przykłady jego wypowiedzi, które uznałbyś za mizoginistyczne?
No w moim progresywnym słowniku patriarchat wiąże się z mizoginią. Ktoś się może z tym zgadzać albo nie. Zresztą podobnie było gdy mi zwróciłeś uwagę że aborcja i prawa osób homoseksualnych nie są prawami człowieka. Według mnie są. Albo gdy chyba a4karo zwrócił mi uwagę, że nie istnieje słowo nieheteronormatwny. Ja uważam, że język kształtuje świadomość i używam takiego języka jaki uważam za odpowiedni. Dla mnie jeśli Peterson zaprzecza temu, że istnieje gender pay gap to jest mizoginem( Ściślej mówiąc on temu nie zaprzecza lecz twierdzi, że to zjawisko ma inne powody niż sama płeć)
ODPOWIEDZ