Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 30 gru 2021, o 13:40 Kał widniał na podłodze, więc Pawlikowski rzucił się niczym zwierzę na ofiarę w sam środek gówna i zaczął się w nim taplać jak mała dziewczynka spragniona zabawy.
Czym Ci podpadł?

Jak się użytkownikom forum podoba inflacja związana ze wzrostem cen energii, które wynikają (głównie) z mechanizmu europejskiego systemu handlu pozwoleniami na emisje CO2, które to pozwolenia zostały wdrożone właśnie po to, żeby zmniejszać emisję dwutlenku węgla i przez to redukować przyszłe zmiany klimatyczne?
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Slup bredzisz...

Dodano po 18 sekundach:
Jk . Bredzisz...

Dodano po 29 sekundach:
Premislav bredzisz

Dodano po 25 sekundach:
Już o Niepokonanej nie wspomnę...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze:Czym Ci podpadł?
Być może nie od rzeczy będzie wspomnieć, że w tym fragmencie Pawlikowski=Jan Paweł II (podałbym link do źródła tej opowiastki, lecz skończyłoby się to co najmniej ostrzeżeniem). W sumie jest (albo był) na Uniwersytecie Wrocławskim taki matematyk, profesor Pawlikowski, ale z nim zajęć nie miałem (spośród wrocławskich matematyków nienawidzę Bartosza Trojana, bo mimo niewątpliwej wiedzy i ekspertyzy przejawiał zachowania burackie, prostackie i prymitywne, w szczególności seksizm tak skrajny, że raził nawet mnie jako ówczesnego prawicowca, nie pałam też zbytnią sympatią do Światosława). Czym podpadł mi Jan Paweł II? To pewnie wiesz, ale wrzucę taki jeden smaczek:

Kod: Zaznacz cały

https://opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/listy/bsarajevo_02021993.html

Uważam JPII za śmiecia z tego powodu (no, między innymi z tego powodu). Całkowicie odrzucam, i to z obrzydzeniem, całą wizję ponoszenia konsekwencji cudzych, stanowiących skrajną agresję i ingerencję, czynów. Mógłbym zrozumieć np. konserwatystę, który uważa, że jeśli para poczęła (na drodze stosunku z obopólną zgodą) płód z zespołem Downa czy inną wadą szalenie utrudniającą życie, lecz nieuniemożliwiającą go, to aborcja jest naganna (nie znaczy to, że się z tym zgadzam, tylko że przyjmuję do wiadomości istnienie takich poglądów i nie uznaję ich reprezentantów za podludzi z uwagi na hołdowanie im), natomiast potępianie aborcji w przypadku ciąży z gwałtu jest dla mnie nieludzkie. A wydaje mi się, że nie jestem progresywnym fajnistą i nadal po latach nie podoba mi się deklaracja pani Natalii Przybysz, choć nie oznacza to oczywiście, że uznaję, iż należałoby jej zabronić czy uniemożliwić uczynienie tego, co zrobiła, z pobudek takich, jakie podała.
Slup pisze:Jak się użytkownikom forum podoba inflacja związana ze wzrostem cen energii, które wynikają (głównie) z mechanizmu europejskiego systemu handlu pozwoleniami na emisje CO2, które to pozwolenia zostały wdrożone właśnie po to, żeby zmniejszać emisję dwutlenku węgla i przez to redukować przyszłe zmiany klimatyczne?
Z pragmatycznego punktu widzenia mnie to mocno niepokoi, bo jestem biedakiem (zarabiam odrobinę mniej niż medianę, a pracuję zdecydowanie więcej niż 160 godzin w miesiącu - nie mówię, że należy mi się więcej, tylko chodzi o to, że nie bardzo mogę zarobić więcej, a ponadto mam mało czasu na ewentualne doskonalenie się celem przekwalifikowania, do tego spłacam kredyt studencki, wynajmuję i leczę zęby). Jeśli w ciągu 9 miesięcy nie awansuję na menadżera ds. funkcjonalności (do września mam gwarancję stałej ceny za pokój zgodnie z umową), to wracam do rodziców, a całkiem poważnie rozważę wtedy śmierć samobójczą (może zabrzmiało trochę zbyt dramatycznie, ale ja to piszę serio bez większych emocji). Powinno się udać, no ale zobaczymy. Rozpatrywanie pozytywnych i negatywnych stron takich regulacji w szerszej perspektywie to luksus, który nie jest moim udziałem. Byt kształtuje świadomość czy coś. xD

Dodano po 44 minutach 3 sekundach:
Arku, a idź waść traktować organy księży (oczywiście chodzi o instrument muzyczny) pewnymi szczególnymi ruchami posuwisto-zwrotnymi.
PS sarad107 myje okna w Windowsie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jak Paweł II reprezentował poglądy katolickie nie mógł kazać mordować dzieci poczęte z aborcji taka jest nauka Kościoła jedynego i prawdziwego i tak ma być. Więc ta nauka jest prawdziwa. Slup mimo dużej wiedzy którą reprezentuje w ostatnim wątku pojechał po bandzie i dlatego tak napisałem...

JPII musiał się trzymać nauki kościoła choć i tak nie zawsze to robił zwołując synod jakiś w Asyżu, całując koran itd...To mnie też irytuje...

Poza tym widzę, że wszyscy pochodzicie z Wrocławia i chodzicie tam na uniwersytety czyli z tego gniazda os Breslau... co nie wróży nic dobrego...

Cieszę się, że tam nie chodziłem mi wystarczy moje cztery klasy szkółki niedzielnej, które z trudem i mozołem ukończyłem choćby za sprzedaż świniaków...Więc nikt nie powinien mnie ganić za napisanie choćby, że \(\displaystyle{ \sqrt{4} =-2}\), mi to wypada...

Prezentujecie tu pewną szkołę niemiecką czyli dominantą na tym forum jest szkoła niemiecka, żeby nie powiedzieć mocniej frankfurcka co wynika z tonu i sposobu jaki piszecie...

Premislaw zamiast czytać encykliki JPII posłuchaj sobie księdza Woźnickiego naprawdę warto...polecam!!!

Kod: Zaznacz cały

https://wobroniemszy.pl/


On też nie lubi JPII możecie mieć wiele wspólnego proponuję żebyście poszli na kawę nawet...

Dodano po 32 minutach 26 sekundach:
poczęte z aborcji
Miało być poczęte z gwałtu...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jan Kraszewski pisze: 30 gru 2021, o 13:59
Niepokonana pisze: 30 gru 2021, o 13:48To dlatego lubisz teorię zbiorów? Tak z ciekawości pytam.
Jakoś tak wyszło. To tak, jak z ludźmi - jednych lubisz, a innych nie.

JK
Nie nie, obejrzyj ten filmik. To jest o największych tegorocznych osiągnięciach w matematyce i informatyce. I tam są jakieś teorie zbiorów. No i pomyślałam, że to może dlatego lubisz tego typu rzeczy. Próbuję Cię zrozumieć, no bo ja nie rozumiem, jak można lubić formalizm. A co sądzisz o takich osiągnięciach?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 20:22Nie nie, obejrzyj ten filmik. To jest o największych tegorocznych osiągnięciach w matematyce i informatyce.
Trochę obejrzałem.
Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 20:22I tam są jakieś teorie zbiorów. No i pomyślałam, że to może dlatego lubisz tego typu rzeczy.
To znaczy dlaczego?
Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 20:22Próbuję Cię zrozumieć, no bo ja nie rozumiem, jak można lubić formalizm.
Formalizm to tylko zewnętrzna powłoka. Ciekawe jest (przynajmniej dla mnie) to, co ten formalizm opisuje.
Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 20:22A co sądzisz o takich osiągnięciach?
Ciekawe.

JK
korki_fizyka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 17 lut 2016, o 21:49
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 74 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: korki_fizyka »

Może byście założyli sobie osobny wątek, najlepiej bez dostępu dla nieuprawnionych? Po co zakłócać te namiętne ochy i achy :D
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jan Kraszewski pisze: 31 gru 2021, o 20:54 To znaczy dlaczego?
No bo ja rozumiem, że Ty lubisz jakiś kawałek tej teorii mnogości, ale pewnie na początku poznawałeś wszystko jak leci i zainteresowała Cię teoria mnogości tak ogólnie. A może zgadłam i ten film jest o jednej z tych subdziedzin, w których się specjalizujesz, nie wiem. No nie mogłam Cię nie zapytać o taki filmik na youtubie, bo przecież z tego wynika, że ta teoria mnogości jest przydatna.

No jak się jest mną to w sumie niewiele ten formalizm opisuje. Domyślam się, że dla Ciebie układy tych znaczków mają jakiś sens, ale dla studenta to to jest zapisywanie dwukrotnie tych samych oczywistych rzeczy. Czasem się zastanawiam, czy potencjalni czytelnicy to osoby znające temat czy przedszkolaki. Także z mojej osobistej perspektywy interesowanie się tym i poświęcanie swojej kariery na to jest co najmniej dziwne. Mogłabym się o to spytać mojego wykładowcy, ale no wiesz, wolę nie podpadać. Chociaż mój wykładowca jest super i na pewno byście się bardzo polubili.





korki fizyka, w sensie kto ma iść do osobnego wątku. Ja rozumiem, że masz pewne kłopoty pewnej natury, ale nie ma tajemniczych wątków tylko wiadomości prywatne. Ja vs Jan Kraszewski czy Slup vs Areczek? Nie wiem czy wiesz, bo ty się w takie wątki jak ten nie zagłębiasz, ale najbardziej słynną parą tego forum jest Slup i Areczek. I tak lubię doktora Kraszewskiego i bardzo średnio obchodzi, co ty sobie o nim myślisz. I tak, jara mnie jak ktoś jest mądry. Jara mnie doktor Kraszewski, Slup, Premislav, Psiaczek, Janusz Tracz i nawet a4karo. Ja uważam ich za moich ziomeczków i mam nadzieję, że oni mnie też I właśnie dlatego ciebie nie lubię. Nie dlatego, bo jesteś chamem (spójrz sobie na naszą prywatną korespondencję), tylko bo w ogóle nie jesteś mądry.

Tak, wiem, spędzam sylwestra na forum matematycznym i ogólnie przy komputerze. Bądźmy szczerzy. Sylwester w domu jest super. Tani, wygodny, nie trzeba się martwić strojem i innymi pierdołami, można być ubranym w dres. Nie muszę się bać, że dostanę fajerwerkiem.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Haha niepokonana cię uważa za głupka nie przejmuj się bo mnie też niepokonana ma zaburzoną percepcję jej ogląd rzeczywistości jest mocno wykrzywiony a co do prywatnego wątku między niepokonaną a J.K. to rzeczywiście powinni go sobie założyć ale poza forum. Bo te wiwisekcje Niepokonanej na temat czemu J.K. wybrał akurat teorię mnogości są co najmniej ciężko strawne...

Dodano po 11 minutach 35 sekundach:
Ja gwarantuję, że J.K. nie lubi niepokonanej tzn. może źle się wyraziłem ona jest mu obojętna...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie będę kłamać, moja percepcja jest AKTUALNIE wykrzywiona, ale to wina sylwestra.
Ciężko strawne to są twoje głupoty, co ty wygadujesz. Areczek, gdybyś ty tylko wiedział, co korki-chan wygaduje w wiadomościach prywatnych, to byś na nim egzorcyzmy przeprowadził. Najważniejsze jest to, że ty mnie lubisz Areczek.

Szczęśliwego nowego roku, mokrego dyngusa i kolorowego jajka, czy czego się tam życzy.

Dodano po 40 sekundach:
Poza tym poza głupkiem a mądrym jest całe spektrum odcieni szarości i tęczy. Ja lubię tęczę.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja też tylko tę z 7 barwami
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Czyli przyznajesz się, że mnie lubisz? No tak, ja właśnie w zeszłym roku kolorowałam tęczę siedmioma barwami, mogę się nawet pochwalić.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jasne że lubię bo jestem dobry człowiek...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ja też cię lubię Areczku, ale mógłbyś być milszy czasami i taki bardziej wyrozumiały, rozumiesz.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34125
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 23:46 No bo ja rozumiem, że Ty lubisz jakiś kawałek tej teorii mnogości,
Pewnie ten, na którym się trochę znam.
Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 23:46A może zgadłam i ten film jest o jednej z tych subdziedzin, w których się specjalizujesz, nie wiem.
Ja już się w niczym nie specjalizuję, ale jeśli chodzi ten temat z filmiku, to mniej więcej ogarniam, o co chodzi.
Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 23:46bo przecież z tego wynika, że ta teoria mnogości jest przydatna.
To zależy, jak zdefiniujesz "przydatna".
Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 23:46Domyślam się, że dla Ciebie układy tych znaczków mają jakiś sens,

O to, ogólnie rzecz biorąc, chodzi.
Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 23:46ale dla studenta to to jest zapisywanie dwukrotnie tych samych oczywistych rzeczy. Czasem się zastanawiam, czy potencjalni czytelnicy to osoby znające temat czy przedszkolaki.
Nie wiem, co dokładnie masz na myśli, ale podejrzewam, że inaczej rozumiemy przymiotnik "oczywisty".
Niepokonana pisze: 31 gru 2021, o 23:46Także z mojej osobistej perspektywy interesowanie się tym i poświęcanie swojej kariery na to jest co najmniej dziwne.
Myślę, że dla każdego rodzaju kariery można znaleźć osoby, którym poświęcanie na to czasu może wydać się dziwne.

JK
ODPOWIEDZ