Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 26 lis 2021, o 20:49 Ważne jak kochał żydów chyba nie bezinteresownie pewnie coś mu obiecali, oczywiście znając Cromwella chodzi o finanse
Przecież nie musisz się doszukiwać żadnych spiskowych teorii. We fragmencie z polskiego radia masz napisane, co kierowało Cromwellem:
arek1357 pisze: 26 lis 2021, o 20:49 Cromwell odniósł się życzliwie do petycji, ponieważ był przekonany zarówno przez wcześniejsze mesjanistyczne dowody zawarte w dziele Hope of Israel, a jednocześnie zainteresowany sprowadzeniem do Anglii bogatych żydowskich kupców amsterdamskich, którzy odgrywali kluczową rolę w zamorskim handlu z hiszpańskimi koloniami.
Jak widać, niczego mu nie obiecali. Kierował się motywacją religijną oraz interesem państwa. Warto też zaznaczyć, że zgodnie z tym tekstem petycja została złożona w 1650 roku. Tymczasem wojna domowa w Anglii trwała od 1642 roku.

Natomiast cytowanie pana Davida Icke'a nie jest zbyt poważne. Na pewno też nie przystoi przedsoborowemu katolikowi. Pan Icke miał kontakty ze spirytystkami; żył w trójkątnej relacji z żoną oraz kobietą, która uważała się za medium; wierzy w reinkarnacje i bliskie są mu koncepcje New Age. Dodatkowo:
wikipedia pisze: A week later, shortly after his father died, Icke and his wife, Linda Atherton, along with their daughter and Deborah Shaw, held a press conference to announce that Icke was a son of the Godhead. He told reporters the world was going to end in 1997. It would be preceded by a hurricane around the Gulf of Mexico and New Orleans, eruptions in Cuba, disruption in China, a hurricane in Derry, and an earthquake on the Isle of Arran. The information was being given to them by voices and automatic writing, he said. Los Angeles would become an island, New Zealand would disappear, and the cliffs of Kent would be underwater by Christmas.
Jeszcze podam link:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=8HvHwtTrv7Y

Właściwie bardzo pięknie mówi...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

W sumie po Henryku VIII w Anglii generalnie po przejściu na anglikanizm królowie sobie z definicji zasłużyli na lincz...

Cromwell popierał powstanie Chmielnickiego...

Mimo całego błazeństwa Icke pisze o spisku humanoidalnych istot ludzi jaszczurów przeciw światu wpatrując się w to coś w tym musi być nie neguję go do końca tylko wyłuskuję pewne ciekawe tezy...

Dodano po 56 minutach 39 sekundach:
Popatrz się tu ile było edyktów wydalających żydów z Europy ci władcy może słuchali moich rad na ten temat? Chyba mieli powody:

Kod: Zaznacz cały

https://www.fronda.pl/a/polska-paradis-judaeorum-szkalowana-jako-wspolsprawca-zaglady,124655.html


Ta ilość nawet mnie zaskoczyła nie były to przypadki odosobnione czegoś się bali a durniami raczej bym ich nie nazwał...

Jednak informacje zawarte w książce Ickea nie są takie głupie słowo reptilianie możemy zastąpić kanalie i się wszystko zgodzi...

Jestem głęboko przekonany o obietnicach finansowych danych przez żydów Cromwellowi...

Cytat:
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

To na Twoim poziomie magisterki się jeszcze liczą? Nie jest źle, tylko 8 stron. Bałam się, że te całe prace to mają 50 stron lub więcej, ale 8 to jestem w stanie napisać. A czy trzeba robić to parami czy można samemu?
Ideal sets... Wiesz, ja bym wolała zobaczyć przykład takiego idealnego zbioru, rozumiesz, bo tak to trochę abstrakcyjne. Ale może na dalszych stronach jest.

Nie sądzisz, że Ci pyskuję i jestem niewychowana, bo nie traktuję Cię jak wielce szanownego naukowca? W ogóle po co ten cały studencki savoir-vivre ja uważam, że wszyscy możemy być ziomeczkami.

Ty znasz te forum, to mi powiedz, co takiego ma Areczek, czego ja nie mam. Poza deficytami intelektualnymi. No bo wszyscy chcą rozmawiać z Areczkiem, a ze mną to głównie Ty i tak to prawie nigdy nikt.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

No tak deficyty masz nie tylko intelektualne..., zacznij pisać pracę magisterską w parach, a raczej w oparach o zbiorach idealnych...

Dodano po 3 minutach 24 sekundach:
Wiesz co z tobą jest nie tak potwornie się wymądrzasz...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 27 lis 2021, o 00:35To na Twoim poziomie magisterki się jeszcze liczą?
Czasem tak.
Niepokonana pisze: 27 lis 2021, o 00:35Nie jest źle, tylko 8 stron. Bałam się, że te całe prace to mają 50 stron lub więcej, ale 8 to jestem w stanie napisać.
Tak naprawdę to nie była praca magisterska, tylko publikacja naukowa powstała na jej bazie. Praca magisterska była po polsku i była nieco dłuższa.

Prace magisterskie są różnej długości.
Niepokonana pisze: 27 lis 2021, o 00:35A czy trzeba robić to parami czy można samemu?
U nas można w parach, choć większość robi samemu.
Niepokonana pisze: 27 lis 2021, o 00:35Ideal sets... Wiesz, ja bym wolała zobaczyć przykład takiego idealnego zbioru, rozumiesz, bo tak to trochę abstrakcyjne. Ale może na dalszych stronach jest.
To nie jest "zbiór idealny", tylko "ideał zbiorów".
Niepokonana pisze: 27 lis 2021, o 00:35Nie sądzisz, że Ci pyskuję i jestem niewychowana, bo nie traktuję Cię jak wielce szanownego naukowca?
Jesteśmy na forum i forma naszych rozmów nie odbiega od forumowych standardów. W realu rozmawialibyśmy zapewne nieco inaczej.
Niepokonana pisze: 27 lis 2021, o 00:35W ogóle po co ten cały studencki savoir-vivre ja uważam, że wszyscy możemy być ziomeczkami.
Ja tam nie uważam savoir-vivre'u za przeżytek.
arek1357 pisze: 27 lis 2021, o 00:54Wiesz co z tobą jest nie tak potwornie się wymądrzasz...
Przyganiał kocioł garnkowi...

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

uważam, że wszyscy możemy być ziomeczkami.
Prawie jak w komunie...zamiast ziomek użyjemy słowa towarzysz a i Slup będzie zachwycony...

Też chciałbym zobaczyć idealną Niepokonaną ale to raczej niemożliwe...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 27 lis 2021, o 11:46
uważam, że wszyscy możemy być ziomeczkami.
Prawie jak w komunie...zamiast ziomek użyjemy słowa towarzysz a i Slup będzie zachwycony.....
Albo jak w chrześcijaństwie: bracie lub siostro.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A teraz zacytuję ci kolegę bardzo dobrego historyka co napisał o Cromwellu i to się zgadza, co do D. Icka trzeba też czytać gość mimo swoich wad też głupio nie pisze jest bardzo inteligentny, a słowo "reptilianie" można zastąpić słowem: "źli ludzie" i będzie ok jeżeli kogoś to razi...
A teraz cytat kolegi:
Zgoda na powrót w 1656 była tego potwierdzeniem. (chodzi o pomoc żydów Cromwellowi) Masowy powrót nastąpił wraz z inwazją Williama Oranskiego i założeniem The Bank of England...
Teraz wszystko się zgadza...

Tak czy siak skoro wszyscy władcy Europy wywalają żydów a Cromwell ich sprowadza to na pewno nie za darmo bo to był stary lis, nie kochał ich ale z nich korzystał...

I wychodzi na moje tam gdzie żydzi tam rewolucje wojny lichwa i dziadostwo...

O tym też mi w szkółce nie mówiono...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 27 lis 2021, o 18:42 A teraz zacytuję ci kolegę bardzo dobrego historyka co napisał o Cromwellu
Źródło, Arku, źródło...

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dobry kolega mądry...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 27 lis 2021, o 19:12 Dobry kolega mądry...
Czyli polecasz magiel, w którym pracuje!
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34239
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

a4karo pisze: 27 lis 2021, o 19:35Czyli polecasz magiel, w którym pracuje!
Młodsze pokolenie może nie wiedzieć, co to jest magiel...

JK
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 27 lis 2021, o 18:42 A teraz zacytuję ci kolegę bardzo dobrego historyka co napisał o Cromwellu i to się zgadza, co do D. Icka trzeba też czytać gość mimo swoich wad też głupio nie pisze jest bardzo inteligentny, a słowo "reptilianie" można zastąpić słowem: "źli ludzie" i będzie ok jeżeli kogoś to razi...
Razi brak konsekwencji z Twojej strony. Icke wierzył, że jest synem Boga (czy tam godheada), miał kontakty ze spirytystkami, wierzy w reinkarnacje i przewidział (niezbyt trafnie – biorąc pod uwagę dane naoczne) koniec świata w 1997. Taką osobę w przeszłości uznawałeś za satanistę, a w każdym razie osobę niewiarygodną. W tym jednak wypadku ze względu na przypadkową zbieżność z częścią Twoich poglądów będziesz się upierał, że jednak Icke jest rzetelny w swoich enuncjacjach.
arek1357 pisze: 26 lis 2021, o 12:00 Ja nie nadużywam w żaden sposób "teorii spiskowej" ale zauważ, że wklejam ją tam gdzie w oficjalnych podręcznikach "znawcy" piszą:
procesy społeczne, bieg historii, konieczność dziejów, ja w tym miejscu biorę gumkę do mazania i wklejam: "spisek" lub " teoria spiskowa", "porozumienia lobbystów", itd... bo dla mnie takie hasła jak napisałem kompletnie nic nie znaczą. Zawsze lepszy jest czysty destylat niż bełt lub mamrot...( u nas we wsi dobrze chłopy o tym wiedzą dlatego takie mocne)...
Wygląda na to, że w przypadku angielskiej wojny domowej robisz jednak nieco inaczej. Bierzesz podręcznik historii powszechnej XVII wieku (np. Wójcika) wyrzucasz z niego kilkanaście stron, które opisują złożone przyczyny konfliktu między Karolem I i parlamentem (przy czym wśród tych przyczyn nie jest wymienione rzekome przekupienie Cromwella przez Żydów holenderskich) oraz tego konfliktu burzliwy przebieg, i w to miejsce wklejasz jedno zdanie: Cromwella przekupili holenderscy Żydzi. Cytujesz przy tym książkę faceta, który żył w trójkącie seksualnym ze znaną spirytystką i uważa się za syna Boga.
Pokazuje to (co zresztą wiadome jest od początku), że hipoteza spiskowa nie jest Ci potrzebna do tego, żeby mieć rzetelny obraz historii powszechnej. Jesteś niechętny Żydom, więc przyjąłeś, że istnieje żydowski spisek, a następnie do tej tezy dopasowujesz historię powszechną – usuwając z niej szczegółowe opisy procesów historycznych i zastępując je hipotezą żydowskiego spisku.
arek1357 pisze: 27 lis 2021, o 18:42 Tak czy siak skoro wszyscy władcy Europy wywalają żydów a Cromwell ich sprowadza to na pewno nie za darmo bo to był stary lis, nie kochał ich ale z nich korzystał...

I wychodzi na moje tam gdzie żydzi tam rewolucje wojny lichwa i dziadostwo...
Anglia w XVII wieku stała się potęgą handlową, kolonialną i morską. Duża w tym zasługa Cromwella. W kolejnych wiekach ta potęga systematycznie rosła. Na początku XX wieku Wielka Brytania dysponowała 40% światowej floty handlowej oraz 1/5 ludności ówczesnego świata było poddanymi królowej Wiktorii. Faktycznie wielkie dziadostwo.

Przypomnisz mi, co się stało z arcykatolicką Hiszpanią, która w XVI wieku była wielką potęgą? Jak pozycja Hiszpanii zmieniała się w kolejnych wiekach? Zdaje się, że Hiszpanie represjonowali muzułmanów i Żydów, a później marranów i morysków.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Z cyklu kolejny odcinek o idiotach:

Kod: Zaznacz cały

https://www.euractiv.pl/section/instytucje-ue/interview/rownosc-lgbt-ke-komisja-ue-lgbtiq-strategia-komisji-europejskiej-homofobia-bifobia-transfobia-adam-bodnar-helena-dalli/


Slup na pewno Icke ma więcej do powiedzenia ciekawych rzeczy niż ta tęczowa marksistka, nawet na egzorcyzmach kapłani słuchają tego co mówi diabeł... i powtarzają na kazaniach ku przestrodze wiernych...

Co myślisz o tej marksistowskiej bolszewiczce...

Dodano po 6 minutach 2 sekundach:
To jest dla mnie wytyczna:
Tak mówi o tym Księga Kapłańska: „Nie będziesz obcował z mężczyzną [zakar - płeć męska], tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!" Oraz: „Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli".
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie da się obcować z mężczyzną tak, jak się obcuje z kobietą, chyba że bierzemy pod uwagę mężczyzn transpłciowych (ale wątpliwe, by w biblijnych czasach reprezentowano takie progresywne spojrzenie na kwestie płciowości). Skoro więc założenia wspomnianego przez Ciebie przepisu karnego z Księgi Kapłańskiej nigdy nie mogą być spełnione (przy racjonalnej interpretacji założeń myślowych poczynionych przez prawodawcę), to budujesz swój system wartości na piasku, że tak nawiążę do przypowieści.

Dodano po 7 minutach 13 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

https://www.newsweek.pl/polska/polityka/bogurodzica-przeciwko-lgbt-tak-protestowala-radna-pis-lidia-szewczyk/wq3ysbr

Babsko z PiS-u dało popis erudycji: Kościół świętej Kingi (przypominam, trzynastowiecznej postaci) istniejący w Starym Sączu od tysiącleci, no i jak tu nie być skrajnym elitarystą i wrogiem demokracji? xDDDD Tacy ludzie, jak wspomniana niewiasta, powinni mieć prawo kupić sobie takie bułki w sklepie, jakie lubią i to w zasadzie tyle. Żadnego biernego ani czynnego prawa wyborczego, pies też nie może jeździć traktorem i to nie znaczy, że nienawidzimy psowatych. Jednostki mniej rozwinięte chronimy (np. przed przemocą czy grabieżą), ale nie powierzajmy im odpowiedzialnych zadań, bo władują nas na górę lodową.
ODPOWIEDZ