Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie wydaje Ci się, za tym naprawdę idą takie poglądy, mówię, bo oglądałam Contra Points na Youtubie.

Premislav, ja nie rozumiem z jakiej racji księża w ogóle mają prawo się wypowiadać w kwestii edukacji? Równie dobrze można by zapytać stereotypowego budowlańca alkoholika o opinię. Nie każdy ksiądz się zna na edukacji, chyba że jest po dwóch kierunkach studiów.
Wiesz, czego ja nie lubię? Bo są różne możliwe wariacje chrześcijaństwa. Jedni modlą się do świętych, inni nie. Ale Kościół narzuca swoją własną, jedyną słuszną wizję chrześcijaństwa i jak ktoś się z nią nie zgadza to jest grzesznikiem / nie zna się.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jeżeli ktoś się nie zgadza z Kościołem, to może go opuścić, nie ma obowiązku przyjmowania tej wizji, tutaj akurat jest wszystko w porządku, akurat zmiana jakościowa np. od drugiej połowy XIX wieku, kiedy to często wolność religijną uważano za herezję i mrzonki, jest niezaprzeczalna. Gorzej, że Kościół wtrąca się do życia ludzi, którzy do niego nie należą i że w Polsce osoby, które nie czują się częścią Kościoła, płacą nań z podatków, to postrzegam jako grabież. Bardzo podoba mi się taki system, jaki panuje w Niemczech: na daną wspólnotę religijną płacą dokładnie jej członkowie, katolicy na katolików, ewangelicy augsburscy na ewangelików augsburskich itd. Gorzej, że płaci się tam odszkodowania za zsekularyzowane (czyli można powiedzieć ukradzione przez państwo) dobra kościelne, które już dawno przekroczyły ich wartość.

ContraPoints to bardzo dobry kanał, niekiedy są tam rzeczy, z którymi się nie zgadzam (np. ocena kapitalizmu – choć oczywiście nie jest on pozbawiony wad; wydaje mi się, że to po części kwestia tego, iż nie cenię ludzkiego *wysiłku*, tylko efekty), ale uargumentowane i w świetnej oprawie wizualnej. Swego czasu sporo dał mi do myślenia film m.in. o czarnym humorze (The Darkness).
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2019, o 15:41 przez Premislav, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

No właśnie ja go nieoficjalnie opuściłam. No właśnie już o tym tu mówiłam, że Kościół narzuca wolną wolę niewiernym.

Wadą kapitalizmu jest to, że trzeba edukować ludzi, żeby umieli w nim przeżyć, co nie zmienia faktu, że to jest najlepsza wersja gospodarki jaka jest.
Wiedziałam, że polubisz Contra Points, ona używa tyle trudnych słów, zupełnie jak Ty.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Niepokonana pisze:Wiedziałam, że polubisz Contra Points, ona używa tyle trudnych słów, zupełnie jak Ty.
To jeszcze nie jest wyznacznik, taki ksiądz profesor Guz też używa trudnych słów, ale z niewielkim sensem (czasem powie coś do rzeczy, acz dość rzadko). Choć to prawda, że lubię kwiecistą formę, chyba mam to po mamie, która jest wielką miłośniczką literatury, co mi w pewnym stopniu zaszczepiła.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Wygadałam się, teraz potrzebujemy innego tematu do rozmów.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Jan Matejko II, mistrz pędzla i sztalugi. [wstawiłbym portret Jana Matejki z dorobioną rzułtą mordą, ale nie działają obrazki]
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

To ja wam podrzucę nowy temat xddd
Bo tak sobie właśnie pomyślałem o katolickiej etyce seksualnej i o promowanej tam otwartości na życie. Wyobraźmy sobie sytuacje, że kobieta zaszła właśnie w ciąże. No i teraz czy ta para może uprawiać seks w trakcie tych 9 mięsiecy? No bo na moje oko to wtedy żadnej otwartości na życie nie ma. Szybkie googlowanie nie dało mi przekonującego argumentu...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Człowieku, XD. Ja znam jeden obraz Jana Matejki, gdyż nie jestem humanistką [patrz nazwa forum]. Uważam, że był utalentowany, ale ja preferuję inne obrazy, takie nowoczesne i bynajmniej nie chodzi mi o tak zwaną sztukę za miliony dolarów.
Niezłe pytanie, ale to za trudny temat. Nie wiem, co myśli o tym Kościół, to dosyć rzadkie pytanie.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Dzięki Premislav. No więc... O czym możemy przedyskutować?
Tak sobie myślę o informatyce i zastanawiam się, czy zaczynając teraz mam szansę na zostanie progromistką czysto od software bez większej wiedzy o hardware.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Tak, niektórzy nawet na studiach dopiero zaczynają (przychodzą z matmą i ew. fizą), choć to niepolecane, tj. mam wrażenie, że początki programowania to zwykle słaby stosunek czasu pracy do rezultatów, więc im wcześniej człowiek się za to zabierze, tym lepiej.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ciekawy jestem jakie autorytety moralne ma Niepokonana...

No cóż wyszedłem na chama...
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2019, o 19:59 przez arek1357, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie jestem może aż taki cham bo najwięcej razy podziękowałem z was na tym forum...

Nie świruj idź na wybory:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=dAyvkrd21mc
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2019, o 20:07 przez arek1357, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie no, ja jestem na mat fiz inf, 2. klasa, także ja mam możliwość rozpocząć mniej więcej teraz, tylko muszę zainstalować sobie środowisko programowania. Bo w szkole my się zaczęliśmy uczyć programowania, tylko Arcykujonka Niepokonana chce bardziej i efektywniej.
Btw, dziwna nazwa. Środowisko.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Od czego zaczynasz? Od C++, czy może od Pythona? Ja zaczynałem od C++ i byłem w tym beznadziejny.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Na razie C++, bo mam środowisko do C++.
ODPOWIEDZ