Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 21 lut 2020, o 16:31 Ten opis zawiera zero konkretów..., jego wartość merytoryczna to zero, ten który na te słowa się powołuje by bronić ewolucji też jest zero...
Czyli wypowiedź papieża Jana Pawła II ma Twoim zdaniem zerową wartość merytoryczną. A ta wypowiedź:
Benedykt XVI pisze: Currently, I see in Germany, but also in the United States, a somewhat fierce debate raging between so-called "creationism" and evolutionism, presented as though they were mutually exclusive alternatives: those who believe in the Creator would not be able to conceive of evolution, and those who instead support evolution would have to exclude God. This antithesis is absurd because, on the one hand, there are so many scientific proofs in favour of evolution which appears to be a reality we can see and which enriches our knowledge of life and being as such.
Czy ta wypowiedź też ma zerową wartość merytoryczną?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Co do Benedykta szanuję go jako Papieża ale nie musi się znać na tym co zwą ewolucją, mówi o licznych dowodach, lecz ja tych dowodów nie widzę jakoś, Jan Paweł II którego cenię jako Papieża owszem , lecz czasem jego wypowiedzi były mało konkretne , po prostu spore źródłosłowie , duży basen ulanej wody ale w basenie zero ryb... Niestety był on humanistą , literatem i niestety sporo literatów ma tę przypadłość, że malutki konkret potrafi owinąć w zwój całkiem sporej bawełny, ja jednak wierzę w konkrety...i dowody...

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Trzymajmy się słynnej sentencji:

Tyle jest w każdym przedmiocie poznania ile jest w nim "konkretów"...

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
Benedykt nie musi mądrze wypowiadać się nt. ewolucji wystarczy, że mądrze wypowie się co myśli np. o tęczowych i homosechsualskistach...

Benedykt nie musi umieć zapalić ogniska, wystarczy , że umie podpalić stos...

Dodano po 4 minutach 38 sekundach:
Za czasów Darwina ewolucja osiągnęła bramy absurdu "dowodząc", że pochodzimy od małpy, natomiast dzisiaj przekroczyła bramy absurdu dowodząc, że my i małpa mamy wspólnego przodka - znaczy psa (bo ta forma jest w hierarchii niżej , może kota), więc jakimi bzdurami się ona posiłkuje to widać...

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
W Biblii nic na temat ewolucji raczej nie przeczytamy...

Dodano po 3 minutach 1 sekundzie:
Jakieś próby łączenia tych dwóch światów były u Teilharda de Chardin bredził on o ewolucji od kamienia do Bóstwa... on poleciał za wysoko i dość szybko spadł... i raczej zamienił się w kupę kamieni...(u niego proces szedł na odwrót)..., zresztą papieże potępili te bzdury i słusznie...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34124
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 21 lut 2020, o 17:02W Biblii nic na temat ewolucji raczej nie przeczytamy...
Podobnie jak o tym, że Ziemia krąży wokół Słońca.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Są dwa rodzaje filarów dla mnie :

1) Biblia i stare księgi w których sporo można się doszukać mądrych rzeczy...

2). Budowle megalityczne (również i te zatopione w oceanach) , znaleziska dziwne nie pasujące do tego co się oficjalnie mówi...

Te dwa fundamenty stanowią dla mnie punkt wyjścia i nijak współczesna oficjalna akademicka "wiedza" nie pasuje do tych moich filarów...

To są konkrety i na nich można coś sensownego budować... reszta to mrzonki...

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
Podobnie jak o tym, że Ziemia krąży wokół Słońca.
Raczej ciężko Ci to będzie znaleźć w Biblii...

Dodano po 4 minutach 2 sekundach:
Te dwa filary to tak jak Jakin i Boaz w Świątyni Salomona...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34124
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 21 lut 2020, o 17:08Są dwa rodzaje filarów dla mnie :

1) Biblia i stare księgi w których sporo można się doszukać mądrych rzeczy...

2). Budowle megalityczne (również i te zatopione w oceanach) , znaleziska dziwne nie pasujące do tego co się oficjalnie mówi...
Taaak, to dużo wyjaśnia.
arek1357 pisze: 21 lut 2020, o 17:08Te dwa fundamenty stanowią dla mnie punkt wyjścia i nijak współczesna oficjalna akademicka "wiedza" nie pasuje do tych moich filarów...
No i teraz każdy może na własny użytek stwierdzić, czy jest to problem akademickiej wiedzy, czy Twoich filarów.
arek1357 pisze: 21 lut 2020, o 17:08To są konkrety i na nich można coś sensownego budować... reszta to mrzonki...
No to do własnej definicji pojęcia "fakt" dorzuciłeś własną definicję pojęć "konkret" oraz "sensownie". Nic dziwnego, że nie możesz się dogadać na tym forum, bo mam nieodparte wrażenie, że większość jego użytkowników używa innych definicji tych pojęć.
arek1357 pisze: 21 lut 2020, o 17:14
Podobnie jak o tym, że Ziemia krąży wokół Słońca.
Raczej ciężko Ci to będzie znaleźć w Biblii...
O tym właśnie pisałem - niewątpliwie oznacza to, że twierdzenie, iż Ziemia krąży wokół Słońca to po prostu mrzonka.

JK
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Albo Bóg zapomniał wspomnieć w Biblii o heliocentryzmie, więc zesłał ludzi, którzy to dopisali. Tak też mogło być.

Arek, jesteś bardzo śmieszny wiesz.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

kmarciniak1 pisze: 21 lut 2020, o 16:38 Ontologiczna nieciągłość to ontologiczny skok między zwierzętami a pierwszą ludzką osobą. Tylko, że jeśli traktujemy ewolucję na serio to znaczyłoby to że istnieli rodzice którzy byli zwierzętami(w sensie chrześcijańskim czyli po prostu nie mieli duszy nieśmiertelnej) a ich dziecko już było człowiekiem. Co z punktu widzenia ewolucji jest absurdalne.
Jest w tym wiele racji.
Ukryta treść:    
Interesujące jest to, że ewolucja ma charakter nieciągły. Spór toczy się w odniesieniu do tego, w jakim stopniu skoki są możliwe i na jakim poziomie: gatunkowym, osobniczym, czy na obu tych poziomach.

Są pewne zdolności, które przysługują tylko ludziom. Np. ludzki język jest wyjątkowym fenomenem, niespotykanym u zwierząt. Wiemy oczywiście, że zwierzęta posiadają systemy komunikacyjne. Jednak są one jakościowo różne od ludzkiego języka. To skończone systemy znaków o dobrze ustalonej semantyce, które nie posiadają gramatyki. Na to zwraca uwagę np. Chomsky. To jest na przykład pewna nieciągłość ewolucyjna, co do której toczą się dyskusje. Wyjaśnienia wciąż nie mamy i możliwe, że nigdy go mieć nie będziemy.

Dodano po 3 minutach 36 sekundach:
arek1357 pisze: 21 lut 2020, o 17:02 Jakieś próby łączenia tych dwóch światów były u Teilharda de Chardin bredził on o ewolucji od kamienia do Bóstwa... on poleciał za wysoko i dość szybko spadł... i raczej zamienił się w kupę kamieni...(u niego proces szedł na odwrót)..., zresztą papieże potępili te bzdury i słusznie...
Tutaj mnie trochę zaskoczyłeś arku. To bardzo ciekawe, że znasz tę postać. Nie spodziewałem się tego po Tobie. Myślałem, że tylko scjentologia, luteranizm i Pius IX.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 21 lut 2020, o 17:31
Nieśmiertelna dusza to orficka fantazja.
Czyli co? Że my nie mamy dusz?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 21 lut 2020, o 17:37 Czyli co? Że my nie mamy dusz?
A skąd ja mam to wiedzieć? I co masz na myśli, gdy to mówisz? Co rozumiesz poprzez słowo dusza?
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jak ktoś ma duszę, to jego świadomość nie znika po śmierci, tylko trwa wiecznie. Ale oczywiście to jest moja definicja, bo skoro można sobie definiować fakt na wiele sposobów, to ja tak definiuję duszę. Nie no żartuję. Nie znam lepszego określenia na duszę.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 21 lut 2020, o 17:45 Jak ktoś ma duszę, to jego świadomość nie znika po śmierci, tylko trwa wiecznie. Ale oczywiście to jest moja definicja, bo skoro można sobie definiować fakt na wiele sposobów, to ja tak definiuję duszę. Nie no żartuję. Nie znam lepszego określenia na duszę.
Dobrze, dobrze. To nie ma znaczenia, jak coś nazywasz (tj. jakiego znaku używasz, by związać z nim jakiś sens), o ile jesteś konsekwentna. Nie wiem, co jest po śmierci. Nic mi nie wiadomo na ten temat. Wyjaśnij proszę, co rozumiesz poprzez świadomość?
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie jestem na tyle głupia i niedojrzała, by znowu wpaść w tę pułapkę. Nie chcę Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4060
Rejestracja: 13 sie 2016, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: hrubielowo
Podziękował: 79 razy
Pomógł: 1391 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Janusz Tracz »

przykładowo samoświadomość można badać

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Test_lustra
zaznaczasz flamastrem czerwoną kropkę na czole badanego i stawiasz go przed lustrem. Jak zacznie ścierać ją ze swojego czoła to znaczy, że jest świadomy swojego istnienia. To ma oczywiście swoje ograniczenia bo ktoś może nie wiedzieć jak działa lustro ale byś świadomy swojego istnienia. Widzę jednak większy problem dla duchów test może w ogóle nie wypalić bo nie wiem czy się odbijają w lustrze.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Hmmm Pan Kraszewski nie wierzy w budowle megalityczne, znaczy , że nie wierzy w piramidy, akurat byłem tam i stwierdzam ich obecność , tak jak wiele innych..., jeżeli rzeczy namacalne dla Ciebie nie znaczą nic znaczy, że bujasz w obłokach... No wiem nauka ma wielkie trudności z piramidami egipskimi i meksykańskimi, nie wie jak je zaszeregować , bo akademicy oficjalni jeszcze nie potrafili uszyć takiego worka żeby wrzucić w niego np. piramidy , te teorie o rampach z piasku itd... to nie worki a raczej kiepskie reklamówki , które się rozlatują już na początku...
Ale to jeszcze nie wszystko na "naukę spadł" kolejny cios znaleźli piramidy w byłej Jugosławi i Chinach jeszcze większe i niepasujące do oficjalnych wersji, no z tym nauka już nawet nie próbuje walczyć bo i tak polegnie...
Czas gdy współczesna nauka mówi, że ludziska żyli w jaskiniach okazuje się czasem wspaniałych niesamowitych budowli ... dziwne a potem te budowle coraz gorsze nno paradoks...Tak jakby w pierwszej klasie uczniowie uczyli się całek zespolonych w następnych już tylko wielomianów... a w ósmej z trudem by dodawali do dwudziestu...Paradoksy same...

Tych paradoksów nie widzicie , lecz nie do końca tak jest, rozmawiałem z inżynierami i matematykami , ludzie ci podzielają moje poglądy tzn. uściśle ja podzielam ich poglądy, wtedy jeszcze nie wiedziałem , ale wystarczy pogadać z kilkoma mądrymi , którzy np. pracują przy odnawianiu Sfinksa, piramid ludzie ci sami mnie tego między innymi nauczyli i sami mi o tym mówili, ja się nie podpieram kazaniem proboszcza z Górnej Wólki tylko , z wymiany wiedzy na ten temat z ludźmi, którzy najbliżej są tych rzeczy, zresztą nie tylko piramidy , mówie też o Petrze, Machu Picchu , gdzie nawet indianie nie znają ani tubylcy pochodzenia tychże budowli...(dziwne bo nauka twierdzi, że indianie to budowali Inkowie) , na temat Petry nie mają natomist żadnej wiedzy oficjalnie...Wy raczej prezentujecie tu jakiś zapleśniały system wartości, który nie ma nijak odbicia w rzeczywistości, przecież nawet Prof. Dawidowicz , którego bardzo cenię jest człowiekiem zupełnie normalnym...

I żeby była jasność ja się nie zaszufladkowałem, ale czytam i czytałem różne rzeczy i różne poglądy , ale stwierdziłem, po wielu poszukiwaniach, że jednak katolicyzm jest na samej górze , a chcąc poznawać fakty musimy odrzucać stereotypy, wrócić do źródeł (Biblia) (Bóg) i wtedy prawda może w jakimś stopniu na nas spłynąć , mam to szczęście , że wiele widziałem wiele czytałem i spotykałem się z ludźmi , którzy są autorytetami , którzy niekoniecznie śpiewają w lewackich chórach... (wolą w gregoriańskich)...

Dodano po 5 minutach 34 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=JRZEjR7EsDw
Ostatnio zmieniony 22 lut 2020, o 00:03 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: żeby.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Fajnie zatkałem wszystkim "buzie"...

Ale mam pytanie do Slupa bo niepokoji mnie jedno czy Slup szuka chleba w śmietniku czy kupuje w piekarni...

Piszę to bo zaniepokoiły mnie jego niektóre wypowiedzi...

Ja powiem, że u nas jest tradycja na wsi bardzo chlubna, że chleb piecze się w piecu po domach...i to jest przykład wejścia na wyżyny...przez prostych i niedouczonych ludzi jak np. ja i moje grono...
ODPOWIEDZ