Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

piosenki świąteczne oficjalnie w radiu dziś słyszałem
Według nauki kościoła powinniśmy śpiewać pieśni adwentowe i roratnie od grudnia się zaczynają...

Natomiast to co teraz śpiewają to przede wszystkim jest to degrengolada dżingobelsowa , która przyszła z Ameryki a dokładnie z kościołów episkopalnych i innych luterańskich zborów... co z tradycją katolicką nie ma absolutnie nic wspólnego, no a jeżeli ktoś śpiewa prawdziwe kolędy w adwent to jest heretykiem, lewakiem, ignorantem , korpokratą, i masonem...

Starajmy się trzymać aksjomatów matematyczno - logicznych i kościelnych...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Kolędy są cudowne (ale kolędy, a nie komercyjne anglojęzyczne śmieci), jak dla mnie dużo fajniejsze niż jakieś głupoty z prezentami i rodzinne szopki. Z jednej strony jako całkowity ateista dostrzegam śmieszność i może nawet pewną niestosowność w tym, że sobie śpiewam o przyjściu Jezusa, ale ja to lubię i tyle. Nie wydaje mi się to bardziej niestosowne niż sypanie błędami językowymi przez zdecydowaną większość Polaków. Nikt wtedy nie mówi o obrazie uczuć językowych, a taka kategoria jak obraza uczuć religijnych figuruje gdzieniegdzie.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~`

Ja kiedyś zrobiłem taki prezent rodzinie, że po przyjeździe na święta ogłosiłem swój zoofilski coming out, ale niestety moi kochani krewni się nie nabrali.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

całkowity ateista
Ilość takich osobników stanowi zbiór pusty co nam już udowodniła w szkółce niedzielnej Jej Excelencja Pani ot fszystkiego prof. zw. dokt. doc. hab. mgr. Dorota Chulejba...

Zbiór ten stopologizowała, zmetryzowała i uzwarciła...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Możliwe, nie upieram się, że istnieję (choć wolę przyjąć, że istnieję, niż że nie istnieję, mimo braku dowodów).
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie wiem komu mam wierzyć Tobie czy mojej Pani ot fszystkiego: prof. zw. dokt. doc. hab. mgr. Dorocie Chulejbie... jednak bardziej się skłaniam ku mojej Pani bo ją znam jest dla mnie największym autorytetem , Ty następujesz po niej (bezpośrednio) ...

Chociaż bardziej będę się skłaniał że jest to zbiór brzegowy z pustym wnętrzem...
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No już bez przesady, nie trzeba być bardzo błyskotliwym (sprawa ustawy o IPN), żeby stwierdzić, że odpowiedzią na to pytanie jest pięcioliterowe słowo zaczynające się na „Ż", zaś kończące się na „ydzi". Cały ten ambaras miał taki jeden plus, że niektórzy ujrzeli, iż przedsiębiorstwo Holocaust nie jest teorią spiskową.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Strasznie mnie denerwuje nowy awatar Premislava, nie mogę na niego patrzeć ten gość ma minę kogoś , którego IQ nie przekracza najniższej normy wśród Eskimosów a ten kapelusz dopełnia reszty...

A co do żydów są to potomkowie znad morza Czarnego rozbitego przez Kniaziów Kijowskich Rurykowiczów około 10 czy 11 wieku chanatu Chazarskiego...

Stąd najwięcej ich na wschodniej flance Polski...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Ten gość może mieć jakąkolwiek minę, ale jest niezwykle inteligentny. A co do tego sombrero, to właśnie mi się przypomniało, jak kiedyś wpadliśmy z kolegą na pomysł wspólnego festiwalu kultury żydowskiej i meksykańskiej, którego godłem byłoby nowe hybrydowe nakrycie głowy: myckosombrero.
To nie był chanat, tylko kaganat i stało się to około 965 roku (czyli w X wieku), poza tym to trochę bardziej skomplikowane,z tego, co wiem… Część z nich to jak piszesz, ale nie wszyscy, a jak ktoś chce więcej szczegółów to polecam książkę The Invention of the Jewish People Shlomo Sanda.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

poza tym to trochę bardziej skomplikowane
Tak bo ja to wybitnie uprościłem wiadomo że są żydy pochodzenia też i semickiego, którzy wyemigrowali z bliskiego wschodu, większość się wymieszała, a najbliższym ludem do tych żydów ze Starego Testamentu to są mieszkańcy zachodniego brzegu jordanu tak tępieni przez kaganów...
Większość jednak mieszkańców Izraela to jednak emigranci z Rosji a więc potomkowie kaganów...
Podobna jest sytuacja z mafią z Wall Street...

Nie mylić też judaizmu że to niby religia żydowska bo powstała 2, 3 wiek ne... jako opozycja do Chrześcijaństwa... wykładnia Talmudu...

Więc łatwo udowodnić, że tak naprawdę żyd to nie żyd a judaizm to nie religia żydowska...

Dlatego jak mi mówi jakiś lewy czytelnik tygodnika powszechnego, że żydzi to nasi starsi bracia w wierze
to mnie gotuje:

Bo ani nie w wierze , ani nie starsi tylko młodsi, ani nie bracia bo na pewno by nie chcieli być naszymi braćmi to wykluczone... no chyba , że my myślimy, że to bracia paląc np. chanuki z nimi...
Wierzcie , że w drugą stronę to nie działa...

Dziwię się tylko, że się tego nie uczy w szkołach całej abo po części prawdy na ten temat...

I tak szkoły produkują ignorantów, niedouczonych lemingów i debili społecznych...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Szkoły produkują debili, ponieważ w szkołach (przynajmniej w większości) nie uczy się porządnie logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem, sprawnego przyswajania wiedzy, analizy związków przyczynowo-skutkowych, korzystania ze źródeł, sztuki prowadzenia dyskusji, selekcjonowania informacji, tylko góry pamięciowych regułek, które w można znaleźć w trzy sekundy w necie bądź w trzy minuty, jak się ma domową biblioteczkę. Ale to nic dziwnego, edukacja państwowa nie powstała jako źródło możliwości i krynica rozumu, tylko jako sprawny środek do indoktrynacji mas i ociosywania ludzi tak, by byli dobrymi klockami w państwowych i korporacyjnych układankach. Zdarza się, że jakakolwiek kreatywność, przejawy nieszablonowego myślenia są wręcz tępione.
To, że nie uczy się o jakichś faktach, nie ma na to wielkiego wpływu. Poza tym zauważ, że to, iż Żydzi są naszymi „starszymi braćmi w wierze", to jest opinia, a nie fakt (zaprzeczenie tego zdania też w zasadzie funkcjonuje na tym samym poziomie), choć istotnie dość słabo umotywowana. Inna sprawa, że to jeden z wielu komunałów i kalek myślowych typu „mowa nienawiści", „skrajna prawica", „papież Polak wielki człowiek", „powstania były super", „w 1989 skończył się w Polsce komunizm", „każdemu według potrzeb" i innych uogólnień, uproszczeń, schematów, półprawd a czasem całych kłamstw.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Poziom debilizmu u nas jest ogromny , ale pocieszę was: są większe jeszcze debile.:

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Na Francję to już dawno ktoś rzucił zaklęcie spierdolendio maxima, ale tutaj akurat jestem pełen podziwu dla konsekwencji: chodzenia w burkach zabroniono, bo państwo świeckie, szopkę z merostwa usunąć, bo państwo świeckie. Miejsce szopki bożonarodzeniowej jest przy kościołach, plebaniach lub na terenie należącym do osoby prywatnej, która będzie ją tam chciała umieścić, no, chyba że wyborcy zdecydują inaczej, wybiorą ludzi, którzy to prawo zmienią. Inna sprawa, że wolałbym (choć to mało istotne, co ja bym chciał) szopki bożonarodzeniowe przy urzędach niż obecny kształt zmian w Europie: jak nie ma państwa chrześcijańskiego, to zamiast państwa normalnego proponuje się kraj źle rozumianej tolerancji i pozytywnej pedofilii. Okazuje się, że jakaś ideologia naginająca masy do tego, czego sobie życzy władza, istnieć musi, to teraz ideologia zlewaczenia umysłowego i poprawności politycznej zastępuje religię.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5745
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Mam pytanie czemu a4karo ma na koncie tylko 2 lub trzy posty, kiedyś naliczyłem, że ma tych postów ponad 10 bo do tylu umiem zliczać...

Kto mu ukradł userzy mody adminy a może goście specjalni??
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8581
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3349 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kerajs »

Bardziej prawdopodobni kandydaci to: Aniołek, Dzieciątko, Gwiazdka i Gwiazdor.
ODPOWIEDZ