Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Xdd jesteś okropny. Przecież umiem matematykę szkolną i trenowalamuczenie na młodszej siostrze. Bądźmy szczerzy napiszą osoby idące na poprawkę a podstawę to umiem doskonale. A olimpijczyków odeślę do Ciebie. "Tam jest taki doktor od prawdopodobieństwa i statystyki z Bydgoszczy on Cie chętnie przygotuje do olimpiady i przy okazji obrazi".
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

No i postanowiłam zostać korepetytorem. Będzie ciekawie, zobaczymy.
Chętnie skorzystam...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Niepokonana pisze: 3 maja 2022, o 12:30 Xdd jesteś okropny. Przecież umiem matematykę szkolną i trenowalamuczenie na młodszej siostrze. Bądźmy szczerzy napiszą osoby idące na poprawkę a podstawę to umiem doskonale. A olimpijczyków odeślę do Ciebie. "Tam jest taki doktor od prawdopodobieństwa i statystyki z Bydgoszczy on Cie chętnie przygotuje do olimpiady i przy okazji obrazi".
Może nie powinienem Ci ego tłumaczyć, ale żeby uczyć kogoś matematyki, trzeba o niej trochę wiedzieć. Inaczej uczeń Cię zagnie i będzie Ci wstyd. A "trochę" to eufemizm.

Czyżbym kiedyś próbował bezskutecznie pomagać Ci w zrozumieniu jakiegoś zagadnienia z prawdopodobieństwa? Bo pisanie że jestem "od prawdopodobieństwa i statystyki" jest czystym wytworem Twojej wyobrażni.

Co do obrażania, to przejrzyj swoje posty i zobacz w ilu miejscach JK "wyciachał" je za obrażanie mnie. Że już nie wspomnę o takich drobiazgach jak cyjanek i cham. Masz taką krotką pamięć?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

cyjanek i cham
Hahaha dobre nooo hahaha...

Niepokonana jest dobrym obserwatorem jednak...

Cham to może i określenie prostackie ale cyjanek to już wyższa forma
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Aj tam przesadzasz. Podstawę to umiem tak dobrze, jak Areczek wymyślanie głupot. Rozszerzenie w zdecydowanej większości też. Ryzyko z tym związane jest minimalne.

No bo stereotypy. Z postów by wynikało, że jesteś od algebry, ale stereotypami pasujesz bardziej do analizy i/lub prawdopodobieństwa. Na przykład Areczek pasuje do literaturoznawstwa, bo nic nie wie, a myśli, że wie wszystko i wszystkich ocenia.

Tak, mam taką krótką pamięć. O tym, że nazwałam cię chamem, to pamiętam, ale że cyjankiem to już nie.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Areczek pasuje do literaturoznawstwa, bo nic nie wie, a myśli, że wie wszystko i wszystkich ocenia.
Ty nie możesz ocenić tego co wiem a czego nie wiem boś w tej materii za głupia, a to co ja myślę to tego już nie wiesz...

Jeżeli jesteś wielką literatką to idź na forum literackie lub pisz wiersze...

Mi literatka to kojarzy się z czymś takim:
obrazek-matematyka.jpg
Podstawę to umiem tak dobrze
Owszem ale podstawę pod tą literatkę powyżej...

(możliwe, że taką jesteś)...

Ocenianie innych to moja pasja i specjalność, na kolanie mogę napisać o większości z was...

Z tymi korepetycjami to niezły pomysł, ale poćwicz na forum pomaganie innym w większym stopniu niż dotychczas, to może i będzie z ciebie jakiś pożytek...

Lubię jak korepetytor tak długo i dobrze tłumaczy, aż sam zrozumie co mówi, przykładem tego jest to:
Droga Niepokonana. W tym wątku napisałem dotychczas jeden post, w którym wskazałem, że Twój pomysł z podziałem przedziału na dwa jest słuszny.
Jeżeli tego nie zrozumiałaś, to znaczy, że sama nie rozumiesz swojego pomysłu. Ma to sens?
Jest to bardzo dobry przykład tego co pisałem wnikliwej oceny sytuacji a również i zrozumienia tego co sama mówisz, więc można cię pochwalić...

Twoja ocena moich wypowiedzi przypomina barana, który stoi przy płocie i żałośnie beczy (nigdy niczego merytorycznie nie podważyłaś ani nie obaliłaś) podobnie jak ten baran...

Więc jak czegoś nie wiesz i nie rozumiesz to albo się zapytaj albo nie mów nic bo twoje kwękanie jest do bani...

Owszem czasem widzę, że zaczynasz ćwierkać dość składnie i logicznie lecz w końcu twoja natura barana bierze górę...

A jest to wynikiem twojego wychowania, które rzutuje na twoje relacje z otoczeniem jesteś uparta i w swoim uporze nie przyjmujesz racji tych co mówią prawdę, więc oprócz tego że dziedziczysz z barana dziedziczysz także i z osła...

Więc najpierw może wypowiadaj się na temat całek a potem jak je przeszlifujesz możesz zacząć oceniać moje wypowiedzi ale merytorycznie i ze zrozumieniem...
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4060
Rejestracja: 13 sie 2016, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: hrubielowo
Podziękował: 79 razy
Pomógł: 1391 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Janusz Tracz »

Niepokonana pisze: 4 maja 2022, o 00:16 i/lub
Co to znaczy?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

To jest taki prawniczy bełkot stworzony przez ludzi, którzy chodzili do humana i nie nauczyli się rozróżnienia między albo a lub w logice, więc lub traktują, jak to funkcjonuje w mowie potocznej, w charakterze synonimu albo. ;) Niestety zaraza ta stała się tak powszechna, że szkoda czasu na walkę z nią (jako że z góry jest to bój przegrany), lepiej pomieszać harnolda.
Awatar użytkownika
Janusz Tracz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4060
Rejestracja: 13 sie 2016, o 15:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: hrubielowo
Podziękował: 79 razy
Pomógł: 1391 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Janusz Tracz »

Premislav pisze: 5 maja 2022, o 12:19 prawniczy bełkot
Podoba mi się to co piszesz Premislav. Jako ciekawostkę powiem Ci, że znam prawnika który jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. Nie wiem czy aktywnie walczy z i\lub ale na pewno odróżnia albo od lub oraz ma podobne zdanie do Twojego w tej kwestii. Tak czy inaczej Niepokonana chce zostać formalistką więc uznałem, że wytłumaczy mi co formalnie przez i\lub rozumie. Jestem też ciekawy czy można komuś zarzucić brak formalizmu nie rozumiejąc o co mu chodzi. Ja uważam, że nie ale wydaje mi się, że Niepokonana może mieć inne zdanie. Może będzie wstanie mnie przekonać. A ponieważ ja i\lub nie rozumiem to nie chciałem zarzucać jej braku formalizmu.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ciągle z tym walczę: lub i albo...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 5 maja 2022, o 13:21 Ciągle z tym walczę: lub i albo...
Nie tylko z tym :mrgreen:
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Janusz Tracz pisze: 5 maja 2022, o 13:20 Jako ciekawostkę powiem Ci, że znam prawnika który jest wyjątkiem potwierdzającym regułę. Nie wiem czy aktywnie walczy z i\lub ale na pewno odróżnia albo od lub oraz ma podobne zdanie do Twojego w tej kwestii.
Większość prawników powinna znać tę regułę, bo rozróżnienie między lub i albo jest powszechnie stosowane w przepisach prawa.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Kod: Zaznacz cały

klubjagiellonski.pl/2022/05/10/byly-prezydent-estonii-rasizm-wobec-mieszkancow-europy-wschodniej-jest-politycznie-poprawny
Ciekawy wywiad. To, że elity Zachodniej Europy traktują swoich wschodnich pobratymców jako Europejczyków drugiej kategorii, było wiadome od dawna.

Kaczyńscy, prof. Andrzej Nowak, Naimski i inne osoby z kręgu PIS mimo wszystkich swych wad okazali się być bardzo przewidujący. Równie trafnie oceniali oni sojusz niemiecko-rosyjski. Na tym tle słowa kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego, który twierdził, że NS2 jest projektem biznesowym, brzmią jak ponury żart. Trzaskowski to klasyczny leming. Powinien kupić mieszkanie na Wilanowie.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Trzaskowski to nie jest klasyczny leming, i widać to było podczas kampanii prezydenckiej; weźmy choćby względnie sprawne (choć niewybitnie subtelne) schodzenie z linii ognia przy pytaniach o małżeństwa jednopłciowe. Leming walnąłby w to miejsce czymś klasistowskim i potem zgarnął 35% (tak mi się skojarzyło to 35%, bo wspomniałeś o Jarosławie Kaczyńskim i nasunęła mi się zabawna anegdota co do jego domniemanej orientacji, bynajmniej nie geopolitycznej, tj. nawiązanie do hasła "wasz prezydent - nasz premier"). Ja Trzaskowskiego nie darzę estymą, ale lepszy on niż Jud Tüsk, ta śliska, podstępna konserwa i ponadsześćdziesięciopięciloletni boomer (to niepopularne, ale uważam, że ludzie w tym wieku powinni odchodzić z polityki).

Dodano po 19 minutach 10 sekundach:
Dziękuję za zamieszczenie wywiadu, bo faktycznie to wartościowa perspektywa (nawiasem mówiąc, myślałem, że w liczbach bezwzględnych wsparcie Niemiec prezentuje się jednask lepiej), natomiast w kwestii terminologii rasizm mi tutaj nie pasuje, prędzej jest to szczególny przypadek ksenofobii. Klub Jagielloński ogółem w mojej opinii śmierdzi (po prostu mocno nie zgadzam się z nim światopoglądowo, a wiesz, że nie jestem zwolennikiem oświeconego dyskursu i poklepywania się po pleckach), ale ma swoje pozytywne epizody. Nie da się oprzeć spostrzeżeniu, że dają głos zawsze temu kierunkowi politycznemu, jaki wyznaczył PiS, tj. nieufności wobec Niemiec i sprzęganiu się z wolą USA, ale ja też Niemcom raczej nie ufam, więc ¯\_(ツ)_/¯
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 11 maja 2022, o 00:18 Klub Jagielloński ogółem w mojej opinii śmierdzi (po prostu mocno nie zgadzam się z nim światopoglądowo, a wiesz, że nie jestem zwolennikiem oświeconego dyskursu i poklepywania się po pleckach), ale ma swoje pozytywne epizody.
Mnie dziwi, że oni uważali (i pewnie częściowo nadal uważają) PIS za partię konserwatywną.

Wolałbyś na stanowisku prezydenta widzieć homofobicznego i ludowego Dudę czy jednak Trzaskowskiego? Pytam z ciekawości. Mnie do Dudy i całej partii narodowo-bolszewickiej bardzo zraziło cyniczne żerowanie na homofobicznych nastrojach w trakcie kampanii wyborczej w 2020. Mimo to oddałem na niego głos i teraz nie żałuję. Przy wszystkich swoich deficytach stanął na wysokości zadania np. wetując ważne ustawy przygotowywane przez rząd i dbając o dobre relacje z USA.
ODPOWIEDZ