Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 26 kwie 2022, o 10:45 Polecam "Hlibny Dar" bardzo dobra czysta wódka nie lubię kolorowych...
Polecam też "Nemiroff"

Ukraińskie są łagodniejsze a co za tym idzie lepsze od naszych bardziej oparte na naturalnych składnikach niż chemii...
Bardzo dziękuję. Wódki Nemiroff jest sporo rodzajów. Masz jakieś konkretnie do polecenia?

Kolorowe to nie wódka. No chyba, że chodzi o

Kod: Zaznacz cały

https://pl.wikipedia.org/wiki/Starka
, ale ona nabiera koloru, bo jest przechowywana w dębowych beczkach.
arek1357 pisze: 26 kwie 2022, o 10:45 A to, że ruscy zrównują miasta z ziemią to nic? Ukraińcy w wojnie typu partyzanckiego odnotowują sukcesy ale jak ruskie zbombardują rakietami i samolotami miasto i zrównają z ziemią czy będzie to odnotowane jako sukces? a Ukraińcy tak robią niestety...

Więc jeżeli chodzi o destrukcję to ruskie są lepsze zaorają wszystko...
Zwróć uwagę, że do zbombardowania tych kilku miast i kilkudziesięciu miasteczek zużyli większość swojego potencjału jeśli chodzi o wojska lądowe i powietrzno-desantowe. Eksperci oceniają, że Rosja w ciągu dekad nie będzie w stanie odbudować militarnej siły, którą straciła w trakcie ledwie dwóch miesięcy walk. Przy czym sukcesy rosyjskie są bardzo skromne, jak na tak wielki wysiłek i straty. Nie zajęto Kijowa i nie zanosi się na to, by było to w ogóle możliwe. Zbombardowano i w pewnej części zniszczono Czernihów i Charków, ale oba miasta są w tej chwili bezpieczne. Właściwie z dużych miast Rosji udało się zając Chersoń (który Ukraińcy mają możliwość odbić) i Mariupol (tylko częściowo zdobyty, bo w końcu dzielni wojacy pana Klausa Schwaba nadal kontrolują kluczową część miasta). Ogólnie nie wróżę katechonowi Putinowi jakichś dużych sukcesów. Putin ostatnio jakoś zmarniał i zbladł. Za to panowie Schwab i Soros nadal piją szampana i jedzą kawior w swoich słonecznych rezydencjach, w kazamatach których odprawiają czarne msze.

Nie jest prawdą, że Ukraińcy toczą wojnę partyzancką. Czernihowa broniła przez przeważającymi siłami rosyjskimi doborowa brygada pancerna, która zadała wrogowi bardzo duże straty i kilka razy przecinała linie komunikacyjne robiąc wypady z miasta. Ogólnie większość czołgów i wozów opancerzonych zniszczyła Rosjanom ukraińska artyleria. Zatopienie krążownika rakietowego "Moskwa", który miał namierzać jednocześnie kilka celów oraz zwalczać amerykańskie lotniskowce, to też raczej nie był efekt działań partyzanckich. Teraz w Donbasie toczy się klasyczna bitwa w stylu I wojny światowej – wymiana ognia artyleryjskiego i potem walki regularnych armii.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nemiroff:

Kod: Zaznacz cały

https://darwina.pl/zbozowa/37933-nemiroff-de-luxe-07l.html


Rosja, Putin:

Kod: Zaznacz cały

https://pch24.pl/ukraina-rzadzi-diabel-ostatnia-odslona-rosyjskiej-propagandy-wziela-na-cel-wierzacych/
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 26 kwie 2022, o 13:16 Rosja, Putin:

Kod: Zaznacz cały

https://pch24.pl/ukraina-rzadzi-diabel-ostatnia-odslona-rosyjskiej-propagandy-wziela-na-cel-wierzacych/
I co z tego wynika według Ciebie?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Chodzi mi o to abyś to przeanalizował i stwierdził ile w tym jest prawdy...

Po drugie jak opcja zachodnia w Ukrainie wygra to wódka np. "Hlibny Dar" będzie dalej pod tą samą nazwą tylko firmę przejmą już na dobre zachodnie firmy spod znaku satanisty Sorosa i zamiast naturalnych komponentów poczujesz niestety chemię i inne świństwa a jak zechcesz kupić taką jak za dawnych czasów to za taką samą będziesz musiał płacić 3 razy tyle, lecz jeżeli Ukraina będzie pod Putinem to jakość wódki gorsza nie będzie a cena może i zmaleje...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 26 kwie 2022, o 22:27 Chodzi mi o to abyś to przeanalizował i stwierdził ile w tym jest prawdy...
Ale w czym dokładnie? Nie wiem, do którego fragmentu artykułu się odnosisz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

W sumie przeanalizuj cały i oceń...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 28 kwie 2022, o 08:42 W sumie przeanalizuj cały i oceń...
Nie będę pisał całej rozprawki. Według mnie cytowany w tym artykule pan Żaryn przedstawia fakty.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A co sądzisz o sataniźmie elit zachodnich...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 793
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 28 kwie 2022, o 10:54 A co sądzisz o sataniźmie elit zachodnich...
Słyszałem od kolegi z Florydy (byłego księdza), że w pałacu Klausa Schwaba na pewnej egzotycznej wyspie odbywają się wampiriady, podczas których uczestnicy zużywają bardzo dużo keczupu. W listopadzie są też uroczystości z okazji halloween. Ponadto w kazamatach zakapturzone osoby odprawiają czasem dziwne i mroczne obrzędy... Niemniej miły pan Schwab i jego dostojni goście mogą takie rzeczy robić, o ile odbywa się to w zaciszu prywatnej posiadłości. Natomiast katechon Putin najeżdża sąsiedni kraj, a jego krzyżowcy (z błogosławieństwem chrześcijańskiego patriarchy Cyryla) mordują ludność tego kraju i, jak słusznie sam zauważyłeś, niszczą całe miasta. To jednak poważny problem, który mnie osobiście dotyczy, bo wiem, że katechon, gdyby udało mu się opanować Ukrainę (w co nie wierzę), może w podobny sposób najechać Polskę lub przynajmniej poważnie uprzykrzyć mi życie w mojej dotychczas spokojnej ojczyźnie.

A jak się na to zapatrujesz Ty jako potomek hetmanów, którzy współpracowali z Rosją w XVIII wieku?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Współpracowali??? raczej walczyli z nimi słynny Symeon Kmita
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze: 28 kwie 2022, o 18:36 Współpracowali??? raczej walczyli z nimi słynny Symeon Kmita
Tutaj akurat Slup miał na myśli Konfederację Targowicką. To, co jest niesamowicie ciekawe w przypadku przywódców tejże konfederacji, to że deklarowali oni przywiązanie do ojczyzny i do katolickiej wiary, a gdyby tak przyjrzeć się ich postępowaniu, to raczej korzystali z Kidusz Ha-Chaim i mentalnie byli Żydami. Ale tutaj ponownie wracamy do tego, że problemem nie jest krew żydowska ani żadna inna, lecz mentalność żydowska.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5747
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 130 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Największymi antysemitami są Żydzi. Nawet Hitler miał żydowskie pochodzenie - stwierdził Ławrow.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5220 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Coś w tym jest. Wyjaśnienie tego fenomenu pokrótce zasugerował znany polski raper.
Słoń pisze:Powiedz co widzisz, gdy w lustro patrzysz, ziom?
Chociaż może mój odczyt tej kwestii jest nieco zaburzony: Żydzi nie tyle są wyjątkowo zagorzałymi, co raczej wyjątkowo skutecznymi (np. 6 milionów) antysemitami. Warto zwrócić też uwagę, że Żydzi kulturowi tudzież religijni nie bywają praktycznie nigdy antysemitami (w sumie trudno się dziwić), natomiast Żydów laickich mógłbym podać na pęczki w ramach egzemplifikacji. Zastanawia mnie też, na ile można uogólniać tę obserwację, iż odstępcy od narodu często są wobec niego szczególnie wrogo nastawieni (etniczny Polak von dem Bach?).
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

No i postanowiłam zostać korepetytorem. Będzie ciekawie, zobaczymy.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22207
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3754 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Niepokonana pisze: 2 maja 2022, o 22:52 No i postanowiłam zostać korepetytorem. Będzie ciekawie, zobaczymy.
Już współczuję Twoim klientom. Dlatego, że od ucznia nie będziesz mogła wymagać, żeby Ci wyjaśnił o co chodzi w problemie, z którym do Ciebie przyjdzie.
ODPOWIEDZ