Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

bo jest w Twojej książce
To nie moja książka lecz książka dla całej ludzkości książka dająca zbawienie i przekazująca słowa Boga...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze: 3 kwie 2021, o 15:24

To nie moja książka lecz książka dla całej ludzkości książka dająca zbawienie i przekazująca słowa Boga...
Nie odniosłeś się w ogóle do clou sprawy (a przynajmniej takie jest moje odczucie), tylko do jednego zaimka, ale nic to. Jako że dziś Wielkanoc, przyjrzyjmy się paru ciekawym cytatom z książki dającej zbawienie (gimboateuszku, wyrwane z kontekstu!).

Zapałała namiętnością do swoich zalotników, których członki były jak członki osłów, a wytrysk ich nasienia jak wytrysk ogierów.
Proszę tylko nie mówić, że to nieobyczajne i nie powinno się znaleźć na forum, ja tylko cytuję świętą księgę katolików, nic nie zmieniam.

„Nazajutrz, gdy wyszli z Betanii, poczuł głód. W oddali zobaczył pokryty liśćmi figowiec. Podszedł więc, by się przekonać, czy coś na nim znajdzie, ale gdy się zbliżył, nie odkrył nic oprócz liści; nie była to bowiem pora na figi. Wówczas powiedział do drzewa: Oby już na wieki nikt nie jadł twoich owoców. A przysłuchiwali się temu Jego uczniowie.
Bardzo dojrzały ten Jezus, czyż nie? Gość z Palestyny nie ogarnia, kiedy drzewka dają owoce. xDD Wygibasy, jakie czynią katolicy, by tłumaczyć ten fragment, należą do moich ulubionych. Parę przykładów żenujących fikołków:
1. No bo ten fragment pokazuje, że natura Jezusa była też i ludzka, czyli mógł popaść w gniew lub się zniecierpliwić.
Aha, to świetnie tłumaczy, że miejscowy nie wie, kiedy jest pora na owoce, well played.
2. A bo Jezus chciał uczniom pokazać, jak wielką moc mają słowa wypowiedziane z wiarą!

O ile nie jesteś bóstwem jak Jezus, to mają żadną moc, na przykład zaraz powiem: za tydzień o tej porze będę zarabiał 10k na rękę, będę mieć doktorat z matematyki, willę z ogródkiem i dziewczynę. I wiesz co? Hovno, jak to mawiają w Czechach. xDDD

Nie no, ta księga zawiera po prostu ładne czy poruszające fragmenty, jest też niesamowicie ciekawym źródłem dla różnych antropologów, historyków itd. i myślę, że żyjąc w Europie, warto ją znać, by być świadomym odbiorcą tekstów kultury, ale szukanie w niej zbawienia to coś, czego (to eufemizm) nie polecam. Od jej czytania i refleksji nad nią zostaniesz zbawiony w takim samym stopniu, jak od oglądania Niedźwiedzia w dużym niebieskim domu.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie ma co czynić wygibasów ja nie czynię, ja ci prosto wyjaśnię:

Chcesz się napić piwa w niedzielę sklepy są nieczynne bo wolna niedziela, idziesz do sklepu wiesz że zamknięty ale stoisz przed nim i klniesz w niebogłosy bo kac cię męczy, w końcu rzucasz płytą chodnikową w witrynę ze złości , mimo, że jesteś wykształcony masz doktorat nie wiadomo z czego i doskonale wiesz że w tę niedzielę sklepy są zamknięte... ot normalna ludzka reakcja...

A to wcześniejsze doskonale tłumaczy nierząd Jerozolimy z innymi bożkami zamiast być wierna Bogu oddaje się innym pseudo religiom a jest to obrzydliwością w oczach Pana... W starożytnych pismach rzeczy wyjaśnione są w sposób obrazowy i prosty co niejeden raz zwracałem na to uwagę...

Dodano po 4 godzinach 35 minutach 53 sekundach:
Ciekawa jest historia żydów po niewoli babilońskiej a więc po rozwałce przez Persów żydzi otrzymali możliwość powrotu do Palestyny, ale nie wszyscy z tego skwapliwie skorzystali, wielu z nich sprzęgło się z magią babilońską tworząc różne sekty i jakiś tam dość nawet spory procent (ile to nie pamiętam) pozostał w Babilonii oddając się nierządowi z tamtymi demonami. I tu mamy poprzez silny wpływ tych sekt zasymilowanych powstaje zalążek pod talmudyzm a co gorsze kabała, które swój jad zaczyna sączyć coraz mocniej. A jeżeli np. chodzi o kapłanów babilońskich część uciekła (bo ich wywalili Persowie) do dzisiejszej zachodniej Turcji do Pergamonu i utworzyła sektę czcicieli demonów nazywało się to chyba białe bractwo , potem wybudowali tron Zeusa zwany tronem szatana dość znana historia... A jeśli chodzi o te żydowskie sekty, które potem zaczynają uprawiać kabałę czyli ezoteryke satanistyczną a bardziej egzoteryczna czyli dla mas staje się talmud dwie najbardziej niebezpieczne księgi świata, które potem wnikają w późniejszy judaizm, który notabene bardziej oparty jest na Platonie i Plotynie niż na Starym Zakonie ( ze Starego Zakonu praktycznie nic nie zostaje).
I tak zaraza nasączona demoniczną religią babilońską przez kolejne stulecia ewaluuje to w ruchy różokrzyżowskie to potem w masonerie i na koniec we wszelkie hybrydy socjalistyczno komunistyczne...Po drodze zatruwając tym wszystkich Chazarów, którzy jako pseudo żydzi zostają namaszczeni przez potomków tych co zasymilowali się z tajnymi bractwami w Babilonii i tam pozostali a potem emigrowali w kierunku wschodniej Turcji , Kaukazu i stepów nad M. Czarnym... No i te miłe żydki w nadmiarze właśnie pozostające na terenie Ukrainy i Galicji robią cały syf...
Więc idąc za ciosem w takim układzie ofiary z chrześcijańskich dzieci które były masakrowane w beczkach nabitych gwoździami są jak najbardziej adekwatne w kontekście tej historii nie ma tu żadnej sprzeczności jaki kult taka i ofiara... O co nawet kiedyś się sprzeczałem o to ze Slupem, który twierdził, że takie ofiary to wymysł ale jak widać nie zna dobrze historii "narodu wybranego" więc proponuję mu się z nią zapoznać zanim tak ochoczo będzie się powoływał na "wielkie myśli" pseudofilozofów żydowskich którzy wyrośli dokładnie z tego gniazda (gniazda demona)...

(To tak pokrótce jako zachęta dla tych co chcieliby poszerzyć swoją wiedzę na temat historii tegoż narodu) Oczywiście zachęcam do różnych książek i publikacji i wykładów...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Definitywnie wykazałem, że żyd to nie Żyd i odwrotnie...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Danse macabre:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=nckafYDcJGY
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

To, co tu napisałem, nie było mądre, poprzestańmy na tym, że naprawdę nie lubię Żydów.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Żeby nie było, że jestem antysemitą (choć akurat jestem :P), celebrytów latających sobie do krajów, w których nie ma obostrzeń i wracających do Polski należy katować kańczugiem. A tak całkiem poważnie, nie powinno się ich z powrotem wpuszczać, a odebrać obywatelstwo.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Sama prawda. Co sądzisz, Arku?

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=eXXXNmcLBIw


Mój komentarz: drużyna hiszpańska, właśnie, debili, udawali debili za Hitlera, pomysł Hitlera.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Elayne »

Wzorcowy wywiad:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=jHPLwnawpPM
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Oczywiście sam jestem zwolennikiem palenia ognisk, kominków itd... Ognisko towarzyszyło nam od zarania więc nie wolno z tego rezygnować,
Oczywiście palenie gum, plastików, etc... jest złe... No więc Korwin ma w 100% racje wszystkie pomysły nowe to brednie lewaków ...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Mam taką uwagę co do języka używanego w rozmowach osób niespokrewnionych, niebędących bliskimi przyjaciółmi i niepołączonych podobnie poufałą więzią. Zwracanie się do niezbyt nam bliskiej osoby skarbie, mój drogi/moja droga, słoneczko, kotku itd. to jest skrajny brak taktu i kultury osobistej. Szczerze powiedziawszy, gdyby ktoś tak się do mnie odezwał, to nie ociągałbym się z ripostą typu „spier…" (zresztą zdarzyło mi się tak reagować w przeszłości) i uważam, że taka odpowiedź to znacznie mniejsze naruszenie zasad współżycia, nie tylko dlatego, że stanowi jedynie reakcję na protekcjonalny, umniejszający ton, lecz również i z uwagi na to, że nie próbuje przemycać bezczelności i nierównego traktowania pod płaszczykiem poufałości czy sympatycznej czułości. Podobnie komunistyczne ograniczenie wolności pod płaszczykiem dążenia do równości wydaje mi się w pewien sposób ohydniejsze niż faszystowskie zaprzeczanie podstawowej moralności bez osłonek.

PS duda170 myje nogi w ekspresie przelewowym.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

We wczorajszej Rzeczpospolitej ukazał się artykuł pani Barbary Fedyszak-Radziejowskiej "Jeśli kompleksy, to nie tylko chłopskie". Jest on polemiką z serią artykułów opublikowanych wcześniej w tej samej gazecie na temat historii polskiej klasy chłopskiej. Autorzy tych artykułów powołują się na książkę pana Adama Leszczyńskiego z Krytyki Politycznej i stawiają tezę, że uciskani ekonomicznie przez stulecia chłopi "wdrukowali w kolejne pokolenia wzorce zachowawczości, służalczości wobec silniejszych i nadużywania władzy wobec słabszych". Jednocześnie utrzymują, że PRL zapewnił chłopom ekonomiczną niezależność i uwolnił ich od tego ucisku. Z tą ostatnią tezą bardzo skutecznie polemizuje pani Fedyszak-Radziejowska podając konkretne fakty historyczne dotyczące protestów chłopskich w PRL-u. Skądinąd natomiast wiadomo, że władze komunistyczne w Polsce przeprowadzały industrializację za pomocą nadwyżek wypracowanych przez rolnictwo, które były odbierane klasie chłopskiej w sposób przymusowy. Była to koncepcja wypracowana jeszcze w latach 20-tych w ZSRR, którą starannie opisał Kołakowski w III tomie swojej książki na temat marksizmu.

Najciekawszym fragmentem artykułu pani Fedyszak-Radziejowskiej, z którego powodu wspominam go tutaj, jest jednak komentarz dotyczący tej oklepanej psychoanalizy na temat wdrukowanych w klasę chłopską i jej potomków wzorców służalczości, zachowawczości i uciskania słabszych. W krótkim paragrafie na końcu swojego wywodu autorka napisała tak:
Na zakończenie proponuję rozważyć inną możliwość. Jeśli tradycja "zależności pańszczyźnianej" chłopów jest jakoby odpowiedzialna za nasze dzisiejsze kompleksy, to być może pamięć "zależności" dotyczy innych grup społecznych? A polskie elity doświadczone "zależnością" od zaborców (123 lata) oraz uległością wobec władz PRL (1945-1989), przez lata zmuszane do "układania się" z narzuconą (a nie wybieraną i akceptowaną przez społeczeństwo) władzą zaborców i Sowietów, nie wniosły czasem do naszej tożsamości cech, które próbują przypisać wyłącznie polskim chłopom?
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

Kod: Zaznacz cały

https://www.petycjeonline.com/list_otwarty_--_trzy_pytania_naukowcow_i_lekarzy_do_ministra_zdrowia_w_sprawie_bezpieczestwa_i_skutecznoci_szczepie_na_sars-cov-2
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Slup pisze: 16 maja 2021, o 13:04 Najciekawszym fragmentem artykułu pani Fedyszak-Radziejowskiej, z którego powodu wspominam go tutaj, jest jednak komentarz dotyczący tej oklepanej psychoanalizy na temat wdrukowanych w klasę chłopską i jej potomków wzorców służalczości, zachowawczości i uciskania słabszych. W krótkim paragrafie na końcu swojego wywodu autorka napisała tak:
Na zakończenie proponuję rozważyć inną możliwość. Jeśli tradycja "zależności pańszczyźnianej" chłopów jest jakoby odpowiedzialna za nasze dzisiejsze kompleksy, to być może pamięć "zależności" dotyczy innych grup społecznych? A polskie elity doświadczone "zależnością" od zaborców (123 lata) oraz uległością wobec władz PRL (1945-1989), przez lata zmuszane do "układania się" z narzuconą (a nie wybieraną i akceptowaną przez społeczeństwo) władzą zaborców i Sowietów, nie wniosły czasem do naszej tożsamości cech, które próbują przypisać wyłącznie polskim chłopom?
Z tego co widzę to tezą tego fragmentu jest to, że człowiek bez względu na klasę społeczną podlega pewnym instytucjom władzy. Być może różne klasy podlegają różnym instytucjom, ale pewnemu rodzajowi władzy podlegają wszyscy. Jest to raczej popularna myśl w humanistyce zorientowanej lewicowo. Polska przynajmniej od 300 lat jest peryferyjną kulturą dla Europy.(A może i od zawsze) Z tego też powodu bardziej by mnie zdziwiło gdyby w społeczeństwie nie było takich wzorców służalczości. Aczkolwiek mamy też w naszej kulturze bogate tradycje oporu wobec niechcianej władzy i to raczej głównie ze strony elit(Zemsta, zemsta na wroga, z Bogiem i choćby mimo Boga etc). Dla porządku przypomnę, że z reguły taki bunt okazywał się bezsensowny i kończył się źle jak wiemy z historii.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

kmarciniak1 pisze: 16 maja 2021, o 16:07 Z tego co widzę to tezą tego fragmentu jest to, że człowiek bez względu na klasę społeczną podlega pewnym instytucjom władzy. Być może różne klasy podlegają różnym instytucjom, ale pewnemu rodzajowi władzy podlegają wszyscy. Jest to raczej popularna myśl w humanistyce zorientowanej lewicowo. Polska przynajmniej od 300 lat jest peryferyjną kulturą dla Europy.(A może i od zawsze) Z tego też powodu bardziej by mnie zdziwiło gdyby w społeczeństwie nie było takich wzorców służalczości. Aczkolwiek mamy też w naszej kulturze bogate tradycje oporu wobec niechcianej władzy i to raczej głównie ze strony elit(Zemsta, zemsta na wroga, z Bogiem i choćby mimo Boga etc). Dla porządku przypomnę, że z reguły taki bunt okazywał się bezsensowny i kończył się źle jak wiemy z historii.
Mnie się wydaje, że celem tego fragmentu było pokazanie, że krytyka niższych warstw polskiego społeczeństwa oparta na konstruowaniu prostych oraz dających poczucie wyższości związków przyczynowo-skutkowych jest bronią obosieczną i może być w tym samym stopniu użyta wobec krytykantów.

Jest prawdą, że Polska od zawsze znajduje się na peryferiach głównego nurtu europejskiej kultury. Ma to swoje zalety jak i wady. Oczywiście głównie wynika to ze słabości naszej kultury. W pewnej mierze jest jednak również skutkiem ignorancji kulturowego centrum (gdziekolwiek ono w danym momencie jest: we Francji, w Niemczech, w kręgu anglosaskim) wobec faktu, że na peryferiach również mogą dziać się interesujące zjawiska.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

OK, maybe it happened, but 6 million? Are you sure?
ODPOWIEDZ