Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

a np. macierze już nie
A pierścienie macierzy kwadratowych to co to pies???

Dodano po 7 minutach 37 sekundach:
moderacja powinna cię wywalić już dawno za twoje mowy nienawiści, ale chyba cię lubią.
To co nazywasz mową nienawiści jest czystą prawdą z mojej strony...

A co do lubienia na tym forum to jeszcze tego nie poczułem z żadnej strony...
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 24 lis 2021, o 00:03 No tak, właśnie tak robię i on powiedział, że tak bo aksjomaty Peano, ale jaki jest dowód na aksjomaty Peano? No bez sensu w ogóle.
Aksjomatów, czyli pewników, nie dowodzimy. Uznajemy je za prawdziwe. Nie da się zrobić czegoś z niczego - jeżeli chcemy rozmawiać o liczbach naturalnych, to musimy coś o nich założyć.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

jeżeli chcemy rozmawiać o liczbach naturalnych, to musimy coś o nich założyć.
Tego właśnie brakuje Niepokonanej , według mnie ona sama chciałaby tworzyć własne aksjomaty ale póki co kończy się to żałośnie...

Pierwszy aksjomat Niepokonanej to: "Ja zawsze mam rację" we wszystkich kwestiach nawet w takich w których nie ma zielonego pojęcia jak np. o religii, macierzach, nieskończoności, itd...

Ja np. co do nieskończoności to nie filozofuję tylko przyjmuję jako pewnik i go używam nie muszę i nawet nie chcę go rozumieć bo Bóg jest nieskończonością a Boga i tak nie zrozumie nikt nawet Niepokonana. Zauważmy tu jedną ciekawą tezę Niepokonana odrzucając Boga odrzuca nieskończoność a odrzucając nieskończoność odrzuca Boga jedno implikuje drugie...

Jedno jest pewne aby Niepokonana cokolwiek mogła dorzucać albo odrzucać sama musi się tego nauczyć i zrozumieć, jeżeli chcesz coś tworzyć trzeba niestety poznać to co już istnieje...

Dzisiaj Niepokonana odrzuca nieskończoność jutro odrzuci macierze ja i na to pewnie bym przystał tylko niech ona te macierze i tę nieskończoność zastąpi czymś lepszym wygodniejszym wtedy mogę bić brawo...

Jak widać twoja polemika z wykładowcą jest na poziomie rozwydrzonego bachora, którego argumenty ograniczają się do darcia pyska lub strzelania fochów...

Ja wiem to z doświadczenia ponieważ Niepokonana na każdy moją tezę miała jedną odpowiedź: "Areczek jest śmieszny" jak widać sama okazałaś się nie tyle śmieszna co żałosna...

Slup to przynajmniej na gruncie marksizmu i komunizmu ma coś do powiedzenia , ale religijnie to jest on bliski zera..., tak samo na temat relacji komunizmu ze światem też niewiele ma do powiedzenia (wynika to z jego inteligencji i przekonań bo mówiąc o relacjach musiałby całkowicie obnażyć komunizm a on tego czynić nie chce)...

A teraz czekamy na drugi a nawet trzeci aksjomat Niepokonanej...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jan Kraszewski pisze: 24 lis 2021, o 02:05
No właśnie dlatego uważam, że jesteś małomówny. Mało piszesz w sumie, ale może po prostu nie lubisz, nie wiem. No i mi nie powiedziałeś, dlaczego teoria zbiorów jest taka super. Dobra, już nie męczę mojego ćwiczeniowca, chociaż w ogóle to bez sensu moim zdaniem.
A wiesz, że zaliczyłam kolokwium? O.O Miało być trudne, ale umiałam.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 24 lis 2021, o 21:20Mało piszesz w sumie, ale może po prostu nie lubisz, nie wiem.
Czasem piszę dużo. Ale ogólnie rzecz biorąc pisanie jest czasochłonne (dużo bardziej niż mówienie), więc nie zawsze chce mi się pisać dużo.
Niepokonana pisze: 24 lis 2021, o 21:20No i mi nie powiedziałeś, dlaczego teoria zbiorów jest taka super.
Każda rzecz, którą lubisz jest super. Jedni lubią teorię mnogości i nie trawią równań różniczkowych, inni dokładnie na odwrót.
Niepokonana pisze: 24 lis 2021, o 21:20A wiesz, że zaliczyłam kolokwium?
Gratuluję.

JK
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Aaa bo Ci się nie chce. Rozumiem, mi też, dlatego nie odpowiadam na odpowiedzi w moich wątkach.
Dzięki. Czemu nie lubisz równań różniczkowych? (tak zakładam) Przecież one są super. Chodziło mi o to, dlaczego teoria zbiorów ma własny oddzielny dział matematyki.

Areczku kochany, wiesz, że znalazłam Ci przyjaciela? I on w ogóle uznaje aksjomaty i inne dziwne rzeczy. Chciałbyś go poznać? Dogadalibyście się idealnie 💙
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

O sobie mówisz
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 24 lis 2021, o 21:59Aaa bo Ci się nie chce.
Czasem mi się nie chce, czasem nie mam czasu. Poza tym czasem lepsza jest krótka uwaga niż długi gotowiec.
Niepokonana pisze: 24 lis 2021, o 21:59Czemu nie lubisz równań różniczkowych? (tak zakładam) Przecież one są super.
Nie podchodzą mi. Każdy lubi co innego.
Niepokonana pisze: 24 lis 2021, o 21:59Chodziło mi o to, dlaczego teoria zbiorów ma własny oddzielny dział matematyki.
Bo jest wystarczająco rozległa? Poczytaj sobie

Kod: Zaznacz cały

https://mathscinet.ams.org/mathscinet/msc/pdfs/classifications2020.pdf
, zobaczysz jak wiele jest działów i ich poddziałów.

JK
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

arek1357 pisze: 24 lis 2021, o 22:15 O sobie mówisz
Bóg mi świadkiem, że nie, ale miło, że tak pomyślałeś.

No tak, wyglądasz mi na osobę, które lubi efektywnie ripostować, a po kimś takim nie spodziewałabym się wykładów. Nic Ci nie zarzucam, po prostu złamałeś stereotyp.

Aaa dobra, faktycznie. I Ty lubisz to wszystko, czy tylko niektóre?
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 24 lis 2021, o 22:57Aaa dobra, faktycznie. I Ty lubisz to wszystko, czy tylko niektóre?
Większości po prostu nie znam. A lubię niektóre z tych, które znam.

JK
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Czyli potrzeba niesłychanie dużej ilości doktorów, żeby to wszystko ogarniali O.O Ale co Cię interesuje w tych zbiorach, przecież to po prostu branie wszystkiego do kupy.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34123
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Niepokonana pisze: 24 lis 2021, o 23:40Ale co Cię interesuje w tych zbiorach, przecież to po prostu branie wszystkiego do kupy.
Kombinatoryka nieskończona jest fajna. Ja lubiłem badać ideały zbiorów.

JK
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 24 lis 2021, o 00:14 A co do lubienia na tym forum to jeszcze tego nie poczułem z żadnej strony...
Można o Tobie powiedzieć kilka pozytywnych rzeczy. Np. nie sposób odmówić Ci pewnych kompetencji matematycznych, co kilka razy pokazałeś rozwiązując w oryginalny sposób zadania na forum. Posiadasz również sporą orientację w tematach bardziej ogólnych (częściowo to fantastyczne teorie, ale jakaś część jest w mojej ocenie rzetelna). Można też dostrzec w Tobie pewną dociekliwość.
Natomiast nie budzisz sympatii innych użytkowników forum zapewne dlatego, że starasz się ich obrażać, gdy się z Tobą nie zgadzają. Poza tym głosisz na forum rozmaite teorie spiskowe, które często mają charakter antysemicki, rasistowski i ksenofobiczny. Twierdzisz również, że posługujesz się logiką i swój światopogląd opierasz na aksjomatach, a to bardzo mocno kontrastuje ze stylem Twoich wypowiedzi, w których nie opierasz się na ogólnie uznanych faktach tylko na tezach, które większość ludzi uznaje za wątpliwe.
arek1357 pisze: 24 lis 2021, o 11:39 Slup to przynajmniej na gruncie marksizmu i komunizmu ma coś do powiedzenia , ale religijnie to jest on bliski zera..., tak samo na temat relacji komunizmu ze światem też niewiele ma do powiedzenia (wynika to z jego inteligencji i przekonań bo mówiąc o relacjach musiałby całkowicie obnażyć komunizm a on tego czynić nie chce)...
Dziękuję za komplement.

Co do relacji komunizmu ze światem warto zaznaczyć, że pierwsze wspólnoty chrześcijańskie zakładane przez apostołów (głównie św. Pawła i św. Piotra) funkcjonowały bez własności prywatnej (należy ją odróżniać od własności osobistej – chociaż to rozróżnienie jest chwiejne). Była to jednak dobrowolna rezygnacja z własności prywatnej – nie wynikała ze stosowania środków przymusu. W taki sposób funkcjonują też współcześnie zakony chrześcijańskie. Komunizm to zasadniczo chrześcijańska idea.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Komunizm to zasadniczo chrześcijańska idea.
To co Ty nazywasz prawdziwą komuną chrześcijańską do której dążą katolicy w rzeczywistości jest to Królestwo Niebieskie z Bogiem jako Pantokratą na czele...(i tu wszystko jest jasne i proste)

A komuna w stylu bolszewicko marksistowkim jest to społeczeństwo żyjące w jakimś technokratycznym orwellowskim świecie gdzie brak własności prywatnej i o wszystkim decyduje jakaś wieka dziwna komisja, której oblicza nikt nie zna... No bo punkt decyzyjny musi być nawet w największej komunie, a ci Decydenci decydują o wszystkim nawet o długości twego życia, itd...( a tu nic tak naprawdę nie jest jasne ani proste)...

Jak widzisz jest różnica z pozoru mała ale jednak istotna...

Tak wygląda działalność diabelska niby to samo , lecz drobna różnica...

A co do wiary w teorie spiskowe ja może tego tak nie za bardzo lubię nazywać ale niech tak zostanie stosuję je ponieważ bardzo dobrze tłumaczą
różne procesy historyczne i wydarzenia nie mające z pozoru powiązań, a skoro coś jest co dobrze tłumaczy i się sprawdza to czemu tego nie stosować... Historia do której włączamy "Teorie Spiskowe" staje się przestrzenią zupełną w której wszystko da się wytłumaczyć.

To tak samo jak było z wprowadzeniem liczb urojonych tak naprawdę nikt tego nie chciał bo czegoś takiego niby nie było ale po wprowadzeniu dzięki nim można rozwiązać np. coś takiego:

\(\displaystyle{ x^2+x+1=0}\)

Więc się przydaje...


Cytat z filmu:

"Skoro buty pasują na nogi to trzeba je nosić"...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 25 lis 2021, o 19:03 To co Ty nazywasz prawdziwą komuną chrześcijańską do której dążą katolicy w rzeczywistości jest to Królestwo Niebieskie z Bogiem jako Pantokratą na czele...(i tu wszystko jest jasne i proste)
Katolicy przez niemal 2000 lat próbowali zniekształcić naukę Chrystusa. Oczywiście nie wszyscy – w końcu Kościół ma wielkie zasługi w zakresie zachowania tego nauczania. Jednak nauki Chrystusa są bardzo niewygodne życiowo.
A oto podszedł do Niego pewien człowiek i zapytał: „Nauczycielu, co dobrego mam czynić, aby otrzymać życie wieczne?” Odpowiedział mu: „Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A jeśli chcesz osiągnąć życie, zachowaj przykazania”. Zapytał Go: „Które?” Jezus odpowiedział: „Oto te: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij ojca i matkę oraz miłuj swego biźniego, jak siebie samego!” Odrzekł Mu młodzieniec: „Przestrzegałem tego wszystkiego, czego mi jeszcze brakuje?” Jezus mu odpowiedział: „Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną!” Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.
arek1357 pisze: 25 lis 2021, o 19:03 A co do wiary w teorie spiskowe ja może tego tak nie za bardzo lubię nazywać ale niech tak zostanie stosuję je ponieważ bardzo dobrze tłumaczą
różne procesy historyczne i wydarzenia nie mające z pozoru powiązań, a skoro coś jest co dobrze tłumaczy i się sprawdza to czemu tego nie stosować... Historia do której włączamy "Teorie Spiskowe" staje się przestrzenią zupełną w której wszystko da się wytłumaczyć.
Warto na początek mieć jednak bardzo dużą i szczegółową wiedzę historyczną, żeby podejmować się syntezy i budowy zupełnego systemu. Zwolennicy teorii spiskowych to jednak najczęściej ludzie, którzy pewną wiedzę historyczną mają (z reguły czerpią ją z popularnych lub publicystycznych opracowań), ale jest ona zbyt wątła, wobec czego upraszczają historię dodając do niej rozmaite hipotezy ad hoc. Przypomina to trochę sytuację prymitywnego ludu. Jego przedstawiciele mają jakąś wiedzę o świecie, posiadają całkiem skuteczną medycynę opartą na przekazach ustnych, potrafią wytwarzać nieco bardziej zaawansowane narzędzia i broń. Jednak ogrom zjawisk, których nie potrafią wyjaśnić, jest tak wielki, że postulują oni w swojej mitologii krainy zamieszkałe przez rozmaitych bogów, którzy odpowiadają za poszczególne siły przyrody. Wbrew pozorom taka religia bardzo się sprawdza: porządkuje świat, nadaje mu sens, jest prosta, łatwa do zapamiętania i wszystko wyjaśnia. Starożytny Egipcjanin mógłby powiedzieć dokładnie to samo na temat swoich wierzeń, co Ty twierdzisz na temat teorii spiskowych.
arek1357 pisze: 25 lis 2021, o 19:03 Cytat z filmu:

"Skoro buty pasują na nogi to trzeba je nosić"...
Cytat z wybitnego marksisty.
Deng Xiaoping pisze: Nieważne czy kot jest biały czy czarny, byle dobrze łapał myszy.
ODPOWIEDZ