Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

AiDi pisze: 17 sty 2020, o 11:45 Dystrybucje w pełni regularne (tzn. takie których przestrzenie dystrybucji mają stały wymiar na całej bazie) są subwiązkami wektorowymi wiązki stycznej niemal z czystej definicji, natomiast ogólne dystrybucje już niekoniecznie się na całą bazę rzutują. Mogą na podrozmaitości, ale szczegółów nie pamiętam, bo miałem to na 4 roku w kontekście układów z więzami, z którymi mi niekoniecznie było po drodze. A i ten 4 rok to już trochę dawno był :roll:
Aha teraz rozumiem. W matematyce są dwa pojęcia dystrybucji. Podwiązki wymiaru \(\displaystyle{ k}\) wiązki stycznej na rozmaitości gładkiej są nazywane dystrybucjami, ale istnieją też dystrybucje w sensie analizy funkcjonalnej czyli funkcjonały liniowe i ciągłe na przestrzeni \(\displaystyle{ C^{\infty}(M)}\) względem odpowiedniej topologii. Zapomniałem, że tego pojęcia używa się też w tym pierwszym znaczeniu.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ludzie, pytanie o politykę.
Czy Mentzen to zły homofob? Bo nie wiem, czy można go słuchać czy nie.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Mentzen to katolik, więc oczywiście nie ma całkowicie równo pod sufitem, ale to nie przeszkadza w docenianiu tego, co robi dobrze. Jego wypowiedzi na temat gospodarki i regulacji państwowych lubię słuchać, bo wolny ryneczeg forever. Wolałbym, by nie był w tej samej partii, co szachan debilanu, no i wkurzył mnie piątką Konfederacji (nie mówi się wprost takich rzeczy, poza tym im łatwo mówić, że kupują w ten sposób głosy głupków, ale mogą przyczynić się do narastania nastrojów antysemickich i homofobicznych).

Mnie łatka homofoba nie odstrasza, nawet zdarzało mi się słuchać Bena Shapiro, mimo że zasadniczo nie ma to wielkiego sensu. Odstrasza mnie przede wszystkim brak intelektu i dlatego nie oglądam posiedzeń sejmu.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Czyli po prostu jest katolikiem. Byłoby fajnie, gdyby Slup się ustosunkował do Twojej wypowiedzi, tj. tego jak Ty bezczelnie obrażasz wybitny system filozoficzny. Oczywiście żartuję.

Ale poza wiarą, to on jest normalny?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No mówię, ma konserwatywny bias wynikający z katolicyzmu, ale jak na Konfederację to ostoja normalności. Gdyby startował w Warszawie, a nie w Toruniu, to nawet rozważyłbym zagłosowanie na niego. Zastanawiało mnie trochę to, za które spośród przedstawionych

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=pPhDQSRrgD8
projektów ustaw odpowiadał, bo znalazło się, prócz rozsądnych i bardzo rozsądnych, trochę takich, które uważam za rakowe (np. coś o biciu dzieci).
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Rozmawiałam już o tym z Psiaczkiem. A czemu ten projekt Ci się nie podoba i jakie jeszcze?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Ponieważ bicie dzieci jest absolutnie złe, ma negatywny wpływ na rozwój poznawczy, na co są badania, oraz uczy, że przemoc to metoda na narzucanie swojej woli, a takie relatywizowanie, że klapsy to nie takie znów bicie, albo że czasem się „należy" (to akurat Psiaczkowe, a nie Mentzenowe), jest niebezpieczne. Wypunktuję w minutach, z czym się nie zgadzam, bo mi się nie chce rozpisywać:
10:14, 17:36, 23:24, 24:12, 24:37 (uuu, antyteista broni księży-pedofilów xDDD), 25:03, 27:15.
To, co mi się bardzo podoba, to deregulacja pewnych zawodów (tj. jedyny wymóg to zdanie egzaminu), usunięcie 500+, obniżenie podatków, zwiększenie kwoty wolnej od podatku i likwidacja mediów publicznych. To, co mi się bardzo nie podoba, to liberalizacja dostępu do broni, polskie społeczeństwo nie jest mądre, więc nie jest to dobry pomysł (por. problemy, jakie generuje łatwy dostęp do broni w USA), w społeczeństwie ludzi myślących i wykształconych byłoby to OK (ale już pisałem, co ja myślę o rozróżnieniu potencjału szkodzenia samemu sobie i szkodzenia innym).

Na koniec dodam: dzieci poczęte. xDDDDDD No to właśnie miałem na myśli, pisząc o konserwatywnym biasie.

Dodano po 11 minutach 27 sekundach:
Jan Dziecko Poczęte na trzylatki zarzucał przynętę.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

A weź polinkuj, gdzie Psiaczek tak napisał, proszę. No wiesz, jeżeli on tak naprawdę twierdzi, a nie Ty mnie wkręcasz, to wiesz. Ja byłam bita wbrew prawu, bo "mi się należało" i mamy arka na świadka, że jestem niewychowana. Tylko po prostu się nacierpiałam niepotrzebnie. Bicie jest złe. Poza tym, kiedy "się należy"?

Premislav, ale Ty wiesz, że na pewnej stronie te ustawy są wypisane i ponumerowane, co nie?

Ale jak człowiek ma popełnić samobójstwo bez broni palnej? Fakt, Polacy są głupi. No i to jest argument, aczkolwiek jakiś dostęp powinien być.
Ja bym chciała zalegalizowanie samobójstwa, ale to jest nie po katolicku, więc nie przejdzie.

Mówiłam już kiedyś, że nie da się patrzeć na aborcję jako na jeden problem, bo każdy przypadek jest inny. "Wykonałbym na Pani aborcję, ale niestety ta tabelka mówi, że Pani się nie kwalifikuje".
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Niepokonana pisze:Ale jak człowiek ma popełnić samobójstwo bez broni palnej?
Jeśli to trolling, to słaby, poza tym można posiadać broń czarnoprochową bez zezwolenia, a ona wystarczy do odebrania sobie życia.

Na aborcję da się patrzeć jak na jeden problem (choć prowadzi to do utraty pewnych niuansów, a nie uważam, by aborcja, bo ma się za małe mieszkanie lub zarobki była porównywalna z aborcją w przypadku zgwałcenia): przypuśćmy nawet, że płód jest człowiekiem (tutaj nie będzie często zgodności w dyskusjach), wciąż nie ma powodu, by zmuszać jednego człowieka do utrzymywania jako pasożyta drugiego człowieka. W przypadku urodzonego dziecka może to oznaczać możliwość zrzeczenia się rodzicielstwa, w przypadku płodu aborcję, o ile kobieta w ciąży wyrazi taką wolę. Natomiast gdyby istniała możliwość wyekstrahowania płodu do sztucznej macicy przy skutkach dla zdrowia kobiety w ciąży nie gorszych od skutków aborcji lub wywołania porodu i utrzymania płodu przy życiu ze skutkami zdrowotnymi nie gorszymi od skutków aborcji (dlatego projekt „aborcji do dziewiątego miesiąca" uważałem za barbarzyński), uważałbym aborcję za niedopuszczalną w każdym przypadku poza poważnymi wadami rozwojowymi płodu (tak, to jest eugenika i jestem jej zwolennikiem). Ale to wynika z tego, że nie uważam, by człowiek *posiadał* swoje geny tak jak np. czajnik czy konto bankowe, dlatego nie trafiają do mnie argumenty, że ktoś może nie chcieć powielać swoich genów.

Dodano po 8 minutach 55 sekundach:
A tu wspomniana wypowiedź Psiaczka: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat
Przy czym można się zgodzić (i ja się zgadzam), że czym innym jest wyładowywanie agresji i frustracji, a czym innym uderzenie „na zimno", ale ja jakoś prędzej mogę zrozumieć (nie znaczy to, że pochwalać!) to pierwsze. Wypowiedź Psiaczka sugeruje, że czasem się „należy" (tekst Gandalfa z Władcy Pierścieni intensifies), poza tym wskazuje, że u niego akurat lanie od ojca, sporadyczne zresztą, nie miało negatywnych skutków rozwojowych, a raczej uświadamiało, że przekroczył granicę. No ale to jest argument anegdotyczny, ogólny obraz od tego się nie zmienia.

Dodano po 6 minutach 40 sekundach:


O, to nie były chyba wymienione w minutach, które podałem, a też mi się nie podobają ustawy nr 103 i 104. Katolickie małżeństwo i tak jest nierozerwalne, można je najwyżej unieważnić w uzasadnionych przypadkach (na przykład mąż to dudek800 i mu nie staje, więc nie można skonsumować małżeństwa), a jeszcze większe wymieszanie ślubu cywilnego z kościelnym to coś dokładnie odwrotnego niż bym widział.
To było 104, a 103 pisałem, władza rodzicielska, lanie dzieci i tak dalej.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Jaki trolling, jaki trolling. Po prostu uważam, że wolność samobójstwa jest ważną wolnością.
No właśnie dla mnie te niuanse są znaczące.
Już kiedyś o tym mówiłeś i ja się zgadzam, że powinno się wynaleźć sztuczne łożysko.
Nie wiem, czy mogę lubić Psiaczka. Bicie nie jest metodą wychowawczą, nieważne że na zimno, pedagog/nauczyciel powinien to wiedzieć. Się boję mieć psiaczkowatego nauczyciela, jeszcze dostanę rózgą i nie będzie mu to sprawiać przyjemności.
A co jak dziecko nie jest w stanie zrozumieć, gdzie są granice? Jestem beznadziejnym człowiekiem i granice przekraczam ciągle i bez przerwy. Chyba bym za długo nie pożyła.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Po prostu uznałem, że to może być trolling, bo istnieje wiele innych sposobów niż użycie broni palnej (choć ten jest jednym z pewniejszych). Ja bym w ogóle widział coś takiego, że człowieka chcącego zakończyć życie bada komisja medyczna, i jak się okazuje zdrowy na umyśle w opinii tej komisji, to może sobie odebrać życie w czymś takim:
Niezależnie od tego, czy ma 70 lat, czy 20 (starczy pełnoletniość), niezależnie od tego, czy ma AIDS, raka i za sobą kompromitujący udział w teledysku Martyniuka, czy po prostu nie czuje się zadowolony z życia i nie znajduje w sobie sił lub perspektyw, by to zmieniać. No ale to sobie można akurat pomarzyć.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Czytałam o takie kapsule, fajne rozwiązanie, jeżeli ma się trochę oszczędności.
No niestety, bo pewni politycy wierzą w Boga, który odbiera ludziom wolność.
Czyli Ty jesteś porządnym człowiekiem i dzieci nie bijesz?
Dobranoc.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No, straszna porażka, w ogóle nie wiem, czy wykształceni politycy, jak taki na przykład profesor Legutko, nie czują, że bycie katolikiem w XXI wieku

Kod: Zaznacz cały

https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_nqoiGKIYt7AzIcCkVk3Ush4k8Jp4HWB4.jpg
. Jeszcze rozumiem jakiś deizm czy panteizm, czy tam inne ciekawostki.

Dobranoc.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Premislav pisze: 19 sty 2020, o 00:08 ...Ponieważ bicie dzieci jest absolutnie złe, ma negatywny wpływ na rozwój poznawczy, na co są badania, oraz uczy, że przemoc to metoda na narzucanie swojej woli..
Jaja sobie robisz czy serio to piszesz, bo nie wiem jak się ustosunkować... kogo jak kogo ale Ciebie bym nie podejrzewał o jakieś utopie świata bez przemocy, prędzej czy później dziecko się z przemocą w życiu zetknie, nie w takiej formie to w innej . Wiesz co pisali na armatach w dawnych wiekach - "Ultima ratio regum" . Wiele razy już pisałem że raju na Ziemi nie będzie, a wy z Niepokonaną dalej swoje . Postawiłbym was przed niektórymi klasami, które uczę i poprosił o spacyfikowanie ich waszymi metodami, to sądzę miałbym niezły ubaw :P Jak to Amerykanie mówią: koncepcje można mieć różne ale potem przychodzi coś co się nazywa "reality check" .
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Z całym szacunkiem. Boże Psiaczek, ja myślałam, że ty jesteś normalnym nauczycielem, który kocha dzieci, a ty jesteś zły jak moja pani, która dzieci nie kocha.
Poza tym ja rozumiem, że dziecko może dostać klapsa, ale klaps to pacnięcie.
Nie żyjemy w dżungli, Psiaczku. Ok, spotka się z przemocą, ale nie ze strony rodziców, tylko ze strony swoich wrogów. Bo potem jest problem. Czy ten typ to mój wróg?
A więc masz mnie Psiaczku za idiotkę, tak jak moja pani. Wiem, że utopia jest niemożliwa, nawet sama doszłam do takich wniosków, ale rodzice nie mogą krzywdzić dzieci!
Lepiej żeby rodzic przygotowywał dziecko na przemoc poprzez rozmowy teoretyczne o przemocy, niż poprzez praktykę. Skoro myślisz, że ja się nie znam, to nie mogę cię lubić.
Nie powinieneś jako pedagog znać jakichś technik wychowywania dzieci bez przemocy?
ODPOWIEDZ