Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Jesteśmy jak na razie w centrum Chrześcijaństwa Katolickiego szczególnie Polska południowo wschodnia, zresztą jak dla mnie możemy być na skraju jak najbardziej antykatolickiego centrum myśli masońskiej... Nie ma sprzeczności pomiędzy myślą katolicką a prawdą i naukami ścisłymi...
Czyli będąc bardziej katoliccy będziemy stać blisko prawdy , a prawda nas wyzwoli...
Jak głosi przysłowie stojąc przy źródle stoisz przy wodzie życia znaczy prawdzie objawionej, myśli heretyków i obrazoburców się nie liczą...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Co rozumiesz przez prawdę, drogi Arku? Jeśli składowymi „prawdy" są elementy Twojego światopoglądu (jak przekonanie o słuszności katolicyzmu), to nic dziwnego nie ma w tym, że uznajesz te elementy za niesprzeczne z prawdą.

Prawda jest w dużym stopniu konstruktem kulturowym (choć nie tylko tym, np. zjawiska fizyczne). Widać to dobrze w wywodzącym się bodajże z antycznego Rzymu przekonaniu, że kategoria własności prywatnej ma sens nawet poza jakimikolwiek zabezpieczającymi i gwarantującymi jej poszanowanie strukturami państwowymi. Jest to pewna prawda wg dużej części społeczeństwa, prawda cywilizacji, ale w istocie jedna z wielu opinii. Dość podobnie rzecz ma się z niemoralnością kazirodztwa czy oceną znaczenia politycznego królestwa Izraela w X w. p.n.e. na podstawie Biblii (choć to dwie różne kategorie quasi-prawdy, tj. społeczne uzasadnienie słuszności i dość skąpe przesłanki badawcze). Oczywiście, jeśli za prawdę, mocno minimalistycznie, przyjmiemy jedynie to, co na pewno jest lub było, niezależnie od opinii (a nie to, co *uważa się, że jest/było*). napotykamy znowuż problem z pojęciem pewności (na ile nasze narzędzia pozwalają nam coś ustalić? Różnie bywa). Idę się wys*ać.

Jan Gimli Drugi zabijał małych orków.

[ciach]
Ostatnio zmieniony 13 cze 2021, o 19:49 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Oczywiście kultury typu rzymska, grecka odkrywały istotę prawdy mocno zaczynali już krążyć wokół prawdy absolutnej, nauk przyrodniczych, prawa naturalnego więc łatwo było chrześcijaństwu wejść na grecką myśl i ją zasymilować ponieważ sporo rzeczy było już tylko do zaakceptowania i nadania nowej formy... Augustyn , Tomasz...

A herezja zawsze krążyła jak natrętna mucha próbując podważać prawdy a każda herezja zawsze w swoim źródle miała jakieś żydowskie nauki - pseudo...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Państwo położone w Palestynie to projekt ludobójczy i ksenofobiczny, zbudowany na skrajnym nacjonalizmie z jednej strony, kacu moralnym świata zachodniego z drugiej. Nie powinien nam tego zaciemniać widok nowoczesnego Tel Awiwu z ładnymi ulicami i paradą równości.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dokładnie!!!
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Źródeł żydowskiego nacjonalizmu należy szukać w Polsce okresu międzywojennego. Żydzi swojego nacjonalizmu nauczyli się od Polaków i polskiego ruchu narodowego. Wszystkim wiadomo, że nacjonalistyczne organizacje żydowskie współpracowały (i wzorowały się) z RNR Falanga itd. Gdyby wybierać, czy w 1945 władze w Polsce mają mieć narodowcy czy komuniści typu Gomułki, to zawsze należałoby wybierać Gomułkę – więcej swobód obywatelskich, lepsza polityka zagraniczna i rozważniejsza ekonomia.

Dmowski był typowym myślicielem swojej epoki. W tym względzie nie różnił się niczym od Bucharina, Spenglera, Mussoliniego czy Lenina. Ten ostatni napisał przynajmniej interesujący "Materializm i Empiriokrytycyzm", a Dmowski nie napisał nic oryginalnego. Jego cała myśl była rekapitulacją marksizmu w wersji leninowskiej z zamianą klasy robotniczej na (coraz bardziej nowoczesny i uświadomiony politycznie) naród. Ale czego się spodziewać po człowieku, który był chory na kiłę, którą nabył zadając się z kobietami wątpliwej reputacji?
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Tata Maty prowadzi kanał na youtube i o dziwo pozytywnie mnie on zaskoczył. Gdyż nie mieści się w stereotypie typowego profesora dziadersa tak jak sądziłem.. Tutaj ostatni odcinek o Fuko

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=uuiDnutdpHM
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Slup pisze:Źródeł żydowskiego nacjonalizmu należy szukać w Polsce okresu międzywojennego.
Nie wiem, na ile to jest żart/Troll Story 2 (byłem na tym w kinie ze dwadzieścia lat temu), ale ruch syjonistyczny jest istotnie „starszy" niż dwudziestolecie międzywojenne (sięga co najmniej lat 90. XIX wieku). Nie wyklucza to oczywiście całkowicie wpływu nacjonalizmu polskiego w dwudziestoleciu na kształtowanie się nacjonalizmu żydowskiego, ale podważa sugestię, że jest on niejako kamieniem węgielnym tegoż.
Slup pisze:Gdyby wybierać, czy w 1945 władze w Polsce mają mieć narodowcy czy komuniści typu Gomułki, to zawsze należałoby wybierać Gomułkę – więcej swobód obywatelskich, lepsza polityka zagraniczna i rozważniejsza ekonomia.
Miałem taki impuls, żeby się z bólem serca zgodzić, ale co powiesz na temat odrzucenia planu Marshalla?

Dodano po 2 godzinach 20 minutach 14 sekundach:
JÓŹWIAK, TY JANIE PAWLE
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Slup pisze:Miałem taki impuls, żeby się z bólem serca zgodzić, ale co powiesz na temat odrzucenia planu Marshalla?
Plan Marshalla nie miał aż tak dużego znaczenia. Zresztą wydaje się jasne, że jednorazowy zastrzyk dużych środków zewnętrznych nie jest w stanie zbudować trwałego dobrobytu bez odpowiedniego środowiska wewnętrznego, czego, jak sądzę, doświadczymy w następnych dekadach.

Jeśli chodzi o rozwój ekonomiczny PRL, to według mnie historia wskazuje, że można było sobie poradzić własnymi siłami. Tzn. przy założeniu, że nie ma zależności politycznej od ZSRR i polscy komuniści odrzucają pomoc amerykańską. Pokazuje to na przykład plan trzyletni 1947-1949 oraz plan pięcioletni 1956-1960. Właściwie to gospodarkę PRL-u wykończył dług zewnętrzny, który w ciągu dekady wzrósł z 1 mld USD w roku 1971 do 28 mld USD w roku 1980. Dla przykładu w poprzedzającej dekadzie (1960-1970) dług zewnętrzny wynosił stale około 1 mld USD. Gomułka obawiał się zadłużenia i inflacji. Był bardzo konserwatywny w kwestiach fiskalnych.

Ogólnie uważam, że Gomułka \(\displaystyle{ \simeq}\) Piłsudski > Jaruzelski > wszyscy politycy III RP >> Dmowski. ONR, ksiądz Kneblewski i jego kolega (były już ksiądz) Międlar są w ogóle w \(\displaystyle{ -\infty}\)
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Slup naprawdę już bredzisz gadasz głupoty nawet nie podejrzewałem cię o to, może dorabiasz w wyborczej i piszesz jakieś bzdety...
Lenin to tylko żydowski przestępca może i na swój sposób inteligentny bo jednak większość morderców to ludzie inteligentni ale to tylko żydowski kryminalista wraz ze swoją bandą nasłaną przez Niemcy i Amerykę, ale to tylko zbrodniarz na narodzie rosyjskim...
(osobiście wolę kanalię Stalina niż arcykanalię Lenina)

A nacjonalizm żydowski istnieje od początku istnienia narodu żydowskiego dla mnie jakoś od 2000 lat bo jednak odróżniam Chazarów od Starozakonnych.

I nie myl Polskiego nacjonalizmu, który jest zjawiskiem bardzo pozytywnym a żydowskim szowinizmem...

A czym się różni szowinizm od nacjonalizmu bo pewnie nie wiesz więc cię oświecę nacjonalizm polega na tym, że jako ojciec rodziny zapewniasz i łożysz najpierw na swoich ciężko pracując i zarabiając pieniądze (a z tego co ci zbywa pomagasz innym) a szowinizm polega na tym, że kradniesz innym żeby mieć dla swoich ale inni na tym cierpią i tak to działa...(Szowinizm jest kosztem innych) więc najlepsi szowiniści to żydzi...
Bardzo angażowali się np. w handel niewolnikami...

Więc nie gadaj herezji bo takie wypowiedzi dyskwalifikują cię i całą Twoją wiedzę historyczna bo interpretacja do bani , naginanie faktów stronniczość,...itd...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 15 cze 2021, o 11:14 Lenin to tylko żydowski przestępca może i na swój sposób inteligentny bo jednak większość morderców to ludzie inteligentni ale to tylko żydowski kryminalista wraz ze swoją bandą nasłaną przez Niemcy i Amerykę, ale to tylko zbrodniarz na narodzie rosyjskim...
(osobiście wolę kanalię Stalina niż arcykanalię Lenina)
Przede wszystkim Lenin był synem rosyjskiego chłopa i kobiety, której matka mogła być Żydówką, chociaż nie ma co do tego pewności. Trudno uznać Lenina za Żyda. Poza tym "Materializm i Empiriokrytycyzm" jest ważnym i ciekawym dziełem filozoficznym. Jeśli zaś chodzi o moją ocenę moralną Lenina, to jest ona bardzo negatywna, chociaż rozumiem, że jego postawa była zgodna z duchem epoki.
Uważam, że rządy Dmowskiego i endecji w Polsce międzywojennej doprowadziłyby do dramatu mniejszości etnicznych, zniszczyłyby opozycję polityczną i miałyby charakter faszystowski (powszechnie wiadomo, że Dmowski bardzo cenił i chwalił Mussoliniego). Stąd moja ocena moralna Dmowskiego i jego ruchu jest podobna jak Lenina i bolszewików oraz Mussoliniego i jego faszystów. Dmowski był jednak mniej zdolny niż Lenin i Mussolini. Dla mnie jest on postacią mniej więcej tego samego formatu co Bucharin, który też może uchodzić za teoretyka bolszewizmu.
arek1357 pisze: 15 cze 2021, o 11:14 I nie myl Polskiego nacjonalizmu, który jest zjawiskiem bardzo pozytywnym a żydowskim szowinizmem...
Możesz uważać, że nacjonalizm polski jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Fakty są jednak takie, że pod względem zawartości intelektualnej jest to taki sam wykwit prymitywnego modernizmu jak bolszewizm, włoski faszyzm czy niemiecki nazizm. Poza tym międzywojenni endecy chętnie bratali się z żydowskimi szowinistami.
plagit
Posty: 0
Rejestracja: 23 cze 2021, o 18:12
Płeć: Kobieta
wiek: 22

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: plagit »

co sądzidzie o ostanich upałasch?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Są fajne mogę popływać sobie w jeziorze

Towarzysz Mao przepłynął rzekę Jangcy...

Tam też był upał:

Kod: Zaznacz cały

https://wiadomosci.wp.pl/30-rocznica-smierci-mao-zedonga-6038699648722049g/11



Ja też bym chciał takie świadectwo:



Dodano po 2 dniach 1 godzinie 58 minutach 54 sekundach:
Mam pytanie czy Slup w tym czasie gdy Tow. Mao "przepływał" Jangcy ustawiał pod nim jakieś pontony lub liny aby Tow. Mao za głęboko nie musiał nurkować,
Jednym słowem skracając czy tow. Slup był w tym czasie hunwejbinem? A może nadal jest???
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

A ja chciałbym poddać pod rozwagę wszystkim chrześcijanom, a zwłaszcza rzymskim katolikom informację o kulturowym ludobójstwie dokonywanym przez dziesięciolecia przez rząd Kanady w szkołach dla dzieci indiańskich (odbieranych przymusowo rodzicom), w wyniku którego zmarło wiele tysięcy tych dzieci. 70% tych szkół było prowadzonych przez Kościół Katolicki. W Kanadzie dużo się teraz o tym mówi... Premier Justin Trudeau wezwał papieża Franciszka do pokajania się. Tysiące ofiar... W nieoznakowanych grobach...

Kod: Zaznacz cały

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-57592243
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Ale dobrze chcieli.
ODPOWIEDZ