Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Koła Gospodyń Wiejskich na straży Polski.
A co nie ma pożytku z nich , one mogą być strażniczkami polskości, dobrze gotują, smacznie, podtrzymują tradycje typowo polskie...,
dbają o folklor lokalny, itd...

Więc naśmiewanie się z gospodyń wiejskich i ich koła nie jest na miejscu...

I co w zamian gospodyń wiejskich proponujecie? bandę wytatuowanych celebrytów w rurkowatych spodniach? i z głupim uśmieszkiem, nie umiejących niczego...

A co do wolności to oczywiście wolność fałszywie rozumiana to , że nasz wybór może być sprzeczny z wolą Boga możemy podejmować ryzyko wolności ok. ale doprowadzi nas do jeszcze większego zniewolenia, tak zwanej niewoli grzechu. Na ten temat jest sporo napisane.
Oczywiście można też wybrać wolność na wzór francuski czyli libertyński. Liberalizm to właśnie pochodna libertynizmu...

Slup ja naprawdę nie jestem w jakiejś niszy katolickiej, to nie jest jakaś sekta. Ale np p. krajski ostatnio powiedział, że prawdziwi katolicy powoli będą schodzić do katakumb, ponieważ nie będą modlić się z innymi religiami do ich bożków (demonów) i nie będą przyjmowali komunii do ręki...,
i nie będą popierać hereszje pastora Rzymu... Ja akurat wpisuję się w ten nurt...
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Slup pisze: 4 cze 2020, o 08:46 Są dwa rodzaje sporów.
Filozofia analityczna w działaniu. Świetnie. Mniej emocji, więcej rozsądku. Co do Traktatu Wittgensteina, sądzę że jest nieco przereklamowany. Pomimo wszelkich trudności z ustaleniem faktów jednak jesteśmy w stanie się komunikować (a nawet jesteśmy na to skazani...). Oczywiście, sama logika nie wystarcza. (O tym mówi twierdzenie Tarskiego o niedefiniowalności prawdy. Wittgenstein go nie znał, gdy pisał Traktat.)
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Bardzo dziękuję za te miłe słowa.
krl pisze: 4 cze 2020, o 09:14 Co do Traktatu Wittgensteina, sądzę że jest nieco przereklamowany.
To oczywiście zależy. Z punktu widzenia czystej logiki matematycznej Traktat ma wartość historyczną. Traktat nie miał być wykładem logiki matematycznej. Celem Wittgensteina było rozjaśnienie i wytyczenie granicy pomiędzy tym, co można powiedzieć, a tym co można wskazać. Filozoficzny wpływ Traktatu był i jest olbrzymi. Również dzięki temu, że Dociekania Filozoficzne czyli druga ważna książka Wittgensteina, której wpływ był równie duży (wpłynęła ona na filozofie kontynentalną w równym stopniu co na analityczną), nawiązują do Traktatu i dokonują rewizji pewnych przekonań tam zawartych.
krl pisze: 4 cze 2020, o 09:14 Pomimo wszelkich trudności z ustaleniem faktów jednak jesteśmy w stanie się komunikować (a nawet jesteśmy na to skazani...).
Często zgadzamy się, co do faktów i dlatego komunikacja jest możliwa. Dlaczego tak często stwierdzamy te same fakty? Wittgenstein pewnie uważał, że tego powiedzieć i wyjaśnić nie sposób.
krl pisze: 4 cze 2020, o 09:14 Oczywiście, sama logika nie wystarcza. (O tym mówi twierdzenie Tarskiego o niedefiniowalności prawdy. Wittgenstein go nie znał, gdy pisał Traktat.)
Dosyć interesujące jest to, że idee semantyczne zawarte w Traktacie nie różnią się zbytnio od semantyki Tarskiego. Jeśli potraktować Traktat, jako książkę napisaną w metajęzyku, z czym Wittgenstein by się całkowicie nie zgodził, to pewne fragmenty Traktatu wprowadzają semantykę teorio-modelową z jednym modelem - światem. Na to zwrócił uwagę Jaakko Hintikka. Nie pamiętam jednak tytułu jego eseju. Traktat mówi wyłącznie o semantycznym wynikaniu \(\displaystyle{ \vDash}\), a nie wspomina o systemie dedukcyjnym \(\displaystyle{ \vdash}\) zdefiniowanym składniowo.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

PiS całkiem spoko partia, może nawet zagłosuję:

Kod: Zaznacz cały

https://www.wprost.pl/kraj/10331999/smierc-bohaterki-spotu-patryka-jakiego-onet-wystapila-przed-kamera-mimo-ciezkiego-stanu-zdrowia.html


Dodano po 34 minutach 15 sekundach:
Aha, gdyby ktoś nie wiedział, co miałem na myśli, pisząc o populistycznym podejściu do prawa, to akurat jest świeży przykład:
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 5 cze 2020, o 21:40 PiS całkiem spoko partia, może nawet zagłosuję:

Kod: Zaznacz cały

https://www.wprost.pl/kraj/10331999/smierc-bohaterki-spotu-patryka-jakiego-onet-wystapila-przed-kamera-mimo-ciezkiego-stanu-zdrowia.html
Wysłuchałem dziś dziennika TVP i znam narrację z drugiej strony. Osoba, której dotyczy ten materiał, została usunięta z mieszkania, w którym spędziła większą cześć życia, po jego zwrocie w ramach reprywatyzacji. Komisja sejmowa, której prace dotyczyły nieprawidłowości w warszawskiej reprywatyzacji, uznała ten przypadek za bezprawny i nakazała wypłatę odszkodowania lokatorom. Obecne władze Warszawy nie podporządkowały się tej decyzji i skierowały sprawę do sądu. Można domniemywać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że te wszystkie okoliczności były olbrzymim obciążeniem psychicznym dla tej pani i najpewniej były główną przyczyną jej problemów zdrowotnych. W końcu tego rodzaju problemy kardiologiczne nie powstają w sposób nagły lecz raczej są skutkiem wieloletniego oddziaływania czynników sprzyjających chorobie. Ta pani występowała też w innych reportażach TVP, które dotyczyły tej sprawy. Teraz jest spór o to, czy ta pani zmarła, bo spotkała ją niesprawiedliwość ze strony władz miasta (zarządzanego przez Hannę Gronkiewicz-Waltz i Rafała Trzaskowskiego), czy raczej padła ofiarą PIS-owskiej polityki (w tej sferze akurat zbieżnej z interesem poszkodowanych w reprywatyzacji), w której świadomie zgodziła się uczestniczyć. To już niech każdy sam rozsądzi.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Ja powiem cynicznie tak : jeżeli mam do wyboru Tuska i jego bandę, którzy podniosą mi wiek emerytalny do 80 lat, i Zandberga który podniesie mi podatki do 80% , to dziękuję , zostaję przy Kaczyńskim. Tym bardziej że jest takie powiedzenie :"Stara pijawka chłepce, a nowa wysysa" . Przyjdą nowi to będą więcej kradli bo jeszcze się nie dorobili 8-)
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Podniesienie wieku emerytalnego było racjonalną decyzją, jedyny minus to brak równości kobiet i mężczyzn w tym względzie (przy czym skłaniam się ku zaliczeniu urlopu macierzyńskiego na poczet stażu pracy, ale to mogłoby rodzić pewne nieprawidłowości). Zandberg i tak nie wygra, więc to fałszywa dychotomia. Taak, zostań przy Kaczyńskim i cyk, płaca minimalna podniesiona do 4000 brutto. xDDD
Psiaczek pisze:Przyjdą nowi to będą więcej kradli bo jeszcze się nie dorobili 8-)
Świetny argument za pozostawieniem przy władzy PZPR, rok 1989.
Slup pisze:Osoba, której dotyczy ten materiał, została usunięta z mieszkania, w którym spędziła większą cześć życia, po jego zwrocie w ramach reprywatyzacji. Komisja sejmowa, której prace dotyczyły nieprawidłowości w warszawskiej reprywatyzacji, uznała ten przypadek za bezprawny i nakazała wypłatę odszkodowania lokatorom. Obecne władze Warszawy nie podporządkowały się tej decyzji i skierowały sprawę do sądu.
No reprywatyzacje w Warszawie często gęsto śmierdzą, nie zmienia to faktu, że ludzie PiS ciągali po planach nagraniowych ciężko schorowaną kobietę, żeby kręcić swoją propagandę, a potem mydlili oczy jej rodzinie. Aczkolwiek w sumie jeśli ktoś chce głosować na polską edycję narodowych bolszewików, to co ja mogę, nic nie mogę, wolny kraj (jeszcze).
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Premislav pisze: 5 cze 2020, o 22:42 Podniesienie wieku emerytalnego było racjonalną decyzją, jedyny minus to brak równości kobiet i mężczyzn w tym względzie (przy czym skłaniam się ku zaliczeniu urlopu macierzyńskiego na poczet stażu pracy, ale to mogłoby rodzić pewne nieprawidłowości).
Podniesienie wieku emerytalnego było największym osiągnięciem koalicji PO-PSL. Efektem był olbrzymi koszt polityczny jaki poniosła PO. Fakt, że PIS ten wiek znowu obniżył jest moim największym zarzutem wobec obecnej władzy. Właściwie już z racji na to działanie powinno się głosować przeciwko PIS.

Brakuje mi na polskiej scenie politycznej partii, która byłaby racjonalna ekonomicznie. Mam jednak wrażenie, że na świecie następuje odejście od racjonalizmu ekonomicznego na rzecz politycznej krótkoterminowej kalkulacji. Wygodnie jest stosować luzowanie ilościowe i drukować pieniądz czyli odbierać obywatelom oszczędności, a następnie rozdawać te środki innym obywatelom lub podmiotom (np. deweloperom mieszkaniowym, którzy bardzo zyskują na niskich stopach procentowych). Wolałbym dużo wyższe podatki, gdyby miały być wprowadzone w sposób jawny, niż tę ukrytą formę opodatkowania. Niestety nie widzę takiej możliwości. Politycznie jest to zbyt wygodne narzędzie redystrybucyjne.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Slup, pracowałeś kiedyś fizycznie? Na przykład na budowie? Bo ja parę lat pracowałem, i już ludziom zbliżającym się do 60-tki wysiadały stawy i kręgosłup. Dobrze podnosić wiek emerytalny z perspektywy urzędnika-obiboka czyli tak zwanej biurwy :P
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 6 cze 2020, o 11:02 Brakuje mi na polskiej scenie politycznej partii, która byłaby racjonalna ekonomicznie. Mam jednak wrażenie, że na świecie następuje odejście od racjonalizmu ekonomicznego na rzecz politycznej krótkoterminowej kalkulacji. Wygodnie jest stosować luzowanie ilościowe i drukować pieniądz czyli odbierać obywatelom oszczędności, a następnie rozdawać te środki innym obywatelom lub podmiotom (np. deweloperom mieszkaniowym, którzy bardzo zyskują na niskich stopach procentowych). Wolałbym dużo wyższe podatki, gdyby miały być wprowadzone w sposób jawny, niż tę ukrytą formę opodatkowania. Niestety nie widzę takiej możliwości. Politycznie jest to zbyt wygodne narzędzie redystrybucyjne.
I z tym się zgadzam. Wiesz, mówili o tym na "nam zależy". Dużo mówił o tym Trader21. Podobno nawet inflacja rzeczywista nie jest zgodna z inflacją podawaną. Oglądasz czasem "nam zależy"?

No właśnie Psiaczku, ale wiesz, wszyscy jesteśmy równi bądź równiejsi. Nie może byś wieku emerytalnego 80 lat dla urzędników i 60 dla pracowników fizycznych.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Psiaczek pisze: 6 cze 2020, o 12:27 Slup, pracowałeś kiedyś fizycznie? Na przykład na budowie? Bo ja parę lat pracowałem, i już ludziom zbliżającym się do 60-tki wysiadały stawy i kręgosłup. Dobrze podnosić wiek emerytalny z perspektywy urzędnika-obiboka czyli tak zwanej biurwy :P
Weź pod uwagę realia. Są one takie, że z każdym rokiem w Polsce jest proporcjonalnie więcej emerytów w stosunku do osób pracujących. Skutkiem w najbliższych dwóch-trzech dekadach będzie to, że pieniędzy z podatków i składek osób pracujących będzie znaczniej mniej (w sensie ich siły nabywczej) niż teraz i będą przypadały na większą niż obecnie liczbę emerytów (ta liczba będzie rosła nominalnie). Siłą rzeczy musi dojść do gwałtownego podwyższenia wieku emerytalnego, co skróci okres wypłacania składek, lub do wprowadzenia bardzo niskich, głodowych emerytur. Ewentualnie wprowadzone zostanie jakieś rozwiązanie hybrydowe w rodzaju bardziej umiarkowanego podniesienia wieku emerytalnego i umiarkowanej obniżki przeciętnej emerytury. Ogólnie obniżenie wieku emerytalnego przez PIS doprowadziło tylko do krótkoterminowych korzyści politycznych. Wiek emerytalny i tak trzeba będzie podnieść, a każde odwlekanie tej decyzji tylko pogłębia problem.

Masz rację, że jest poważny problem związany z ludźmi (są to głównie mężczyźni, czego w większości nie uwzględniają współczesne ruchy feministyczne), którzy wykonują ciężkie roboty fizyczne, które są społeczeństwu niezbędne. Podwyższenie wieku emerytalnego uderzy w tę grupę społeczną, więc trzeba szukać rozwiązania tego problemu. Jako, że wiek emerytalny będzie trzeba podnieść wcześniej czy później, to lepiej szukać odpowiedniego rozwiązania teraz niż w 2030 roku, gdy niewydolność systemu emerytalnego będzie jeszcze większa. Moim zdaniem w pierwszej kolejności należy zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Kobiety wykonują lżejsze prace w społeczeństwie, więc to zrównanie jest jak najbardziej uczciwym rozwiązaniem. W ogóle twierdzenie, że kobiety są dyskryminowane ze względu na płeć jest współcześnie mocno przesadzone.

Jeśli chodzi o urzędników, to uwierz mi, że oni z podniesienia wieku emerytalnego będą bardzo niezadowoleni. Obecna praktyka jest taka, że część z nich (dotyczy to głównie kobiet, bo one mają niższy wiek emerytalny) po przejściu na emeryturę zostaje w pracy. Dzięki temu otrzymuje zarówno emeryturę jak i pensje. Znana mi rekordzistka w wieku 70 lat zarabia 10 tys. zł z pensji dyrektorki wydziału i wysokiej dyrektorskiej emerytury. Można zapytać po co 70-letniej osobie takie pieniądze - na dobrą sprawę w jej wieku człowiek wolałby pewnie przycinać róże w swoim ogrodzie, pić herbatę i czytać wiersze. Otóż ta pani finansuje synowi budowę pięknego domu, więc pracuje na jego rzecz. Jednocześnie blokuje etaty młodszym i bardziej zorientowanym w dzisiejszych realiach pracownikom.
Niepokonana pisze: 6 cze 2020, o 12:53 I z tym się zgadzam. Wiesz, mówili o tym na "nam zależy". Dużo mówił o tym Trader21. Podobno nawet inflacja rzeczywista nie jest zgodna z inflacją podawaną. Oglądasz czasem "nam zależy"?
Nie oglądam, ale czytałem niektóre eseje i książki klasycznych ekonomistów.

Nie ma takiego pojęcia jak "rzeczywista inflacja". Inflacja jest pojęciem statystycznym. Nie wierzę też w to, że GUS manipuluje przy wyliczaniu inflacji. Uważam, że to teoria spiskowa, która wynika z braku zrozumienia tego, że odczucia związane z obiektywnymi zmianami cen są różne dla różnych konsumentów. Stąd, gdy GUS podaje inflacje 4,4%, to koszty życia mogły wzrosnąć o 10% dla jednych konsumentów a 2% innym. Natychmiast pojawiają się więc głosy w rodzaju: "ja jem pietruszkę, a ona w tym sezonie kosztuje 40zł za kilogram i mam niby wierzyć, że inflacja wynosi 4,4%".
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Myślę sobie, że przecież poziom medycyny powinien się podnosić z roku na rok, co powinno pomóc tym pracownikom fizycznym. I tych pracowników fizycznych powinno być z roku na roku co raz mniej, bo technologia idzie do przodu. Lepiej zatrudnić robota, który nie potrzebuje przerwy, nie potrzebuje pensji i jest tylko na prąd. Ach, no tak... Przecież przedsiębiorcy to słudzy Szatana, a polskie szpitale są w świetnym stanie. Widzisz Slup. Ja się z Tobą zgadzam, ale warto by jeszcze dołożyć inne rozwiązania jak na przykład poprawę systemu opieki zdrowotnej. Plus edukacja prozdrowotna na sensownym poziomie, a nie ze trzy lekcje w ciągu dwunastu lat.

Wiesz Slup, co mnie denerwuje w feminazistkach i innych lewakach? Ta ich pozorna walka z dyskryminacją. Chcą zrównania pensji, bo kobiety zarabiają o pół procenta mniej niż mężczyźni, ale mobbing już ich nie obchodzi tak bardzo. Trochę zbaczam z tematu, ale to walczenie z dyskryminacją tylko tak, żeby to ładnie wyglądało jest irytujące.

Slup, urzędników jest dużo za dużo. Nie dokładają się do PKB, więc uważam, że w tym sporze ich dobro musi być pominięte, żeby zwiększyć poziom społecznego dobra dla wszystkich.

A co sądzisz o prawicy w kontekście ich niewiedzy o problemach czysto społecznych typu dyskryminacja, nierówności itp.? Jak słucham wypowiedzi niektórych wykształconych prawicowców o kwestiach społecznych, to ich głupota mnie przeraża, a są bardziej wyedukowani ode mnie. Często nie uwzględniają tego, że nie każdy jest białym, silnym, wysportowanym mężczyzną zdolnym do pracy.

Skoro tak uważasz... Ja mimo wszystko nie ufam rządowi, nawet jeżeli w tym konkretnym aspekcie nie kłamie.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 6 cze 2020, o 13:48 Wiesz Slup, co mnie denerwuje w feminazistkach i innych lewakach? Ta ich pozorna walka z dyskryminacją. Chcą zrównania pensji, bo kobiety zarabiają o pół procenta mniej niż mężczyźni, ale mobbing już ich nie obchodzi tak bardzo.
Kobiety zarabiają kilka procent mniej. Np. w Polsce przeciętna pensja kobiety jest 7,7% mniejsza niż przeciętna pensja mężczyzny.

Kod: Zaznacz cały

https://bialystok.stat.gov.pl/files/gfx/bialystok/pl/defaultstronaopisowa/1454/1/1/dominik_sliwicki.pdf
we wschodnich województwach przeciętne wynagrodzenie kobiety za godzinę pracy jest kilkanaście procent wyższe niż mężczyzny. Np. w województwie podlaskim kobiety za 1h pracy zarabiają około 16% więcej niż mężczyźni. Jest to niezgodne z powszechnym oczekiwaniem, że w bardziej tradycyjnych częściach kraju ta różnica powinna być na korzyść mężczyzn. To jednocześnie wskazuje, że przyczyny luki płacowej między kobietami i mężczyznami są bardziej złożone niż to się powszechnie wydaje feministkom.
Niepokonana pisze: 6 cze 2020, o 13:48 Trochę zbaczam z tematu, ale to walczenie z dyskryminacją tylko tak, żeby to ładnie wyglądało jest irytujące.
Nie zawsze o to chodzi, ale niestety masz rację, że często jest to podszyte chęcią zaprezentowania się jako osoba szlachetna i wrażliwa na krzywdę innych. Zresztą tego typu wrażliwość łatwo jest sprzedać politycznie i daje ona jednostce, która ją wyznaje pewne moralne poczucie wyższości.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Dobra, przyznam się, że widziałam jeden filmik na youtubie o tym i było to bardziej o Stanach Zjednoczonych. Tak, jeżeli po prostu weźmiemy wszystkie pensje kobiet i wszystkie mężczyzn i wyliczymy średnią z nich obu to średnia kobiet będzie o kilka procent niższa. Natomiast jeżeli policzymy średnie oddzielnie dla każdego zawodu, to będzie to dużo bardziej wyrównane. Należy uwzględnić to, że kobiety często wybierają gorzej płatne płace, co zaniża średnią.
Ja uważam, że jeżeli kobiety mają problemy z mężczyznami, to problem leży gdzieś indziej i dotyczy pojedynczych kobiet na raz a nie grup kobiet.

Szkoda tylko, że takiego zachowania się nie tępi. Do ludzi przemawiają bardziej historie niż statystyki. Ja bym wolała, żeby ci ludzie pomagali trochę, ale dużej ilości dyskryminowanych, aniżeli bardzo, ale pojedynczym osobom.

I dochodzimy tutaj do dziwnego paradoksu, jedne kobiety oskarżają mężczyzn niesłusznie o gwałt i sąd ich słucha, inne są ignorowane. Czytałeś książki Justyny Kopińskiej? Była tam historia tłumaczki z bodajże Elbląga, która została zgwałcona i sąd zawiesił oprawcom wyroki.

Dodano po 2 minutach 15 sekundach:
Lewica walczy o równość, ale zdanie jednych według lewicy jest ważniejsze niż innych. Dobrze, że na tym forum nie ma poprawności politycznej, to możemy sobie porozmawiać.

Dodano po 10 minutach 47 sekundach:
A skoro już rozmawiamy o Youtube. Ta wielka witryna ma problem z poprawnością polityczną i wartościowymi kanałami. Gdybyś chciał mieć kanał wysoce merytoryczny, musiałby on być dosłownie idealny. A gdybyś powiedział coś niepoprawnego politycznie, to by Ci go usunęli. English with Lucy ma problemy, bo uczyła tylko idealnej brytyjskiej wymowy. A tymczasem jest dużo youtuberów, którzy demoralizują młodzież poprzez tak zwane challenge lub pranki i nic kompletnie im się nie dzieje. Także to jest duży problem.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Ja powiem tak , robiąc porównanie religijne: ktoś musiał zdradzić Jezusa, ale przeklęty jest Judasz który go zdradził . Ktoś musiał podnieść wiek emerytalny, ale przeklęta niech będzie Platforma która to zrobiła, we mnie mają zdecydowanego wroga aż do śmierci 8-)

Niepokonana ja nie mam z tym problemu, żeby wiek emerytalny był różny dla różnych osób, tylko jeszcze problemem jest kwestia techniczna jak mierzyć wkład pracy danego osobnika dla społeczeństwa, trudna do rozwiązania bez niepokojów społecznych. Myślę że społeczeństwa przyszłości rozwiążą ten problem uchwalając przymusową eutanazję każdego w wieku powyżej 60 lat, ale mam nadzieję nie dożyć tej chwili :P
ODPOWIEDZ