Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Sam nie wiem jak to ocenić.

Kod: Zaznacz cały

https://www.nytimes.com/2022/01/10/health/heart-transplant-pig-bennett.html?fbclid=IwAR1QlX2598NvJXC_U0mIMTqrmBXqV26XpDoW8Ir4sSUGRz9CTNmH1egcAP4
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

Trzeba (?) się będzie przyzwyczaić do takich hybryd ;-)

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=tsIF5LcEy2k


Kod: Zaznacz cały

http://www.2045.com/


"TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego." Warszawa 2017, wydanie 2, Autor: Jan Białek, wydawnictwo GARDA:
NBIC będzie miał szerokie konsekwencje i zakłada m.in. modyfikację genetyczną rodzaju ludzkiego, ekspansję jego potencjału poprzez nanotechnologiczne, biotechnologiczne, informatyczne i kognitywne implanty, współdzielenie osobowości i danych z maszynami i innymi ludźmi, a tym samym komunikację mózg-mózg, mózg-maszyna, mózg-komputer, transfer osobowości ludzkiej do robotów, wszczepianie czipów komputerowych bezpośrednio do mózgu ludzi, mapowanie całego świata w czasie rzeczywistym poprzez systemy RFID do systemów rozszerzonej rzeczywistości oraz szerokie zastosowania cybernetyczne. Są to tylko niektóre z zagadnień NBIC, które poruszane są w dokumencie zatytułowanym "Converging technologies for improving human pefrormance - nanotechnology, biotechnology, information technology and cognitive science", jak również szerokiej literaturze transhumanistycznej.
(...)
Poprzez podłączenia człowieka do maszyn ludzie będą mogli pozyskać kompletnie nowe zdolności i umiejętności we wzajemnych relacjach, w relacjach z maszynami i instytucjami cywilizacji. Pisze się również o potrzebie stworzenia kompletnie nowej transhumanistycznej etyki, która będzie regulowała tak kontrowersyjne techniki, jak manipulacja ludzkim DNA, implanty mózgowe, rolę robotów w nowym społeczeństwie oraz dwuznaczność pojęcia śmierci w erze wzmożonych eksperymentów nad klonowaniem ludzi.
(...)
Dostatecznie duży kryzys lub seria kryzysów będących poza kontrolą jednostki ( kryzys finansowy, wojna, globalny terroryzm, pandemia, globalne ocieplenie, katastrofy atomowe, raptowne zmiany technologiczne itp.) tworzą dostateczne środowisko dla podważania adekwatności obecnego systemu i kaskady zmian we wszystkich obszarach ludzkiego życia, w makro i mikro skali. Konsekwencją zaostrzania się problemów społecznych będą wysuwane żądania natychmiastowych i drastycznych rozwiązań, aby zapewnić stabilność i przeżycie społeczeństwa.
Autor książki wspomina, że pochodzący z maja 2010 r. raport fundacji Rockefellera mówi właśnie o pandemii jako o tym kryzysie, który ma być takim katalizatorem zmian.

Czwarta rewolucja przemysłowa:
https://www.youtube.com/watch?v=EV0L1oKDJrQ
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

mdd pisze: 9 sty 2022, o 11:39 Geneza Dawid-19: ;-)

O tym właśnie mówiłem, gdy wspominałem o szarlatanach i złoczyńcach. Powinienem też dodać głupców dla większej pełności listy. Żeby nie być gołosłownym wyjaśnię, dlaczego tak uważam.
Otóż w zalinkowanych nagraniach Morawiecki wyraził opinię, że gospodarka światowa znajduje się na końcu długookresowego cyklu koniunkturalnego. Przejawem końca takiego cyklu są: bardzo duże zadłużenie sektora publicznego i prywatnego; istnienie wielu przedsiębiorstw, które mają niską rentowność; rachityczny wzrost gospodarczy. Taki cykl kończy się sporym kryzysem gospodarczym, upadkiem wielu przedsiębiorstw, umorzeniem dużej części zadłużenia i bardzo dużym wzrostem bezrobocia. Skutkiem tego jest ogólne obniżenie poziomu życia; fakt, że ludzie zaczynają ciężej i więcej pracować, ograniczają swoją konsumpcję i gromadzą oszczędności; przedsiębiorstwa, które przetrwały, łatwo pozyskują taniego pracownika. To wszystko prowadzi w dłuższej perspektywie do odbudowy gospodarki.
Faktycznie podczas lockdownów była szansa, że dojdzie do delewarowania. Dowodem niech będzie to, że na samym początku lockdownów MFW przewidywał w wielu krajach olbrzymi wzrost bezrobocia np. w Polsce bezrobocie miało wzrosnąć trzykrotnie do około 16-18%. Jednak interwencja banków centralnych i rządów doprowadziła do uratowania nierentownych firm i miejsc pracy, co odbyło się kosztem wzrostu zadłużenia i stało się jedną z istotnych przyczyn obecnej inflacji. Zatem scenariusz, o którym mówił Morawiecki, jeszcze się nie zrealizował. Nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do jego realizacji. Jest to jednak scenariusz prawdopodobny, który może nastąpić wbrew woli niemal wszystkich banków centralnych, polityków (w tym Morawieckiego) oraz społeczeństwa. Nie wynika on z planu Klausa Schwaba spiskującego z Morawieckim i Alim Chamenei, ale jest powtarzalnym zjawiskiem ekonomicznym, które w historii było obserwowane wielokrotnie. Nie ma też żadnego związku z czipowaniem ludzkiej populacji.
Ponadto obecnie banki centralne mogłyby z łatwością doprowadzić do delewarowania – zapierają się jednak rękami i nogami, by tego nie robić. Gdyby Rezerwa Federalna lub EBC chciały, by Pan mdd i setki milionów innych zjadaczy chleba "kopali rowy", to już w tej chwili mielibyśmy wykopane piękne, równe rowy. To samo dotyczy w skali Polski NBP.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Mógłbyś być ekonomistą Slup i pracować w rządzie...Ja na ekonomii się nie znam...więc zakładam, że masz rację...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

kmarciniak1 pisze: 10 sty 2022, o 23:16 Sam nie wiem jak to ocenić.

Kod: Zaznacz cały

https://www.nytimes.com/2022/01/10/health/heart-transplant-pig-bennett.html?fbclid=IwAR1QlX2598NvJXC_U0mIMTqrmBXqV26XpDoW8Ir4sSUGRz9CTNmH1egcAP4
A co miałoby być w tym negatywnego? Chyba nawet większość wegan uważa życie ludzkie za więcej warte niż życie innych zwierząt (po prostu zazwyczaj, przynajmniej z moich obserwacji, uznają oni życie zwierząt za coś bardziej wartościowego niż zadowalanie kubków smakowych ludzi - i to wydaje mi się całkiem rozsądną perspektywą, ale ja jestem złym człowiekiem i bardzo lubię mięso). Dostrzegasz w tym jakiś niebezpieczny precedens?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Trochę mnie irytuje ciśnięcie po wyglądzie Patkowskiego czy nawet Kaczyńskiego, i ogólnie podejście typu a jak to ci źli, to można się śmiać z ich cech od nich niezależnych. Ja jeszcze w wieku 25-26 lat pokazywałem niekiedy w monopolowym dowód osobisty (z rok później przytyłem i się skończyło), jeszcze przed pandemią, gdy byłem ogolony, to ludzie mnie często brali za dwudziestolatka czy nawet młodszego. Może jeszcze pośmiejmy się z tego, że Kaczor jest starym kawalerem? A nie, czekajcie, to już było. To jest na poziomie uwag Sklepowicza odnośnie uczestniczek Czarnego Protestu.

Dodano po 1 godzinie 17 minutach 38 sekundach:
Odrobinę mnie wkurzyła sytuacja z userem szw1710, więc miałem ochotę strollować admina pozorną ofertą współpracy (akurat słówko „subdomena" bardzo by pasowało do zawartości, jaką bym zaproponował, wskazówką jest tu angielskie słowo submissive, niekiedy występujące w kontekście, że tak to ujmę, przyrodniczym ;)), ale jednak mam za mało czasu wolnego w życiu, żeby aż tak go marnować. :( Najlepsze pod tym względem było liceum.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Ja z innej beczki:

Kod: Zaznacz cały

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/francja-setki-miast-%C5%82%C4%85cz%C4%85-si%C4%99-w-r%C3%B3%C5%BCa%C5%84cu-intencj%C4%85-za%C5%BCegnanie-re%C5%BCimu-covidowego/ar-AASMYOc?ocid=msedgntp


Dla mnie to jest przykład bardzo szkodliwego nurtu w chrześcijaństwie. O co mianowicie modlą się Francuzi, o których mowa w linku? Nie modlą się, by francuski parlament podjął rozważną i racjonalną decyzję w sprawie regulacji epidemicznych, opartą na wiedzy naukowej (to bym w pełni rozumiał). (Zaznaczam tu, że nie rozstrzygam, czy i jaka powinna być ta decyzja, nie twierdzę, że parlament francuski podejmuje tu decyzję właściwą). Wracając do baranów (czyli modlących się Francuzów): oni modlą się, by parlamentarzyści wyłączyli racjonalne umysły i podjęli taką decyzję, jakiej ci modlący chcą. Dlaczego? Bo tak i już! Bez dyskusji. Oczywiście każdy może protestować i starać się wpływać na decyzje demokratycznych władz. Tyle że używanie do tego religii jest przynajmniej nieuczciwe. Zamyka drogę do racjonalnej dyskusji. Nie bez przyczyny w Biblii jest wskazanie, by cesarzowi pozostawić to, co cesarskie, a Bogu to, co boskie. Tymczasem modlący się Francuzi uważają inaczej. Tam gdzie wyłącza się światło rozumu, tam budzą się demony... A modlący się Francuzi właśnie to światło rozumu wyłączają.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Opinia: wierzę w racjonalność decyzji podejmowanych przez instytucje demokratyczne dokładnie tak samo, jak w skuteczność tej modlitwy (NB ostatnio we Francji miała miejsce penalizacja kazirodztwa; jeszcze ciekawsze jest podłoże tej decyzji, kontekstem bynajmniej nie są choroby genetyczne, lecz emocje i absmaki). Poza tym decyzje odnośnie obostrzeń ingerują w bardziej złożony układ i nie istnieje jedna racjonalna decyzja w tej kwestii oparta na wiedzy naukowej. Możemy wybrać wersję, która z największym prawdopodobieństwem zminimalizuje transmisję wirusa (twardy lockdown) i w tym sensie racjonalną, jednak co z wpływem tej decyzji na gospodarkę? To nie tylko wyśmiewane przez lewarki wskaźniki typu GDP, lecz też potencjalnie zrujnowane życia ludzkie. Z tym gimboracjonalizmem to zapraszam na racjonalista.pl, o ile jeszcze istnieje. Tutaj mamy do czynienia z konfliktem wielu wartości, tymczasem odnoszę wrażenie, że zasugerowano, iż parlamentarzyści mogą odpalić pubmed i z tego, co jest, wnioskować bez dodatkowych założeń aksjologicznych na temat tego, co być powinno.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Ależ oczywiście na pandemię nie ma prostych recept, prostych odpowiedzi. I parlament francuski niekoniecznie podejmuje tu właściwą decyzję. Napisałem to przecież. Ale protestowanie przeciwko takiej decyzji poprzez modlitwę jest nieracjonalne, jest właśnie wyłączeniem racjonalnego umysłu i zamyka drogę do racjonalnej dyskusji. Dlatego uważam takie postępowanie za szkodliwe.
Innymi słowy: czego oczekują modlący się Francuzi w efekcie swoich modlitw? Czy same te modlitwy mają wpłynąć na parlamentarzystów? A może Matka Boska ma to zrobić? W każdym przypadku jest to oczekiwanie nieracjonalne. Właściwsza byłaby próba przekonania parlamentarzystów przy pomocy racjonalnych argumentów.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Krl si e dziwi, że we Francji źle się modlą ale mnie dziwi co inne w ogóle np. jakby krl poszedł o dżungli i zobaczył małpy rozwiązujące proste równania różniczkowe z ogromną ilością błędów to by na pewno by się zdziwił, że robią błędy, ja natomiast dziwiłbym się, że je w ogóle rozwiązują, a w laickiej Francji niszczonej przez antyfrancuskie ideały antyfrancuskiej krwawej rzezi zwanej rewolucją dobrze że w ogóle się modlą .... całkiem zlaicyzowany kraj przez masoński pomiot...
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

Kazanie na Niedzielę ;-) profesora Ryszarda Zajączkowskiego:



Dodano po 2 godzinach 36 minutach 31 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

https://tulublin.pl/2022/01/07/oficjalne-dane-rzadowe-z-niemiec-sugeruja-covid-19-rozwinie-sie-aids/?fbclid=IwAR3WfN2N4VDFrOWRCYxyzpHBYY3onrne9TjvNuPWYnx2BGF5xVpanMk6cXU


Wszystkiego dobrego.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

mdd pisze: 16 sty 2022, o 12:23 Kazanie na Niedzielę ;-) profesora Ryszarda Zajączkowskiego:


2:42 nie słuchać profesorów, lecz szukać prawdy, nie mając odpowiedniej ekspertyzy w dziedzinach, których dotyczą nasze dociekania. Ma to sens? No nie bardzo, potem wychodzą rzeczy jak "problem Reinmena" z tego forum. Prawie nikt nie będzie polihistorem, większość ludzi jest skazana na opinie lepiej rozumiejących rzeczywistość ekspertów, i tu należałoby raczej zawalczyć o standardy etyczne i naukowe w grupach tych ekspertów.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Premislav pisze: ... i tu należałoby raczej zawalczyć o standardy etyczne i naukowe w grupach tych ekspertów.
Piękny postulat, ale jak to w życiu - łatwiej powiedzieć niż zrobić , większość ekspertów to sprzedajne kanalie niestety.
A potem ktoś się dziwi, że ludzie nie chcą się szczepić :P
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

większość ludzi jest skazana na opinie lepiej rozumiejących rzeczywistość ekspertów
Szukam właśnie ekspertów, którzy mi by wytłumaczyli bo sam nie rozumiem tego dlaczego odpowiedzialnych za eksperyment zwany covid nikt jeszcze nikogo nie postawił przed sądem i plutonem egzekucyjnym tylko robi się zbiorową zasłonę i tarczę dymną???

To za dużo mniejsze przestępstwo czyli kradzież litra wódki ze sklepu kolega Zenek musi odpowiadać przed sądem a za jakby to nie patrzeć ludobójstwo nikt nikogo jeszcze nie skazał??? Więc szukam mądrych co by mi to wyjaśnili...
i tu należałoby raczej zawalczyć o standardy etyczne i naukowe w grupach tych ekspertów.
Jakbyś mi to wyjął z ust...

Reasumując eksperci do raportu wystąp:

".............................................."...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ok, Areczek ja będę tym ekspertem.
"Panie Areczku łagodne sądzenie jest dla bogaczy, dla pana jest pluton egzekucyjny."
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja covida nie rozniosłem...więc nie dla mnie...

Dodano po 26 minutach 49 sekundach:
Zresztą może ja jestem bogaczem...

Z ciebie jest kiepski logik...

Ale wiem co jest twoją mocną stroną tak zwana metamatematyka na poziomie pospolitego gawędziarstwa.
(Czytam skrupulatnie twoje posty i takie wyciągam wnioski)...
ODPOWIEDZ