Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Poważnie się tu nie da rozmawiać o ateistach, za duże stężenie religianctwa we wdychanym powietrzu, więc poprzestanę na tym:

Kod: Zaznacz cały

https://imgbbb.com/image/THqAh8
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Masz rację Premislav, jeszcze parę wypowiedzi arka i będę zmuszona kupić sobie butlę z tlenem.
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

W Milionerach było dzisiaj ciekawe pytanie: W marcu 2018 Maria Kiszczak powiedziała, że już nigdy nie zagłosuje na:
A: PiS, B: PO, C:PSL, D:Nowoczesna
Osoba odpowiadająca długo się zastanawiała, poprosiła o "pół na pół", tj. o odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi.
Pozostały: A: PiS, D: Nowoczesna.
Osoba odpowiadająca wybrała (bardzo sensownie) odpowiedź D (ja też bym tak wybrał). Wtedy prowadzący ogłosił przerwę.
A po przerwie okazało się, że to jednak była zła odpowiedź.
Tak mi się to skojarzyło z wyborami Slupa...
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

A ja wam powiem w nawiązaniu do wyborów prezydenckich , jeśli którykolwiek kandydat powie że będzie za uchwaleniem ustawy "żona, dzieci, rodzeństwo prawnika nie mają prawa wykonywania zawodu prawnika" , to nie patrzę ateista czy wierzący , ma mój głos. Wersja minimum to chociaż punkty za pochodzenie dla kandydatów z rodzin nieprawniczych, jak było w PRL na studiach dla dzieci chłopskich 8-)
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

Nie, no wiadomo, w PRL było najlepiej.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

krl pisze: 28 maja 2020, o 18:43 W Milionerach było dzisiaj ciekawe pytanie: W marcu 2018 Maria Kiszczak powiedziała, że już nigdy nie zagłosuje na:
A: PiS, B: PO, C:PSL, D:Nowoczesna
Osoba odpowiadająca długo się zastanawiała, poprosiła o "pół na pół", tj. o odrzucenie dwóch błędnych odpowiedzi.
Pozostały: A: PiS, D: Nowoczesna.
Osoba odpowiadająca wybrała (bardzo sensownie) odpowiedź D (ja też bym tak wybrał). Wtedy prowadzący ogłosił przerwę.
A po przerwie okazało się, że to jednak była zła odpowiedź.
Tak mi się to skojarzyło z wyborami Slupa...
A to nie było czasem w związku z tym, że chciała sprzedać IPN-owi jakieś materiały, które jej mąż trzymał w pancernej szafie i które dotyczyły Wałęsy? Z tego co pamiętam, IPN uzyskał nakaz wejścia do jej domu i po prostu przywłaszczył sobie zawartość szafy. Po czymś takim też nigdy nie zagłosowałbym na PIS. To była kradzież wrażliwych materiałów, które jej mąż skwapliwie zbierał, by nie dostały się w ręce osoby, która mogłaby ich użyć w złym celu. Przecież generał Kiszczak był człowiekiem honoru. Z czasów mojej współpracy ze służbami PRL też zachowała się mała stalowa skrzynka dokumentów, którą zakopałem w ogródku. Ta skrzynka bardzo ułatwiła mi osiągnięcie... spokoju.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

To była kradzież wrażliwych materiałów, które jej mąż skwapliwie zbierał
Skoro miał takie rzeczy to powinni wjechać buldożerem i zabrać mu to ...

Bo stary komuch już nawet nie powinien mieć prawa do szczeknięcia nawet...Takim jak on powinno się rekwirować wszystko, powinien być pozbawiony wszystkiego za to co robił...
Dla takich tylko sąd polowy...
Oczywiście Slup swoich broni...

Dodano po 1 minucie 50 sekundach:
W Milionerach było dzisiaj ciekawe pytanie
Oczywiście skoro w milionerach było takie pytanie to można było wywnioskować prawidłową odpowiedź wybierając z pozoru najmniej prawdopodobne zdarzenie...

Dodano po 3 minutach 38 sekundach:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=Q9btQwDcwSc
Ostatnio zmieniony 29 maja 2020, o 01:59 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: zdarzenie.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Nie masz racji Arku, bo Kiszczak w rzeczywistości nic złego nie zrobił. Nie ma żadnych dowodów, że rozkazał zabić Popiełuszkę, ani strzelać w kopalni Wujek. Dokumenty przechowywał po to, by przez nikogo nie zostały wykorzystane w brudnej walce politycznej.

Kod: Zaznacz cały

https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C473190%2Clist-kiszczaka-dokumenty-dot-walesy-udostepnic-piec-lat-po-jego-smierci.html
masz więcej informacji. Twoje nie poparte faktami inwektywy świadczą tylko i wyłącznie o braku merytorycznych argumentów.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A sprzedaż Polski żydom przy okrągłym stole? Komu WSI oddaje władze ??? ....... żydom..... i grabią Polskę....

Potem zamach - Nocna Zmiana, za tym też stoi Kiszczak między innymi...

A jeżeli Kiszczak nie wiedział o Wujku i Popiełuszcze i innych to kto za tym w końcu stał??? nie miał władzy czy co???
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 29 maja 2020, o 08:27 A sprzedaż Polski żydom przy okrągłym stole? Komu WSI oddaje władze ??? ....... żydom..... i grabią Polskę....

Potem zamach - Nocna Zmiana, za tym też stoi Kiszczak między innymi...
To wszystko są insynuacje. Generał Kiszczak nie miał dużego majątku: jedna willa na warszawskim Mokotowie, emerytura generała broni, żył skromnie. Gdzie niby są te pieniądze, które rzekomo miał dostać od Żydów za sprzedaż Polski? Żadnej sprzedaży nie było. Wybory 4 czerwca były dla PZPR szokiem. Nikt się nie spodziewał, że jedna trzecia mandatów, która była objęta demokratycznym wyborem, zostanie w całości uzyskana przez posłów opozycji. To była wielka niewdzięczność ciemnego ludu (by użyć określenia Premislava) wobec generała Jaruzelskiego i jego reform. Potem Kaczyński przeciągnął stronnictwa sojusznicze SD i ZSL na stronę opozycji i doprowadził do powstania rządu Mazowieckiego - fakt powszechnie znany.
arek1357 pisze: 29 maja 2020, o 08:27 A jeżeli Kiszczak nie wiedział o Wujku i Popiełuszcze i innych to kto za tym w końcu stał??? nie miał władzy czy co???
Istniały siły w partii, które chciały obalenia Jaruzelskiego i powstrzymania reform. To one za tym stały. Chodziło o to, by doprowadzić do prowokacji. Zabójstwo Popiełuszki nie miało politycznego sensu, bo skonsolidowało opozycję wobec rządu. Podobnie strzelanie do górników na terenie kopalni.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

No tak ciemne siły... Jaruzelski w 1986 roku sprzedał Polskę Rockefellerowi...

Ja nie mówie o prywatnym majątku Kiszczaka tylko, że oddał Polskę w obce łapy , powstał najgorszy rząd w latach 90 michnikowszczyzna, gieremkowszczyzna oraz rozgrabienie majątku a komuchy klaskali i zakadali mafie np pruszkowskie i bogacili się mocno ,
a Wałęsa zrobił zamach stanu w nocnej zmianie... ot co...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 29 maja 2020, o 11:06 Ja nie mówie o prywatnym majątku Kiszczaka tylko, że oddał Polskę w obce łapy
1. Oddać a sprzedać to jest różnica. Jeśli twierdzisz, że ktoś coś sprzedał, a to twierdziłeś, to dajesz innym do zrozumienia, że uzyskał z tego tytułu korzyść majątkową lub jakąś inną. W przypadku generała Kiszczaka nie jest to prawdą, że uzyskał jakąkolwiek korzyść. Stracił władzę w dużym państwie i zyskał generalską emeryturę - owszem wysoką, ale gdybym ja miał sprzedawać Polskę, to wyceniłbym ją na większe pieniądze niż sześć tysięcy złotych miesięcznej emerytury i możliwość uprawiania ogródka przy mojej willi do końca życia.

2. Ponadto rodzina Rockefellerów nie jest pochodzenia żydowskiego tylko szkocko-niemieckiego, więc już z tego powodu nie masz racji, że Polska została sprzedana Żydom przez Jaruzelskiego. Mógłbyś powiedzieć, że została sprzedana Szkoto-niemcom. Prawda jednak jest taka, że w ogóle nie została nikomu sprzedana. Jaruzelski był polskim patriotą. Uratował kraj przed inwazją radziecką w 1981 roku i absurdalnymi postulatami ekonomicznymi Solidarności, które zrujnowałyby gospodarkę (która i tak ledwo dyszała po konsumpcyjnej epoce Gierka). Gdyby nie Jaruzelski, mieszkałbyś dziś w lepiance i jadł surowe kartofle brudnymi rękami. Zamiast rzucać w niego inwektywami, powinieneś raczej zapalić znicz na jego grobie - zgodnie z przesłanym przez Premislava memem.

3. Pan Krajski uprawia prymitywną psychoanalizę Sorosa. W dodatku niepopartą niczym poza jakimiś insynuacjami i wyssanymi z palca spekulacjami. W przesłanym przez Ciebie filmie użył on zwrotu pseudofilozofowie w kontekście autorstwa doktryn, które Soros przejął podczas swojej edukacji. Otóż Soros jest studentem Karla Poppera. Trzeba mieć niezły tupet i być całkowitym ignorantem, żeby mieć doktorat z historii filozofii zdobyty na uczelni peryferyjnego państwa i nazywać postać tego formatu co Popper pseudofilozofem. Nie chodzi o to, żeby z Popperem się zgadzać zawsze i we wszystkim, ale jest to bez wątpienia myśliciel, który wniósł wielką wartość dodaną do filozofii nauki. Politycznie Soros inspiruje się "Społeczeństwem Otwartym" Poppera, a to jest książka przedstawiająca argumenty przeciwko historycyzmowi i totalitaryzmowi (głównie komunizmowi). Z tego względu była omawiana i doceniania na KUL-u przez księdza docenta Karola Wojtyłę, który był w swoim czasie kierownikiem katedry etyki. Czy wobec tego zdaniem Krajskiego, który doktorat zdobywał na katolickiej uczelni w czasach pontyfikatu Jana Pawła II, docent Karol Wojtyła też opierał się na doktrynach pseudofilozofa Poppera?

4. Są też dalsze luki w Twoim światopoglądzie. Rockefellerowie wspierają Izrael (mimo, że nie są żydowskiego pochodzenia). Natomiast Soros jest w Izraelu persona non grata ze względu na swoją antyizraelską działalność, co zresztą przyznaje sam Krajski. Musisz się zdecydować czy Polską rządzi Soros czy Rockefellerowie. A może akurat w kwestii Polski doszli do kompromisu, mimo że co do Izraela się ze sobą nie zgadzają?

Ogółem za dużo luk w tym światopoglądzie. Jest on niestety nie do przyjęcia dla osoby, która uznaje zasadę sprzeczności w świecie faktów.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 29 maja 2020, o 12:10

2. Ponadto rodzina Rockefellerów nie jest pochodzenia żydowskiego tylko szkocko-niemieckiego, więc już z tego powodu nie masz racji, że Polska została sprzedana Żydom przez Jaruzelskiego. Mógłbyś powiedzieć, że została sprzedana Szkoto-niemcom. Prawda jednak jest taka, że w ogóle nie została nikomu sprzedana. Jaruzelski był polskim patriotą. Uratował kraj przed inwazją radziecką w 1981 roku i absurdalnymi postulatami ekonomicznymi Solidarności, które zrujnowałyby gospodarkę (która i tak ledwo dyszała po konsumpcyjnej epoce Gierka). Gdyby nie Jaruzelski, mieszkałbyś dziś w lepiance i jadł surowe kartofle brudnymi rękami. Zamiast rzucać w niego inwektywami, powinieneś raczej zapalić znicz na jego grobie - zgodnie z przesłanym przez Premislava memem.

3. Trzeba mieć niezły tupet i być całkowitym ignorantem, żeby mieć doktorat z historii filozofii zdobyty na uczelni peryferyjnego państwa i nazywać postać tego formatu co Popper pseudofilozofem.

Ogółem za dużo luk w tym światopoglądzie. Jest on niestety nie do przyjęcia dla osoby, która uznaje zasadę sprzeczności w świecie faktów.
Slup, czekaj, czy ja Cię dobrze rozumiem? Z Twojej wypowiedzi wynika, że Jaruzelski był człowiekiem dobrym społecznie a nie złym społecznie. Ja nie podważam Twojej wypowiedzi, tylko mnie ona zaskoczyła.
O jakim doktorze filozofii mówisz?
Tak, arek ma pewne problemy ze swoim światopoglądem.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 29 maja 2020, o 15:09 Slup, czekaj, czy ja Cię dobrze rozumiem? Z Twojej wypowiedzi wynika, że Jaruzelski był człowiekiem dobrym społecznie a nie złym społecznie. Ja nie podważam Twojej wypowiedzi, tylko mnie ona zaskoczyła.
Generał Jaruzelski był bardzo taktownym, dobrze wychowanym i kulturalnym człowiekiem. Ponadto był politykiem - mężem stanu, który w odpowiednim momencie podjął się bardzo trudnego i ważnego zadania. Oczywiście popełniał też błędy polityczne, ale generalnie uważam, że historia go zrehabilituje.
Niepokonana pisze: 29 maja 2020, o 15:09 O jakim doktorze filozofii mówisz?
O Stanisławie Krajskim.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Wybacz Slup, ale mam braki w wiedzy z historii, więc nie mogę skomentować tego, co mówisz o Jaruzelskim.
ODPOWIEDZ