Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Psiaczek pisze: 16 maja 2020, o 21:09
Niepokonana pisze: 16 maja 2020, o 20:37 Co myślicie o nauce historii w szkole?
Cieszę się że nie jestem historykiem, bo co nowa władza to inny program: wczoraj reakcyjne bandy , dziś żołnierze wyklęci, nie wiadomo co będzie jutro.
Matematyczne założenia jakby bardziej stabilne. ;)
Masz rację, chociaż ja tego nie odczuwam na matfizie, bo my mamy bardzo mało historii.
Szkoda, że porusza się tylko tematy głów państw, czyli kto z kim wojował, a nie porusza się bardziej lokalnych spraw, które są ciekawe.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Marksizm jest ciekawym ruchem ale jakoś przesadnie z nim nie sympatyzuje poza krytyką kapitalizmu.
Krytykowali kapitalistów a doili od nich kasę hahaha Lenin na początku wraz ze swoim Trockim by zdechł jak pies jakby nie kasa od znienawidzonych kapitalistów, współczesny liberalizm i ten wasz LGTB to tylko nowoczesne wynaturzenie marksizmu też sponsorowane, ale to wszystko zdechnie szczeźnie zgnije...
A piewców lgtb pogoni się i wytarza w smole i pierzu będą nago latać po błocie,,,w swoich tęczowych szmatach...

A ja chodzę do kościoła regularnie...

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
Róża Luksemburg to burdelmama a Karl Liebknecht to alfons zawodowy...

Dodano po 59 sekundach:
Marceli Nowotko to oszust i stręczyciel...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2020, o 23:53 przez arek1357, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Róża Luksemburg - szkoda, że żyła, dobrze, że umarła. Jeden jedyny raz Freikorpsy z rozumem i godnością człowieka.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tak bo komunista jedyne co w życiu zrobi dobrze to to , że umrze...

Dodano po 6 minutach 24 sekundach:
Zresztą wszyscy ci komuniści zdychali bynajmniej nie śmiercią naturalną...

Ostatnio dobrze powiedział Grzegorz Braun, że Bill Gates powinien być ścigany listem gończym za to co wyprawia, to też kanalia marksistowska, tak jak Hawking nieświętej pamięci , tylko ten na wózku mniej zrobił zła dla z racji sojej ułomności niż ten Gates cały...Komunista, marksista heretyk , etc...

Dodano po 9 minutach 51 sekundach:
Zwiazek Spartakusa założony przez te szczury, nazwa powstała na cześć Adama Weishaupta o pseudonimie Spartakus...
Każdy kto ich zabijał powinien dostawać order ...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie każdy tylko to robi dobrego, na przykład Jaruzelski kazał bić górników. ;)
Natomiast Gates ma sporo rozumu i godności w tym, co robi, jego działalność charytatywna jest bardzo przemyślana, jednak nie podoba mi się to, że popiera progresywne podatki. Jedyne uczciwe podatki są liniowe, bo nie można karać za zaradność czy nawet za szczęście, natomiast mandaty powinny być zależne od zarobków, gdyż kara finansowa ma być dotkliwa. Podatek oczywiście karą nie jest.
Czas na trochę neoliberalnych pierdoletów: jeśli zastanawiasz się, czy państwo powinno dysponować jakimiś środkami czy prerogatywami, wyobraź sobie, że państwem kieruje osoba, której najmniej ufasz i zadaj sobie to pytanie przy takim założeniu. W odniesieniu do PiS działa wyśmienicie.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 16 maja 2020, o 23:50
Marksizm jest ciekawym ruchem ale jakoś przesadnie z nim nie sympatyzuje poza krytyką kapitalizmu.
Krytykowali kapitalistów a doili od nich kasę hahaha Lenin na początku wraz ze swoim Trockim by zdechł jak pies jakby nie kasa od znienawidzonych kapitalistów, współczesny liberalizm i ten wasz LGTB to tylko nowoczesne wynaturzenie marksizmu też sponsorowane, ale to wszystko zdechnie szczeźnie zgnije...
A piewców lgtb pogoni się i wytarza w smole i pierzu będą nago latać po błocie,,,w swoich tęczowych szmatach...

A ja chodzę do kościoła regularnie...

Dodano po 2 minutach 31 sekundach:
Róża Luksemburg to burdelmama a Karl Liebknecht to alfons zawodowy...

Dodano po 59 sekundach:
Marceli Nowotko to oszust i stręczyciel...
I - sądząc z tego i innych twoich postów - jedynie chodzisz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

jedynie chodzisz
Chdzę i wcielam w życie nauki Kościoła K....

A tu jest odpowiedź dla a4Karo:

To mówi Pan bynajmniej nie moja skromna osoba, ale ja się na to powołuję bo słucham Pana...: Księga Liczb: Wojna święta przeciw Madianitom
(przenosząc na nasze czasy -"sodomitom" i lewakom...)
Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów. 11 Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt, 12 przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha. 13 Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich. 14 I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. 15 Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? 16 One to za radą Balaama4 spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. 17 Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną.
Zostawienie kobiet przy życiu zagniewało Pana co zresztą słusznie...

To było słowo na niedzielę dzień święty...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No to, Arku drogi, jeśli uważasz, że pastuchy na kiju niemające bardziej wysublimowanego prawa niż "oko za oko, ząb za ząb" powinny nam świecić przykładem, to ja nie mam pytań. Wszystko, co dobrego wniosło chrześcijaństwo, wynikało z porzucenia takich barbarzyńskich zasad. Żydzi ze Starego Testamentu to przeważnie bandy okrutnych i ciemnych prymitywów, nie żeby się jakoś negatywnie wyróżniali pod tym względem w swoich czasach. Chcesz już koniecznie mieć wzorce postepowania z Biblii, to sobie poczytaj ewangelie, a nie te bajki ku pokrzepieniu serc w Babilonii.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nie to tak nie działa Bóg naród żydowski szlifował na brylant i baczył aby nasienie węża nie weszło w naród co skaziłoby ich i masjasz nie mógłby przyjść...Narody oddające cześć demonom nie mają prawa nawet istnieć bo są skalane... , więc powinny iść do diabła...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15685
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 195 razy
Pomógł: 5219 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

To jak to jest, że w Starym Testamencie nie można było nawrócić, tylko trzeba było *wygubić wężowe plemię*, a w Nowym Testamencie ludy, które wcześniej składały ofiary z ludzi, jednak przyjmowały chrześcijaństwo i nie trzeba ich było mordować, by zaprzestały takich praktyk? Coś mi się wydaje, że jednak Bóg nie jest niezmienny, a to dowodzi nieprawdziwości katolicyzmu.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22173
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3748 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze: 17 maja 2020, o 10:30
jedynie chodzisz
Chdzę i wcielam w życie nauki Kościoła K....

A tu jest odpowiedź dla a4Karo:

To mówi Pan bynajmniej nie moja skromna osoba, ale ja się na to powołuję bo słucham Pana...: Księga Liczb: Wojna święta przeciw Madianitom
(przenosząc na nasze czasy -"sodomitom" i lewakom...)
Ale to nie jesteś od oceniania, więc lepiej zamilcz i zostaw sprawiedliwość Panu. Podejrzewam, że będzie ci nieskończenie durno, gdy w Pańskim orszaku zobaczysz paru opluwanych przez ciebie, a zabraknie twojego ulubieńca Natanka
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1660
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 70 razy
Pomógł: 445 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: bosa_Nike »

Do Zażgi wo mnie ogoń i Lestnicy k niebiesam ma szansę dołączyć Rezkaja tień tumana, a tymczasem .
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Arek jest zasadniczo zgodny z katechizmem trydenckim, gdzie idzie to jakoś tak:

"Ma też Urząd moc prawną do zabijania i karania złych ludzi na gardle: i nie idzie zatem, żeby mieli takowi, którzy są na urzędzie, przeciwko temu przykazaniu grzeszyć, ale owszem są woli bożej posłuszni. Bo Pan Bóg dla tego zakazał zabijania, aby każdy bezpiecznym był zdrowia swego. Przeto urząd, gdy karze gwałtowników, czyni dla pokoju pospolitego, jako Dawid święty o sobie mówi: „O zarannym czasie – to jest bez odwłoki – zabijałem wszystkich grzesznych ludzi, abym wygładził wszystkich złych ludzi z miasta”. Także i ci nie grzeszą, którzy wojnę wiodą, i nieprzyjaciół swoich zabijają, nie z okrucieństwa albo chciwości jakiej, ale dla sprawiedliwości i pokoju pospolitego. Są też przykłady w Piśmie świętym, gdzie sam Pan Bóg rozkazał zabijać ludzi i przeto synowie Lewiego nie zgrzeszyli nie, iż jednego dnia tak wiele tysięcy zabili i owszem Mojżesz im powiedział: Poświęciliście dziś ręce wasze Panu Bogu."
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ile dobra by uczynili ci co wybiliby w odpowiednim czasie Lenina Trockiego, Bolszewików, Róże Luksemburg, etc...
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

bosa_Nike pisze: 17 maja 2020, o 13:41 Do Zażgi wo mnie ogoń i Lestnicy k niebiesam ma szansę dołączyć Rezkaja tień tumana, a tymczasem .
Wcześniej uważałem, że szafowanie wierszami Herberta co do obecnej sytuacji politycznej jest jeszcze nieodpowiednie
ale teraz już widać że to jest "sprawa smaku tak smaku w którym są włókna duszy i chrząstki sumienia". Na fanpejdżu radiowej Trójki ludzie masowo linkują w komentarzach tę piosenkę Kazika com ja również wczoraj uczynił. Na razie nie usuwają tych komentarzy. Chyba nadal trzeba się łudzić, że w końcu czara goryczy się przeleję...
ODPOWIEDZ