Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Na podstawie tychże aksjomatów próbuję coś wywnioskować, ale na pewno nie mam aż takiej wiedzy, żeby Ci powiedzieć jakiego sprzętu używali przy budowie megalitów i jaki był stosunek procentowy ludzi do wcielonych demonów i jak literalnie była im przekazywana wiedza , czy na zasadzie telepatii czy na zasadzie słuchania lekcji w ławce, tego nie wiem...
Pewnik jest taki, że na Ziemi żyły jeszcze inne istoty niż ludzie i zwierzęta, których inteligencja znacznie przewyższała ludzką(niekoniecznie moralność)...

dzięki temu, że istoty te uczyły ludzi, budowały różne budowle, ludzkość bardzo chętnie oddawała cześć tym potworom na co są dowody w każdym zakątku świata liczne świątynie ku czci tychże istot.

Zauważ jak mała garstka czciła Boga Jahwe jedynym przykładem był Melchizedek kapłan Boga Najwyższego, on był przypadkiem kuriozalnym w morzu kultów pogańskich.. Abram się do niego udał w celu błogosławieństwa (bo chyba nikogo więcej nie było)...

Jeszcze raz piszę,że giganci to nie mój wymysł jest aż nadto informacji na ich temat w Biblii , druga sprawa giganci nie są stworzeniem boskim, bo Bóg ich nie trawi co też jest opisane każe ich wyrżnąć, co dowodzi,że genotyp tych istot jest całkowicie inny niż ludzi...

Więc nie ja to wymyślam tylko tak pisze w piśmie, jeżeli dorzucimy inne starożytne księgi, gdzie aż roi się od gigantów mamy konkretny przekaz , że są to synowie upadłych aniołów, z tych związków i mieszanek o których też mam blade pojęcia powstawali również tytani, cyklopi, itd...
Poczytaj np. Odyseję...

Jasne , że nie możemy lekceważyć też innych przekazów...

Dodano po 8 minutach 25 sekundach:
Biblia jest źródłem prawdy natchnionej, prawdy istotnej, lecz nie takiej prawdy , że na podstawie Biblii dowiem się jaka będzie za rok pogoda w mojej wsi i jakie numery padną w totolotku. Oczywiście czepiam się literalności ponieważ sporo rzeczy jest Biblii , które do pewnego czasu uważałem za uważałem za metafory jednak okazują się bardzo dosłowne, choć nie twierdzę, że tam nie ma metafor bo na pewno są, ale poprzez literalność Biblii ta księga zaczęła do mnie mocniej przemawiać...
Dziwę się tym co wierzą w ewolucję a nie szukają prawdy w Biblii...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Dlaczego ciągle dyskutujemy z arkiem, mimo że jego nie da się przekonać?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Was się nie da przekonać
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34130
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 2 mar 2020, o 13:54Pewnik jest taki, że na Ziemi żyły jeszcze inne istoty niż ludzie i zwierzęta, których inteligencja znacznie przewyższała ludzką(niekoniecznie moralność)...
A, czyli kolejny aksjomat.
arek1357 pisze: 2 mar 2020, o 13:54ale poprzez literalność Biblii ta księga zaczęła do mnie mocniej przemawiać...
Czyli Twoje odczytywanie Biblię jest niezgodnie z oficjalnym stanowiskiem Kościoła Katolickiego.

JK
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 2 mar 2020, o 15:42 Dlaczego ciągle dyskutujemy z arkiem, mimo że jego nie da się przekonać?
W tego typu dyskusjach raczej nie chodzi o przekonanie a o pokazanie samemu sobie że moja racja jest najmojsza :wink:

Ja osobiście do teorii ewolucji też niespecjalnie jestem przekonany ,choć może trochę z innych powodów niż Arek.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Moja racja jest dużo bardziej mojsza niż Twoja, Psiaczku. A dobra, rozumiem.
Pewnie nie jest doskonała, nie wiem, nie czytałam. Ale lepsza niż "świat ma 6 tysięcy lat, wcześniej był tylko Bóg i próżnia, a 7 tysięcy lat temu demony budowały wieże".
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A, czyli kolejny aksjomat
tak

czemu moje czytanie biblii ma być niezgodne z nauką kościoła skoro coś wyczytałem to znaczy, że to jest po co się wysilacie udając, że tego nie ma..
Ostatnio zmieniony 2 mar 2020, o 23:45 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości: po co, nie ma.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34130
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 2 mar 2020, o 21:10czemu moje czytanie biblii ma być niezgodne z nauką kościoła
A to już poczytaj sobie Katechizm Kościoła Katolickiego.

JK
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Owszem sporo duchowieństwa puszcza perskie oko w kierunku współczesnej nauki i dlatego pewne wersy z Pisma próbują tłumaczyć na grucie nauki co jednak im nie do końca wychodzi.
Skoro ja wyczytałem w Biblii, że olbrzymy istniały znaczy, że istniały bo tak pisze w Biblii i żadne zaklinanie rzeczywistości przez p. Kraszewskiego i Slupa nic tu nie zmienią skoro pisze że coś jest czemu na siłę udowadniacie, że tego nie ma...aż mnie to dziwi czy to misja jaka czy co?

A ty Niepokonana nie myśl , że skoro nauczysz się całek i różniczek to zrozumiesz świat bo to nieprawda, zbiór funkcji różniczkowalnych choć w jednym punkcie na jakimś odcinku jest bardzo chudy brzegowy, więc jest bardzo mizerny a za pomocą mizeroty świata nie pojmiesz..., musisz poznać całą rzeszę innych funkcji jeszcze...

Dodano po 58 sekundach:
A to już poczytaj sobie Katechizm Kościoła Katolickiego.
lepszy jest przedsoborowy...
iksinski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 14 lut 2015, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: slask

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: iksinski »

Ateiści i lewacy przeważnie nie mają kręgosłupa. To jest aksjomat który przyjmuję. A potem przychodzi agonia i grzecznie się spowiadają pierwszemu lepszemu klesze. Mocni tylko w pleceniu bez składu i ładu. Taka jest "niestety" prawda, bo chciałbym, aby byli inni. Tyle w sprawie religii.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Nic dodać nic ująć, dobrze że są na tym forum normalni,(powinni częściej się wychylać bo niestety forum zdominowane jest przez lewactwo)

choć:
grzecznie się spowiadają
To nie zawsze niestety musi być prawdą masz przykład Kory
iksinski
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 183
Rejestracja: 14 lut 2015, o 14:32
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: slask

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: iksinski »

Dam ci inne przykłady: Jaruzelski, Oleksy - nawrócenie na łożu śmierci. Co do Kory, była ponoć molestowana przez księdza, więc za bardzo się zraziła.
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34130
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5192 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

arek1357 pisze: 3 mar 2020, o 00:04Skoro ja wyczytałem w Biblii, że olbrzymy istniały znaczy, że istniały bo tak pisze w Biblii i żadne zaklinanie rzeczywistości przez p. Kraszewskiego i Slupa nic tu nie zmienią skoro pisze że coś jest czemu na siłę udowadniacie, że tego nie ma...aż mnie to dziwi czy to misja jaka czy co?
Ależ skąd, nie przeszkadza mi, że wierzysz w olbrzymy. A Twoja definicja pojęcia "rzeczywistość" (podobnie, jak pojęcia "fakt") jest urocza.

JK
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 3 mar 2020, o 00:04 Owszem sporo duchowieństwa puszcza perskie oko w kierunku współczesnej nauki i dlatego pewne wersy z Pisma próbują tłumaczyć na grucie nauki co jednak im nie do końca wychodzi.
Nie wiem, o jakich duchownych mówisz, ale przyjrzymy się jacy duchowni wyrażali opinie, które obalają dużą część tego, co głosisz. W pierwszym rzędzie należy wymienić św. Augustyna i św. Tomasza czyli dwóch wielkich świętych i największych teologów Kościoła Rzymskiego. Oni nie zgadzają się z Tobą w kwestii tego, że demony i anioły mogą mieć potomstwo z ludźmi. W kwestii ewolucji nie zgadzają się z Tobą Jan Paweł II czyli święty oraz papież, którego oskarżasz o lanie wody, Benedykt XVI jeden z najwybitniejszych współczesnych teologów, o którym powiedziałeś, że się nie zna. Ponadto uznajesz wybranego przez konklawe pod wpływem Ducha Świętego papieża Franciszka za czciciela demonów.

Inne Twoje błędy polegają na tym, że powołujesz się na niekanoniczne księgi, które Ojcowie Kościoła wyłączyli i zrobili to, bo najwyraźniej mieli poważne powody, by wątpić w ich natchniony charakter. Ponadto Twoja interpretacja pisma nie zgadza się z interpretacją wyżej wymienionych osób, które stanowią Urząd Nauczycielski Kościoła stąd wynika, że łamiesz zapis Katechizmu:
"Zadanie autentycznej interpretacji słowa Bożego, spisanego czy przekazanego przez Tradycję, zostało powierzone samemu tylko żywemu Urzędowi Nauczycielskiemu Kościoła, który autorytatywnie działa w imieniu Jezusa Chrystusa" (Dei Verbum, 9), to znaczy biskupom w komunii z następcą Piotra, Biskupem Rzymu.
Wreszcie czasem twierdzisz, że Twoje rozumowanie jest zero-jedynkowe i ścisłe. Rzeczywistość wygląda jednak inaczej. Ciągle dodajesz do swojego rozumowania nowe aksjomaty i założenia. Zachowujesz się jak osoba, która podaje twierdzenie, a gdy wytyka się jej błędy w dowodzie tego twierdzenia zmienia założenia. Nie jest to zbyt poważne podejście. Jak myślisz, komu powinien bardziej ufać katolik: św. Augustynowi, św. Tomaszowi, papieżom, Urzędowi Nauczycielskiemu czy może arkowi1357 z forum matematyka.pl, który nie potrafi podać precyzyjnie swoich założeń?

Dziwisz się, że nie jesteś w stanie nikogo przekonać...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ja nie powołuję się na siebie tylko odwołuję się do Biblii w Biblii pisze o olbrzymach i potomkach demonów to znaczy , że tak jest...:

masz tu cytat o potomstwie demonów:
Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie i niewiastę,
pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej:
ono zmiażdży2 ci głowę,
a ty zmiażdżysz2 mu piętę»
Teraz mam pytanie czy czasem to są słowa arka1357 czy cytat z Biblii, ja się wyraźnie powołuję na Biblię a nie na aksjomatach Arka...
Czy nie widzisz, że jest tam mowa o potomstwie (może Slupa?) diabła ? czy jak czytasz ten cytat to zamykasz oczy, żeby trwać w błędzie...

Jeżeli ktoś mówi o potomstwie to zastanów się co ma na myśli... Może to za trudne dla Ciebie może nie znasz tego cytatu nie wiem,
powiem tak jaśniej nie potrafię... , cytatów na temat potomków demonów jest kilka , może sobie je specjalnie wymazałeś z księgi korektorem...

Dodano po 6 minutach 46 sekundach:
Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! Dopełnijcie i wy miary waszych przodków! Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?
Następny cytat: "plemię żmijowe" czy to może w pełni ludzie boskie stworzenia, raczej wąż, żmija smok to synonimy diabła dlatego,że ma cechy gadzie...

czy ten cytat też Cię przerasta? Może to cytat Arka1357? Zastanów się zanim znowu palniesz...
ODPOWIEDZ