Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup pisze: 8 lut 2020, o 10:53
arek1357 pisze: 8 lut 2020, o 10:39 Slup bardzo proszę w takim razie przedstaw swoją wersję wydarzeń przedpotopowych, kto budował budowle megalityczne , kim byli starożytni bogowie .
Chętnie posłucham Twojej wypowiedzi pełnej i rzetelnej na ten temat. Ja natomiast nie uważam, że popełniłem jakieś herezje, czuję się katolikiem a nie luteraninem , jak mam okazje chodzę na mszę Trydencką...
Nie muszę przedstawiać tej wersji, bo ją przedstawił Św. Augustyn i swoim autorytetem oraz rozumowym wywodem dotyczącym aniołów poparł Św. Tomasz. Jeśli podważasz te autorytety, to jesteś heretykiem i uczestnictwo we mszy Trydenckiej oraz to, kim się czujesz, o niczym nie świadczą. Luter przez kilka lat po ogłoszeniu swoich 95 tez również uważał się za katolika.
Ale co to za problem, że arek jest heretykiem, to coś złego?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Augustyn i Tomasz nie pisali o budowlach megalitycznych
Te rzeczy same się działy/były budowane przez ludzi
Te rzeczy nie budowali ludzie...(no może jako podwykonawcy)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie, budowali je ludzie, przecież nie zwierzęta.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 8 lut 2020, o 11:01 Ale co to za problem, że arek jest heretykiem, to coś złego?
Chodzi o to, że Arek jest heretykiem, ale uważa się za ortodoksyjnego katolika i wprowadza tym samym innych w błąd. Jak dla mnie to może on nawet wierzyć w gliniany garnek, o ile nie twierdzi, że wiara w gliniany garnek to katolicka ortodoksja.

Arku to prawda, że Tomasz i Augustyn nic nie mówią o budowlach megalitycznych. Na ich temat milczy też Biblia. Najwidoczniej są one bez znaczenia dla wiary katolickiej - w przeciwnym razie zostałyby wspomniane. To Ty wspominasz o tych budowlach i powołujesz się na ich istnienie, żeby wspierać swoje błędne przekonania.

Arku proszę o odpowiedzi tak/nie na kilka pytań w celu wykrycia herezji:
1. Augustyn i Tomasz uważają, że przez "synów Boga" należy rozumieć potomków Seta w Rdz 6, 2. Czy twierdzisz wbrew Augustynowi i Tomaszowi, że "synowie Boga" to upadłe anioły?
2. Augustyn i Tomasz zgadzają się, co do tego, że "mocarze" z Rdz 6, 4 byli ludźmi. Czy podważasz ich pogląd?
3. Tomasz uważa, że anioły i upadłe anioły jako istoty duchowe nie mogą mieć żywych ciał, a więc w szczególności takich, które są zdolne do poczęcia potomstwa. Czy podważasz opinię Tomasza?
4. Czy uważasz, że katolik może podważać opinię Doktorów Kościoła powołując się na apokryficzne księgi jak na przykład Księga Henocha, które przez Ojców Kościoła zostały wyłączone z kanonu?
5. Czy uważasz, że Ojcowie popełnili błąd wyłączając je z kanonu?
6. Czy obecny papież został Twoim zdaniem powołany nielegalnie?
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup, a co jeśli arek nas wszystkich trolluje i się z nas śmieje, że my mu wierzymy?
Dreamer357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 18 lip 2010, o 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogrodziec
Podziękował: 1 raz

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dreamer357 »

Pomyślcie tak na logikę, gdy planeta się rozgrzewa to i jądro też, ale gdy zacznie się raptownie chłodzić to góra zimna, jądro rozgrzane. Także z ochładzaniem klimatu, delikatnie.

Dodano po 1 godzinie 12 minutach 9 sekundach:
Z jednej strony mamy gotowaną żabę, z drugiej kostkę lodu do wrzątku. Dało do myślenia?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana mnie to nie obchodzi. Jako troll może odgrywać rolę heretyka. Niech się do tego przyzna.

Czas wywołać Przemka z lasu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?time_continue=262&v=u-XGQ4h1Qns&feature=emb_logo
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup, nie zdawałam sobie sprawy, że to dla Ciebie jest takie ważne. Ty naprawdę jesteś katolikiem, a myślałam, że jesteś katolikiem tylko na niby.
Dreamer, niech się panowie fizycy o tym wypowiedzą, ja się nie znam.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 8 lut 2020, o 16:43 Slup, nie zdawałam sobie sprawy, że to dla Ciebie jest takie ważne. Ty naprawdę jesteś katolikiem, a myślałam, że jesteś katolikiem tylko na niby.
Dreamer, niech się panowie fizycy o tym wypowiedzą, ja się nie znam.
Wiesz nawet z tymi "prawdziwymi katolikami" to ciekawe rzeczy można zauważyć. Byłem dzisiaj z wizytą u osoby kupującej gazetę ojca Rydzyka "Nasz Dziennik" i przejrzałem sobie numer. Jest tam artykuł o objawieniach w Medjugorie, a właściwie o firmie ojca i dwóch synów z tamtych stron, produkujących figurki Matki Boskiej i inne podobnego typu wyroby. O samych objawieniach jest tam zdanie "Kościół wciąż je bada" . Z kolei na stronie internetowej profesora fizyki Mirosława Dakowskiego, który sądząc z artykułów tam zamieszczanych jest klasycznym przedsoborowym katolikiem, jest parę publikacji o tych objawieniach z konkluzją jednoznaczną - sprawa szatańska, demoniczna, tamtejszy ordynariusz potępił, miejscowi zrobili sobie z tego biznes. I komu wierzyć? :wink:

A co do sporu Arka ze Slupem - tu jest co myśli o tym dominikanin Jacek Salij, też raczej tradycjonalista:

Kod: Zaznacz cały

http://mateusz.pl/ksiazki/js-pn/js-pn_13.htm
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Czyli Wy trzej naprawdę wierzycie w Boga i nie nabijacie się ze mnie/z kogoś innego?
A to dlatego Slup powiedział, że arek jest niemiły. Ty Slup nie lubisz arkowatych heretyków? Ja uważam, że arek powinien żyć w zgodzie ze sobą.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Niepokonana pisze: 8 lut 2020, o 18:38 Czyli Wy trzej naprawdę wierzycie w Boga i nie nabijacie się ze mnie/z kogoś innego?
A to dlatego Slup powiedział, że arek jest niemiły. Ty Slup nie lubisz arkowatych heretyków? Ja uważam, że arek powinien żyć w zgodzie ze sobą.
Za innych nie mogę się wypowiadać , ale ja zawsze zaznaczam gdy robię sobie jaja, tutaj jestem daleki od tego.
Czy Arek powinien żyć w zgodzie z sobą - to jest bardzo dobre pytanie, ale odpowiedź nie jest prosta 8-)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

A no tak, wybacz, zapomniałam, że arek ma skłonności do mordowania niewiernych. To może lepiej niech nie żyje w zgodzie ze sobą.
Psiaczek, czyli Ty w Boga wierzysz? No a ja nie. Ja uważam, że religia chrześcijańska nie jest lepsza od paru tysięcy innych religii. Po prostu dla mnie one są tak samo prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Co ja na to mogę odpowiedzieć? Może lepiej poetę zacytuję , ksiądz Jan Twardowski:


Wierzę w Boga
z miłości do 15 milionów trędowatych
do silnych jak koń dźwigających paki od rana do nocy
do 30 milionów obłąkanych
do ciotek, którym włosy wybielały od długiej dobroci
do wpatrujących się tak zawzięcie w krzywdę, żeby nie widzieć sensu
do przemilczanych - śpiących z trąbą archanioła pod poduszką
do dziewczynki bez piątej klepki
do wymyślających krople na serce
do pomordowanych przez białego chrześcijanina
do wyczekującego spowiednika z uszami na obie strony
do oczu schizofrenika
do radujących się z tego powodu, że stale otrzymują i stale muszą oddawać
bo gdybym nie wierzył
osunęliby się w nicość
Dreamer357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 286
Rejestracja: 18 lip 2010, o 08:27
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nowogrodziec
Podziękował: 1 raz

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Dreamer357 »

Dla mnie Jezus jest, nie był.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 8 lut 2020, o 18:38 Czyli Wy trzej naprawdę wierzycie w Boga i nie nabijacie się ze mnie/z kogoś innego?
Moja odpowiedź w tej sprawie niczego Ci nie da.
Niepokonana pisze: 8 lut 2020, o 18:38 A to dlatego Slup powiedział, że arek jest niemiły. Ty Slup nie lubisz arkowatych heretyków? Ja uważam, że arek powinien żyć w zgodzie ze sobą.
Niewątpliwie niektóre wypowiedzi Arka mogą sprawiać przykrość. Mnie osobiście nie sprawiają, ale część z nich jest niewłaściwa. Natomiast nie ma to związku z tym, o co chodzi w tym wątku dyskusji.

Zależy mi tylko na tym, by Arek odpowiedział na kilka pytań i tym samym wycofał się z błędnych na gruncie katolickim przekonań lub przyznał, że z punktu widzenia katolicyzmu jest heretykiem. Podkreślam, że chodzi o katolicki punkt widzenia. Gdyby Arek głosił, że jest szyitą i miał przekonania niezgodne z doktryną szyicką, postępowałbym dokładnie tak samo. Nie kieruję się emocjami lub antypatiami.
ODPOWIEDZ