Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Dlaczego na tym forum nie ma gier forumowych np. gry w bany? "Banuję Cię, bo..."
Ban Premislavie, bo nie odniosłeś się do gry w baloniki, pewnie nie umiesz w ogóle grać w baloniki, taką mam hipotezę. Widzisz jaka fajna gra?
A humany to chórek, oni służą do tego, żeby pośpiewać. Ale musisz przyznać, że śpiewają ładnie.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Wybaczcie, miałem na myśli oksymoron, a nie antonim.

No nie umiem grać w baloniki. :( Proponuję grę forumową „najbardziej wkurzający forumowicz", ale domyślam się, że miałbym w niej za silną pozycję.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Baloniki to super gra, mówię Ci.
Zgadzam się, tylko jest jeden użytkownik, który miałby silniejszą. Gra w bany jest prostsza.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 13 gru 2019, o 21:59 Uważam, że każdy przypadek aborcji bądź nieaborcji powinien być rozpatrywany indywidualnie z pomocą psychologa.
Mój stosunek do tej części psychologii, która ma pełnić funkcję terapeutyczne lub doradcze w ważnych sprawach, jest negatywny. Proszę zapoznać się z wykładami (YouTube) Pana Tomasza Witkowskiego na temat braku rzetelnych empirycznych dowodów dotyczących skuteczności psychoterapii i doradztwa psychologicznego.

Znam kilka przypadków, gdy psycholodzy doprowadzili do rozbicia dobrze funkcjonujące małżeństwa. Jeden z przypadków polegał na tym, że psychologowi spodobała się jego pacjentka, więc rozbił jej małżeństwo. Inny na tym, że pacjentka została przekonana do tego, że mąż ją ciemięży i psycholog namówił ją do samorealizacji zawodowej, więc w wieku 50 rozwiodła się z mężem oraz poszła do pierwszej i, jak się łatwo domyślić, kiepskiej pracy. Mimo, że mąż wcale nie zabraniał jej pracować ani realizować się i np. uczęszczać na kursy malarskie. W efekcie jej 15 letni syn zerwał z nią kontakt, bo matka rozwaliła małżeństwo z ojcem. Oczywiście we wszystkich przypadkach najbardziej ucierpiały dzieci. Znam też kilka przypadków osób, których stan po psychoterapii uległ radykalnemu pogorszeniu. Oczywiście to są znane mi przykłady, co niczego nie dowodzi. Jednak to zgadza się z faktami przytaczanymi przez Witkowskiego.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Człowieku, mi nie musisz mówić, że psycholodzy są beznadziejni.
Chociaż może rzeczywiście nie psycholog, tylko coś podobnego. Chodzi mi po prostu o to, że decyzje o aborcji nie powinny być podejmowane przez państwo, tylko indywidualnie, bo każdy przypadek jest inny, gdybyśmy chcieli uwzględnić wszystkie możliwe przypadki (a bywają jeszcze niemożliwe), to taka ustawa miałaby ze 200 stron.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Niepokonana pisze: 14 gru 2019, o 14:40 Człowieku, mi nie musisz mówić, że psycholodzy są beznadziejni.
Chociaż może rzeczywiście nie psycholog, tylko coś podobnego. Chodzi mi po prostu o to, że decyzje o aborcji nie powinny być podejmowane przez państwo, tylko indywidualnie, bo każdy przypadek jest inny, gdybyśmy chcieli uwzględnić wszystkie możliwe przypadki (a bywają jeszcze niemożliwe), to taka ustawa miałaby ze 200 stron.
To dobrze (człowieku).
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Premislav pisze: 14 gru 2019, o 13:37 A elitarna klasa humanistyczna to antonim, ponieważ takowa owocuje w najlepszym wypadku kolejnymi Hitchensami, czyli bardzo elokwentnymi i charakteryzującymi się imponującą wiedzą ludźmi, którzy sami nie wiedzą, co mówią. Niestety zwykle jest gorzej.
Ups widzę pogarda dla humanistów level hard. Sądzę, że dość absurdalnie przyjmujesz, że skoro nie ma obiektywnej wartości w naukach humanistycznych to w ogóle nie można tego wartościować. Owszem można i robi się to nieustannie. Jak czytam eseje Susan Sontag to dość naturalnie zauważam, że jest to całkiem wykształcona osoba, która ma do powiedzenia coś ciekawego o literaturze, filmie itd. Wydaje mi się, że ty też nie raz zauważyłeś czytając jakąś powieść, że autor rzeczywiście przekazuje Ci jakąś wartościową myśl.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Slup, ale masz ładny avatar. Jesteś teraz ładnoavki (nowomowa).
Właśnie, Premislav pogardza. Wiecie co, od paru dni myślę i zmieniam zdanie i nie uważam już, że Premislav jest mądry.
Ja nie lubię humanów, bo oni uważają, że każdy musi się znać na literaturze. Każdy musi znać jakąś porąbaną literaturę Sienkiewicza/Mickiewicza, która jest przesycona niepotrzebnymi opisami i archaizmami. Bo tak, bo my uważamy literaturę za świętość. Dlatego nie idzie z nimi wytrzymać, ale jakąś wartość te ich nauki mają.
A klasy elitarne dla humanów istnieją. U nas humany mają świetnych humanistycznych nauczycieli.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Chodzi mi po prostu o to, że decyzje o aborcji nie powinny być podejmowane przez państwo, tylko indywidualnie, bo każdy przypadek jest inny
O zabijaniu (aborcji) decyzji nikt nie może podejmować , jeżeli ktoś sądzi inaczej znaczy, że jest mordercą albo idiotą...

nie uważam już, że Premislav jest mądry.
Wczoraj jeszcze był , dość szybko zgłupiał...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Nie no arek, bo ja się pomyliłam w osądzie Premislava. Kobiety też się czasem mylą.
Wiesz, wielu mnie uważa za idiotkę, także twój hejt nie robi wrażenia.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Premislav dobrze gada , ma obsesję na punkcie JP2, ale jak mówi mój kolega "jedną wadę to każdy może mieć " , ja na przykład mam obsesję na punkcie prawników i szczerze ich nie znoszę ;)
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Psiaczek, nie chodzi o jego obsesję na punkcie najlepszego Papieża ever.
Czytałam sobie temat kawały i...
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Jakieś rasistowskie kawały to też normalka u niego :P Ale w tym temacie sam nie jestem bez grzechu, ciekawa sprawa: ostatnio czytałem w jakiejś książce że po emigracji 1968 do 1980 roku antysemityzm w Polsce był wyciszony, a tymczasem lata 70 to było moje dzieciństwo i masę ciężkich kawałów o Żydach przyswoiłem, ale ich tu nie ujawnię ;)
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Kobiety też się czasem mylą.
I fajnie bo może zauważysz że w mojej ocenie też się pomyliłaś...
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

No chyba się nie pomyliłam w ocenie Ciebie Ty katoliku Ty. Ty się ze mnie śmiałeś, ale pomóc mi nie pomogłeś. Modlisz się chociaż za mnie?
Nie, Psiaczek, tu chodzi o żarty z samobójstw. Ty przynajmniej jesteś cywilizowany i się z takich rzeczy nie śmiejesz publicznie.
ODPOWIEDZ