Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

W kościele nie ma problemy pedofilii tylko homosexualizm

Dodano po 59 sekundach:
homosexualizm i pedofilia to tak jak całka i różniczka trudno je oddzielić...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:W kościele nie ma problemy pedofilii tylko homosexualizm
Wiadomka, mało jest tak ewidentnych homoseksualistów, jak ksiądz który gwałcił siedemnastolatkę.

Poza tym gwoli ścisłości nie rzekłbym, że w KRK jest problem pedofilii, tylko problem molestowania seksualnego, a jeszcze bardziej (ponieważ kwestią nie jest to, jak często pojawiają się takie przypadki, a raczej to, co się z tym robiło) problem zamiatania pod dywan przypadków molestowania seksualnego.
I nie pisz, proszę, słowa „homoseksualizm" przez x. Kojarzysz mi się przez to z bohaterem bezbogawki, księdzem doktorem Dariuszem Olewińskim.
arek1357 pisze:homosexualizm i pedofilia to tak jak całka i różniczka trudno je oddzielić...
No nie jestem przekonany, czy trudno je oddzielić, pedofilia to pociąg do osobników przed okresem dojrzewania lub w początkowej fazie tego okresu. Pewnie masz na myśli kwestię greckiej pederastii, ale to też nie była pedofilia sensu stricto.

Ponadto istnieją też ujęcia całki, które nie wiążą się tak bezpośrednio z różniczką, na przykład całka Daniella-Stone'a.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

ang. wikipedia na temat John Jay Report pisze: The United States Conference of Catholic Bishops (USCCB) commissioned the John Jay College of Criminal Justice in 2002 to conduct a comprehensive study based on surveys completed by the Roman Catholic dioceses in the United States. The product of the study, titled the John Jay Report indicated that some 11,000 allegations had been made against 4,392 priests in the USA. This number constituted approximately 4% of the priests who had served during the period covered by the survey (1950–2002).[35] Of the abused, 81% were male, and 19% were female, 22% were younger than age 11, 51% were between the ages of 11 and 14, and 27% were between the ages of 15 and 17 years when first abused. Within the youngest age group, 64% of abused children were male, while within the older age groups, 85% were male.[35] 2,411 of the priests had a single allegation made against them, while 149 priests had 10 or more allegations made against them.

[...]

A further analysis by the John Jay College found that, among clerics with a single accusation of abuse, the victims were more evenly divided between male and female and were more likely to be older. Abusers with greater numbers of victims abused a higher proportion of boys.[36] The report also identified some subsets of abusive behaviour: pedophilia (96 priests) and homosexual ephebophilia (474 priests).
Powyższy fragment dotyczy gruntownego raportu dotyczącego pedofilii w KK w USA. Z tego raportu wynika, że w dużo większym stopniu molestowano chłopców. Wskazuje to, że w KK dominuje pedofilia o charakterze homoseksualnym. Ponadto raport informuje, że istotnym zjawiskiem jest homoseksualna efebofilia.

Stąd też wziął się zakaz wyświęcania mężczyzn homoseksualnych w KK zarządzony podczas pontyfikatu Ratzingera. Nie wynikał tyle z homofobii KK, co raczej z chęci ograniczenia takich przypadków jak powyżej. Oczywiście jest to rozwiązanie dalekie od ideału.

Ponadto jest książka Pana Frédérica Martela, w której autor dowodzi, że 4/5 wszystkich (

Kod: Zaznacz cały

https://www.theguardian.com/world/2019/feb/12/four-in-five-vatican-priests-are-gay-book-claims
) księży w Watykanie (łącznie z Ratzingerem) to geje. O ile dobrze zrozumiałem, autor w jednym z wywiadów, którego udzielił Gazecie Wyborczej, delikatnie sugerował, że gejem jest Dziwisz. Jeśli więc teza książki jest prawdziwa, to KK jest najpotężniejszą gejowską organizacją na świecie. Ostatecznie więc okazuje się, że księży pedofilii kryją urzędnicy watykańscy i hierarchowie, którzy sami są gejami.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

którego udzielił Gazecie Wyborczej
I to jest gazeta wyborcza cała perfidia i michnikowszczyzna żydzi nienawidzą kościoła świąt nikogo ...
wstrzykują truciznę Polakom w postaci jadu ...
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Slup pisze: 30 lis 2019, o 16:06 Stąd też wziął się zakaz wyświęcania mężczyzn homoseksualnych w KK zarządzony podczas pontyfikatu Ratzingera. Nie wynikał tyle z homofobii KK, co raczej z chęci ograniczenia takich przypadków jak powyżej. Oczywiście jest to rozwiązanie dalekie od ideału.
To chyba tylko twoja impresja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Z jednej strony wierzysz w homolobby w Kościele a z drugiej uważasz, że to homolobby zakazało homoseksualistom święceń.
Slup pisze: 30 lis 2019, o 16:06Ponadto jest książka Pana Frédérica Martela, w której autor dowodzi, że 4/5 wszystkich (

Kod: Zaznacz cały

https://www.theguardian.com/world/2019/feb/12/four-in-five-vatican-priests-are-gay-book-claims
) księży w Watykanie (łącznie z Ratzingerem) to geje. O ile dobrze zrozumiałem, autor w jednym z wywiadów, którego udzielił Gazecie Wyborczej, delikatnie sugerował, że gejem jest Dziwisz. Jeśli więc teza książki jest prawdziwa, to KK jest najpotężniejszą gejowską organizacją na świecie. Ostatecznie więc okazuje się, że księży pedofilii kryją urzędnicy watykańscy i hierarchowie, którzy sami są gejami.
Słyszałem o książce Martela ale jestem wobec jego rewelacji bardzo sceptyczny. Sugeruje on, że tych gejów jest w Watykanie bardzo dużo ale z imienia i nazwiska to wskazuje raptem kilku chyba z tego co kojarzę. A tak w ogóle sam ten koncept homolobby w Kościele wydaje mi się absurdalny. Bo trzeba mieć coś nie tak z głową żeby będąc homo wspierać homofobiczną z gruntu organizacje. Uprzedzając możliwą ripostę oczywiście istnieje niepusty zbiór katolików, którzy są tolerancyjni. Lecz ich tolerancja ma źródła pozareligijne.
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

kmarciniak1 pisze: 30 lis 2019, o 17:22
Slup pisze: 30 lis 2019, o 16:06 Stąd też wziął się zakaz wyświęcania mężczyzn homoseksualnych w KK zarządzony podczas pontyfikatu Ratzingera. Nie wynikał tyle z homofobii KK, co raczej z chęci ograniczenia takich przypadków jak powyżej. Oczywiście jest to rozwiązanie dalekie od ideału.
To chyba tylko twoja impresja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Z jednej strony wierzysz w homolobby w Kościele a z drugiej uważasz, że to homolobby zakazało homoseksualistom święceń.
Dlaczego uważasz, że wierzę w homolobby w Kościele?

Chciałem tylko trochę pośmiać się z książki Martela. Też nie mogę uwierzyć, że taka duża grupa ludzi może żyć w stanie zbiorowej hipokryzji. Z drugiej strony jest dla mnie do pomyślenia, że lokalnie mogą istnieć w Kościele grupy wzajemnie się wspierających księży homoseksualistów (np. na poziomie diecezji). Jest faktem, że większość przestępstw pedofiliskich w Kościele w USA miało charakter homoseksualny (mężczyzna molestował chłopców). Byłbym jednak bardzo ostrożny w wyciąganiu z powyższego faktu jakichś dalszych wniosków.
kmarciniak1 pisze: 30 lis 2019, o 17:22 Uprzedzając możliwą ripostę oczywiście istnieje niepusty zbiór katolików, którzy są tolerancyjni. Lecz ich tolerancja ma źródła pozareligijne.
Skąd ta pewność?

Fakt, że cywilizacja zachodnia, która jest (zaryzykuję to twierdzenie) najbardziej tolerancyjną cywilizacją, wzrastała pod przemożnym wpływem chrześcijaństwa, nie ma tutaj nic do rzeczy? Moim zdaniem te fakty mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Niestety z judeochrześcijaństwem ma też wiele wspólnego również to, że jeszcze w latach 50-tych homoseksualistów w Wielkiej Brytanii poddawano przymusowym terapiom hormonalnym (to moja intuicja).
W hinduizmie natomiast panuje tabu związane ze spożywaniem mięsa i ma ono olbrzymi wpływ na to, że na terenie Indii jest tylu wegetarian. Zresztą również na zachodzie wegetarianizm zaczął zyskiwać popularność w latach 60-tych, gdy nastąpiła fascynacja cywilizacją Indii. Oczywiście hinduizm ma też wiele wspólnego z systemem kastowym. Systemy religijne mają na ogół bardzo wiele wspólnego z wyznawanymi na obszarze danej cywilizacji wartościami.

Jeśli chodzi o moją tolerancyjność, to ona w dużej mierze wynika z tego, że wychowałem się na obszarach, które jeszcze do niedawna były chrześcijańskie. Istnieje naprawdę niezerowa szansa, że gdybym urodził się w latach 30-tych w Niemczech byłbym nazistą i to mnie naprawdę przeraża. O tym zresztą są wspominane tutaj niedawno książki Goldinga.
Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Slup pisze: 30 lis 2019, o 18:04

Dlaczego uważasz, że wierzę w homolobby w Kościele?

Chciałem tylko trochę pośmiać się z książki Martela. Też nie mogę uwierzyć, że taka duża grupa ludzi może żyć w stanie zbiorowej hipokryzji. Z drugiej strony jest dla mnie do pomyślenia, że lokalnie mogą istnieć w Kościele grupy wzajemnie się wspierających księży homoseksualistów (np. na poziomie diecezji). Jest faktem, że większość przestępstw pedofiliskich w Kościele w USA miało charakter homoseksualny (mężczyzna molestował chłopców). Byłbym jednak bardzo ostrożny w wyciąganiu z powyższego faktu jakichś dalszych wniosków.
A no to właściwie w tej sprawie mamy zbieżne poglądy. Myślałem, że jednak sympatyzujesz z poglądami Martela. Również zgadzam się, że nie można wysnuć wniosku z tego, że większość krzywdzonych dzieci to chłopcy. Bo czy wiadomo jaki odsetek ofiar stanowią ministranci? Obstawiam, że dość istotny i to by świadczyło o tym, że pedofile wybierają takie ofiary, do których mają najłatwiejszy dostęp.
Slup pisze: 30 lis 2019, o 18:04 Skąd ta pewność?

Fakt, że cywilizacja zachodnia, która jest (zaryzykuję to twierdzenie) najbardziej tolerancyjną cywilizacją, wzrastała pod przemożnym wpływem chrześcijaństwa, nie ma tutaj nic do rzeczy? Moim zdaniem te fakty mają ze sobą bardzo wiele wspólnego.
W średniowieczu to może i faktycznie chrześcijaństwo było ideologią, które była potrzebna dla nazwijmy to rozwoju moralnego społeczeństwa. Obecnie już proces równouprawnienia odbywa się na przekór poglądom Kościoła. Poczynając od niewolników, poprzez kobiety a na mniejszościach seksualnych kończąc.
daras170
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 24 mar 2014, o 19:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Toronto
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 73 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: daras170 »

Niepokonana pisze: 29 lis 2019, o 21:00 Skoro wiadomo, że JPII robił złe rzeczy, dlaczego ludzie nadal go uwielbiają?
Nie bardzo rozumiem co takiego złego zrobił, zgwałcił kogoś czy molestował? Połowy z Was nie było jeszcze na świecie jak przyjechał tu jako papież i wygłosił słynne słowa na placu Zwycięstwa czym uruchomił ruch klocków domina, upadek komunizmu, muru Berlińskiego itd. Nie jestem religijny ale nie cierpię tego plucia na swój naród i deprecjonowania osiągnięć wybitnych jednostek. Jak się komuś tu nie podoba, to niech poprosi o azyl np. w Nowej Zelandii ciekawe tylko czy z takimi poglądami zostanie gdziekolwiek mu udzielony. JPII nie jest świętym bo nic nie zrobił z jednym i z drugim oprawcą, Lechu niedobry bo to Bolek, który coś kiedyś podobno podpisał? To może Bolesław Chrobry też ma teczkę w IPN, bo kolaborował z niemieckim cysorzem? A co do świętości, to uznawano za nie nawet jawnogrzesznice i prostytutki.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Poproszę o napisanie tego jeszcze raz, ale tym razem zrozumiale.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ci co plują na kościół to nic nie potrafiliby mądrzejszego wymyślić , co ja mówię oni by wzoru na pole koła nie wymyślili a udają wielkich filozofów i wiedzą co dobre żenada sami się ośmieszacie...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 794
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 156 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

kmarciniak1 pisze: 30 lis 2019, o 19:02 A no to właściwie w tej sprawie mamy zbieżne poglądy. Myślałem, że jednak sympatyzujesz z poglądami Martela. Również zgadzam się, że nie można wysnuć wniosku z tego, że większość krzywdzonych dzieci to chłopcy. Bo czy wiadomo jaki odsetek ofiar stanowią ministranci? Obstawiam, że dość istotny i to by świadczyło o tym, że pedofile wybierają takie ofiary, do których mają najłatwiejszy dostęp.
Można oczywiście ten argument odwrócić i stwierdzić, że wybierają organizację, w której jest więcej kontaktu z dziećmi płci męskiej. Niemniej jednak uważam, że Twoja uwaga jest bardzo trzeźwa. Dziękuję.
kmarciniak1 pisze: 30 lis 2019, o 19:02 W średniowieczu to może i faktycznie chrześcijaństwo było ideologią, które była potrzebna dla nazwijmy to rozwoju moralnego społeczeństwa. Obecnie już proces równouprawnienia odbywa się na przekór poglądom Kościoła. Poczynając od niewolników, poprzez kobiety a na mniejszościach seksualnych kończąc.
Cywilizacja zachodnia jest zupełnie różna niż pozostałe cywilizacje. Za większość tych różnic (tych pozytywnych jak i negatywnych) odpowiadają idee chrześcijańskie, bo to była dominująca ideologia na zachodzie przez tysiąclecia. Podstawowe stwierdzenie chrześcijaństwa, że każdy człowiek zawiera w sobie cząstkę czegoś świętego i godnego szacunku, odegrało olbrzymią rolę. Nie trzeba dużo dodatkowych założeń by wywnioskować stąd demokrację, prawa kobiet czy mniejszości seksualnych. Jest też wiele niezależnych faktów, które na to wskazują. W starożytności nawróceni Rzymianie wyzwalali swoich niewolników. Jest co najmniej jedno sformułowanie w kodeksie niemieckim z XIII wieku zakazującego niewolnictwa z tego powodu, że "wszyscy ludzie są stworzeni na Boży obraz". W ST Księga Judyty jest pierwszym dziełem z zakresu literatury feministycznej. Stosunek Chrystusa do kobiet i dzieci był wysoce oryginalny (warto zaznaczyć, że nasza cywilizacja odkryła dzieciństwo jako odrębny okres życia dopiero w XVI wieku pod wpływem pism pewnych światłych duchownych). Wśród pierwszych chrześcijan kobiety cieszyły się bardzo dużą swobodą i w swojej książce Teodoretu z Cyru (pisarz chrześcijański z V wieku n.e.) napisał (dokładnego cytatu nie pamiętam), że kobiety odznaczają się taką samą rozumnością jak mężczyźni a często nawet ją przewyższają. XVII wieczny jezuita Antonio Ruiz de Montoya pisał tak
Indianie powinni być ludźmi wolnymi, wartościowymi obywatelami i poddanymi króla, korzystającymi z wszelkich należnych obywatelom praw. Zapewnienie tego da podstawę do trwałego pokoju między tubylcami a osadnikami z Europy, zbudowanego na fundamencie porozumienia. Nie wolno w żadnym wypadku próbować "przerabiać" Indian na Europejczyków. Owszem, trzeba zapewnić im dostęp do europejskich zdobyczy cywilizacyjnych, jednak konieczne jest uszanowanie ich odrębności, tradycji, mentalności, charakteru i języka.
Chyba łatwo zauważyć, że masz tu prawa człowieka i obywatela w pigułce. Właściwie mógłby to napisać jakiś europejski publicysta w sprawie uchodźców w 2014 (warto zaznaczyć, że stosunek KK w kwestii uchodźców jest jednoznaczny). Tego typu przykłady można zresztą mnożyć.
Ukryta treść:    
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ponadto istnieją też ujęcia całki, które nie wiążą się tak bezpośrednio z różniczką, na przykład całka Daniella-Stone'a.
Podobnie jak istnieją też homoseksualiści i pedofile zupełnie niezwiązani z Kościołem i powinno się ich szukać w Brukseli...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22210
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

Tyle, że normalny pedofil (czyli ten z Brukseli według Ciebie) idzie do pierdla, a sukienkowy jakoś z rzadka.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Niestety nie:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=9VdH5d4U3tA


Oni to nakręcają...
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=v9vM4E5jwnk


Dodano po 42 sekundach:
Marc Dutroux to tylko przykrywka...
ODPOWIEDZ