Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 809
Rejestracja: 14 lis 2014, o 19:37
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 183 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 »

Niepokonana pisze: 17 lis 2019, o 22:03 Wszystkie te, które mam na liście do obejrzenia.
Z Dark Mirror to fajny był ten odcinek o gadającej lalce gwiazdy. W nim technologia była pokazana jako coś pozytywnego.
Ja oglądałam tylko odcinek o dżumie i dzieciakach nafaszerowanych hormonami.
Ehhh wymagająca jesteś jak już wszystko masz na liście do obejrzenia xdddd
Ja najbardziej z Black Mirror lubie odcinek San Junipero ale sporo odcinków wydaje mi się dobrych. Jeszcze sprawdzając mój filmweb możesz obczaić The Handmaid's tale, Please like me, Rick and Morty, Westworld, Russian doll. Ale te seriale też pewnie kojarzysz xd
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ja nie jestem wymagająca, po prostu oglądam powoli. Tempo 1 odcinek dziennie, maks dwa, ale nie więcej. Nie wszystkie... Tylko Rick and Morty, to też jest na liście do obejrzenia.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Z Dark Mirror to fajny był ten odcinek o gadającej lalce gwiazdy. W nim technologia była pokazana jako coś pozytywnego.
Ja oglądałam tylko odcinek o dżumie i dzieciakach nafaszerowanych hormonami.
jakie to obleśne ble ble bla bla głupota!!!...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Właśnie, ja tam wolę poczytać o kimś, kto zdenerwował się na drzewo figowe, ponieważ nie miało owoców, i sprawił, że roślina uschła. :D
Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34293
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Dziś mecz Polska-Słowenia, więc pomyślałem, że zacytuję historyczny post, który rozpoczął ten wątek ponad 10 lat temu.
Rogal pisze: 9 wrz 2009, o 21:21A żeby zacząć, to na początek proponuję dyskusję o dzisiejszym, jakże usportowionym dniu, dla polskich reprezentacji sportów drużynowych (wiem, wiem, mecz Polska-Słowenia trwa, na ten moment jest 0:1, więc niewesoło). Mnie osobiście bardzo podobał się dzisiejszy i wczorajszy mecz siatkarzy, acz mam zastrzeżenia do "nieco" nerwowych końcówek, jakie nam zaserwowali - ktoś ma jakieś pomysły, dlaczego obydwa te mecze wyglądały tak podobnie? :-)
JK
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Elayne »

Co się z tym światem dzieje?
Dziesięcioletnia dziewczynka w ciąży z dwunastolatkiem, alumn popełnia samobójstwo w seminarium a teraz to:

Kod: Zaznacz cały

https://mylomza.pl/artykul/podejrzany-o-znecanie/833089
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Dziwnie mnie to natchnęło…
NK argumenty przeciwko karze śmierci, bo zapomniałem. To znaczy zasadniczo są chyba trzy:
1) śmierć to tak naprawdę nie kara (nie zgadzam się kompletnie, ponieważ uważam, że życie to wszystko, co mamy);
2) wysokie koszta (to rzeczywiście jest istotny argument, por.

Kod: Zaznacz cały

https://ballotpedia.org/Fact_check/Is_the_death_penalty_more_expensive_than_life_in_prison
);
3) nieodwracalność, która jest dużą wadą z uwagi na fakt, że zdarzają się osoby niesłusznie skazane (np. głośna sprawa Tomasza Komendy).

Jak pisałem, argument pierwszy to coś, z czym nie zgadzam się na poziomie założeń, argument trzeci, choć ma swoją wagę, budzi moją wątpliwość pod tym kątem, że nie jestem pewien, czy z tym rozumowaniem nie można iść dalej (likwidacja dożywocia, radykalne skracanie wyroków itd.); raczej zdaje mi się, że należy dołożyć starań, by wyeliminować błędy (a przynajmniej ograniczyć ich występowanie) niż tworzyć system, w który te błędy są wliczone. Argument drugi przyjmuję.

Zapraszam do omawiania tych argumentów, ale i do podawania innych, tylko uprzedzam, że będę zapewne trochę cisnąć bekę, jeśli zobaczę argumenty odwołujące się do hipotetycznego bytu nielubiącego masturbacji i owoców morza.
Awatar użytkownika
Psiaczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1502
Rejestracja: 22 lis 2010, o 09:53
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska, Warmia, Olsztyn :)
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 475 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Psiaczek »

Ja akurat jestem zwolennikiem kary śmierci, więc nie będę podawał argumentów przeciwko niej :P
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Psiaczek, ja też jestem zwolennikiem kary śmierci, ale to nie przeszkadza mi w podawaniu argumentów przeciwko niej (tak sobie lubię ćwiczyć, choć już raz skończyłem w wyniku takich ćwiczeń jako sympatyk Ruchu Narodowego, więc może to być niebezpieczne :P). Ale możesz też przecież zaprezentować argumenty za, być może zbytnio zawęziłem pole manewru.

PS
Ty, kurczę, Piusie Cosinusie, analityczny na \(\displaystyle{ \CC}\) konusie.
W encyklice „Sacra Virginitas” - „O świętym dziewictwie” Pius XII tłumaczy, czemu to dziewictwo jest stanem doskonalszym od małżeństwa. Powołując się na Summę Teologiczną pisze on, iż przede wszystkim dlatego, że „dąży do osiągnięcia wyższych celów”. Poza tym wówczas serce człowieka może niepodzielnie przynależeć do Pana Boga, a gdy żyje się w małżeństwie człowiek swoją miłość musi dzielić między męża, dzieci i obowiązki, które wynikają z tego stanu, a związane są z prozą życia. Ojciec Święty zauważa także, że dziewictwo jest płodne w sposób duchowy, pozwala zdobywać kolejne dusze dla Boga, a czasem umożliwia największą ofiarę ze swojego życia – męczeństwo.
Ale rzygnąłem. Nie ma odpowiedniego emotikonu w zestawie.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Premislav, człowieku, znowu masz rację! W szczególności punkt trzeci. Czemu Ty się nie mylisz?

Co do punktu drugiego. Skoro tak bardzo chcemy drogich, humanitarnych zastrzyków, to nie ma się co dziwić.
Premislav, mylisz się w pierwszym punkcie. Taka kara śmierci, która nie boli, to żadna kara. Mnie denerwuje to, że niewinne dzieci/nastolatkowie umierają na raka, wrzeszcząc z bólu, a my się zastanawiamy, żeby przypadkiem zbrodniarza nie bolało. I to jest w tej karze śmierci głupie. Taka jest moja opinia.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Niepokonana pisze: Taka kara śmierci, która nie boli, to żadna kara.
Niezupełnie, zważywszy, że osoba jej poddana traci potencjalne możliwości, jakie zarysowywałyby się dla niej w dalszym życiu. W zasadzie IMHO traci wszystko (gdyż nie wierzę ani w ględzenie o godności, ani w „duszę nieśmiertelną"). No i strach przed śmiercią (jako czymś nieznanym i niemal niewyobrażalnym) jest jednak silnym bodźcem, więc w przypadku osób niemających zaburzeń idących w odpowiednim kierunku związany z tym stres jest karą. Cierpienie fizyczne to niejedyny wymiar.
Poza tym w przypadku takich osób, jak wielokrotni mordercy (Breivik, Unabomber, Andrzej Duda) istotniejszy niż sama dotkliwość kary wydaje mi się fakt usunięcia potencjalnego zagrożenia dla społeczeństwa, który w przypadku izolacji w takim czy innym zamkniętym ośrodku utrzymywanym z pieniędzy podatników jest o tyle problematyczny, że podatnicy płacą za życie osoby, która już społeczeństwu poważnie zaszkodziła i może to zrobić ponownie. Ktoś mógłby powiedzieć, że rozwiązaniem są prywatne więzienia, w których więźniowie sami by się utrzymywali pracą, jednak problem z tym konceptem jest taki, że IMHO prowadzi do niewolnictwa.
Nie chodzi o to (nigdy zresztą, nie tylko w tym przypadku), by społeczeństwo mściło się na przestępcy, z czym wiązałoby się przekonanie, że musi on odpowiednio mocno ucierpieć. Uważam za godne pogardy rozumowanie w kategoriach odpłaty. Jeśli da się z sukcesem przeprowadzić resocjalizację, to za główną funkcję „kary" uważam resocjalizację, a jeśli nie, to zapewnienie bezpieczeństwa społeczeństwu przez likwidację bądź izolację źródła zagrożenia. Ogólnie uważam, że „kary" kiepsko działają, jeśli mają taki wymiar, by sprawiać cierpienie winnemu, a nie opierają się na naprawie wyrządzonych krzywd (choć to trochę obserwacje chłopka roztropka, jakim niewątpliwie jestem). W przypadku celowego zabicia osoby oczywiście nie ma mowy o żadnej naprawie krzywd, gdyż resurrection na eksperckim to mogą mieć Alamar, Jeddite i cieśla z Nazaretu, a nie my. :P
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Ale Ty wiesz, że ludzie, którzy mordują, zazwyczaj i tak nie mają przyszłości? A w więzieniu i tak by się nie rozwijali?
No tak, powinni się dawać resocjalizować, ale jaki jest cel resocjalizacji, jeżeli ktoś ma gnić w więzieniu do końca życia?

Dodano po 30 sekundach:
I dlaczego wypowiadasz się niezbyt pochlebnie o naszym prezydencie?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No właśnie żaden, dlatego zamiast dożywocia widziałbym karę śmierci.

Wypowiadam się niezbyt pochlebnie o naszym prezydencie, ponieważ jest tym, kim jest i zrobił to, co zrobił. Ostatnio w rozmowie z matką stwierdziłem, że Lesław Wałęsa był najgorszym prezydentem III RP, gorszym od Dudy, ale jak się nad tym teraz zastanawiam, to trudno powiedzieć. Na pewno elektryk był większą porażką w zakresie PR, choć patrzono na jego bzdury przez palce z uwagi na to, że stanowił pewien symbol.
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1548
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 337 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

A coz robił Duda, poza podpisywaniem tego, co miał podpisywać? Bo nie wiem, nie znam się.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No, to przede wszystkim, podpisał trzy ustawy w sprawie TK łamiące wszelkie standardy. Pamiętajmy, że Duda jest doktorem nauk prawnych, a to też o czymś świadczy. Te ustawy miały, jak pamiętam, miażdżącą ocenę w środowisku, a mimo to…

O jak szanuję Mentzena:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=VM2o6PcCkRg

Nawet wybaczam mu całkowicie chorobę betlejemsko-nazaretańską (wbili mu coś do głowy w dzieciństwie, nie jest temu winny, do tego nie tłumi to jego rozumienia spraw w innych dziedzinach).
Szkoda tylko, że w komentarzach tyle chamstwa i buractwa, ale tak jest zwykle na yt, a już zwłaszcza w filmikach dotyczących tematów politycznych.
ODPOWIEDZ