Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Poza tym Marks to pijak brudas dziwkarz i satanista...
krl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 609
Rejestracja: 10 lis 2009, o 22:39
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Pomógł: 135 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: krl »

arek1357 pisze:I o jakich zbrodniach kościoła ty mówisz nie kumam bo nie uważam , że kościół ma na sumieniu jakieś zbrodnie...
Może pewne zaniedbania , kilka złych procesów aLE ZBRODNIE...
Polecam Kryminalną historię chrześcijaństwa Karlheinza Dreschnera (10 tomów...)
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

Polecam "Historię Chrześcijaństwa" Warren H. Carroll - 6 tomów.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22210
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze:I o jakich zbrodniach kościoła ty mówisz nie kumam bo nie uważam , że kościół ma na sumieniu jakieś zbrodnie...
Może pewne zaniedbania , kilka złych procesów ALE ZBRODNIE, COŚ CI SIĘ POMIESZAŁO Z MARKSIZMEM...
Ależ nie, przecież marksistom też się tylko jakiś proces wymknął spod kontroli

Szczerze podziwiam Twój (i nie tylko Twój) relatywizm.
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

Premislav pisze:Niektóre narody są nosicielami postępu, inne nie. Ponieważ są one kontrrewolucyjne, muszą przepaść w rewolucyjnej masakrze, która nastąpi niebawem. Socjalistyczna rewolucja pozostawi niektóre ludy tak daleko w tyle za awangardą postępu, że nigdy nie będą w stanie jej dogonić. Skoro nie rozwinęły one kapitalizmu w kapitalistycznej erze, socjalizm wyprzedzi je na tyle, że będą bezpowrotnie stracone. Stanowią one Volkerabfall, rasowe odpadki i przeznaczeniem ich jest zniknąć z powierzchni ziemi wraz z nastaniem nowego socjalistycznego porządku. Ludobójstwo jest w takim rozumieniu postępowe.
a4karo pisze:Ależ nie, przecież marksistom też się tylko jakiś proces wymknął spod kontroli
Czy masz na myśli to, że ofiar było zbyt mało w stosunku do zamiarów?
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Karlheinz Dreschner na jego poglądach się nie opieram, aż płonie z nienawiści do kościoła...

Kościół jest twórcą największej i najlepszej cywilizacji na świecie, lecz niestety to co tworzył marksizm to tylko proces zniszczenia cywilizacji łacińskiej. Marksiści niszczyli tylko to co pochodziło z cywilizacji łacińskiej.
Można mówić jedynie o zbrodniach przeciw kościołowi...

Kościół popełnia wtedy tylko zbrodnie i przestępstwa jeżeli idzie w kierunku modernizmu i postępactwa, taki kościół to rzeczywiście nic dobrego np. teologia wyzwolenia...

Różnica między kościołem a marksizmem jest taka, że założenia tego pierwszego są słuszne i dobre a tego drugiego złe...Zły papież, biskup czy nieudaczny kardynał nie świadczy o tym, że katolicka doktryna jest zła, lecz doktryna marksistowska z gruntu jest zła.
Tak jak pisałem zły matematyk nie świadczy o tym, że matematyka jest do d...

A w marksiźmie jest odwrotnie zły marksista ma szanse być dobrym człowiekiem...

SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: SlotaWoj »

arek1357 pisze:Kościół jest twórcą największej i najlepszej cywilizacji na świecie ...
To co Ty nazywasz cywilizacją łacińską wolę nazywać cywilizacją śródziemnomorską i żaden kościół nie jest jej twórcą, a raczej początkowo ludy bliskiego wschodu i Indii, następnie ludy europy południowej, głównie Grecy i Rzymianie, a później jeszcze Arabowie i reszta ludów europejskich. Gdy Kościół się pojawił, to ta cywilizacja już w znacznej mierze była ukształtowana.
Dla mnie najcenniejszym wkładem Kościoła w rozwój tej cywilizacji są procesy Jana Husa i Galileusza.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

arek1357 pisze:Poza tym Marks to pijak brudas dziwkarz i satanista...
Nawet jeśli tak było (na pewno można go w każdym razie uznać za nieroba), to nie ma żadnego znaczenia dla oceny jego dorobku (a że ta jest w moich oczach negatywna, to już inna sprawa). Np. Thomas Mann prywatnie też był niezłym skurczybykiem (tak przynajmniej czytałem), ale pisał świetne książki i dlatego nie widziałbym nic złego w tym, że np. jakieś wydawnictwo uczciło jego pamieć. Tak że jak dla mnie to żaden argument.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Słota Wój niestety pisze głupoty Kościół jest twórcą naszej cywilizacji łacińskiej a nie jakieś ludy...
Husa sam chętnie bym spalił na stosie , trzeba wiedzieć co wybitna postać Joanna D'arc na temat husytyzmu mówiła a mówiła bardzo niepochlebnie, że ich sama by mieczem rozniosła...
Niestety w historii brakło stosów na takie indywidua jak Luter czy Melanchton... Lub Henryk VIII.
Jak się skończyły stosy to niestety przyszedł Robespierre , Marks ,... sama sfołocz na którą by pasowało rozpalić porządne stosy...

Niestety owszem Joanna D'arc też zginęła na stosie lecz zupełnie niesłusznie, ale w 95% stosy były słuszne. Kobiety, które współcześnie propaganda za ofiary stosów "biedne czarownice" dzisiaj można by ich porównać do aktywistek z czarnych protestów te "biedne czarownice" przeważnie zajmowały się przerywaniem ciąży czego domagają się współczesne aktywistki i marksistki... Więc stos dla nich to zbawienie dla zdrowego społeczeństwa jestem byłem i będę za karą śmierci. Stosy tę karę realizowały w sposób słuszny, owszem zdarzały się błędy i przekręty ale sama idea była bardzo dobra..

Dzisiaj by się przydała kara śmierci...
Thomas Mann prywatnie też był niezłym skurczybykiem
Prawda, ale i tak Marks był gorszy bo to co pisał było złe a jednak twórczość Manna była wybitna...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Joanna d'Arc była głupią młódką, która dała się wykorzystać (a potem zabić), to sobie mogła mówić. Ciekawsze byłoby do posłuchania, co mówią współcześni teolodzy na temat Husa (nie twierdzę, że mówią pochlebnie, nawet nie wiem, jak mówią).

Taka ciekawostka mi się przypomniała, że Henryk VIII dostał od papieża tytuł Obrońca Wiary (za polemikę z tezami Lutra), jeszcze zanim stwierdził, że on by chciał mieć inną żonę. Zresztą tytuł ten angielscy (potem brytyjscy) monarchowie zachowali.
arek1357 pisze:Kobiety, które współcześnie propaganda za ofiary stosów "biedne czarownice" dzisiaj można by ich porównać do aktywistek z czarnych protestów te "biedne czarownice" przeważnie zajmowały się przerywaniem ciąży
Nieprawda (gwoli ścisłości należy dodać, że palenie czarownic to była specjalność protestantów akurat, zwłaszcza ewangelicy reformowani i podobni lubili takie klimaty).
arek1357 pisze:owszem zdarzały się błędy i przekręty ale sama idea była bardzo dobra..
no patrz Pan, to zupełnie jak z marksizmem. Był, drodzy towarzysze, okres błędów i wypaczeń, ale idea jest słuszna… Przepraszam, idę w ustronne miejsce puścić pawia.

-- 7 maja 2018, o 23:29 --

BTW Mam taką propozycję, żeby na temat aborcji wypowiadali się tak gorliwie tylko tacy księża katoliccy, którzy są ojcami (w sensie biologicznym) lub wkrótce takowymi zostaną. :]
SlotaWoj
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4211
Rejestracja: 25 maja 2012, o 21:33
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków PL
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 758 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: SlotaWoj »

arek1357 pisze:Słota Wój niestety pisze głupoty Kościół jest twórcą naszej cywilizacji łacińskiej a nie jakieś ludy...
Husa sam chętnie bym spalił na stosie , trzeba wiedzieć co wybitna postać Joanna D'arc na temat husytyzmu mówiła a mówiła bardzo niepochlebnie, że ich sama by mieczem rozniosła...
Niestety w historii brakło stosów na takie indywidua jak Luter czy Melanchton... Lub Henryk VIII.
Jak się skończyły stosy to niestety przyszedł Robespierre , Marks ,... sama sfołocz na którą by pasowało rozpalić porządne stosy...
  1. Życzę sobie, aby mój nick pisać tak, jak został zdefiniowany, tzn. łącznie i bez polskich liter. Zapisz nim całą kartkę A4, drobnym pismem i ręcznie, to się nauczysz.
  2. Jako osoba wykształcona powinieneś wiedzieć, że przecinka nie należy poprzedzać spacją, więc stosuj to.
  3. Skoro używasz rusycyzmu swołocz, to zapisuj go poprawnie.
  4. Skoro Joannę D'Arc uważasz za wybitną, to tym bardziej powinieneś starać się zapisywać jej nazwisko poprawnie.
  5. No tak, Platon i Arystoteles, Homer i Fidiasz, Pitagoras, Euklides, Archimedes i Ptolemeusz to ludzie Kościoła.
    Podobnie jak Seneka (jeden i drugi), Cyceron, Petrarka i Wergiliusz, cała rzesza kodyfikatorów prawa i organizatorów państwa rzymskiego.
    Bez Kościoła nie byłoby żadnych dzieł Dantego, Michała Anioła, Leonarda, Rembrandta, Mozarta i Beethovena, nie byłoby Erazma z Rotterdamu i Kanta, Galileusz nie zapoczątkowałby fizyki eksperymentalnej, a Newton nie wymyśliłby rachunku różniczkowego. Nie zostałby wynaleziony druk, teleskop, zegary, mechaniczne krosno, a później maszyna parowa, etc.
  6. Tak się akurat składa, że liczne postulaty Johna Wycliffe'a, Jana Husa i Marcina Lutra zostały w międzyczasie w Kościele spełnione – jest to syntetyczne stwierdzenie pewnego profesora teologii. Nie pamiętam, aby później podawał jakieś przykłady, ale słuchałem mimochodem (nie byłem skoncentrowany).
    Ale sam kiedyś (prowokacyjnie) powiedziałem pewnemu duchownemu (leciwemu już doktorowi prawa kanonicznego, o którym sądzę, że raczej nie należy do tak nielubianych przez Ciebie liberałów), że Kościół katolicki powinie „wynieść Lutra na ołtarze”, ten zaś uśmiechnąwszy się odpowiedział, że to byłaby przesada, ale nie ulega (dla niego) wątpliwości, że Kościół katolicki trochę Lutrowi zawdzięcza i podał uzasadnienie.
    Skoro tak, to tym bardziej dotyczy to Johna Wycliffe'a i Jana Husa, a Ty ich wszystkich chciałbyś spalić na stosie.
  7. Jako katolik wiesz, że obowiązuje Cię posłuszeństwo władzom Kościoła, również w rozróżnianiu dobra i zła. Skoro uważasz inaczej toś Ty protestant, a nie żaden katolik.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dziękuję za dobrą lekcję ortografii będę się stosował, niestety jestem dysortografem.
Mniej to na uwadze. SlotaWoj niestety Twój nick źle mi się kojarzy.

Joanna D'Arc nie była głupią młódką tylko wielką wojowniczką a do tego świętą.
W bitwie pod Orleanem po jej stronie walczyły według naocznych świadków orszaki anielskie, więc o czymś to świadczy.

Jasne Wycliffe też powinien iść na stos. Ale jak też zauważył Premislav stosy były bardziej problemem protestantów niż katolików. Tak czy siak palenie czarownic to dobry uczynek, bo to satanistki i aborcjonistki do czasów dzisiejszych, ostatnio nawet na spotkaniu aktywistek urządzono sabat, ale nikt się nie kłócił i nie pisał, że to ciemnogród i zabobon...

-- 8 maja 2018, 12:17 --
8 maja – rocznica objawień św. Michała. Modlitwy do świętego to oręż w walce z szatanem!
-- 8 maja 2018, 12:18 --

Jak się zakłamuje historie:

Ostatnio zmieniony 8 maja 2018, o 13:12 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Poprawa pisowni.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Co do Joanny d'Arc, chodzi mi o to, że przecież była młodą niewyedukowaną fanatyczką religijną, wątpliwe, żeby potrafiła nawet zrozumieć, o co biega w różnych teologiczno-filozoficznych zawiłościach, prawdopodobnie podchodziła do sprawy emocjonalnie. A emocje nie są ciekawe (to akurat moja opinia), chyba że od strony psychologii (na pewno natomiast nie są dobrym argumentem w jakiejkolwiek dyskusji).

Ja wolę w temacie Husa posłuchać opinii ludzi, którzy się znają (w tym przypadku to by byli jacyś teolodzy, historycy, filozofowie itd.), a nie przejmuję się tym, co by miała do powiedzenia na ten temat jakaś niewykształcona nastolatka.

Porównywanie uczestniczek „czarnego protestu" do czarownic (choć może i niektóre wpasowują się w ten schemat, ponieważ w każdej powstającej oddolnie grupie masowej jest przewaga ludzi z niskim IQ, a takowi jeśli nie hołdują jakiejś religii, to przeważnie szukają innego środka do zapełnienia białych plam wynikających z niedostatecznego zrozumienia świata i tu wpadają różne gusła, wróżbiarstwo, ezoteryka i inne poronione bzdety albo ideologie w stylu socjalizmu) jest głupie z kilku powodów, ale patrząc pod innym kątem, może być ono adekwatne.
Mamy grupę o innych przekonaniach niż prezentowane przez książąt Kościoła i to świetny powód, by jej przedstawicieli obrażać, wyszydzać, a nawet zabić (ale kiedy w Indonezji jakiejś to samo rozumowanie się stosuje do katolików, albo kiedy się wspomni o Lugdunum, 177 n.e. i Marku Aureliuszu, to już oburzenie i wspominanie męczenników – zginęli oni z tych samych powodów, z których katolicy skazywali na śmierć heretyków, tylko wydający wyrok był przedstawicielem innej kultury, no ale przecież nie ma tu mowy o żadnej hipokryzji :s). Smutno mi.

Przy tym żaden ze mnie entuzjasta aborcji, ale tak sobie myślę, że np. zmuszanie do porodu w przypadku gwałtu jest zwyczajnie szkodliwe społecznie (przy okazji, naprawdę to nie jest tak, że rodzimy się jako tabula rasa; geny wariatów, morderców, przestępców seksualnych itd. trzeba tępić, a nie chronić, dlatego też jestem zwolennikiem kary śmierci) i będę namawiał swoją siostrę do emigracji, jeśli kiedyś coś takiego wprowadzą. Natomiast zmuszanie do porodu w przypadku zagrożenia życia matki to czynienie z kobiety żywego inkubatora. W takim przypadku utrzymanie/przerwanie ciąży to już powinna być suwerenna decyzja kobiety, której sprawa dotyczy, a nie facetów w czarnych kieckach, którzy piją wino, walą konia, opowiadają pseudointelektualne brednie i nie płacą podatków (dla mnie powód istnienia grupy kapłanów, ortogonalny właściwie do sprawy konkretnej religii, został świetnie uchwycony w filmie Faraon). Nigdy nie poprę takich pomysłów, bo są one dokładnym przeciwieństwem wolności osobistej.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5748
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Religia katolicka nie powinna być relatywizowana i zestawiana z innymi koncepcjami świata.
Jest ona jedyna i prawdziwa bez względu na to co ktoś na ten temat sądzi.
Tak jak wzór na deltę raczej nie podlega dyskusji.
Joanna D'Arc była emocjonalna ale była wybitną osobowością, miała niesamowitą odwagę i wiarę.
Każdy od niej może się uczyć, jeżeliby poprzestała na analizie i i dywagacjach to prawdopodobnie nigdy by Orleanu nie zdobyła. Poza tym jest świętą i do tego męczennicą czyli jest to najwyższy stopień wtajemniczenia. Jakby w Europie było więcej takich osobowości to pewnie protestanci by się nie rozwinęli bo zostaliby wyrżnięci w pień , tak samo jak i masoneria...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22210
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze:Religia katolicka nie powinna być relatywizowana i zestawiana z innymi koncepcjami świata.
(...) Jakby w Europie było więcej takich osobowości to pewnie protestanci by się nie rozwinęli bo zostaliby wyrżnięci w pień , tak samo jak i masoneria...
Ja powiem więcej. W ogóle nic by nie było. Wyrżnęliby wszystkich, którzy myślą inaczej.

Niestety, arek1357, uważam, że Twoje poglądy są obrzydliwe i nie maja nic wspólnego z religią katolicką. Chyba, że jesteś na wyższym stopniu wtajemniczenia i wiesz po co ta religia NAPRAWDĘ istnieje.
ODPOWIEDZ