Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Zacytuję tu Pana Brauna:

„Antysemitą nie jest ten który nie lubi Żydów tylko ten, którego nie lubią Żydzi”

Bardzo mądre słowa, podpisuję się pod tym ,a dowód bardzo prosty. Polacy pomagali Żydom i ich ratowali, lecz niestety nie cieszymy się przez to ich sympatią i jesteśmy antysemitami...
Kolejne pokłony nic tego nie zmienią...

A Niemcy ich zabijali, rabowali, gazowali, zamykali w gettach, etc..., lecz, nie słyszę za bardzo, że Niemcy są jakimiś szczególnymi wrogami Żydów, lub antysemitami.

Podobnie i pewnie tak jest z homofobią, ładnie i korzeniach homofobii i podobnych napisał mdd w pełni się podpisuję...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Czego nie należy mówić do taksówkarza w Tel Awiwie?
–„Dodaj gazu!"

Niemcy pomogli w utworzeniu państwa Izrael (które raczej by nie powstało, gdyby nie Holocaust; w latach 30. Brytyjczycy wyraźnie faworyzowali Palestyńczyków w konfliktach z żydowskimi osadnikami), poza tym zapłacili Żydom całe miliardy. Nawet miałem kiedyś taki pomysł, że amerykańscy (a więc i w niemałej mierze żydowscy) biznesmeni sponsorowali odbudowę potencjału Rzeszy po I wojnie światowej (patrz Plan Younga, Plan Dawesa), mając już z tyłu głowy możliwość Holokaustu, a więc poświęcenia sporej części żydowskiej klasy średniej i niższej z Europy w celu odbicia Palestyny. Więc być może od początku z Niemcami była sztama. Zresztą pomysły o podludziach są jakby wzięte z ustępów z Talmudu tyczących się gojów.-- 5 kwi 2018, o 21:35 --Poza tym Polska jest o wiele słabsza niż Niemcy, więc pewnie łatwiej od niej coś wyciągnąć. Na pochyłe drzewo każda koza skacze. Israel Singer właściwie wprost to kiedyś powiedział.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Dodam jeszcze, że Niemcy nawet proponowali w czasie drugiej wojny układ Żydom, żeby se wykupili ziomali z fabryk śmierci, w końcu ich było stać na to. Ale Żydzi nie są tacy głupi i powiedzieli stop. Po co mamy wydawać pieniądze i ich wykupywać skoro, po wojnie, która tak czy siak się skończy, za pomordowanych Żydów dostaniemy takie odszkodowania, że hoho...
I mieli rację, bo przecież tak się stało, a na zakąskę jeszcze i dostali państwo na terenach Palestyny, i se stworzyli swoje państwo w Palestynie. I co nie opłacało się...
Historia staje się banalnie prosta i znikają wielkie tajemnice, jeśli się popatrzy na wszystko trzeźwo...
Przez te same okulary patrzę na wszelkie wojny i rewolucje... i wszystko się bardzo upraszcza...
Ostatnio zmieniony 5 kwie 2018, o 23:34 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa wiadomości. Interpunkcja. Ortografia. Wielkie litery.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1594
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 246 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Gouranga »

Premislav pisze: Jeszcze w kwestii bycia dumnym z homofobicznych poglądów/wstydzenia się homofobicznych poglądów (cokolwiek za takowe uznamy).
Dumnym z poglądów można być tylko wtedy (a przynajmniej tylko wtedy ma to sens), jeśli się je samodzielnie wypracowało na drodze przemyśleń, doświadczeń, obserwacji, a nie tylko np. przeczytało, często bez zrozumienia, książkę fantasy z Bliskiego Wschodu (albo nawet nie). Ogólnie duma powinna się wiązać z tym, na co mamy wpływ i co osiągnęliśmy, jak najlepiej wykorzystując nasz potencjał, a nie z tym, że małpujemy jakieś idee innych ludzi, dostępne nam np. dzięki temu, że opanowaliśmy niesamowicie trudną sztukę czytania.
no ok, więc jestem w pełni słusznie dumny z tego, że na podstawie obserwacji, doświadczeń i własnych przemyśleń wykształciłem w sobie zdolność odróżniania ludzi od podludzi gorszego sortu. Nie wynika to u mnie z tego, że ktoś mi powiedział, żeby nienawidzić gejów, ani z żadnych dzieł sztuki czy kultury, tylko z godzin spędzonych na porządkowaniu w głowie własnych definicji świata, faktów i obserwacji i powiązań między nimi.

Śmieszy cię reinkarnacja? A mnie śmieszy to, że katolicy plują na muzułmanów i odwrotnie a jedni i drudzy w swojej mitologii mają te same postaci, np. Chrystusa, tylko jedni twierdzą, że był synem bożym i zbawicielem ludzkości, drudzy, że był prorokiem. Chrześcijaństwo i Islam praktycznie niczym się nie róznią, są permutacją tych samych zmiennych, ale zobaczenie tego wymaga wyjścia poza pewien poziom, w którym ślepo wierzy się, że akurat ta jedna nasza opcja jest tą właściwą, a wszyscy inni się mylą.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Ja tego nie pisałem sugerując, że sam nie doszedłeś do takich (jak dla mnie trochę przerażających, ale nie o to chodzi) poglądów, tylko odnosząc się do zdania znajdującego się w planie przytoczonym przez mdd (była tam mowa o dumie/wstydzie związanym z homofobicznymi poglądami, dla mnie wstydzenie się poglądów jest w ogóle nielogiczne, a duma z nich może, choć nie musi, być uzasadniona tylko gdy… no właśnie o tym pisałem).

Różne odłamy chrześcijaństwa i islam mają istotnie wiele wspólnego, natomiast widzę taką zasadniczą różnicę między katolicyzmem a islamem, że ta pierwsza religia koncentruje się na rozmowie z Bogiem, relacji z Bogiem (która to ma charakter bardziej jak ojciec-syn), zaś w tej drugiej kluczowe są zasady i posłuszeństwo Bogu, a nie relacja. Czy to lepiej? Gorzej? Ani jedno, ani drugie? Nie mnie oceniać.

Dla mnie w ogóle śmieszne byłoby takie spinanie się o jakieś abstrakcyjne dogmaty, gdyby nie to, że z tego powodu ginęli i giną ludzie.
Ja niestety obawiam się, że moja opcja (ateizm) jest jedyną słuszną, z drugiej strony wielu osobom wiara zwyczajnie pomaga w różnych zmaganiach życiowych. Dla mnie nie ma żadnej religii, która jest prawdą, ale trzeba przyznać, że niektóre z nich porządkują społeczeństwo i wpajają pewne zestawy zachowań, które można uznać za pozytywne.

Nie odpowiedziałeś na moje pytanie dotyczące innych odchyleń od normy prowadzących do zaniechania prokreacji. Czy ludzie aseksualni są w jakikolwiek sposób bardziej normalni od homoseksualnych (cokolwiek to znaczy)? Czy problem polega na tym, że ludzie otwarcie homoseksualni w jakiś sposób wg Ciebie demoralizują społeczeństwo, czy po prostu trzeba zabić Obcego, bo tak mówi wewnętrzny głos jakiegoś gdańszczanina z odzysku, który nie lubi C++.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Chrześcijaństwo i Islam praktycznie niczym się nie różnią, są permutacją tych samych zmiennych, ale zobaczenie tego wymaga wyjścia poza pewien poziom, w którym ślepo wierzy się, że akurat ta jedna nasza opcja jest tą właściwą, a wszyscy inni się mylą.
Bzdury bzdury bzdury...

Zobacz kim był założyciel islamu, a wtedy nie będziesz mówił o permutacji tych religii. Co jedna wniosła a co druga do historii, jedna chaos druga rozwój i postęp ludzkości, szkoda że piszesz takie niedorzeczności...

Kim był Mahomet poczytaj...
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Prorok Mahomet [ciach] małe dzieci.
Ostatnio zmieniony 7 kwie 2018, o 18:12 przez Jan Kraszewski, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wulgaryzm.
Gouranga
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1594
Rejestracja: 16 maja 2013, o 17:56
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 11 razy
Pomógł: 246 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Gouranga »

Premislav, odpowiadając na twoje pytanie, co z innymi osobami, które nie dążą do prokreacji, odpowiadam - prokreacja nie ma związku z nienawiścią do gejów. Człowiek może nie dążyć do prokreacji z różnych powodów, może być zwyczajnie chory a może nie mieć potomstwa z wyboru tak jak np. ja, technicznie nic nie stoi na przeszkodzie, ale nie chcę mieć dziecka, bo jakby się po kilkunastu latach okazało, że zostało przejęte przez pasożyta, który je zabił i używał jego ciała do życia, a w końcu by wyszło, że jest podczłowiekiem, to źle bym się czuł musząc zabić coś, co przez kilkanaście lat wychowywałem.

Nienawiść do gejów wynika właśnie z tego, że zabijają ludzkie dzieci, udają ludzi, bezczelnie na krzywy ryj korzystają z naszej - LUDZKIEJ cywilizacji, po prostu są pasożytami żerującymi na naszym gatunku i za to należy ich nienawidzić i karać na jeden z dwóch znanych sposobów - zabijać w momencie ujawnienia, żeby musieli szukać nowego żywiciela u uśpić się znów na kilkanaście lat, albo zamknąć i torturować.

———

Za ten post Guaranga otrzymał ostrzeżenie, już trzecie, wiec jego konto zostało zablokowane.
Pozostawiam ten post, jak również wszystkie poprzednie ww., aby użytkownicy forum wiedzieli czym na to zasłużył.
Wypowiedzi, które szerzą „mowę nienawiści” i nawołują do działań sprzecznych z prawem, nie będą tolerowane.


SlotaWoj
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2018, o 16:05 przez SlotaWoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Komentarz od moderatora
Awatar użytkownika
NogaWeza
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1481
Rejestracja: 22 lis 2012, o 22:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 147 razy
Pomógł: 300 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: NogaWeza »

O, ktoś tu dostał bana, mamy parę miesięcy spokoju. AiDi roztacza nad tym forum jakąś tęczową aurę, która sprawia, że Gouranga co kilka postów strzela sobie w stopę swoimi homofobicznymi wypowiedziami. Jak za parę miesięcy wróci, to też sobie ustawię awatar w podobnym stylu
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

To ciekawe, że dotąd mu się nie znudziło.

A spokoju nie będzie, ponieważ niedługo wraca Donald „Amber Gold" Tusk, który pewnie odda pieniądze ciężko pracujących Polaków żydowskim organizacjom, których działanie opisał m.in. Norman Finkelstein.

-- 8 kwi 2018, o 16:58 --

Zresztą możliwe, że kryptofilosemici od Kaczyńskiego finalnie wcale nie postąpią lepiej.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

A propo islamu są znawcy tematu:

Kod: Zaznacz cały

https://www.youtube.com/watch?v=JGT6fYSPoFk
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

arek1357, nie strasz ludzi koloratkami, bo pouciekają!

Dla tych, których przerażenie ogarnia na widok koloratki, inne wystąpienie polecę: Prof. Marek J. Chodakiewicz - "Światy Islamu".-- 9 kwi 2018, o 00:24 --Dla miłośników kontrrewolucji seksualnej polecam:
Prof. Marek Jan Chodakiewicz o "zachodnich obyczajach" cz. 1 - Bełchatów, 13.08.2015 r.
Prof. Marek Jan Chodakiewicz o "zachodnich obyczajach" cz. 2 - Bełchatów, 13.08.2015 r.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

nie strasz ludzi koloratkami, bo pouciekają!
Jeżeli ktoś boi się koloratki znaczy, że trzyma z siłami ciemności...
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22211
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

arek1357 pisze:
nie strasz ludzi koloratkami, bo pouciekają!
Jeżeli ktoś boi się koloratki znaczy, że trzyma z siłami ciemności...
Albo że był ministrantem
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5749
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 131 razy
Pomógł: 526 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

No tak jest jeszcze inna alternatywa, której się i ja boję wśród koloratek:
Boniecki, Lemański, Pieronek, Bergolio, itd...
ODPOWIEDZ