Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
pawlo392
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1085
Rejestracja: 19 sty 2015, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Podziękował: 270 razy
Pomógł: 34 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: pawlo392 »

Napisałeś :
Natomiast są powody, by nie uznawać tego papieża za świętego[...]
.
Poczytam.
bosa_Nike
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1666
Rejestracja: 16 cze 2006, o 15:40
Płeć: Kobieta
Podziękował: 71 razy
Pomógł: 447 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: bosa_Nike »

Czy te powody spełniają takie kryteria weryfikowalności, jakich żądano w tym wątku?
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Elayne »

pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka_papieża_Jana_Pawła_II

Nie znam większego grzechu niż uciskanie słabszych w imieniu Boga.
Mahatma Gandhi

Księża i prałaci, wy oczekujecie zbawienia tylko od złota, od kanonu i protokołów, a tych środków, których nie posiadacie, domagacie się od władzy ziemskiej; wy, którzyście powinni podźwignąć i zbawić ziemię, domagacie się od ziemi, żeby ona was podźwignęła i zbawiła. Nie mówcie, że ludy was opuszczają; to wy je opuściliście; one was szukają na posterunku waszym i tam was nie znajdują; one chcą się podźwignąć, a wy je w dół spychacie.”
Adam Mickiewicz, IV wykłady paryskie
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

bosa_Nike, noo ładnie, naszego wielkiego rodaka, świętego papieża, który pozostał człowiekiem, a w dodatku był Polakiem, zestawiasz z austriackim malarzem Zgłaszam do prokuratury popełnienie przestębstwa

A tak na serio, to nie chce mi się szukać artykułów i podawać linków (zresztą większość źródeł można podważyć, bo historia to w dużej mierze literacki obraz dziejów, zniekształcony przez osobiste poglądy i sympatie/antypatie, a nie dzieje same w sobie), ja uważam, że jak najbardziej ten powód, który wskazałem, spełnia kryteria. No, chyba że wszystko co o tym wyczytałem to spisek (to nie szyderstwo, taką możliwość też dopuszczam, choć wątpię).
Niczego nie mam ochoty tu dowodzić, można śmiało napisać, że kłamię, mam urojenia, szukam uzasadnienia dla swojej irracjonalnej niechęci, jestem hipokrytą, wojującym ateistą, pedałem i cokolwiek innego.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Elayne »

Z obecnych polskich hierarchów kościelnych na większą krytykę niż papież zasługuje Dziwisz. A jaki stosunek ma kościół w Polsce do historii można przekonać się chociażby przeglądając Poczet Arcybiskupów na oficjalnej stronie archidiecezji gnieźnieńskiej: - nawet tutaj nie potrafili niektórych wybielić.-- 12 lip 2017, o 05:44 --\Edycja
Non possumus!
Nie trzeba daleko sięgać by zobaczyć jak robaczywym drzewem jest kościół w Polsce: bohater seksskandali abp Juliusz Paetz koncelebrował mszę pomimo obowiązującego zakazu Stolicy Apostolskiej. Przypomnę tylko, że to za Papieża Polaka nałożono na niego zakaz udzielania sakramentów, święceń i bierzmowania, głoszenia kazań, konsekrowania kościołów i ołtarzy, przewodniczenia publicznym uroczystościom. W późniejszym czasie, doszedł zakaz uczestniczenia w publicznych uroczystościach.

„Poznacie ich po ich owocach. Czy zbiera się winogrona z ciernia, albo z ostu figi?
Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, a złe drzewo wydaje złe owoce.
Nie może dobre drzewo wydać złych owoców ani złe drzewo wydać dobrych owoców.”
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: MadJack »

Premislav, ale JPII wyraźnie potępił przypadki pedofilii, za jego pontyfikatu zaczęły się też procedury mające zapobiegać takim przypadkom w przyszłości. Co miałby jeszcze zrobić, żebyś był usatysfakcjonowany? Osobiście ścinać księży-pedofili na Placu Św. Piotra?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Tak, piękne (i nic nie zmieniające, co najwyżej poprawiające wizerunek) słowa (zresztą to była specjalność Jana Pawła II), ale z konkretami gorzej: choćby sprawa kardynała Groera, sprawa pośrednio wspomnianego ojca Marciala Maciela Degollado (długo zamiatane pod dywan). Jakoś Benedykt XVI potrafił zrobić coś konkretnego choćby w kwestii tego drugiego (nota bene, z tego co wyczytałem, to dopiero za Benedykta zaostrzono kary dla duchownych, którzy dopuścili się czynów pedofilnych). Możliwe, że jako iż Ratzinger pełnił wcześniej funkcję prefekta Kongregacji Nauki Wiary, ta sprawa była mu lepiej znana, ale wygląda na to, że JPII chronił swoich przyjaciół. Choć niewykluczone też, że prawdziwą władzę sprawowali Sodano, Dziwisz i paru innych wysoko postawionych kardynałów, a do schorowanego papieża docierały tylko echa.
Dobra, na tym kończę, co złego to ja.
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kerajs »

Premislav pisze:Przecież to śmiechu warte. Stwierdzenie tego typu:
że to Polski Papież Cię wk***ia
nie obraża absolutnie nikogo.
Nie. Samo użycie wulgaryzmu jest już obraźliwe. Zarówno dla osoby o której piszesz, jak i czytającego taki post.
Premislav pisze:I tak, wulgaryzm!=obraza.
No właśnie. I tłumaczenia że coś, kiedyś znaczyło to i tamto nie są żadnym usprawiedliwieniem.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No to co do tego się nie zgodzimy. Może to kwestia różnicy pokoleń i wychowania, a może po prostu jestem chamem (oczywiście jedno drugiemu nie przeczy).
Tam jest !=, a nie =, w sumie mogłem napisać \(\displaystyle{ \neq}\), ale mi się nie chciało. Poza tym ja nie próbuję niczego usprawiedliwiać, tłumacząc, że coś kiedyś znaczyło to i tamto. Przecież nie zgłaszałem żadnych zastrzeżeń co do przyznanego mi ostrzeżenia (mogły, a może i nawet powinny być dwa).-- 13 lip 2017, o 07:14 --Idę z ziomalem na Kazimierzowskie,
zza bloku wyskoczyły nam...
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kerajs »

Fakt, ja ten wykrzyknik zupełnie inaczej zinterpretowałem.
Idę z ziomalem na Kazimierzowskie,...
Ależ się nudzisz.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No skąd, mam Lód Dukaja i wogle (Vogele, jest taka firma).
To miało trafić do tematu "kawały", ale jednak jest trochę zbyt ciężkie na tę okazję:
Paderewski, premier Polski po I wojnie światowej dyskutował nad przyszłością swego kraju z prezydentem Wilsonem. "Jeśli nasze żądania nie zostaną wysłuchane przy stole konferencyjnym" - stwierdził Paderewski - "przewiduję poważne problemy w moim kraju. Nasi obywatele będą tym tak poirytowani, że wielu z nich wyjdzie na ulice i będzie masakrowało Żydów". Na to dictum Wilson zapytał: "A co się stanie, jeśli wasze żądania zostaną spełnione?". Paderewski: "Wówczas moi rodacy będą tak szczęśliwi, że kiedy się zupełnie upiją, wyjdą na ulice i będą masakrować Żydów".
Awatar użytkownika
pawlo392
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1085
Rejestracja: 19 sty 2015, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Podziękował: 270 razy
Pomógł: 34 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: pawlo392 »

Może trochę luźniejszy temat?
Jak tam wakacje? Nauka, odpoczynek czy praca?
Awatar użytkownika
AiDi
Moderator
Moderator
Posty: 3843
Rejestracja: 25 maja 2009, o 22:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 45 razy
Pomógł: 702 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: AiDi »

Teraz nauka i praca bo się dziecki i studenty do poprawek szykują. "Odpoczynku" i wyjazdów było tylko trochę. Ja to ogólnie nienawidzę podróżować i być poza miejscem zamieszkania. Moje dwa pierwsze w życiu loty samolotem sprzed dwóch tygodni były koszmarne - 2,5h opóźnienia w jedną stronę i 2h opóźnienia w drugą. Dziękuję, więcej nie chcę. Niech żyje Warszawa i moje mieszkanie.
Awatar użytkownika
yorgin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12762
Rejestracja: 14 paź 2006, o 12:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 17 razy
Pomógł: 3440 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: yorgin »

Nauki mało, gdy studentów pod sobą mało i nic do września się nie będzie działo (jest paru z poprawką).

Póki co pracy trochę jest, ale nie bardzo uciążliwej. Publikacje same się nie wyślą

Odpoczynek za horyzontem.

I jak typowy Polak, ponarzekajmy na gorąco i duchotę w gabinecie bez klimatyzacji
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Gorąco da się przeżyć, bo o to, drodzy państwo, na horyzoncie majaczy szansa na koniec dupokracji w Polsce. Optymalny system to dyktatura tego, kto ma rację.-- 21 lip 2017, o 03:09 --Ech, za słaby ten trolling. Chociaż moje zdanie odnośnie demokracji faktycznie jest negatywne...
ODPOWIEDZ