Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Jan Kraszewski
Administrator
Administrator
Posty: 34287
Rejestracja: 20 mar 2006, o 21:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 5203 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Jan Kraszewski »

Premislav pisze:A że zgłosiłeś, to dobrze. Może dość już świętych krów.
Masz zbyt wysokie mniemanie o sobie. Krowa - rozumiem, ale żeby od razu święta?

JK
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

No ba, co drugi mój post to spam i obsługa strony przeważnie nie reaguje, więc...
Poza tym jestem równie wspaniałym świętym, co zręczny polityk i aktor, ulubieniec tłumów (nie przeczę że mający ogromne zasługi dla Polski), nieżyjący już Karol Wojtyła vel Jan Paweł II. Ale gdybyśmy przejrzeli rejestry świętych Kościoła katolickiego, to natrafilibyśmy na takie pozycje, jak św. Stefan (pierwszy król Węgier), Ludwik IX Święty, więc może nie ma się co na to oburzać.
Elayne
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 24 paź 2011, o 01:24
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 75 razy
Pomógł: 274 razy

Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Elayne »

Można powiedzieć, że wszędzie się znajdzie czarna owca, np. purpurat który miał harem, na każde jego skinienie było ponad 200 kobiet w tym zakonnice, dzieci. Co w takim razie powiedzieć o donacji Konstantyna?
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kerajs »

Premislav pisze:No i w końcu się to udało. Dzięki. Jak to bodajże było na medalu pamiątkowym Ligi Świętej, viribus unitis żeśmy to osiągnęli.
Toż to porażka. Dwa posty, w tym obrażanie ikony narodowej, a tylko jedno ostrzeżenie.

Sądzę że wystarczy wrażeń, ale jeśli chcesz kontynuować to służę pomocą.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie obraziłem ikony narodowej, nie czytasz uważnie (choć moich postów nie opłaca się pewnie czytać uważnie) - "nie lubię Jana Pawła" to obraza? Może dla niektórych owszem, taki mamy w tym kraju kult jednostki.
Zresztą ostrzeżenie jest za wulgaryzmy (i słusznie). A że mogłoby być drugie - prawda. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.


Może celem edukacji:
krzywa mać, jak ja was nie znoszę!
- to nie jest obraza;
wy krzywe!
- to jest obraza.
(najprawdopodobniej popularny wulgaryzm na "k" nie pochodzi od łacińskiego curva - krzywa, ale nie miałem lepszego pomysłu).
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: MadJack »

Ale Jana Pawła Sigmara to Ty szanuj ... Sigmarsson
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Frey »

yorgin pisze:Frey, to idzie znacznie głębiej.

Niejednokrotnie mając jakiś problem, gdy mówimy go na głos lub gdzieś zapisujemy, automatycznie myślimy o nim dokładniej i tak, aby ze zrozumieniem opisać go lub przedstawić w danym miejscu. Wtedy mozemy doznać "olśnienia" umysłu i wydedukować, co jest nie tak.

Empirycznie potwierdzone wielokrotnie
Coś w tym jest
Awatar użytkownika
kerajs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8585
Rejestracja: 17 maja 2013, o 10:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 307 razy
Pomógł: 3351 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kerajs »

Premislav pisze:Nie obraziłem ikony narodowej, nie czytasz uważnie (choć moich postów nie opłaca się pewnie czytać uważnie) - "nie lubię Jana Pawła" to obraza? Może dla niektórych owszem, taki mamy w tym kraju kult jednostki.
Istotnie, zdarza mi się czytać posty pobieżnie i nieuważnie. Sadziłem, że brak liczebnika to zostawiona furka gdyż Jan Paweł okaże się przykładowo: synem kolegi wnuka stryja szwagra Marcysi z sąsiedztwa.
A skoro jawnie przyznajesz że to Polski Papież Cię wk***ia, co ma zupełnie inny ładunek emocjonalny niż nie lubię Papieża Polaka, to niestety jest to obraźliwe.
Premislav pisze: Zresztą ostrzeżenie jest za wulgaryzmy (i słusznie). A że mogłoby być drugie - prawda. Nie ma sprawiedliwości na tym świecie.
A sądziłem że Twoim celem jest ban. Dla samych ostrzeżeń nie włączałbym się do zabawy.
Premislav pisze: Może celem edukacji:
krzywa mać, jak ja was nie znoszę!
- to nie jest obraza;
wy krzywe!
- to jest obraza.
(najprawdopodobniej popularny wulgaryzm na "k" nie pochodzi od łacińskiego curva - krzywa, ale nie miałem lepszego pomysłu).
Raczej nie. K***a jest dzisiaj wyrazem niecenzuralnym, a krzywa nie. I taka byłaby kwalifikacja obrazy.
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22210
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

kerajs pisze:
A skoro jawnie przyznajesz że to Polski Papież Cię wk***ia, co ma zupełnie inny ładunek emocjonalny niż nie lubię Papieża Polaka, to niestety jest to obraźliwe.
A kogo to obraża? (tylko nie pisz o przedziwnym tworze prawnym zwanym uczuciami religijnymi)
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Przecież to śmiechu warte. Stwierdzenie tego typu:
że to Polski Papież Cię wk***ia
nie obraża absolutnie nikogo. Może jestem słaby z języka polskiego, ale nie aż tak. Nie wygląda to nawet na obrazę uczuć religijnych (co jest osobną głupotą, ale dobra).
Raczej nie. K***a jest dzisiaj wyrazem niecenzuralnym, a krzywa nie. I taka byłaby kwalifikacja obrazy.
Nie chciałem znowu pisać wulgaryzmu, więc zastąpiłem go tym słowem, trochę jak np. w takim kawale:
Wywiad z bacą:
- Baco, jak wygląda wasz dzień pracy?
- Rano wyprowadzam owce, wyciągam flaszkę i piję...
- Baco, ten wywiad będą czytać dzieci. Zamiast flaszka mówcie książka.
- Dobra. Rano wyprowadzam owce, wyciągam książkę i czytam. W południe przychodzi Jędrek ze swoją książką i razem czytamy jego książkę. Po południu idziemy do księgarni i kupujemy dwie książki, które czytamy do wieczora. A wieczorem idziemy do Franka i tam czytamy jego rękopisy.


I tak, wulgaryzm!=obraza.


Przykro mi, że poruszenie takiej kwestii, jak niechęć do Jana Pawła II, wyłącza u niektórych zgromadzonych tu osób myślenie. W sumie czego ja się spodziewałem...
Dokładnie tego, tylko najwyżej nie trafiłem z osobami.
Awatar użytkownika
musialmi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3466
Rejestracja: 3 sty 2014, o 13:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: PWr ocław
Podziękował: 382 razy
Pomógł: 434 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: musialmi »

A to nie tak, że denerwuje cię nie Jan Paweł II, tylko jego kult?
a4karo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22210
Rejestracja: 15 maja 2011, o 20:55
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 38 razy
Pomógł: 3755 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: a4karo »

musialmi pisze:A to nie tak, że denerwuje cię nie Jan Paweł II, tylko jego kult?
Nie ma znaczenia, bo przecież nie o tym mowa w ostatnich postach tego wątku.
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Właśnie.
Ale kult Jana Pawła II rzeczywiście irytuje mnie bardziej niż on sam. Natomiast są powody, by nie uznawać tego papieża za świętego, ani nawet za wzór do naśladowania, chyba że w polityce (np. jego - w najlepszym razie - milczenie w kwestii przypadków pedofilii w Kościele; zabrał się za to Benedykt XVI). Ale już nie rozgrzebujmy tego. Mam takie zdanie, jakie mam, nikomu go nie narzucam, jeśli ktoś uważa, że "nie cierpię Jana Pawła II" czy chociażby "gardzę środowiskiem LGBT", która to wypowiedź kiedyś zaistniała w tym wątku, jest obrazą czy mową nienawiści, to jest niedouczony lub jego osąd wypaczają emocje związane z tematem. Tyle.
Awatar użytkownika
pawlo392
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1085
Rejestracja: 19 sty 2015, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jasło/Kraków
Podziękował: 270 razy
Pomógł: 34 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: pawlo392 »

Z chęcią poznam te "powody", które przemawiają za tym, iż Jan Paweł II znajduje się w piekle.-- 12 lip 2017, o 00:11 --Cóż takiego uczynił, iż został potępiony?
Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15687
Rejestracja: 17 sie 2012, o 13:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 196 razy
Pomógł: 5221 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Premislav »

Nie napisałem, że znalazł się w piekle. Nie mnie sądzić, kto trafi do piekła, o ile takowe istnieje.
Ignorował doniesienia o przypadkach pedofilii w strukturach Kościoła katolickiego (polecam hasło Legion Chrystusa). Nie wiem, czy został potępiony, napisałem, że nie lubię tej postaci i uzasadniłem dlaczego.
ODPOWIEDZ