Przygotowania do wojewodzkiego konkursu matematycznego.

Dami107
Posty: 0
Rejestracja: 25 sie 2009, o 19:33
Płeć: Mężczyzna

Przygotowania do wojewodzkiego konkursu matematycznego.

Post autor: Dami107 »

Witam,
na wstepie powiem - jestem mocno podlamany.
W tym roku podobno mam brac udzial w konkursie matematycznym, ale ja sie nie czuje na sile.
Wydaje mi sie, ze znam swoje mozliwosci. Sa one dosc... przecietne.

Wiec prosba do was: wiecie moze jak sie moge przygotowac do tegoz konkursu? Robie zadania, ale czuje, ze to nic nie daje... Dokladniej zadania z poprzednich konkursow (rocznikow). Sa one za trudne dla mnie.
Choc cwiczylem cale wakacje, przez te (chyba) 2 kolejne miesiace mam zamiar jeszcze bardziej popracowac, by chociaz ten 1 etap "zaliczyc"

P.S. Teraz ide do 3gim, jako ciekawostke o sobie podam, ze nie wiem jakim cudem, ale w podstawowce, w 6 klasie udalo mi sie 1 etap przejsc. (tak, wiem, ciekawostka nie z tej ziemi)

P.S.S. Nie widzialem lepszego tematu na te wypociny, ale jesli jakis moderator/administrator/ktokolwiek inny widzi lepiej niz ja (nie ukrywam, ze lekka mam wade wzroku), to prosze o laskawe przeniesienie i cieply usmiech.

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Przygotowania do wojewodzkiego konkursu matematycznego.

Post autor: smigol »

W tym roku podobno mam brac udzial w konkursie matematycznym, ale ja sie nie czuje na sile.
To nie bierz udziału...
Dami107
Posty: 0
Rejestracja: 25 sie 2009, o 19:33
Płeć: Mężczyzna

Przygotowania do wojewodzkiego konkursu matematycznego.

Post autor: Dami107 »

No nie wzialbym, ale z drugiej strony mnie kusi... A moze sie jakies latwiejsze (dla mnie bardziej zrozumiale) pytania trafia ?

Moze ktos podac sposoby na efektywne przygotowanie sie do owego konkursu ? Zna ktos takie ?
Awatar użytkownika
smigol
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3454
Rejestracja: 20 paź 2007, o 23:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 89 razy
Pomógł: 353 razy

Przygotowania do wojewodzkiego konkursu matematycznego.

Post autor: smigol »

Dami107 pisze: Moze ktos podac sposoby na efektywne przygotowanie sie do owego konkursu ? :) Zna ktos takie ? :D
Robić zadania z poprzednich konkursów, oraz z jakiś książek, np. książki p. Pawłowskiego takie jak 'Na olimpijskim szlaku' są przeznaczone chyba dla gimnazjalistów. Nie widziałem tej książki na oczy, ale podejrzewam, że zadania są trudniejsze niż na konkursach wojewódzkich. Poziom tych zadań zależy też od województwa.
ODPOWIEDZ