Definicje - rozwiązanie równania, nierówności

HunterPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 4 cze 2009, o 21:21
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 6 razy

Definicje - rozwiązanie równania, nierówności

Post autor: HunterPL »

Jutro piszę egzamin poprawkowy z matmy na dopa. Uczę się teorii, czy to starczy, czy czegoś jest za mało, albo za dużo? Dodam, że chcę nauczyć się jak najmniej, tzn napisać tylko najważniejsze rzeczy, by dostać tego dopa.


Rozwiązanie równania - Rozwiązać równanie, to znaczy znaleźć zbiór wszystkich rozwiązań (pierwiastków) tego równania, aby po podstawieniu ich w miejsce niewiadomych i wykonaniu odpowiednich obliczeń lewa strona równania była równa prawej stronie równania.

Aby rozwiązać równanie, wyznaczamy dziedzinę równania (zbiór, w którym rozpatrywane jest równanie), a następnie wykonując przekształcenia elementarne doprowadzamy je do postaci równania elementarnego x = a, gdzie a jest rozwiązaniem.



Rozwiązanie nierównośći - Rozwiązać nierówność to znaczy znaleźć wszystkie takie liczby, które ją spełniają.
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Definicje - rozwiązanie równania, nierówności

Post autor: miki999 »

yyyy, to zaliczenie przedmiotu pt. "matematyka" polega na wkuwaniu regułek? Złóż ode mnie gratulacje gronu pedagogicznemu swojej szkoły.
Tak z ciekawości jaki etap edukacji? Gimnazjum?
miodzio1988

Definicje - rozwiązanie równania, nierówności

Post autor: miodzio1988 »

HunterPL pisze:Uczę się teorii, czy to starczy, czy czegoś jest za mało, albo za dużo?
No jak Cię zapytają czegoś z praktyki do będzie za mało.
HunterPL pisze:Dodam, że chcę nauczyć się jak najmniej, tzn napisać tylko najważniejsze rzeczy, by dostać tego dopa.
A nie czujesz , że takie podejście spowodalo to, że teraz musisz poprawkę pisać w sierpniu? Zadnej refleksji?
HunterPL pisze: Rozwiązanie równania - Rozwiązać równanie, to znaczy znaleźć zbiór wszystkich rozwiązań (pierwiastków) tego równania, aby po podstawieniu ich w miejsce niewiadomych i wykonaniu odpowiednich obliczeń lewa strona równania była równa prawej stronie równania.
Tylko praktyka
HunterPL pisze:Rozwiązanie nierównośći - Rozwiązać nierówność to znaczy znaleźć wszystkie takie liczby, które ją spełniają.
Tutaj też nie ma teorii, więc radzę się uczyć na konkretnych przykladach.
mnij
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2008, o 16:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KrK
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 3 razy

Definicje - rozwiązanie równania, nierówności

Post autor: mnij »

HunterPL pisze:Jutro piszę egzamin poprawkowy z matmy na dopa. Uczę się teorii, czy to starczy, czy czegoś jest za mało, albo za dużo?

hahahaha z jednej strony bawi mnie Twoje podejście żeby jak najmniej nauczyć się REGUŁEK na matematyke. ja nie wiem czy znam chociażby jedną a bynajmniej dop mi nie grozi; a z drugiej strony zastanawiam się co za idiota kazał Ci się tego nauczyć :I
ODPOWIEDZ