Cel w życiu

MatS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 5 cze 2004, o 16:55
Lokalizacja: Poznań

Cel w życiu

Post autor: MatS »

moim celem jest ukonczyc studia...bo rok w rok mam jakies problemy...a potem zyc tak zeby nie martwic sie czy starczy do 1...zalozyc rodzine i moc jej zagwarantowac bezpieczenstwo...to chyba tyle...
epimeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 1 lis 2004, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował: 4 razy

Cel w życiu

Post autor: epimeteusz »

Mats to wszystko co napisales sprowadza sie do jednego. Po co chcesz skonczyc studia? by dostac dobra prace. Po co praca? By miec kase. Zalozyc rodzine by byc kochanym, czego wynikiem bedzie dziecko czyli zachowasz ciaglosc gatunku. Po prostu nasz bezposredni cel w zyciu jest maskowany przez posrednie takie jak ukonczenie studiow, awans, zalozenie rodziny, chec bycia z kims etc
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Cel w życiu

Post autor: Dave »

Jednak nie dla kazdego, bo co powiesz o takich ludziach co maja kupe kasy sa wyksztalceni ale nie maja rodziny bo nie chcieli jej zalzoyc?
epimeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 1 lis 2004, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował: 4 razy

Cel w życiu

Post autor: epimeteusz »

hmm dave znasz kogos takiego?
Megus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 413
Rejestracja: 7 lip 2004, o 18:20
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Paris

Cel w życiu

Post autor: Megus »

zdarzaja sie tacy ... za wielkim oceanem
MatS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 5 cze 2004, o 16:55
Lokalizacja: Poznań

Cel w życiu

Post autor: MatS »

za wielkim oceanem zdarzaja sie rozne rzeczy...czasem bardzo dziwaczne czasem mniej...jednak nie wszyscy chca miec dzieci...nie wszyscy moga je miec...a co np. powiedzie o klerze...o zakonnikach i zakonnicach...oni raczej maja nieco inne cele niz przecietny czlowiek...
marshal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1179
Rejestracja: 21 cze 2004, o 00:51
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: krk
Pomógł: 9 razy

Cel w życiu

Post autor: marshal »

yyyy
za wielka woda to podobno jacys bogowie, a kawalek dalej koniec swiata i wielki wodospad :P

wszedzie tacy sami, biedni, bogaci... kazdy ma jakis cel i kazdy zna tylko swoj cel... innym musimy wierzyc na slowo ;]
Nithhogg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 28 sie 2004, o 12:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nithafjoll

Cel w życiu

Post autor: Nithhogg »

marshal pisze:kazdy ma jakis cel i kazdy zna tylko swoj cel... innym musimy wierzyc na slowo ;]

Nie każdy zna swój cel, A może przynajmniej nnie każdy jest go świadom...
epimeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 1 lis 2004, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował: 4 razy

Cel w życiu

Post autor: epimeteusz »

hmm kler? Odpowiem cytatem "najwiekszym zboczeniem seksualnym jest wstrzemiezliwosc seksualna". Niektorzy nie moga miec dzieci, co nie znaczy ze tego nei chca. Przetrwanie gatunku nie uwidacznia sie tylko w pragnieniu zalozenia rodziny i wychowywania/zrobienia(ale brutalnie brzmi) dziecka. Takze pociag do samego stosunku seksualnego jest wyksztalcony przez ewolucje, bysmy sie rozmanzali z wieksza skutecznoscia. Czy gdyby to nie bylo takie przyjemne ludzie robiliby to tak czesto?:>
Nithhogg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 28 sie 2004, o 12:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nithafjoll

Cel w życiu

Post autor: Nithhogg »

Racja. Przyroda musiała coś zrobić byśmy robili to co ona chce. Jakos musiała nas zachęcić. I oto mamy...
Dave
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 656
Rejestracja: 14 lip 2004, o 14:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: polska
Podziękował: 16 razy

Cel w życiu

Post autor: Dave »

mi tam odpowiada takie rozwiazanie sytuacji..
Nithhogg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 28 sie 2004, o 12:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nithafjoll

Cel w życiu

Post autor: Nithhogg »

Komu by nie odpowiadało...
MatS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 5 cze 2004, o 16:55
Lokalizacja: Poznań

Cel w życiu

Post autor: MatS »

ja nie mowie ze mi to przeszkadza...i nie uwazam aby bylo tak ze wsztrzemiezliwosc seksualna jest czyms zlym badz tez jakims zboczeniam...ja tylko uwazam ze moze dla kogos wazniejsze od przedluzenia gatunku jest jego nawrocenie aby ten nasz gatunek obieral sobie coraz to nowe, moze czasami "lepsze" cele...a moze dla niektorych wstrzemiezliwosc seksualna jest celem samym w soie...nigdy nie negowalem celibatu w zyciu kleru...to jest to cos co wyroznia ta grupe ludzi, na co sie kazdy swiadomie zgadza obierajac taka a nie inna droge zycia, Ci ludzie powinni byc z tego dumni...po prostu taki maja cel...fakt nie zawsze go osiagaja..ale czy my zwykli mieszkancy tej planety zawsze osiagamy swoj cel??!!
epimeteusz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 1 lis 2004, o 20:44
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował: 4 razy

Cel w życiu

Post autor: epimeteusz »

Nie ma czlowieka dla ktorego istnieje cos wazniejszego niz przedluzenie gatunku. My to po prostu mamy wpisane w genach. Tak samo jak to ze chodzimy na dwoch nogach, oddychamy. To jest instynkt. Mozesz jako cel zycia obrac ciagle ksztalcenie sie. Twoim celem moze byc tenzyzna fizyczna. Mozesz takze chciec nawracac ludzi na prawa droge zycia. Jednak to nie zmienia faktu iz Twoim glownym celem jest rozmnozyc sie, bo tak chciala Panna o imieniu ewolucja!

Jezeli chodzi natomiast o kler to z powodu tego ze zyja w celibacie nie czuje do nich szacunku. To postanowienie, nie dosc ze bezcelowe, dodatkowo wbrew naturze nie niesie ze soba zadnych korzysci. Ja od dzis nie bede sie rozwijal umyslowo. Przestane czytac, pisac, interesowac sie czymkolwiek, przestane sie uczyc. Czy bedziesz mnie z tego powodu podziwial?
Nithhogg
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 28 sie 2004, o 12:30
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nithafjoll

Cel w życiu

Post autor: Nithhogg »

Zgadzam się.... Post jest jeszcze ok - dl okazania szacunku dla jakiegoś wydarzenia albo coś. Ale celibat??? "Dla zachowania czystości" Jakiej cholera czystości?!?! Bóg nas stworzył byśmy się rozmnażali a więc nie rozumiem skąd ten celibat?? Dla mnie jest to kompletnie bez sensu...
ODPOWIEDZ