Ustalenie wzoru z podanych liczb.

Wiceps
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2009, o 19:22
Płeć: Mężczyzna

Ustalenie wzoru z podanych liczb.

Post autor: Wiceps »

Czy istnieje jakieś szybkie ustalenie wzoru z liczb?
Potrzebuje ustalić wzór do kalkulatora z pewnej gry.
Mam umiejętność posługiwania się bronią, atak broni oraz poziom postaci = obrażenia

Przykład:
Mam 119 poziom, broń ma 48 ataku, mam 95 umiejętności posługiwania się bronią i maksymalne obrażenia mogę zadać to 635
Mam 119 poziom, broń ma 16 ataku, mam 95 umiejętności posługiwania się bronią i maksymalne obrażenia mogę zadać to 318


Czy istnieje jakieś szybkie ustalenie wzoru?
BettyBoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5356
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 1381 razy

Ustalenie wzoru z podanych liczb.

Post autor: BettyBoo »

Krótko mówiąc - chcesz ustalić wzór funkcji na podstawie wartości w dwóch punktach?

Jeśli nie ma żadnych dodatkowych danych na temat charakteru tej funkcji, to jest to niemożliwe.

Pozdrawiam.
Wiceps
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2009, o 19:22
Płeć: Mężczyzna

Ustalenie wzoru z podanych liczb.

Post autor: Wiceps »

119 poziom, broń ma 48 ataku, mam 95 umiejętności posługiwania się bronią i maksymalne obrażenia mogę zadać to 635
119 poziom, broń ma 16 ataku, mam 95 umiejętności posługiwania się bronią i maksymalne obrażenia mogę zadać to 318
29 poziom, broń ma 16 ataku, mam 30 umiejętności posługiwania się bronią i maksymalne obrażenia mogę zadać to 64
29 poziom, broń ma 16 ataku, mam 43 umiejętności posługiwania się bronią i maksymalne obrażenia mogę zadać to 74
1136 poziom, broń ma 48 ataku, mam 127 umiejętności posługiwania się bronią i maksymalne obrażenia mogę zadać to 4650

A tyle?
BettyBoo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5356
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 10:22
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gliwice
Pomógł: 1381 razy

Ustalenie wzoru z podanych liczb.

Post autor: BettyBoo »

Nadal ten sam problem jest, tylko że teraz to już funkcja 3 zmiennych

Oczywiście można rozsądnie założyć, że funkcja jest rosnąca ze względu na każdą ze zmiennych - ale to nadal wszystko za mało. Musiałbyś wiedzieć, jaki ta funkcja ma charakter ze względu na wszystkie te zmienne (własności) - czy funkcja liniowa, potęgowa, wykładnicza, logarytmiczna czy cokolwiek - czy to iloczyn, iloraz? Więc musiałbyś mieć duuuużo odpowiednio skonstruowanych danych, żeby cokolwiek sensownego powiedzieć.

Wzory w grach są dość skomplikowane zwykle

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ