Kalkulator

metal_man
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 8 lis 2005, o 09:38
Płeć: Mężczyzna

Kalkulator

Post autor: metal_man »

Witam Troche odswierze temat... Mam pytanie. Wie ktos jak na kalkulatorze TI-89 Titanium oblicza sie (w elektrotechnice) zadania metoda symboliczna?
Latimeria
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 6 gru 2007, o 13:27
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: pomorskie

Kalkulator

Post autor: Latimeria »

Mam zamiar sprawić sobie cosik lepszego niż takie padełko za 5zł :>. Tylko właśnie nie wiem jaki i czy w ogóle warto. Pomożecie?
Awatar użytkownika
Sokół
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 17 wrz 2006, o 19:22
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Zielona Góra
Podziękował: 15 razy
Pomógł: 55 razy

Kalkulator

Post autor: Sokół »

Latimeria pisze:czy w ogóle warto
a pomyśl, ile w ostatnich latach szukałeś wartości funkcji trygonometrycznych, obliczałeś na piechotę silnię, logarytmy, przeliczałeś miary kątów ze stopni na radiany i tak dalej. Jeśli sporo, noo, to warto

model kalkulatora zależy od tego, do czego Ci będzie potrzebny; masz do wyboru też kalkulatory graficzne - rysujące wykresy funkcji, figury i różne takie myki. Jeżeli chcesz wybrać coś ze standardowych, to polecam coś z Casio, np.
w mojej klasie dwie osoby mają takie cudo
ja posiadam jeszcze staaarego casio fx-82lb. Mam go od któreś klasy podstawówki, nigdy się nie zepsuł, nigdy nie wymieniałem baterii. Podejrzewam, że służyłby mi jeszcze przez dlugie lata, ale będę musiał sprawić sobie tego FX-570ES-S; nowszy, więcej funkcji, obliczenia wykonuje np. na pierwiastkach, a nie zaokrągla wyniku (zaokrąglić oczywiście można po wciśnięciu odpowiedniego guzika .
Jeśli jednak będziesz kupował, to radzę zobaczyć za nówkami na allegro, w sklepie casio ceny są wyższe niż na allegro.
Zablokowany