Plan ramowy wypowiedzi - prezentacja z polskiego

Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Plan ramowy wypowiedzi - prezentacja z polskiego

Post autor: Marcin_Garbacz »

abc666 pisze:Dzięki, jakby było łatwo coś znaleźć w necie to bym nie pytał :-p. W sumie przyjąłem złą strategie, teraz po przemyśleniach sobie poradzę.
miki999 pisze:Niestety literatura podmiotu jest zrobiona niepoprawnie, chyba że znasz wszystkie treny, fraszki oraz pieśni z tych książek.
Robiłem to wszystko na ostatnią chwilę i nie miałem czasu wybrać konkretnych utworów.

edit
No i 666. post napisałem w temacie związanym z polskim, o ironio!
A Wam bilbotekarki nie pomagają? Moja bibliografia to było dyktando. Powiedziałem jej tylko utwory a ta wszystko podyktowała, nawet z kropkami i przecinkami gdzie mam wstawić

btw ten znak moze oznaczac ze nie zdasz polskiego :D:D
abc666

Plan ramowy wypowiedzi - prezentacja z polskiego

Post autor: abc666 »

no już dawno musiałem oddać :-p
Marcin_Garbacz pisze:A Wam bilbotekarki nie pomagają? Moja bibliografia to było dyktando. Powiedziałem jej tylko utwory a ta wszystko podyktowała, nawet z kropkami i przecinkami gdzie mam wstawić
No tak, też mi bibliotekarka powiedziała, ale skoro nie wiedziałem jakie utwory to nie mogłem ich wpisać :-p
Awatar użytkownika
Ateos
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1100
Rejestracja: 10 maja 2008, o 17:00
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Swarzędz
Podziękował: 27 razy
Pomógł: 214 razy

Plan ramowy wypowiedzi - prezentacja z polskiego

Post autor: Ateos »

u mnie nauczycielka wspominala, zeby nie brac za duzo utworow do analizy(maksymalnie 6,7). Pisz konkretnie o kazdym z wierzy, a nie owijac w bawelne o 15wierszach;]
ja sam mam tylko 4........ ale 4 grube lektury;]
3. Łączysz je w jedną całość mieszając co chwilę zdania to z 1, to z 2. źródła. Warto jest zmieniać szyk wypowiedzi, używać trochę innego stylu, można również zmienić czas (oczywiście konsekwentnie w całej pracy stosując ten sam).
swieta racja:) ale pamietaj, zadne zdanie nie moge byc przepisane w calosci do twojej pracy, wystarczy choc 1 slowo, szyk czasem zmienic
abc666

Plan ramowy wypowiedzi - prezentacja z polskiego

Post autor: abc666 »

Wiecie, źródła to ja mam tylko tak to jest jak się bierze dzień przed terminem za wszystko.

Dobra, temat można uznać za zakończony. Dzięki szczególnie miki999, bo zrozumiałem że trzeba przyjąć inną strategię niż zakładałem.
pawelit
Posty: 0
Rejestracja: 9 lip 2010, o 17:16
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

Plan ramowy wypowiedzi - prezentacja z polskiego

Post autor: pawelit »

Źle skonstruowaliście konspekt ! W literaturze podmiotu jak i przedmiotu należy napisać pełne nazwisko i imię autora oraz jeżeli dana literatura posiada nr ISBN, to trzeba go podać. Tak powinien wyglądać poprawny ciach
Co do ilość literatury wykorzystanej do prezentacji, to nie powinna ona przekraczać 5 utworów literatury przedmiotu i 5 utworów podmiotu .
Mam nadzieję, że potomni nie będą popełniać takich błędów
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Plan ramowy wypowiedzi - prezentacja z polskiego

Post autor: miki999 »

W literaturze podmiotu jak i przedmiotu należy napisać pełne nazwisko i imię autora oraz jeżeli dana literatura posiada nr ISBN, to trzeba go podać.
Nieprawda. Chyba że coś zostało zmienione.



Pozdrawiam.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Plan ramowy wypowiedzi - prezentacja z polskiego

Post autor: xanowron »

miki999 pisze:
W literaturze podmiotu jak i przedmiotu należy napisać pełne nazwisko i imię autora oraz jeżeli dana literatura posiada nr ISBN, to trzeba go podać.
Nieprawda. Chyba że coś zostało zmienione.
U mnie i w kilku okolicznych szkołach w tym roku konieczne było podanie pełnego imienia i nazwiska, i ISBN o ile książka taki posiada. Tak było na 100% w tym roku, czyli chyba coś się zmieniło.
Zablokowany