Hmm przyjmowanie na studia

Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: Marcin_Garbacz »

W tym roku pisze mature z chemii i matmy rozsz i chcialbym studiowac w Krakowie na UJ na wydziale chemii laboratoryjnej ale nie mogę nigdzie znaleźć informacji od ilu punktów przyjmowali w tamtym roku. Czy gdybym zdobył załozmy na to po 70% z obydwu przedmiotów są jakiekolwiek szanse zebym tam sie dostał? Czy raczej odpuścić i szukać czegoś innego? Jest tylko 200 wolnych miejsc...
mnij
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2008, o 16:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KrK
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 3 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: mnij »

Ja na Twoim miejscu bym się przygotował do matury żeby ją napisać na 90%+. :] i wtedy się nie martwił
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: Marcin_Garbacz »

mnij pisze:Ja na Twoim miejscu bym się przygotował do matury żeby ją napisać na 90%+. :] i wtedy się nie martwił
Chyba to juz za mało czasu i nie zdąze ;]
Awatar użytkownika
Vigl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 28 wrz 2007, o 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 67 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: Vigl »

Sprawdź sobie progi punktowe. Ale na moje oko, to dostałbyś się z 70% - na chemie nie ma jakiegoś szczególnego popytu (a nawet nieszczególnego). Szczerze mówiąc, jeżeli mają planowanych 200 miejsc, to obstawiałbym, że nawet ich wszystkich nie wykorzystają...
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: Marcin_Garbacz »

Vigl pisze:Sprawdź sobie progi punktowe. Ale na moje oko, to dostałbyś się z 70% - na chemie nie ma jakiegoś szczególnego popytu (a nawet nieszczególnego). Szczerze mówiąc, jeżeli mają planowanych 200 miejsc, to obstawiałbym, że nawet ich wszystkich nie wykorzystają...

Z calym szacunkiem do wypowiedzi ale to jest UJ, więc myśle że się mylisz. I dlaczego twierdzisz, że nie ma popytu na to?? Oj nasiałeś mi teraz w głowie wątpliwości Chyba zmieniam kierunek
Ostatnio zmieniony 9 kwie 2009, o 15:32 przez Marcin_Garbacz, łącznie zmieniany 1 raz.
mnij
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2008, o 16:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KrK
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 3 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: mnij »

rzeczywiście mało czasu :d tak sobie teraz uświadomiłem życzę dostania się na UJ.
Awatar użytkownika
Vigl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 283
Rejestracja: 28 wrz 2007, o 12:19
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Podziękował: 13 razy
Pomógł: 67 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: Vigl »

Z calym szacunkiem do wypowiedzi ale to jest UJ, więc myśle że się mylisz. I dlaczego twierdzisz, że nie ma popytu na to?? Oj nasiałeś mi teraz w głowie mi wątpliwości Chyba zmieniam kierunek
Myślę, że się nie mylę. To chemia, a nauki przyrodnicze - zwłaszcza w czysto teoretycznym wydaniu - nie są za bardzo popularne. Ale to nie znaczy, że nie masz na to iść. Skoro Cię to interesuje, to nawet powinieneś.
Odnośnie progów, obstawiam małe patrząc po moich doświadczeniach - co prawda poszedłem na fizykę techniczną na AGH, gdzie próg był malutki (teraz jest jeszcze mniejszy), ale na UJ na teoretyczną był wtedy jeszcze mniejszy. Chemia z popularnością plasuje się gdzieś podobnie, także problemów z dostaniem się bym się nie obawiał na Twoim miejscu. Ogólnie z roku na rok są coraz niższe progi, bo takie kierunki nie są trendy (zresztą nawet na większość kierunków technicznych są żenujące progi - chyba jedynie na wszelkiej maści informatyki, mechatroniki, cybernetyki oraz automatyki i robotyki jest duży popyt). W przypadku kierunków ścisło-przyrodniczych problemy zaczynają się na studiach, a nie przed nimi.
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: Marcin_Garbacz »

To chemia, a nauki przyrodnicze - zwłaszcza w czysto teoretycznym wydaniu - nie są za bardzo popularne. Ale to nie znaczy, że nie masz na to iść.
Ja chciałbym jednak bardziej praktyczne rzeczy, typu analiza chemiczna i praca w laboratorium. Naoglądałem się CSI i mi się spodobało, hehe
Awatar użytkownika
miki999
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 8691
Rejestracja: 28 lis 2007, o 18:10
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 36 razy
Pomógł: 1001 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: miki999 »

Naoglądałem się CSI i mi się spodobało, hehe
A nie myślałeś o pracy w FBI (od biedy CIA)?
Albo jako żołnierz (of United States of America!), który wraca z jakiegoś obcego kraju w trumnie z amerykańską flagą? Uważaj, żebyś nie skończył jako nauczyciel w podstawówce/gimnazjum (no chyba, że leży to również w sferze Twoich serialowych fantazji- oglądałeś "Podaj dalej" albo "Na wspómnej"? )

Ja mam dylemat pójść do policji, bo ostatnio leciał "Detektyw Monk" i mi się podobał, czy może na biologię, bo w sumie do Pokemonów również mam sentyment. Nie wiem, co wybrać, doradźcie :>


Pozdrawiam.
Marcin_Garbacz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 451
Rejestracja: 8 kwie 2009, o 17:54
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 29 razy
Pomógł: 58 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: Marcin_Garbacz »

miki999 pisze:
Naoglądałem się CSI i mi się spodobało, hehe
A nie myślałeś o pracy w FBI (od biedy CIA)?
Albo jako żołnierz (of United States of America!), który wraca z jakiegoś obcego kraju w trumnie z amerykańską flagą? Uważaj, żebyś nie skończył jako nauczyciel w podstawówce/gimnazjum (no chyba, że leży to również w sferze Twoich serialowych fantazji- oglądałeś "Podaj dalej" albo "Na wspómnej"? )

Ja mam dylemat pójść do policji, bo ostatnio leciał "Detektyw Monk" i mi się podobał, czy może na biologię, bo w sumie do Pokemonów również mam sentyment. Nie wiem, co wybrać, doradźcie :>


Pozdrawiam.
Az tak źle nieskoncze Ale wydaje mi sie ze praca typu badanie ludzkiego dna, produkowanie jakis nowych szczepow bakterii czy udoskonalanie szczepionek to cos dla mnie Pozniej bede biohakerem i Was wszystkich wyniszcze a kto bedzie chcial zyc to antidotum za kilkadziesiat tysiaków sprzedam i stane się bilionerem
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: scyth »

Heh, chcesz spędzić swoje życie nad ustalaniem ojcostwa?
Żartuję - bardzo fajny kierunek. Jeśli masz zainteresowania związane z zastosowaniami, to dobrze na tym wyjdziesz (tylko się ucz a nie "studiuj").
mnij
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 223
Rejestracja: 18 lis 2008, o 16:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: KrK
Podziękował: 10 razy
Pomógł: 3 razy

Hmm przyjmowanie na studia

Post autor: mnij »

scyth pisze:(tylko się ucz a nie "studiuj").

hahah celna uwaga
ODPOWIEDZ