Rozgrzewka na W-F

Awatar użytkownika
LecHu :)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 23 gru 2005, o 23:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BFGD
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 162 razy

Rozgrzewka na W-F

Post autor: LecHu :) »

Mam przygotowac rozgrzewke a nie moge znalezc w internecie schematow.Nie wiem w jakiej kolejnosci powinny byc robione cwiczenia. Jest mi to bardzo potrzebne na jutro. Z gory dzieki za pomoc.
Bramkarz87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy

Rozgrzewka na W-F

Post autor: Bramkarz87 »

Najlepiej jest zacząć od zabawy ruchowej typu berek, aby pobudzić grupę do dalszych ćwiczeń. Później możecie pobiegać w kółko rozgrzewając ręce(wymachy obroty itp) nogi(przeplatanka, krok dostawny itp.) Następnie zatrzymujecie się, lecz dalej stoicie w kole. Tu powinny być rozciągnięcia, podskoki, pompki, pajacyki. Możesz do tego wykorzystać jakis przybór np. piłkę lekarską. Po tym wszystkim, napeżałoby zrobić przyśpieszenia i sprinty, jeżeli jest tyle miejsca na hali

To taki ogólny zarys. Nie ręczę, że dostaniesz 6, ale 4 powinienes mieć Mam nadzieją, że trochę Ci pomogłem.
soliter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 195
Rejestracja: 13 paź 2005, o 17:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował: 4 razy
Pomógł: 28 razy

Rozgrzewka na W-F

Post autor: soliter »

Możesz jeszcze: głowa na boki, głowa w górę oraz w dół, wymachy rękoma na przemian, kręcenie w łokciach, kręcenie barkami, kręcenie nadgarstkami, rozciąganie palców u dłoni, kręcenie biodrami, wymachy rękoma przy pochylonym kręgosłupie, kręcenie nogami w stawach biodrowych, kolanowych i skokowych, "noga do klatki piersiowej", "noga do tyłka", przejście z palców na pięty, wymach nogami na wysokośc twarzy.
Tak mniej więcej powinna wyglądać faza statyczna, dynamiczną opisał mniej więcej przedmówca.
meFisto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 26 gru 2005, o 20:57
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Włocławek
Podziękował: 2 razy

Rozgrzewka na W-F

Post autor: meFisto »

"noga do tyłka" i "noga do klatki piersiowej" w trakcie biegu czyli stare jak świat SKIP A i C polecane na początek rozgrzewki po jakichś 2-4 kółkach przygotowujących organizm do większego wysiłku...
zależy jeszcze przed czym ta rozgrzewka - koszem / gimnastyką / czymś innym ?
Taka "zaliczeniowa" zupełnie wystarczy jak podstawisz do schematu Kolegów w/w
Tylko statycznie nauczyciele biorą pod uwagę "od góry do dołu" i czy wystąpią ćwiczenia na każdą część ciała (głowa-szyja, barki, ramiona, nadgarstki, biodra, skłony, kolana, łydki, stopy itp.)
powodzenia!
Awatar użytkownika
LecHu :)
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 953
Rejestracja: 23 gru 2005, o 23:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: BFGD
Podziękował: 16 razy
Pomógł: 162 razy

Rozgrzewka na W-F

Post autor: LecHu :) »

Dzieki wszystkim za pomoc. Dostalem -4 bo powiedzial ze kumple mi nie pomagali, ale i tak bdb na polrocze.
Bramkarz87
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 40
Rejestracja: 17 sty 2006, o 16:48
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 2 razy

Rozgrzewka na W-F

Post autor: Bramkarz87 »

Witam ponownie w tym temnacie
Teraz ja potrzebuję pomocy w sprawie rozgrzewki. Ostatnio gość powiedział, że bedziemy grali w hokeja na hali(taki mini hokej) i kazał mi poprosił mnie o przygotowanie rozgrzewki pod tym właśnie kątem. Prosiłbym o każdy pomysł, który może się przydać.
Najlepiej gdyby wykorzystać kije.

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
pl2619
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 12 paź 2004, o 20:08
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy

Rozgrzewka na W-F

Post autor: pl2619 »

No naprzykład mój nauczyciel od wf to nie robi nam rozgrzewki przed mini hokejem...
ODPOWIEDZ