Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: MadJack »

I nikt Cię nie zmusza, żebyś oddawał. Ale jak kiedyś komuś w Twojej rodzinie zabraknie jakiegoś niezbędnego składnika krwi to nie płacz, że tata albo mama umiera, bo ludzie (paskudy!!) krwi nie chcą oddawać.
W sumie to mnie zawsze zastanawiało, jak ludzie mogą aż tak ignorować problem, który ich nie dotknął. Ale ludzie niestety uczą się na błędach...
i jeszcze chcą dostać 8 czekolad.
Straciłeś kiedyś więcej niż 100ml krwi? :> Jeśli nie, to daruj sobie 8 czekolad i zainwestuj w książeczki uczące ortografii
Awatar użytkownika
zyletka25
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 21 paź 2009, o 18:51
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: nowy targ

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: zyletka25 »

Witam- jestem tu od jakiegoś czasu, ale jakoś nie miałam czasu pisać- ja końcem września byłam oddać krew- igieł jak zawsze się bałam, tak to było wyjątkowo niestraszne
Osobiście uważam, że oddawanie krwi jest super sprawą- nie dlatego, że dostałam 8 czekolad, soczek i jakąś szynkę polską (której nikt u mnie nie zjadł, bo jakaś dziwna była, więc dlatego na pewno po to nie poszłam) ale dlatego, że pomagam ludziom. Miałam praktyki na szpitalu i wiem, że głupi worek 450 ml krwi może uratować czyjeś życie- czasami człowiekowi właśnie tych 450 ml brakuje do przeżycia- dostanie je i przeżyje. U mnie w szkole swego czasu też chodziło się w wyznaczony dzień, ale jeszcze wtedy nie mogłam. A z tego co wiem, nie każdy wtedy chodził- bo się strasznie długo czekało. Poszłam oddawać krew we wtorek- miałam wolne, więc nie potrzebowałam zwolnienia. Jedyne co człowiek po oddaniu krwi powinien zrobić, to się napić i zjeść, po w przeciwnym razie będzie spał cały dzień

Oddawanie krwi jest naprawdę pomocne,a w szpitalu w moim mieście tylko tam pielęgniarki i lekarze są mili:)
Już nie mogę się doczekać kolejnego oddawania krwi- a, że jestem dziewczyną muszę czekać 3 miesiące
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: lightinside »

a ja musze przytyć 3 kg... ma ktoś na zbyciu, oddac??:) bo mnie zawsze wywalają aż to sie nudne zrobiło... chce Pani oddać krew dobrze tu jest ankieta a ile Pani waży... ja 50 kg + epsilon Pani czy napewno ja że tak... i do wagi... skierowanie i różne wartości na przykład 47kg (czas sesyjny zazwyczaj lub innej nadaktywnosci)maks 49,5 a i to w butach i zamało... a chciałabym oddać krew bo wiem jakie to ważne i jakie może mieć dla kogoś znaczenie wrecz fenomenalne lub opłakane jeśli ktoś niedostanie tzn czasem sa operacje przesuwane z tego powodu bo nie ma krwi... a wiadomo ze im pozniej tym gorzej(ta prawda nie zgadza sie w przypadku egzaminów) a ja naprawde chce przekroczyć tą magiczną bariere ale jak mie widzą to wysyłają już raz myślałąm że sie uda:) wzieła dowód:) ale hm musiala sobie przypomniec zapytac... wiem że to dla mojego dobra i teoretycznie mam niedowage ale to teoria, praktycznie nie sądze... ja poprotu jestem węższa ze tak powiem... a to wiadomo kości mneij ważą i sie to troche uzbiera...

a co do wypowiedzi Kanodelo to jak najbardziej rozumiem i nie piętnuje to głównie rozgoryczenie i tak trzeba przyznać racje niektorzy tak sei zachowują... poprostu wykorzytsują sytuacje nie pomagają by pomoc ale by mieć profity i jest to obrzydliwe... gorsze od biernosci... przynajmniej wedlug mnie bo fatk moze komus pomomogą ale to nei zmieni faktu ze to obrzydliwe... i... i... ta pomoc jest mimo woli... a biernosc chociaz nie smierdzi fałszem... i oszustwem

Ale nie mozna oceniac pod tym wzgeledem wszystkich bo są ludzie którym sprawia przyjemnosc pomaganie innym... a wrzucając do jednego worka z jakimiś eh.... egoistami i materialistami to zlekka nie fajne, pozatym powinismy szanowac swoją odmiennosc i neikamieniować kogos bo mu sie nie chce...

własnie przymusu nie ma... chcesz pomagasz, nie chcesz nie... co nieoznacza ze sie niepowinno ale jestesmy rózni... i w tym nic zlego nei ma... myslałam ze chociaz szpik bede mogla oddac a tu licho znowu 50 kg...
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

ja poprotu jestem węższa ze tak powiem... a to wiadomo kości mneij ważą i sie to troche uzbiera...
Wrzuć zdjęcie to CI powiem czy bym Cię wziął na oddawanie krwi ;]

Ja już niedługo będę miał złoto zdobędę w tej dziedzinie
Awatar użytkownika
lightinside
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 796
Rejestracja: 25 lis 2011, o 22:25
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Poznań/Łódź
Podziękował: 111 razy
Pomógł: 29 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: lightinside »

Ja za to złoto;) w zniechecaniu do siebie chłopaków;) ale fakt twoje lepsze;) jak chcesz ujrzeć tą kruszyne którą jestem to wystarczy kliknąć na mój profil i na strone;) choć hm a to błyo ak sesji nie było więc:) wiecej wazryłam... i za młodych czasów, mauturzystki

moze jak czytne regulamin kiedys i stwierdze że to go nie złame to dodam zdjęcia... bo narazie jestem na wylocie;) z tego forum jeszcze jedno nieajne zachowanie i baj baj lightinside;) (czuje sie troche przez to jak na studiach) zgaszą światło i zapanuje mrok i anarchia;)-- 19 lut 2012, o 12:54 --ewentualnie zawsze możesz poweidzieć że predzej na dożywianie;)
liwonze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 5 lip 2012, o 10:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 2 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: liwonze »

a jak się chce iść 1 raz to trzeba się jakoś przygotować (oprócz tego że psychicznie:P) czy mozna sobie iść na żywca?;o
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

śniadanko trzeba zjeść i dużo wody wypić. Tylko tyle
Awatar użytkownika
spamer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 1 lip 2012, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 42 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: spamer »

Przysłali mi jakiś czas temu kartę identyfikacyjną grupy krwi - taka jak karta do bankomatu. Kolejny plastik do kolekcji - też takową dostaliście?
Za dwa dni znów będę mógł oddać krew - wtedy chyba się przyda, bo jest na niej kod kreskowy. :-)
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: scyth »

Nie dostałem nigdy takiej karty
Awatar użytkownika
spamer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 1 lip 2012, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 42 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: spamer »

Może dostaniesz przy najbliższej wizycie - po 2. oddaniu krwi nie dostałem też tej "zwykłej" papierowej tylko mi ją przysłali.
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Ja taką kartę dostałem na żywo. I nie przydaje się ta karta przy oddawaniu krwi
Awatar użytkownika
spamer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 200
Rejestracja: 1 lip 2012, o 20:36
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Olsztyn
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 42 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: spamer »

To przynajmniej będzie ładnie wyglądać. :) Właśnie przede mną leży wśród małego bałaganu na biurku. Taka prosta, biała - bardziej, hehe, "urzeka", niż te kolorowe pierdoły na kartach bankomatowych. ;)))

Może jeszcze nie wszędzie się przydaje? Swoją drogą słyszałem, że zamknęli ostatnio jakieś punkty krwiodawsta, a na takie rzeczy wydają pieniądze? Może jakaś placówka podziałałaby z miesiąc dłużej...
Czepiam się chyba. ^^'

Cóż, na 95% pojutrze jadę oddać krew - to będzie dopiero 4. raz. :)
edit: A- chyba zawsze im brakuje.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: scyth »

Oddawałem miesiąc temu i mi nie dali. Pójdę jeszcze w sierpniu, może czytają nasze forum i mi przygotują...
liwonze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 5 lip 2012, o 10:53
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Gdansk
Podziękował: 2 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: liwonze »

śniadanko trzeba zjeść i dużo wody wypić. Tylko tyle
aha ok;) może się wreszcie wybiorę

btw, ktoś wcześniej pisał
8 czekolad to ja se moge w lidlu kupić za dyche.

To w Lidlu są czekolady za 1,25 zł? xD
Ser Cubus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1406
Rejestracja: 6 maja 2012, o 22:46
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 107 razy
Pomógł: 145 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: Ser Cubus »

liwonze pisze:
śniadanko trzeba zjeść i dużo wody wypić. Tylko tyle
aha ok;) może się wreszcie wybiorę
/quote]

dokładniej to trzeba zjeść lekkie śniadanie i wypić np herbatę z cukrem (ja piję gorzką, ale w dzień oddania z cukrem sobie robie ^ ^) chodzi o zawartośc cukru we krwi, tak mi kazali nie pytajcie dlaczego

co do plastikowych kart, ja pierwszy raz oddałem krew ponad rok temu, i mam tylko papierową książeczkę także to pewnie zależy od punktu/województwa
ODPOWIEDZ