Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Awatar użytkownika
Mariusz M
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6903
Rejestracja: 25 wrz 2007, o 01:03
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: 53°02'N 18°35'E
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 1246 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: Mariusz M »

Na pewno jesteście zdrowi ?
Teraz wkładają do żarcia różne związki chemiczne więc ze zdrowiem może być różnie
(chodzi mi nie tyle o obecność wirusów etc co o ogólny stan krwi)
(Ja np gdy byłem nastolatkiem to już miałem cholesterol ponad 300 mg/dl)
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: Althorion »

smigol: Mnie poinformowano, że po wyniki należy się przejść osobiście - wysyłają tylko w sytuacji, gdy wykryją coś bardzo złego.
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

smigol pisze:miodzio1988, no to nie wiem co z tymi wynikami. Bo na tej karcie co się wypełnia to tam jest coś o tych wynikach. A u mnie w mieście, w punkcie krwiodawstwa są tylko dwie panie, a ludzi kupa i nawet nie ma jak się dobrze dowiedzieć co się z czym je.
A co jest o tych wynikach? Z ciekawości się pytam. Bo ja to wyniki dostaję do rączki i mam od razu wywiad z lekarzem.
smigol: Mnie poinformowano, że po wyniki należy się przejść osobiście - wysyłają tylko w sytuacji, gdy wykryją coś bardzo złego.
Same here.
Na pewno jesteście zdrowi ?
O to samo mogę Ciebie zapytać...ja aktualnie zdrowy nie jestem, dlatego krwi nie oddaję.
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: MadJack »

Ja mam pytanie: Jak miałem kiedyś chorobę krwi (związaną z niedoborem płytek, jeśli to ważne), a już jej nie mam, to będę mógł, będąc pełnoletnim, oddawać krew? Jakby ktoś wiedział i powiedział, byłbym wdzięczny
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Pewnie. Dlaczego nie? Tak czy siak, ankiecie pewnie będzie takie pytanie. A jak nie to lekarza można się zapytać ( wywiad z lekarzem przed oddawaniem krwi masz)
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: MadJack »

Dzięki Ostatecznie dowiem się za 2 lata.
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Za dwa lata to już darmowe przejazdy po Wawie będę miał
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: MadJack »

Mój brat był blisko dostania darmowych przejazdów, ale wyskoczyło mu coś, że już nie może krwi oddawać. Ale chyba spamuję w tym momencie ^^
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Nie. Dlaczego? ;] To mój temat i można tutaj o oddawaniu krwi zawsze gadać
MadJack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 21 lis 2010, o 22:23
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 5 razy
Pomógł: 35 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: MadJack »

Dobrze, będę pamiętał :>
Kanodelo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1267
Rejestracja: 1 kwie 2011, o 11:37
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Malbork
Podziękował: 419 razy
Pomógł: 114 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: Kanodelo »

Według mnie to całe oddawanie krwi jest bez sensu, bo ludzie robią to tylko dla szpanu, albo żeby załatwić se zwolnienie z wf-u. Przynajmniej tak u mnie jest, co jakiś czas jest oddawanie krwi to się nagle zbierają całe tłumy bo nie chce im się iść na wykład i jeszcze chcą dostać 8 czekolad. 8 czekolad to ja se moge w lidlu kupić za dyche. Już o zwolnieniach z wf-u nie wspomnę, bo jak ktoś ma 9 wf-ów do odrobienia to wiadomo że nie chce mu się teraz odrabiać, więc najlepiej ma zwolnienie. I jeszcze się potem chwalą, że oni ileśtam litrów oddali. To jakaś paranoja wedłuk mnie. Ja tam nie oddaję bo mi się nie chcę i nie chce mi sie im szpanować.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, o 17:37 przez Althorion, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem kilka literówek.
Awatar użytkownika
Althorion
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4541
Rejestracja: 5 kwie 2009, o 18:54
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 9 razy
Pomógł: 662 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: Althorion »

nie chce im się iść na wykład
Jak się na wykład nie chce iść, to się nie idzie. Po co kombinować...
i jeszcze chcą dostać 8 czekolad
Też nie najlepszy pomysł. W czasie, jaki stracisz na oddawanie krwi + regenerację po tym z pewnością byś zdążył zarobić więcej, niż te czekolady są warte.

Ja tam jednak wierzę bardziej w to, że krew się oddaje po to, żeby innym pomóc. Zysk własny jest pomijalny.
Awatar użytkownika
scyth
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 6392
Rejestracja: 23 lip 2007, o 15:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 3 razy
Pomógł: 1087 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: scyth »

Kanodelo - brakuje Ci jednego warna do pożegnania się z nami na wakacje. Nie troluj.
xanowron
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1996
Rejestracja: 20 maja 2008, o 15:14
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa/Stalowa Wola
Podziękował: 42 razy
Pomógł: 247 razy

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: xanowron »

Kanodelo pisze:Według mnie to całe oddawanie krwi jest bez sensu, bo ludzie robią to tylko dla szpanu, albo żeby załatwić se zwolnienie z wf-u. Przynajmniej tak u mnie jest, co jakiś czas jest oddawanie krwi to się nagle zbierają całe tłumy bo nie chce im się iść na wykład i jeszcze chcą dostać 8 czekolad. 8 czekolad to ja se moge w lidlu kupić za dyche. Już o zwolnieniach z wf-u nie wspomnę, bo jak ktoś ma 9 wf-ów do odrobienia to wiadomo że nie chce mu się teraz odrabiać, więc najlepiej ma zwolnienie. I jeszcze się potem chwalą, że oni ileśtam litrów oddali. To jakaś paranoja wedłuk mnie. Ja tam nie oddaję bo mi się nie chcę i nie chce mi sie im szpanować.
I co z tego? Jeśli ta krew ma komuś pomóc to nie widzę problemu jak ktoś w taki sposób chce się wywinąć od jakiegoś zaliczenia.
miodzio1988

Krwiodawstwo(podstawowe informacje, punkty itp)

Post autor: miodzio1988 »

Według mnie to całe oddawanie krwi jest bez sensu,
Pomaganie innym jest bez sensu? No to nie powinieneś dostawać pomocy u nas na forum.
bo ludzie robią to tylko dla szpanu
Tak. Na twarzy sobie przyklejam książeczkę honorowego krwiodawcy i tak chodzę po mieście...
, albo żeby załatwić se zwolnienie z wf-u.
Szczególnie kiedy oddaje krew w dni, kiedy w-f nie mam ;] A jeśli tak robią to co z tego? Chociaż pomagają innym.
Przynajmniej tak u mnie jest, co jakiś czas jest oddawanie krwi to się nagle zbierają całe tłumy bo nie chce im się iść na wykład i jeszcze chcą dostać 8 czekolad.
Wykłady nie są obowiązkowe...i czekolad 8 to każdy chce dostać. Ja połowę moich czekolad znajomym oddaję
8 czekolad to ja se moge w lidlu kupić za dyche.
A ktoś Cię zmusza do oddawania krwi? Nie wiem jaki z tym problem masz. Jak Ci kiedyś płytki będą potrzebne ( nie życzę Ci tego oczywiście) to wtedy nie narzekają, że mało ludzi oddaje krew.
Już o zwolnieniach z wf-u nie wspomnę, bo jak ktoś ma 9 wf-ów do odrobienia to wiadomo że nie chce mu się teraz odrabiać, więc najlepiej ma zwolnienie.
Raz na dwa miesiące możesz oddać krew. W-f masz 8 razy w ciągu tych dwóch miesięcy. Liczyć umiesz?
eszcze się potem chwalą, że oni ileśtam litrów oddali.
Bo jest się czym chwalić. A czym Ty się możesz pochwalić? Zbójem z algebry?
Ja tam nie oddaję bo mi się nie chcę i nie chce mi sie im szpanować.
I nikt Cię nie zmusza, żebyś oddawał. Ale jak kiedyś komuś w Twojej rodzinie zabraknie jakiegoś niezbędnego składnika krwi to nie płacz, że tata albo mama umiera, bo ludzie ( paskudy!!) krwi nie chcą oddawać.
Ja tam jednak wierzę bardziej w to, że krew się oddaje po to, żeby innym pomóc. Zysk własny jest pomijalny.
Warto to podkreślić.
ODPOWIEDZ