Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
kmarciniak1
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 48 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: kmarciniak1 » 10 sty 2022, o 23:16

Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 2 razy

Post autor: mdd » 11 sty 2022, o 02:17

Trzeba (?) się będzie przyzwyczaić do takich hybryd ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=tsIF5LcEy2k

http://www.2045.com/

"TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego." Warszawa 2017, wydanie 2, Autor: Jan Białek, wydawnictwo GARDA:
NBIC będzie miał szerokie konsekwencje i zakłada m.in. modyfikację genetyczną rodzaju ludzkiego, ekspansję jego potencjału poprzez nanotechnologiczne, biotechnologiczne, informatyczne i kognitywne implanty, współdzielenie osobowości i danych z maszynami i innymi ludźmi, a tym samym komunikację mózg-mózg, mózg-maszyna, mózg-komputer, transfer osobowości ludzkiej do robotów, wszczepianie czipów komputerowych bezpośrednio do mózgu ludzi, mapowanie całego świata w czasie rzeczywistym poprzez systemy RFID do systemów rozszerzonej rzeczywistości oraz szerokie zastosowania cybernetyczne. Są to tylko niektóre z zagadnień NBIC, które poruszane są w dokumencie zatytułowanym "Converging technologies for improving human pefrormance - nanotechnology, biotechnology, information technology and cognitive science", jak również szerokiej literaturze transhumanistycznej.
(...)
Poprzez podłączenia człowieka do maszyn ludzie będą mogli pozyskać kompletnie nowe zdolności i umiejętności we wzajemnych relacjach, w relacjach z maszynami i instytucjami cywilizacji. Pisze się również o potrzebie stworzenia kompletnie nowej transhumanistycznej etyki, która będzie regulowała tak kontrowersyjne techniki, jak manipulacja ludzkim DNA, implanty mózgowe, rolę robotów w nowym społeczeństwie oraz dwuznaczność pojęcia śmierci w erze wzmożonych eksperymentów nad klonowaniem ludzi.
(...)
Dostatecznie duży kryzys lub seria kryzysów będących poza kontrolą jednostki ( kryzys finansowy, wojna, globalny terroryzm, pandemia, globalne ocieplenie, katastrofy atomowe, raptowne zmiany technologiczne itp.) tworzą dostateczne środowisko dla podważania adekwatności obecnego systemu i kaskady zmian we wszystkich obszarach ludzkiego życia, w makro i mikro skali. Konsekwencją zaostrzania się problemów społecznych będą wysuwane żądania natychmiastowych i drastycznych rozwiązań, aby zapewnić stabilność i przeżycie społeczeństwa.
Autor książki wspomina, że pochodzący z maja 2010 r. raport fundacji Rockefellera mówi właśnie o pandemii jako o tym kryzysie, który ma być takim katalizatorem zmian.

Czwarta rewolucja przemysłowa:
https://www.youtube.com/watch?v=EV0L1oKDJrQ

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 17 razy

Post autor: Slup » 11 sty 2022, o 11:11

mdd pisze:
9 sty 2022, o 11:39
Geneza Dawid-19: ;-)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... ent_filter
O tym właśnie mówiłem, gdy wspominałem o szarlatanach i złoczyńcach. Powinienem też dodać głupców dla większej pełności listy. Żeby nie być gołosłownym wyjaśnię, dlaczego tak uważam.
Otóż w zalinkowanych nagraniach Morawiecki wyraził opinię, że gospodarka światowa znajduje się na końcu długookresowego cyklu koniunkturalnego. Przejawem końca takiego cyklu są: bardzo duże zadłużenie sektora publicznego i prywatnego; istnienie wielu przedsiębiorstw, które mają niską rentowność; rachityczny wzrost gospodarczy. Taki cykl kończy się sporym kryzysem gospodarczym, upadkiem wielu przedsiębiorstw, umorzeniem dużej części zadłużenia i bardzo dużym wzrostem bezrobocia. Skutkiem tego jest ogólne obniżenie poziomu życia; fakt, że ludzie zaczynają ciężej i więcej pracować, ograniczają swoją konsumpcję i gromadzą oszczędności; przedsiębiorstwa, które przetrwały, łatwo pozyskują taniego pracownika. To wszystko prowadzi w dłuższej perspektywie do odbudowy gospodarki.
Faktycznie podczas lockdownów była szansa, że dojdzie do delewarowania. Dowodem niech będzie to, że na samym początku lockdownów MFW przewidywał w wielu krajach olbrzymi wzrost bezrobocia np. w Polsce bezrobocie miało wzrosnąć trzykrotnie do około 16-18%. Jednak interwencja banków centralnych i rządów doprowadziła do uratowania nierentownych firm i miejsc pracy, co odbyło się kosztem wzrostu zadłużenia i stało się jedną z istotnych przyczyn obecnej inflacji. Zatem scenariusz, o którym mówił Morawiecki, jeszcze się nie zrealizował. Nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do jego realizacji. Jest to jednak scenariusz prawdopodobny, który może nastąpić wbrew woli niemal wszystkich banków centralnych, polityków (w tym Morawieckiego) oraz społeczeństwa. Nie wynika on z planu Klausa Schwaba spiskującego z Morawieckim i Alim Chamenei, ale jest powtarzalnym zjawiskiem ekonomicznym, które w historii było obserwowane wielokrotnie. Nie ma też żadnego związku z czipowaniem ludzkiej populacji.
Ponadto obecnie banki centralne mogłyby z łatwością doprowadzić do delewarowania – zapierają się jednak rękami i nogami, by tego nie robić. Gdyby Rezerwa Federalna lub EBC chciały, by Pan mdd i setki milionów innych zjadaczy chleba "kopali rowy", to już w tej chwili mielibyśmy wykopane piękne, równe rowy. To samo dotyczy w skali Polski NBP.

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 103 razy

Post autor: arek1357 » 11 sty 2022, o 11:18

Mógłbyś być ekonomistą Slup i pracować w rządzie...Ja na ekonomii się nie znam...więc zakładam, że masz rację...

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 174 razy

Post autor: Premislav » 14 sty 2022, o 21:26

kmarciniak1 pisze:
10 sty 2022, o 23:16
Sam nie wiem jak to ocenić.
https://www.nytimes.com/2022/01/10/heal ... NmH1egcAP4
A co miałoby być w tym negatywnego? Chyba nawet większość wegan uważa życie ludzkie za więcej warte niż życie innych zwierząt (po prostu zazwyczaj, przynajmniej z moich obserwacji, uznają oni życie zwierząt za coś bardziej wartościowego niż zadowalanie kubków smakowych ludzi - i to wydaje mi się całkiem rozsądną perspektywą, ale ja jestem złym człowiekiem i bardzo lubię mięso). Dostrzegasz w tym jakiś niebezpieczny precedens?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Trochę mnie irytuje ciśnięcie po wyglądzie Patkowskiego czy nawet Kaczyńskiego, i ogólnie podejście typu a jak to ci źli, to można się śmiać z ich cech od nich niezależnych. Ja jeszcze w wieku 25-26 lat pokazywałem niekiedy w monopolowym dowód osobisty (z rok później przytyłem i się skończyło), jeszcze przed pandemią, gdy byłem ogolony, to ludzie mnie często brali za dwudziestolatka czy nawet młodszego. Może jeszcze pośmiejmy się z tego, że Kaczor jest starym kawalerem? A nie, czekajcie, to już było. To jest na poziomie uwag Sklepowicza odnośnie uczestniczek Czarnego Protestu.

Dodano po 1 godzinie 17 minutach 38 sekundach:
Odrobinę mnie wkurzyła sytuacja z userem szw1710, więc miałem ochotę strollować admina pozorną ofertą współpracy (akurat słówko „subdomena" bardzo by pasowało do zawartości, jaką bym zaproponował, wskazówką jest tu angielskie słowo submissive, niekiedy występujące w kontekście, że tak to ujmę, przyrodniczym ;)), ale jednak mam za mało czasu wolnego w życiu, żeby aż tak go marnować. :( Najlepsze pod tym względem było liceum.

krl
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: krl » 15 sty 2022, o 10:35

Ja z innej beczki:

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... d=msedgntp

Dla mnie to jest przykład bardzo szkodliwego nurtu w chrześcijaństwie. O co mianowicie modlą się Francuzi, o których mowa w linku? Nie modlą się, by francuski parlament podjął rozważną i racjonalną decyzję w sprawie regulacji epidemicznych, opartą na wiedzy naukowej (to bym w pełni rozumiał). (Zaznaczam tu, że nie rozstrzygam, czy i jaka powinna być ta decyzja, nie twierdzę, że parlament francuski podejmuje tu decyzję właściwą). Wracając do baranów (czyli modlących się Francuzów): oni modlą się, by parlamentarzyści wyłączyli racjonalne umysły i podjęli taką decyzję, jakiej ci modlący chcą. Dlaczego? Bo tak i już! Bez dyskusji. Oczywiście każdy może protestować i starać się wpływać na decyzje demokratycznych władz. Tyle że używanie do tego religii jest przynajmniej nieuczciwe. Zamyka drogę do racjonalnej dyskusji. Nie bez przyczyny w Biblii jest wskazanie, by cesarzowi pozostawić to, co cesarskie, a Bogu to, co boskie. Tymczasem modlący się Francuzi uważają inaczej. Tam gdzie wyłącza się światło rozumu, tam budzą się demony... A modlący się Francuzi właśnie to światło rozumu wyłączają.

Awatar użytkownika
Premislav
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 174 razy

Post autor: Premislav » 15 sty 2022, o 12:21

Opinia: wierzę w racjonalność decyzji podejmowanych przez instytucje demokratyczne dokładnie tak samo, jak w skuteczność tej modlitwy (NB ostatnio we Francji miała miejsce penalizacja kazirodztwa; jeszcze ciekawsze jest podłoże tej decyzji, kontekstem bynajmniej nie są choroby genetyczne, lecz emocje i absmaki). Poza tym decyzje odnośnie obostrzeń ingerują w bardziej złożony układ i nie istnieje jedna racjonalna decyzja w tej kwestii oparta na wiedzy naukowej. Możemy wybrać wersję, która z największym prawdopodobieństwem zminimalizuje transmisję wirusa (twardy lockdown) i w tym sensie racjonalną, jednak co z wpływem tej decyzji na gospodarkę? To nie tylko wyśmiewane przez lewarki wskaźniki typu GDP, lecz też potencjalnie zrujnowane życia ludzkie. Z tym gimboracjonalizmem to zapraszam na racjonalista.pl, o ile jeszcze istnieje. Tutaj mamy do czynienia z konfliktem wielu wartości, tymczasem odnoszę wrażenie, że zasugerowano, iż parlamentarzyści mogą odpalić pubmed i z tego, co jest, wnioskować bez dodatkowych założeń aksjologicznych na temat tego, co być powinno.

krl
Użytkownik
Użytkownik

Post autor: krl » 15 sty 2022, o 14:04

Ależ oczywiście na pandemię nie ma prostych recept, prostych odpowiedzi. I parlament francuski niekoniecznie podejmuje tu właściwą decyzję. Napisałem to przecież. Ale protestowanie przeciwko takiej decyzji poprzez modlitwę jest nieracjonalne, jest właśnie wyłączeniem racjonalnego umysłu i zamyka drogę do racjonalnej dyskusji. Dlatego uważam takie postępowanie za szkodliwe.
Innymi słowy: czego oczekują modlący się Francuzi w efekcie swoich modlitw? Czy same te modlitwy mają wpłynąć na parlamentarzystów? A może Matka Boska ma to zrobić? W każdym przypadku jest to oczekiwanie nieracjonalne. Właściwsza byłaby próba przekonania parlamentarzystów przy pomocy racjonalnych argumentów.

Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 103 razy

Post autor: arek1357 » 15 sty 2022, o 20:28

Krl si e dziwi, że we Francji źle się modlą ale mnie dziwi co inne w ogóle np. jakby krl poszedł o dżungli i zobaczył małpy rozwiązujące proste równania różniczkowe z ogromną ilością błędów to by na pewno by się zdziwił, że robią błędy, ja natomiast dziwiłbym się, że je w ogóle rozwiązują, a w laickiej Francji niszczonej przez antyfrancuskie ideały antyfrancuskiej krwawej rzezi zwanej rewolucją dobrze że w ogóle się modlą .... całkiem zlaicyzowany kraj przez masoński pomiot...

Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował: 2 razy

Post autor: mdd » 16 sty 2022, o 09:47

Kazanie na Niedzielę ;-) profesora Ryszarda Zajączkowskiego:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... e=timeline

Dodano po 2 godzinach 36 minutach 31 sekundach:
https://tulublin.pl/2022/01/07/oficjaln ... VpanMk6cXU

Wszystkiego dobrego.