Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

PIS nie ma zapędów w stronę socjalizmu utopijnego. Wprowadzanie redystrybucji nie świadczy jeszcze o dążeniu do zniesienia własności prywatnej.
Internacjonalizm jest związany z marksizmem, chociaż nie jest istotnym składnikiem doktryny. Ty jednak mylisz internacjonalizm z kosmopolityzmem.

Ta dyskusja nie ma sensu, bo Ty wszystko redukujesz do tego stopnia, że nie jesteś w stanie przetwarzać bardziej skomplikowanych pojęć. Świat ma dla Ciebie budowę cepa, jest czarno-biały i całkowicie zrozumiały. Na przykład marksizm to Twoim zdaniem międzynarodowy spisek żydowskiej finansjery, która tumani ludzi za pomocą środków masowego przekazu i ideologii równościowej. Soros to według Ciebie bolszewik, Jachira jest komunistką, Trzaskowski to socjalista utopijny. Generalnie, gdy z kimś się nie zgadzasz, to oskarżasz go o wszystkie przynależności, co do których uważasz, że mają negatywny charakter. Ta osoba staje się od razu według Ciebie marksistą, darwinistą społecznym, liberałem, kapitalistą, satanistą, anarchistą i Żydem. Mimo, że przynajmniej niektóre z tych określeń się wzajemnie wykluczają.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

marksizm to Twoim zdaniem międzynarodowy spisek żydowskiej finansjery, która tumani ludzi za pomocą środków masowego przekazu i ideologii równościowej
A nie jest tak?

Owszem ja redukuję i upraszczam poznawanie mechanizmów, ponieważ niestety tak jest. Jak wygląda i wyglądało wprowadzenie marksizmu w życie codzienne. Ja patrzę i obserwuję i wyciągam wnioski:

- rewolucja bolszewicka
- komuna paryska
- rewolucja kulturowa
-maoizm
-Pol Pot
-wojna domowa w Hiszpanii
-Komuna Meksyku

Przykładów można mnożyć

Choćby na tej bazie łatwo ustalić cele komuny międzynarodowej...

A Ty zamieniłeś się w wielkiego teoretyka i badasz różnice w sposób teoretyczny, znaczeniowy i bardzo mało praktyczny.

Teoretyzując Gramsciego na pewno nie zastanowiłeś się jakby Włochy dostały o wiele więcej w kość jakby do władzy doszła banda Gramsciego a nie Mussolini ze swoją bandą, zastanowiłeś się też jak ułomności fizyczne Gramsciego mogły wywołać w nim nienawiść do dobrze uporządkowanego starego świata w którym jeszcze żył, czy nigdy nie szukałeś źródeł internacjonalizmu i niszczenia idei narodowych w żydowskiej bezpaństwowości...? więc nienawiści do każdego kraju w którym przebywali...



A co sądzisz o tym artykule? o Gramscim w końcu nie ja go napisałem...!
marksistą, darwinistą społecznym, liberałem, kapitalistą, satanistą, anarchistą i Żydem.
Oczywiście pojęcia nie są równoważne ani nie znaczą tego samego, ale jedno ich łączy wszystkie są złe lub bardzo złe i mogą mieć wspólne korzenie.

Pojęcia te powinny być na śmietniku historii...

Poprawka: używajmy tam zamiast Żyd syjonista...

Dodano po 1 godzinie 3 minutach 29 sekundach:
Moja dobra rada zamiast za dużo teoretyzować wejdź w praktykę marksizmu i komunizmu, oraz skutki działań jak również pochodne...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 17 paź 2021, o 16:16
marksizm to Twoim zdaniem międzynarodowy spisek żydowskiej finansjery, która tumani ludzi za pomocą środków masowego przekazu i ideologii równościowej
A nie jest tak?
Przyjmijmy więc, że tak jest. Wówczas PIS nie jest partią marksistowską.

Wprowadzam nowe oznaczenie: marksizm'. Przez marksizm' rozumiem pewną aparaturę pojęciową stosowaną do opisu szeroko rozumianych zjawisk społecznych i ich dynamiki, która swoje zaczątki ma w pismach Karola Marksa i opiera się na pojęciu klasy oraz świadomości klasowej, prymatu środków wytwórczych, rozważaniu napięć pomiędzy grupami nacisku. Teraz ja uważam, że PIS jest partią marksistowską'. Sam nie jestem marksistą. Uważam się natomiast za marksistę'.

Jeśli się nie zgadzasz z moją tezą, że PIS jest partią marksistowską', to powinieneś podać kontrargumenty, ale muszą się one odnosić do definicji marksizmu', którą podałem wyżej. Jeśli więc w odpowiedzi napiszesz mi coś o tym, że PIS nie jest marksistowski', bo w PIS-ie nie ma kosmopolitycznych, syjonistycznych lewaków, to będę zmuszony uznać, że nie zależy Ci na uczciwej dyskusji tylko na bełkotliwej nawalance.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Marks dążył do społeczeństwa bezklasowego czego nie robi PIS. Burżuazja wykorzystuje siłę roboczą, robotnicy dostają pieniądze by przeżyć,
lecz w socjaliźmie zostało to wykorzystane " Każdemu według potrzeb" w sumie czym to się różni w obu systemach robotnik jest na skraju przeżycia.
Według Marksa kapitalista jest zbędny, jakoś nie zauważyłem aby ktokolwiek w czasie jakiejkolwiek rewolucji socjalistycznej likwidował kapitalistów...
A już na pewno nie PIS. Religia to opium dla ludu pisał Marks PIS tego nie mówi...PIS nie chce tworzyć społeczeństwa bezklasowego...

Zresztą w marksiźmie widzę bardzo wielkie rozmijanie tego co się pisze z rzeczywistością wielkie sprzeczności, ta teoria nie ma spójnego charakteru,
brak aksjomatów. Sam Marks zauważył już za życia , że jego teorie kompletnie się nie sprawdzają...np w Ameryce jeżeliby ktokolwiek zaczął np. w fabryce Forda głosić te aberracje marksistowskie to by go zlinczowali. Ford (Kapitalista) lepiej zajął się się swoimi robotnikami niż najlepszy marksista... Także gdzie nie spojrzeć tam ta teoria się nie sprawdzała. Owszem komuniści zaczęli przechodzić do ofensywy ale w wyniku zbrojnych zamachów i przejmowania władzy lecz nie miało to nic a nic wspólnego z walką klas... Walka klas była tylko na papierze...

Więc ja bardzo Cię proszę o więcej przykładów z życia np. chciałbym wiedzieć gdzie marksizm się sprawdził i stworzył raj na ziemi?...

Och zapomniałem świątynia ludu Jima Jonesa czy to nie przykład bezklasowego marksistowskiego społeczeństwa. Czy Jim Jones nie był prawdziwym komunistą? Nawet dostał nagrodę od tego starego krętacza Luthera Kinga, którego chętnie też bym nazwał marksistą działał wszak na rzecz równouprawnienia i tworzenia społeczeństwa bezklasowego...

Prawdziwy marksista będzie popierać Lenina i rewolucję bolszewicką Stalina już nie, ja natomiast prędzej poprę Stalina niż Lenina a skoro jesteś marksistą musisz popierać rewolucję bolszewicką, PIS niestety jej nie poprze więc trudno mi tę partię utożsamiać z marksizmem...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

W moim określeniu marksizmu' nie było nic na temat społeczeństwa bezklasowego, raju na Ziemi lub socjalizmu utopijnego. Ja tylko postawiłem tezę, że PIS jest partią marksistowską'. Nie twierdziłem np. że PIS dąży do społeczeństwa bezklasowego. Nie wiem zatem, z kim dyskutujesz, ale na pewno nie ze mną.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

W moim określeniu marksizmu' nie było nic na temat społeczeństwa bezklasowego, raju na Ziemi lub socjalizmu utopijnego.
Masz dziwne określenie marksizmu...

Niestety w marksiźmie to występuje a Ty może masz inne pojęcie marksizmu o którym ja nie wiem...

Dyskutuję z Tobą!!!
Borys Budka skrytykował projekt Polskiego Ładu PiS. Planowaną podwyżkę podatków dla najzamożniejszych nazwał „sięganiem do myśli marksistowskiej i walki klasowej”
Może sięgasz do myśli Budki i stąd Twoje tezy...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 18 paź 2021, o 20:29
W moim określeniu marksizmu' nie było nic na temat społeczeństwa bezklasowego, raju na Ziemi lub socjalizmu utopijnego.
Masz dziwne określenie marksizmu...
Przecież celowo dodaję ', żeby Ci ułatwić. Zachowujesz się jak uczeń, dla którego \(\displaystyle{ \Delta}\) oznacza zawsze wyróżnik wielomianu kwadratowego i w innych kontekstach nie występuje.

PIS jest partią marksistowską'. Change my mind.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Ciekawy jestem czy masz jakąś definicję marksizmu czy jest to jakiś worek do którego wrzucasz to co ci pasuje...

Dodano po 11 minutach 16 sekundach:
Światopoglądowo PIS mi nie za bardzo pasuje do marksizmu a na ekonomii się nie znam...

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
Twoje rozumowanie w takim razie sprowadza się do słynnej myśli z okresu socrealizmu:

"Mówię Lenin myślę partia, mówię partia myślę Lenin"... Jak każdy z lewej strony co inne mówi a co inne ma na myśli...!
PIS jest reprezentacją klasy ludowej czyli gorzej wykształconych, bardziej tradycyjnych światopoglądowo mieszkańców miasteczek i wsi. Partia uważa się za wyrazicielkę świadomości zbiorowej tej klasy.
Slup to bzdura...

Za Chrystusem też chodziły tłumy o mniejszym wykształceniu np. niż przedstawiciele Sanhedrynu lub Faryzeusze, znaczy, że Chrystus założył partię o charakterze marksistowskim, mówił też o wyzwoleniu...
Sfera polityczna według PIS-u ma bardzo szeroki zakres. Kultura, sztuka, edukacja i pamięć zbiorowa są polem walki politycznej.
W czasach PO było podobnie, a jak wstępowaliśmy do UE to była tak prymitywna nawalanka ze strony rządzącej w kierunku gloryfikacji UE, że można by nimi zawstydzić najlepszych animatorów i propagandystów z epoki socjalizmu np...( "Możliwe , że wołowina ciut podrożeje ale kurczaków mrożonych będzie dostatek"), durnowate programy typu: "Europa da się lubić". Czy czegoś to nie przypomina?

PIS to przy tym cienki Bolek...

Dodano po 20 minutach 12 sekundach:
Głosy sprzeciwu, opozycja w ramach własnego obozu nie są tolerowane. Partia nie jest zarządzana demokratycznie. O sprawach najwyższej wagi decyduje prezes wraz z grupą najbliższych współpracowników.
Tworzenie frakcji wewnątrz obozu prowadzi do podziałów i osłabienia wie o tym Kaczyński ale raczej nie jest to wynik tego, że partia jest bolszewicka...

Naciągasz Slup fakty do teorii bardzo mocno.

Większość organizacji narodowych odrzuca dialog, który nie prowadzi do niczego dobrego ale nikt nie mówi, że one są marksistowskie...

Dodano po 1 minucie 53 sekundach:
Prowadzi politykę gospodarczą o charakterze socjalistycznym.
Z tym się zgadzam!!!

Dodano po 3 minutach 31 sekundach:
Najlepszym dialogistą w dzisiejszych czasach jest P. Franciszek, bo chce dialogu z każdym byle nie z Kościołem prawdziwym może to być Budda, protestant , muzułmanin, itp...

Dodano po 2 minutach 33 sekundach:
W partii rządzącej panuje przekonanie, że klasa ludowa była w III RP wyzyskiwana ekonomicznie.
Nie trzeba być marksistą, żeby to zauważyć...
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

Na to, żeby partia była marksistowska' nie wystarczy jeden z tych warunków. Fakt, że PIS jest marksistowski' jest koniunkcją następujących warunków.
1. Przyjęcia, że III RP była państwem, którego historia to dzieje ekonomicznej eksploatacji klasy ludowej. (I nie jest prawdą, że wszyscy się z tym zgadzają. Matczak, Tusk, Balcerowicz twierdzą coś zupełnie przeciwnego. W Twojej ukochanej Konfederacji wtórują im Mentzen, Wilk i Korwin-Mike, którzy wręcz uważają, że to oni byli i są eksploatowani, co samo w sobie jest śmieszne. Pamiętasz jak Wilk mówił, że trzeba głosować na Trzaskowskiego, bo Duda jest antyrynkowy?)
2. Poglądu, że instytucje prawne i państwowe w III RP zostały skonstruowane w taki sposób, że służą establishmentowi poprzez konserwowanie jego dominacji ekonomiczno-kulturowej. Przy czym głównym narzędziem jest tutaj paraliż prawny i instytucjonalny działań zmierzających do choćby częściowej zmiany tego stanu rzeczy na bardziej zrównoważony i pluralistyczny.
3. Przekonania, że utrwaleniu dominacji establishmentu służy kultura, "niezależne i obiektywne" środki masowego przekazu, edukacja (szczególnie studia wyższe na pewnych kierunkach).
4. Uznania, że koniecznym warunkiem zmiany tego stanu rzeczy jest wymiana personalna według klucza polityczno-klasowego, a w skrajnych przypadkach likwidacja lub sparaliżowanie szkodliwej instytucji tak, żeby nie mogła stać się ośrodkiem reakcji.
5. Świadomej polityki redystrybucyjnej PIS na nieznaną dotychczas w Polsce skalę.
6. Ścisłej kontroli jedności partyjnej i ideowej. Zgadzam się, że tutaj chodzi też o zachowanie skuteczności partii, ale długoterminowo istotne jest również to, żeby partia wyrażała świadomość klasy ludowej. Tymczasem Kant uważał, że jedność pierwotnej świadomości to warunek konieczny, od którego zależeć musi każdy ogląd, aby móc stać się przedmiotem. Salomon Maimon ujął to tak: "warunkiem świadomości w ogóle jest jedność w rozmaitości". Fichte mówił tym samym jako o pierwotnym akcie samoustanawiania się ja. Potem ten wątek przejął Hegel, od niego wzięli go młodohegliści i w ten sposób ta myśl trafiła do Marksa. Marks mówił już tylko o tworzeniu się świadomości i samoustanawianiu się klas społecznych. Lenin (zresztą Marks też) uważał, że ta świadomość i samoustanowienie wyraża się w partii bolszewickiej i jej kierownictwie. W III RP mieliśmy do czynienia ze stopniowym samouświadomieniem się klasy ludowej. PIS jest tej klasy świadomością. Ta świadomość (a więc też jedność partii w całej jej różnorodności) musi zostać zachowana.

Stąd łatwo wyczytać definicję marksizmu'. Jego związki z pewnymi (nie wszystkimi) koncepcjami Marksa i Lenina, są według mnie jasne. PIS to partia narodowo-leninowska.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

No dobrze a co ze światopoglądem?

Dodano po 47 sekundach:
I w takim razie jaką partią jest według Ciebie PO?
Awatar użytkownika
Slup
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 778
Rejestracja: 27 maja 2016, o 20:49
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 23 razy
Pomógł: 155 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Slup »

arek1357 pisze: 19 paź 2021, o 15:44 No dobrze a co ze światopoglądem?
Chodzi o sprawy religijne, obyczajowe itd.?
Ostatnio zmieniony 19 paź 2021, o 15:52 przez Slup, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Tusk, Balcerowicz twierdzą coś zupełnie przeciwnego
Bo to oni byli wyzyskiwaczami a w domu powieszonego nie mówi się o sznurku...

Dodano po 19 godzinach 20 minutach 30 sekundach:
Chodzi o sprawy religijne, obyczajowe itd.?
Tak
Awatar użytkownika
arek1357
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5703
Rejestracja: 6 gru 2006, o 09:18
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: blisko
Podziękował: 129 razy
Pomógł: 524 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: arek1357 »

Slup ten Twój orzeł przypomina kurę...
Awatar użytkownika
mdd
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1897
Rejestracja: 14 kwie 2013, o 10:58
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 2 razy
Pomógł: 512 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: mdd »

Jaja muszą być obowiązkowo!

Kod: Zaznacz cały

https://tygodnik.interia.pl/news-wielki-reset,nId,5598436?fbclid=IwAR23YgDfTTUNurCFo9KgcdtaewsS0yc0NAAYUoBcoveSzqpywzmXl-I4Ybg#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
Awatar użytkownika
Niepokonana
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1546
Rejestracja: 4 sie 2019, o 11:12
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 335 razy
Pomógł: 20 razy

Re: Off-topic, czyli dyskusje na każdy temat

Post autor: Niepokonana »

Tylko 3 strony wiadomości od września? Coś mało.
ODPOWIEDZ