Nietypowe strategie opcyjne - praca licencjacka

Popyt, podaż, kapitalizacja, rynki finansowe. Mikroekonomia. makroekonomia, finanse itp...
luki1992
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2007, o 16:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 1 raz

Nietypowe strategie opcyjne - praca licencjacka

Post autor: luki1992 »

Witam serdecznie, temat mojej pracy licencjackiej brzmi "Nietypowe strategie opcyjne". Przeczytałem od deski do deski ksiązkę Hulla "Kontrakty terminowe i opcje" oraz "Rynek opcji" Bairda. Większość strategii już znam, jednak chciałbym się dowiedzieć co w mojej pracy mógłbym dokładnie udowodnić i skąd wziąć dane? Czy byłoby to związane raczej ze skutecznością tych strategii czy też analizą ich ryzyka (delty, kappy, thety itp.)? Bardzo będę wdzięczny za jakieś wskazówki

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gadziu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 7 lut 2009, o 21:08
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa\Radom
Podziękował: 90 razy
Pomógł: 48 razy

Nietypowe strategie opcyjne - praca licencjacka

Post autor: Gadziu »

Myślę, że z polskim rynkiem będziesz miał problem, chociaż przez to praca może być ciekawsze, szczególnie jeśli poszukasz porządnie i opiszesz dosyć ciekawe kombinacje opcyjne na polskim rynku. Zdecydowanie musisz policzyć różne wskaźniki, ale też później na nich oprzeć swoją ocenę danych strategii. To moje zdanie.
Amalia20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwie 2016, o 17:31
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: down

Nietypowe strategie opcyjne - praca licencjacka

Post autor: Amalia20 »

Mam problem z zadaniem:
Zaproponuj po 2 strategie opcyjne gdy: a) przewiduje się wzrost ceny instrumentu bazowego, b) przewiduje się spadek ceny instrumentu bzowego.
ODPOWIEDZ