RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Popyt, podaż, kapitalizacja, rynki finansowe. Mikroekonomia. makroekonomia, finanse itp...
kangaroo21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2011, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: kangaroo21 »

Witam,
Trafiłem na to forum przy poszukiwaniu wzoru RRSP. Mam pewien problem,
ponieważ wziąłem kredyt w wysokości 150złotych na 30 dni od jednej z
firm udzielających pożyczki i za nic w świecie nie mogę rozszyfrować
skąd wzięła się ta wartość. Czy ktoś mógłby rozwiać moje wątpliwości ?
Nie rozumiem skąd wzięła się wartość RRSP i jak ją obliczono, nie wiem również skąd jest kwota oprocentowania 15pln ?


Kwota pożyczki: 150pln
Pożyczka w Wysokości: 1100pln
Kwota Oprocentowania: 15
Roczna Stopa Procentowa: 16,36%
Opłata Administracyjna: 55
Całoroczny Koszt Pożyczki: 70pln
Całość zadłużenia: 1170pln
wynikającego z umowy
Do spłaty: 1170pln
*RRSP % 111,83
Kaucja 950pln
Do wypłaty 150pln


Z góry dziękuję za pomoc
szw1710

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: szw1710 »

Chwilówka to najgorsza pożyczka pod słońcem. Masz może regulamin? Ciemne sprawy. Bardzo ciemne. Bierzesz 150 zł, a naliczają jakąś kaucję, więc de facto bierzesz 1170 zł pożyczki. Kaucja idzie w pożyczkę. Bez regulaminu i zasad spłaty nie da chyba rady. Co robi się z tą kwotą 950 zł? Czy ona idzie wobec tego w poczet spłaty, więc jakoby spłaciłeś już 950 zł? A jak nie spłacisz reszty, to co z zadłużeniem. Dla mnie to wszystko budzi wiele niejasności.

Jak to spłacasz? Miesięcznie w ratach równych? Jakie Ci wyliczyli? Czy od razu całość?

Mimo wszystko Twój post jest dla mnie, i chyba dla wielu, bardzo pożyteczny. Ja nigdy nie byłem zmuszony do brania chwilówek, ale widać stąd, że naprawdę nie warto. To działalność na granicy prawa.
kangaroo21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2011, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: kangaroo21 »

No tak może i najgorsza ale miałem potrzebę i nikt nie mógł mi pomoc. Stalo się więc nie będę roztrząsał tej historii, ciekawią mnie tylko zapisy na tej umowie. Z tego co mi doradca przy wypisywaniu umowy powiedział to to że kwota 950pln to jest kaucja windykacyjna i uruchamiana jest tylko i wyłącznie jak bym nie spłacał pożyczki, okres pożyczki to równo 30 dni kalendarzowych, po tym terminie mam 2 możliwości spłaty tej pozyczki: 1. 150 pln co pożyczyłem + 70 zł kosztu lub 2. zapłacić koszt 70 pln i przepisać tą pożyczkę na kolejne 30 dni z nowym kosztem - kopalnia pieniedzy no nie?
szw1710

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: szw1710 »

Ale do wypłaty mialeś 150 zł. Więc ile dostałeś na rękę? Nie wierzę, że musisz za 150 pożyczonych złotych zapłacić 1220 zł. Ale i tak chwilówki to lichwa. Oczywiście spraw życiowych nie roztrząsam - nic mi do tego. Ale kopalnia pieniędzy to nie jest. Chyba że dla firmy pożyczkowej. Uważaj, bo wpadniesz w błędne koło. Przecież jeśli nie zapłacisz na czas, przepiszesz dług na siebie, ale ciągle będziesz płacił koszt. W efekcie zapłacisz znacznie więcej niż pożyczyłeś.
kangaroo21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2011, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: kangaroo21 »

150 pln pozyczki plus 70 pln kosztu to jest wszystko co muszę uregulować po 30 dniach. Mnie interesuje skąd taki wskaźnik rrsp??????
szw1710

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: szw1710 »

Poszukaj w Internecie kalkulatorów RRSP. Te zasady są zbyt pogmatwane. Chodzi o tę kaucję, która formalnie wchodzi w skład pożyczki.
kangaroo21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2011, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: kangaroo21 »

Zasady są proste a kalkulatory na necie sztampowe, wpisywanie różnych wartości nijak nie chce dać tego co jest napisane w umowie, stąd moja obecność na forum matematyka.pl
szw1710

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: szw1710 »

A możesz podesłać regulamin? Skopiować najistotniejsze zapisy odnośnie sposobu spłaty?
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: Frey »

Faktycznie RRSO nie liczy się tak bardzo łatwo. Dlaczego tutaj masz taka wysoką tą stopę? Gdyż przy każdej praktycznie pożyczę krótkoterminowej ta stopa jest wysoka. Gdyż ona uwzględnia coś takiego jak okres możliwości korzystania z pożyczonego kapitału. A skoro pożyczasz tylko na 30 dni, to w sumie nie wiele taki kapitał przynieść Ci korzyści, stąd też taka wysoka RRSO.

A tak przy okazji Ci powiem, że jakbyś policzył roczną efektywną stopę to moze wyjść jeszcze wyższa niż RRSO.

PS: To jest stopa RRSO a nie RRSP.
kangaroo21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2011, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: kangaroo21 »

Opisałem już wszystkie punkty z umowy, nie ma żadnych innych kruczków w umowie.
Spłacasz całą pożyczkę po 30 dniach 150pln +70pln i masz spokój.
Spłacasz tylko 70pln i masz spokój na następne 30 dni ale musisz podpisać następną taką samą umowę ponieważ poprzednia jest anulowana.
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: piasek101 »

Moja rada - spłać co chcą (150+70); weź papier, że nic już nie wisisz i wtedy zapytaj co i jak (skoro tego nie zrobiłeś przed wzięciem kasy).
kangaroo21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2011, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: kangaroo21 »

zadziwiające jest to ,że na forum matematyka.pl dostaje same rady życiowe !
nikogo nie nurtuje skąd i dlaczego jest tak a nie inaczej
piasek101
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23496
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 22:04
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: piaski
Podziękował: 1 raz
Pomógł: 3264 razy

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: piasek101 »

Bo brak danych aby to wyznaczyć.

[edit]
kangaroo21 pisze: Całoroczny Koszt Pożyczki: 70pln
kangaroo21 pisze:150 pln pozyczki plus 70 pln kosztu to jest wszystko co muszę uregulować po 30 dniach.
I z matmy nici.
Ostatnio zmieniony 21 lip 2011, o 22:41 przez piasek101, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Frey
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3299
Rejestracja: 11 paź 2008, o 18:09
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował: 48 razy
Pomógł: 243 razy

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: Frey »

kangaroo21 pisze:Opisałem już wszystkie punkty z umowy, nie ma żadnych innych kruczków w umowie.
Spłacasz całą pożyczkę po 30 dniach 150pln +70pln i masz spokój.
Spłacasz tylko 70pln i masz spokój na następne 30 dni ale musisz podpisać następną taką samą umowę ponieważ poprzednia jest anulowana.

Ok jednoznaczna odpowiedz na Twoje pytanie, bez zbędnych dywagacji.

RRSO zostało policzone za pomocą wzoru, który możesz znaleźć tutaj:
... centowania

Natomiast kwotą 15zł, została policzona jako pewien procent od kowty 150zł, przy użyciu miesięcznej efektywnej stopy procentowej. W umowie masz podaną stopę roczną, możesz sobie wyliczyć miesięczną.
kangaroo21
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2011, o 10:26
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska

RRSP % przy tak zwanej chwilówce

Post autor: kangaroo21 »

piasek101 pisze:Bo brak danych aby to wyznaczyć.

[edit]
kangaroo21 pisze: Całoroczny Koszt Pożyczki: 70pln
kangaroo21 pisze:150 pln pozyczki plus 70 pln kosztu to jest wszystko co muszę uregulować po 30 dniach.
I z matmy nici.
szukanie dziury w całym, z całego tematu jasno wynika że wkradł się błąd i chodzi o miesięczny koszt ... ehhh
Ostatnio zmieniony 21 lip 2011, o 22:50 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawa tagów [quote]
ODPOWIEDZ