Problem z układem

Problemy matematyczne "ubrane" w życiowe problemy.
miki05
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 9 cze 2021, o 16:43
Płeć: Mężczyzna
wiek: 22

Problem z układem

Post autor: miki05 »

Cześć, czy ktoś pomoże z dwoma zadaniami z treścią?
W zasadzie to chodzi mi jedynie o ustalenie f(x) i ograniczeń, czyli ogólnie układu równań.
Próbowałem sam, ale nie bardzo rozumiem, nie wiem jak sie za to zabrać.

1. Trzech studentów informatyki Karol, Patryk i Maciek postanowiło dorobić sobie na utrzymanie poprzez tworzenie prostych aplikacji internetowych. Za stworzenie aplikacji w php studenci otrzymują średnio 300zł, w javie średnio 400zł, natomiast w c# średnio 600zł. Do stworzenia swojej części aplikacji w javie Karol i Patryk potrzebują trzy dni, a Maciek dwa dni. Analogicznie w php Karol i Patryk dwa dni, natomiast Maciek jeden dzień. W przypadku aplikacji w c# Karol potrzebuje sześć dni, Patryk pięć dni, a Maciek cztery dni. W ciągu miesiąca, na realizację aplikacji Karol poświęca 12 dni, Patryk 14 dni, a Maciek 10 dni. Jakie zlecenia powinni przyjmować studenci, aby miesięczny zarobek był jak największy?
_____________________________

2. Pewna firma posiada w swojej ofercie trzy ręcznie wykonywane produkty. Cena pierwszego z nich to 100zł, drugiego 300zł, a trzeciego 200zł. Do ich realizacji firma zatrudnia trzech pracowników Marka, Darka i Jarka. Przy czym Marek tworzy wszystkie trzy produkty, Darek tworzy tylko drugi i trzeci, natomiast Jarek tylko pierwszy i trzeci. Dziennie firma pracuje w godzinach 7-16. Marek do stworzenia pierwszego produktu potrzebuje jedną godzinę, a Jarek trzy godziny. Do stworzenia produktu trzeciego Marek i Jarek potrzebują trzy godziny, natomiast Darek potrzebuje jedną godzinę. Stworzenie produktu drugiego Markowi i Darkowi zajmuje dwie godziny. Ile i jakich produktów powinna produkować dziennie firma aby zysk był jak największy?
ODPOWIEDZ