Rodzaje modelowania

Mechanika płynów. Sprężystość. Grawitacja. Inne zagadnienia mechaniki klasycznej.
Nexus420
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 17 mar 2014, o 21:23
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Sopot

Rodzaje modelowania

Post autor: Nexus420 »

Witam,
nie jestem przekonany czy ten dział jest najlepszy, żeby zadać to pytanie, ale zagadnienia, o które chcę zapytać znajdują się w materiałach do przedmiotu o nazwie Mechanika, więc wydaje mi się, że nie powinno być problemu.
A więc w materiałach mam pojęcia (do których nie mam definicji) takie jak modelowanie "in vivo", fizyczne oraz matematyczne. Czym są te rodzaje modelowania? Czy moglibyście przedstawić mi je na jakiś prostych przykładach? Niestety ciężko mi znaleźć coś obrazowego w internecie.
StudentIB
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 618
Rejestracja: 9 lut 2015, o 13:01
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 30 razy
Pomógł: 48 razy

Re: Rodzaje modelowania

Post autor: StudentIB »

Studiujesz inżynierię biomedyczną ? Pojęcie in vivo dotyczy badań biologicznych i oznacza przeprowadzania eksperymentów wewnątrz organizmu żywego. W przeciwieństwie do in vitro - badań prowadzonych poza organizmem żywym.

Pozostałe pojęcia dotyczą już ogólnie modelowania w mechanice. Modele fizyczne odzwierciedlają w uproszczeniu rzeczywiste układy - opisują prawa fizyczne rządzące układem. Czyli np. model biomechaniczny człowieka do oceny wpływu drgań na ciało ludzkie. Z kolei modele matematyczne wykorzystują język matematyki do opisania działania układu. Czyli opis zjawisk fizycznych zachodzących w układzie za pomocą wzorów, np. równania opisujące przepływ cieczy w przewodach.
ODPOWIEDZ